Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

No i w szystko jasne

twój tv nie obsługuje 720p

A finles 1.7 i inne są 720p

Jedyna opcja to wgranie kernela 1080p

Tak że tu sie pomyliłem to nie hz a rozdzielczość

Swoją drogą dziwny tv....

Proponuje poszukać uaktualnienia firmware tv. Bo jak będziesz kiedyś chciał podłaczyć pod to 720p odtwarzacz dvd czy cuś to jak?

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nie wiem o co chodzi. Wgrałem dzisiaj nowe oprogramowanie, z kernelem 1080p. Na innych tv wszystko działa idealnie, na moim i innym SONY nie chce :/

Na Samsungu uruchamia sie i działa na 1080. Wgrałem najnowszy soft do Sony, nie pomogło, ustawienia fabryczne - też nic. Dziwne, bo dekoder ARIVA chodzi na 1080 i jest ok, na niższych rozdzielczościach tez bez problemu, a mk808 nie widzi.

Chyba zwróce się do serwisu - może coś jest nie tak z moim TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wgrałeś kernel?

Wiesz ze przekopiować go do innego folderu przed instalacją!

I nawet jak ściągasz soft gdzie piszą 1080p standardowo wgrywa się 720P i dopiero zmieniasz nazwę kernela 1080p i kopiujesz w miejsce pliku 720p.

Bo wgra ci się 720tka.

Sprawdź przy instalacji przez frftool co masz w KERNEL. I jw czy nie masz 2 folderów.

Bo nie pisałeś co wgrywałeś.

Tu masz błąd na 90%

A 2 sprawa

tv bez 720p do serwisu?

Wątpię w sprzedaż nowego takiego tv.

Wiec coś to mocno dziwne.

Chyba że tel ma >1rok 2 lata gwarancji. I kupiony na promocji jako wyprzedaż bez dvb-t to jeszcze bym zrozumiał.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model mojego tv to sony kdl 32w5740 - model z przed kilku lat ale jeszcze na gwarancji- była na 5 lat :) Lepszego obrazu na innych tv nie widziałem.

Rozdzielczości jakie obłsuguje podałem wyżej.

wgrywałem zgodnie z instrukcją :

http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/04/01/mk808mk808b-android-4-2-2-1080p-custom-rom-beta/#.UfNP1ax7lpY

najpierw rom pozniej kernel

odpalił na samsungu - tv pokazał ze pracuje na rozdzielczosci 1080 wiec myślę, że poprawnie wszystko wgrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedynie notkę że 576 i 720p są obsługiwane na hdmi ale zostają uznane za sygnał PC co sugerowało by że będą widączne jako sygnał pc a nie HDMI.

No ale jeśli masz kernel ok. To dość dziwny przypadek.

Ale widzi w ogole że coś jest wpięte w złącze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - po wpięciu kabla pokazuje mi się wejście jako aktywne. Na innym modelu Sony jest identycznie - może mają jakiś dziwny protokół komunikacji :/

Edytowane przez Goz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym wejściu to samo. Na codzień, na hdmi 1 działa ariva na 1080 - na tym wejściu mk808 też nie działa

Edytowane przez Goz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem ze swoim Sony, starszej generacji niz Twoj tv.

Dziala na wszystkich laczach i w kazdej rozdzielczosci i trybie.

Probowales innego kabla? Moze Sony " nie lubi sie" z ta przejsciowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nawet na oryginalnym kablu Sony :/

Właśnie czytam o problemach Sony z hdmi - może tu jest przyczyna. W poniedziałek będę kontaktował się z serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po rozmowie z serwisantem:

1) podana tabela rozdzielczości dotyczy sygnału komputerowego

2) powinno chodzić na 50Hz i również na niższych rozdzielczościach

3) sprawdzić innych kablach

4) powinno działać - jeśli nie to już wina producenta urządzenia, bo jeśli inne urządzenia działają to TV jest sprawny

Testowane przeze mnie telewizory obsługiwały również 60Hz ( mój nie ) - 50Hz nie sprawdzałem. Czekam na nowy kabel hdmi - będą kolejne próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to nie kabel. Niepotrzebnie kupiłeś.

To jakiś bug softu.

Szukaj updata.

Ani urządzenia bo niby jaka jest różnica ? Jedynie brak możliwości dostepu do urzadzenia w trybie zdalnego nagrywania i sterowania nim.

Z tego co widze na stronach uk to ten tv jest niedorobiony i jest nawet soft sprzed 3 miechów

http://www.sony.co.uk/support/en/product/KDL-32W5740/updates

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Niestety mój Sony dalej ma problemy z MK808. Próbowałem kilku firmwarów - starszych i nowszych - i nic. Inne kable też nie pomogły. Próbowałem też zmienić odświeżanie na 50Hz - (serwis nic innego nie wymyślił) i dalej ciemno.

Tak więc sprzedaję urządzenie. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam na aukcje - mogę obniżyć trochę cenę. Sprzedaję z adapterem USB - LAN.http://allegro.pl/show_item.php?item=3448023389

Dzięki wszystkim za rady i zainteresowanie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jw poza tym że piszą że te tanie soniaki mają problem nawet z PS3 OD SONY!

To jw nic nie zmalałem.

Ha i wiedziałem że to tronsmart a pisałem!

wgrywałeś tam finlesa 1,7?

tam on działa.2.1 nie próbowąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.7 próbowałem

A co jest z tronsmartem ?? - jakaś gorsza wersja ? - w sumie zamawiałem ten w zielonym pudełku - przysłali w niebieskim tronsmarta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tronsmarcie wiem że ICS nie chodził. 1.7 był ok.

Więc jak próbowałeś to jednak coś z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MK808 sprzedane. Moglibyście mi coś polecić, z czym będzie mniej problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobry pomysł, ale drugiego z takim obrazem nie znajdę (za te pieniądze). A po drugie jeśli soft nie miał bug'ów to nie byłoby problemu z moim TV - inne urządzenia działają bez problemu.

Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie problemu adapter hdmi -> VGA http://www.geekbuying.com/item/Mini-HDMI-to-VGA-with-Aduio-HD-Convertor-Cable-Adapter-for-Tablet-PC-314183.html

Spróbuję zamówić nowe urządzenie i jeśli nie zadziała to kupię przejściówkę.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież pisałem ci że z tym tv nawet ps3 nie działa. A PS JEST OD SONY!!!

Może pomyśl nad cs918? / k-r 42?

Już sprzęt na quadzie a ma wyjście AV. Jak nie pójdzie przez hdmi to masz chinche. A na chinchach twój tv nie ma problemu. Tylko jakość nie ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historii ciąg dalszy - dzisiaj sprawdzałem PS3 - działa bez problemu - piękne, prawdziwe FULL HD. W między czasie sprzedałem mk808 - i okazało się, że kupiec miał również problemy. TV LG - obraz jakiś dziwny. W takim razie spróbuje zwrócić sprzęt do sprzedawcy - mam nadzieję, że nie zaginie paczka po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...