Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakiś czas temu pojawiło się w chińskich sklepach wiele Mini komputerków wielkości dużego pendrive'a.

Śledziłem te tematy, czytałem recenzje i opinie ludzi na ich temat.

Do tej pory były to komputerki oparte o jednordzeniowe ARM'y starszej generacji (Cortex A5, A8). Nie powalały szybkością.

Niedawno wyszedł kolejny model MK808 (lub jego bliźniaczy kolega UG802).

Tym razem dwurdzeniowy procesor Cortex A9 dawał nadzieję, że nareszcie będzie to sprzęcik którego można używać.

Parametry (wydają się już całkiem niezłe):

- procesor: dwurdzeniowy Rockchip RK3066 (Cortex A9) 1.2GHz (strony podają 1.6GHz ale to na razie nieprawda)

- grafika: MALI-400 (4-rdzeniowa)

- RAM: 1 GB

- ROM: 8 GB

- WiFi w standardzie N (podwójną antena dla lepszego zasięgu)

- 3 gniazda USB (jedno przeznaczone dla zasilania)

- wyjście HDMI (full HD)

- Android 4.1 (najnowszy Jelly Bean !)

Zachęcony opiniami i filmami na Youtube'ie zakupiłem komplecik z bezprzewodową klawiaturą w sklep aliexpress.com.

Za cenę 78$ dostałem coś takiego: http://www.aliexpres.../550279009.html

Pierwsze podłączenie.

Minutka na konfigurację rozdzielczości ekranu, sieci (Wi-Fi), podłączenie klawitury i ... kurcze ale to szybko działa :)

Strony WWW wyświetlają się i przewijają z szybkości normalnego PC'ta.

Klik na Android Market: ipla, tvn player, tvp player, Angry Birds, MX Player, Skype. Wszystko działa bez najmniejszego problemu. Płynnie i bez zacięć.

Nawet animowane tapety nie spowolniły nawet przewijania ekranu (mój Asus Transformer oparty na Tegrze 2 ma z tym problemy).

AnTuTu pokazał równe 6300 pkt a więc bez rewelacji. Wysoko został oceniony procesor: 3143 pkt., trochę gorzej grafika: 1492 pkt.

Tyle zachwytów. Teraz wady:

1) Wi-Fi chodzi na maksymalnie 65Mbitów, czasem zrywa połączenie - producenci walczą już z tym obiecując na dniach nowy firmware który to załata

Zasięg również nie jest mocną stroną tego urządzenia. Tu gdzie moje laptopy pokazują przy połączeniu 50-70Mb, MK808 ledwo 15-20.

Na forum armtvtech.com właśnie ktoś znalazł lepsze drivery do karty Wi-Fi podnoszące szybkość do 150Mbitów i zdecydowanie poprawiające

stabilność połączenia. Tylko czekać na jakiś Custom ROM.

2) Pomimo obietnic puszczenie procesora na 1.6GHz wciaż są z tym problemy.

Można wgrać wcześniejszego Androida 4.0 ICS i tam spokojnie na 1.6GHz chodzi.

3) Panowie z Chin pomylili się i ustawili tzw. aspect ratio (czyli proporcje ekranu) na jakąś dziwną wartość zamiast 16:9. Skutkuje to kilkoma problemami:

a ) ikony na pulpicie, napisy itd. są spłaszczone (np. ikonka Chrome zamiast okrągłej jest owalna)

b ) obrazki na stronach internetowych również są spłaszczone - to niestety głupio wygląda

c ) video playery renderują i wyświetlają filmy w złych proporcjach. Można co prawda bawić się rozciąganie ale nie zawsze dobrze to wygląda.

Producenci znają problem i obiecują go poprawić na dniach.

4) Producent deklaruje obsługę dysków do 4TB:

a ) dysk 2TB USB 3.0 - nie działa

B) dysk 1TB USB 2.0 - działa bez problemu

5) To już moja obserwacja. Nie jestem pewien czy ma rację ale wygląda na to że ekran jest renderowany w niższej (niż 1920x1080) rozdzielczości

i dopiero potem skalowany przez kartę graficzną. Dlaczego tak sądzę? Literki na stronach WWW nie są tak ostre jak być powinny,

zdjęciom brakuje szczegółów. Z filmami jest różnie. W zależności od użytego player'a obraz jest lepszy lub gorszy.

Jednak w dalszym ciągu brakuje mu szczegółów. Chociaż niektóre filmy (możliwe że to kwestia użytego kodeka) wyglądają naprawdę bez zarzutu.

Uzupełnienie: okazuje się że MK808 renderuje obraz w rozdzielczości tylko 1024x720. Potem obraz jest w całości skalowany do rozdzielczości TV.

Jest obietnica, że w kolejnym ROM'ie zostanie to poprawione.

6) Jako że 3 a w zasadzie 2 porty (trzeci jest zasilaniem) USB to trochę mało próbowałem podłączyć prosty pasywny hub USB. Niestety bez rezultatu.

Pomyślałem, że może aktywny dałby radę. Kupiłem ... i niestety ale wciąż nie działa.

Problem został zgłoszony do producenta choć boje się, że może być ograniczeniem sprzętowym. Zobaczymy.

Uzupełnienie: Okazuje się, że trzeba hub'a podłączyć do portu OTG. Zrobiłem to i zaczęło działać. Warunek: aktywny hub albo zmiana zasilacza na większy

który pozwoli zasilić całość. Firmowo dostarczany ma tylko 2A. Podłączenie już dwóch dodatkowych urządzeń może doprowadzić do zwisu z powodu braku mocy.

Na pocieszenie dodam że MK808 odtwarza praktycznie wszelkie formaty video + dekoduje DTS. Więc jako sprzęt wyjazdowy, do pokazywania przyjaciołom swojej kolekcji AV w zupełności wystarczy :)

Od daty wyposzczenia na rynek wyszedł już jeden upadate. Jeszcze go nie instalowałem ponieważ kolejny ma ukazać się już niedługo.

Między 20 a 25 października. Ma od załatać wszystkie znalezione do tej pory błędy.

Miło zaskoczyła mnie klawiaturka dołączona do mojego zestawu. Nazywa się: Rii Mini i8. Działa radiowo na 2.4GHz (mały odbiorniczek jest umieszczony pod pokrywką, łatwo się wyjmuje). Nie jest wielka (15x10cm) ale trzyma się wygodnie. Touch pad reaguje poprawnie. Miłe w dotyku gumowe przyciski.

Jednym słowem za 13$ (bo tyle kosztowało ponad cenę MK808) warto.

Oczywiście działają wszystkie myszki i klawiatury radiowe. Mój domowy zestaw Natec (myszka+klawiatura) działa doskonale.

Podsumowanie

Ciężko jednoznacznie ocenić ten mini komputerek.

Jest szybki i tani (aktualnie 62,5$) ale na chwilę obecną ma kilka irytujących problemów.

Miejmy nadzieję, że wszystkie mogą być rozwiązane na drodze programowej. Wszystko niedługo się okaże.

Brakuje trochę Bluetooth'a. Utrudnione są przez to np. rozmowy przez Skype'a.

Jednak są spore szanse na to aby działały np. proste kamery USB które mają mikrofon wbudowany.

Uzupełnienie: Przetestowana i działająca kamera to Logitech C270. Działa bez problemu nawet Skype.

Również z modemami 3G nie powinno być problemów.

Jako uzupełnienie TV który nie posiada opcji internetowych sprawdzi się doskonale.

Można poserfować po internecie, sprawdzić pocztę, pograć w Angry Birds, czy obejrzeć film na ipla.

Również jako prosty komputerek na wyjazdy do rodziny czy przyjaciół.

Z różnego rodzaju badań wynika że 90% ludzi używa komputerów wyłącznie do wymienionych wyżej celów. Więc po co wydawać tysiąc zł na stacjonarny komputer gdy można za 200 zł mieć to samo?

Jako podstawowy Media Player nie polecam. No chyba, że dla ludzi o niewygórowanych wymaganiach.

=========================================== MAŁY UPDATE ========================================

Przed godziną wgrałem najnowszą BETĘ JB.

Po godzinie mogę stwierdzić:

- poprawiono bzdurną skalę ekranu. Było 1024x720 teraz jest 1280x720. W takiej też rozdzielczości renderowany jest ekran.

Niestety nie jest to wciaż full HD ale chociaż tyle dobrze. Filmy wyglądają lepiej. Strony WWW mają już prawidłowe proporcje.

- Wi-Fi ... chodzi dobrze. Mam wrażenie, że poprawili trochę zasięg. Do tej pory na 4 kreski miałem jedną w porywie dwie, teraz jest stabilnie dwie kreski.

Nie gubi sieci. Przynajmniej nie zrobił tego przez godzinę zabawy.

- w końcu zoom ekranu (overscan) jest zapamiętywany i odtwarzany podczas startu komputerka. Nie trzeba za każdym razem doskalowywać ekranu.

- nareszcie ukrywa dolny pasek podczas oglądania filmów. Możemy się cieszyć pełnoekranowym odtwarzaniem :)

- zauważyłem, że mocno poprawiono explorera plików. Nie dość, że jest ładniejszy, to dodano obsługę zasobów sieciowych (SMB)

Udostępnianie działa. Bezproblemowa komunikacja z Windows 7.

Niestety z uwagi na kiepskie przepustowości mojej sieci Wi-Fi (dwie betonowe ściany, wszystkie komputery i dyski po Wi-Fi) ciężko orzec

jak będzie z wydajnością połączenia. Za dużo wąskich gardeł. Próba odtwarzania filmów HD zakończyła się czkawką.

Oczywiście (to już pisałem) YouTube chodzi ładnie.

- wciąż nie udało mi się zmusić mojego 2TB dysku do działania (Paragon NTFS nie pomógł)

- AnTuTu pokazał 6637 a więc trochę lepiej ale bez rewelacji

Z drugiej strony w związku z większym ekranem (1024x720 kontra 1280x720) poprawa jest chyba znacząca.

Info AnTuTu pokazuje że procesor chodzi z zegarami: 252-1608MHz (poprzednio było 1208MHz)

=========================================== KOLEJNY UPDATE ========================================

Tym razem załadowałem najnowszy zrootowany ROM z 27/10. Jest to już całkowicie oficjalny firmware.

Podkręciłem procesor za pomocą AnTuTu CPU Master do 1.6GHz ... benchmark pokazał: 7120 pkt :)

I faktycznie było to czuć. Animacja z rycerzami przyspieszyła do ponad 60 fps.

Wygląda na to, że nareszcie procesor pokazał pazurki. To już naprawdę niezły wynik.

Jedno a w zasadzie dwa ostrzeżenia dla chcących pobawić się we wgrywanie najnowszego firmware'u:

- pierwsze uruchomienie po wgraniu ROM'u jest zdecydowanie dłuższe niż normalnie. Myślę, że w tym czasie instalują się wszystkie aplikacje.

- pierwsze odpalenie ... włączam Wi-Fi, podaję hasło, łącze się z routerem i ... błąd autoryzacji. Kombinuję. Lekka panika.

Pomogło zdaje się kilkukrotne włączenie i wyłączenie Wi-Fi lub reset komputera. W każdym razie było tak tylko za pierwszym razem.

Przy kolejnych uruchomieniach od razu się łączy.

Możliwe że to kwestia mojego routera ... PENTAGRAM i wszystko jasne.

Zrobiłem małe rozeznanie w komputerkach opartych na RK3066:

- UG802 - jest kilka wersji - różnią się obudową i ilością złącz USB (czasem 2 czasem 3)

- MK808 - 3 złącz USB i (podobno) lepsze od UG802 dwie anteny Wi-Fi

- MK802 III - tylko dwa porty USB

- UG007 - nowsza wersja UG802 - wbudowany bluetooth

- iMito MX1 - wbudowany BT i aluminiowa obudowa

Ceny podobne ... dla każdego coś miłego :)

============================== PROBLEM GUBIĄCEGO ZASIĘG WI-FI ROZWIĄZANY =================================

Uaktualniam informację na temat gubienia zasięgu przez Wi-Fi

Pomaga dodanie sobie do MK808 zewnętrznej anteny.

Tutaj są obrazki.

Wi-Fi będzie chodzić super :)

Należy przy tym podkreślić że dotyczy to tylko niektórych użytkowników. U cześci Wi-Fi działa poprawnie i nic nie trzeba robić.

================================ NAJNOWSZY FIRMWARE ZNAJDZIESZ TUTAJ ====================================

https://docs.google.com/folder/d/0B2J_Nqv8IludeFNReFFEaWpHMDQ/edit?docId=0B2J_Nqv8IludU084UjdDSGFidHM

Fantom

Edytowane przez Fantom
literówka w temacie wątku
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

jeżeli AnTuTu robił test przynajmniej w HDredy to jest dobrze, wynik zbliżony do Samsunga SII a tam jest przecież niższa rozdzielczość. Proporcje ekrany plus podejrzana rozdzielczość to dosyć istotny problem, miejmy nadzieje że to tylko kwestia poprawki systemu ( może jakiś custom rom pozwoli w tym pogrzebać ) . Jeszcze przydałoby się żeby jednak jakiś hub zadziałał może się okazać że tylko jakiś producent chipa będzie działać, ale tu najlepiej śledzić net na pewno coś wyjdzie w praniu. W sumie mam w planach używanie tego jako komputera więc jakiś wielkich wymagań brak , a w tym oryginalnym romie jest "root" ?

Jak będziesz aktualizował oprogramowanie , daj znać czy coś się zmieni na lepsze. Ja mam koncepcje wyciągnięcia tego z pena i włożenia w trochę większą obudowę ;) zostały mi jakieś ładne po modemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w tym oryginalnym romie jest "root" ?

[..]

Ja mam koncepcje wyciągnięcia tego z pena i włożenia w trochę większą obudowę ;) zostały mi jakieś ładne po modemach.

W oryginale nie ma roota ale możesz użyć sposobu ze strony armtvtech.com i go sobie zrobić. Albo użyć zrootowanego ROM'u. Są już dostępne.

A po co kupować to i pchać w jakąś inną obudowę? To nie lepiej po prostu kupić jakiś inny (większy) model? Jest tego od groma.

Zaletą MK808 jest właśnie wielkość :)

Moze to i dobre ale dla posiadacza tabletu raczej zbędny gadżet

Zbędny jak zbędny. Ja mam tablet Asus'a Transformer'a ale przecież nie będę go za każdym razem podłączał kablem do TV żeby obejrzeć film ... trochę to nie wygodne.

PS.

Właśnie się pojawił post, że z najnowszym update'm Android'a 4.1.1 działa kamera Logitach C270. I to działa w Skypie :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamawiam Pivos Xios w USA. Ze względu na oficjalne wsparcie XBMC myślę że to będzie rewelacyjny kąsek za niską cenę (100$). Jak już wpadnie mi w ręce to się wypowiem więcej na temat faktycznej wartości tego androidowego klocka.

Edytowane przez kazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować to i pchać w jakąś inną obudowę? To nie lepiej po prostu kupić jakiś inny (większy) model? Jest tego od groma.

Zaletą MK808 jest właśnie wielkość :)

Hmm daj przykłady czegoś co ma parametry minimum takie jak MK808 ( i obsługę pulpitu w fullhd) Androida 4.0 i jest na ARMie. Jak gdzieś trafie na jakieś minipc to albo jest na intelu albo na adroidzie 2.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pivos Xios ma taki sam procesor i kartę graficzną jak MP808. Tylko o połowę mniej pamięci.

Myślę, że XBMC będzie chodzi dokładnie tak samo.

Poczytałem troszkę o tym nieszczęsnym skalowaniu ekranu.

Okazuje się, że w ROM'ie jest zaszyte żeby system renderował ekran do rozdzielczości .... 1024x720. Stąd takie zniekształcenie ekranu.

Miejmy nadzieję, że najnowszy firmware podniesie to chociaż do 1280x720. A może zrobią jakieś opcje ustawiania. Marzenie.

Coś się boje, że po prostu grafika nie poradzi sobie z rozdzielczością full HD i dlatego tak kombinują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pivos Xios ma taki sam procesor i kartę graficzną jak MP808. Tylko o połowę mniej pamięci.

Myślę, że XBMC będzie chodzi dokładnie tak samo.

Poczytałem troszkę o tym nieszczęsnym skalowaniu ekranu.

Okazuje się, że w ROM'ie jest zaszyte żeby system renderował ekran do rozdzielczości .... 1024x720. Stąd takie zniekształcenie ekranu.

Miejmy nadzieję, że najnowszy firmware podniesie to chociaż do 1280x720. A może zrobią jakieś opcje ustawiania. Marzenie.

Coś się boje, że po prostu grafika nie poradzi sobie z rozdzielczością full HD i dlatego tak kombinują.

No właśnie zawsze coś , ram akurat jest ważny . Nawet te 1,6 ghz jest mniej potrzebne ;). Co do rodziałki to nie wierzę że Mali nie potrafi wyświetlić pulpitu w fullhd skoro SII z tym samym prockiem potrafi wyświetlić film w Fullhd, a przecież do tego dodatkowo jeszcze trzeba dekodować mp4. Potrafię się pogodzić z tym że gry nie będą działać w pełnej rozdzielczości, ale nie po to się kupuje dobry monitor żeby potem skalowaną czcionkę zobaczyć. jak LCD to tylko natywna rozdzielczość w innym wypadku wygląda to marnie. Bardziej podejżewam że nikomy się nie chce sterownika poprawić bo do tej pory nie było to potrzebne. Na szczęście tablety już maja fullhd i więcej więc w najbliższym czasie powinno się dać to przeskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pivos Xios ma taki sam procesor i kartę graficzną jak MP808. Tylko o połowę mniej pamięci.

Myślę, że XBMC będzie chodzi dokładnie tak samo.

Co do tego nie byłbym taki pewny. Nie od dziś wiadomo że sam sprzęt nic nie daje bez odpowiednio zoptymalizowanego softu. XBMC jest robiony specjalnie pod Pivosa (inne platformy androidowe muszą poczekać na oficjalne wydanie w Google Play) więc można oczekiwać że będzie działał całkiem ładnie. Ale wole nie uprzedzać faktów. Jak będzie to się dowiemy. Generalnie kupuję to z ciekawości a nie z musu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderowanie filmu (tym zajmuje się specjalna jednostka dekodująca w procesorze graficznym) różni się od renderowania ekranu. To są dwie różne, choć blisko spokrewnione, rzeczy.

Mówisz że Samsung S2 .... ale on ma ekranik w rozdzielczości 800x480 a przez HDMI wyświetla chyba max 1280x720. Wiem że dekoduje filmy full HD.

Każdy z tych mini komputerków ma możliwość dekodowania filmu full HD.

Natomiast do dziś nie zrobili pełnokrwistego wyświetlania w rozdzielczości full HD zwykłego pulpitu.

Coś jest na rzeczy ...

Co do XBMC i Pivosa ... ja obstawiam tylko i wyłącznie zagrywkę marketingową. Pewnie Pivos będzie pierwszy ale na 100% nie ostatni. Różnice sprzętowe są naprawdę żadne.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić ale nie obiecuj sobie za wiele.

Jakieś 2 miesiące temu instalowałem na Asusie Transformerze aktualny build XBMC ... to była raczej ciekawostka niż coś czego się dało używać.

Jeszcze dużo pracy przed nimi :)

Uzupełniłem opis w pierwszym poście.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast do dziś nie zrobili pełnokrwistego wyświetlania w rozdzielczości full HD zwykłego pulpitu.

Coś jest na rzeczy ...

Nic nie jest "na rzeczy" , to tylko świadczy o tym że wypuszczono urządzenie z nie dopracowanym softem , co przecież ogólnie nie jest rzadkim zjawiskiem ( delikatnie powiedziane :-)

w specyfikacji RK3066 jest wyraźnie że ma wyświetlać w 1080p i jest przeznaczony nie tylko do smartfonów , więc na pewno to tylko kwestia poprawki w sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego już zamówiłem, ale oby rozwiązali sprawę z natywnym 1080p, bo już mam dość męczarni z e5500. Dzięki za tekst.

Ps.

Ja sobie wziąłem 1 x RC12 Air Mouse z Touchpad Keyboard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze jeszcze raz ... na te chwile nie znam urzadzenia z grafika Mali-400 ktore wyswietla obraz w natywnym full HD.

Boje sie, ze ograniczeniem moze byc hardware.

PS. Wlasnie leze w hotelu z podlaczonym do TV MK808 i na klawiaturce Rii Mini i8 pisze tego posta :)

przedtem obejrzalem film. Juz polubilem ten sprzecik :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić ale nie obiecuj sobie za wiele.

Jakieś 2 miesiące temu instalowałem na Asusie Transformerze aktualny build XBMC ... to była raczej ciekawostka niż coś czego się dało używać.

Jeszcze dużo pracy przed nimi :)

Ja odpaliłem XBMC na Tracer OVO. Za dużo nie klikałem, ale udało mi się dojść do udziału sieciowego i odpalić jakiś mkv. Szału nie było, bo procesorek słaby i wszystko softwareowo było dekodowane. Ale działało. Tak sobie myślę, że skoro ten rockchip obsługuje zestaw instrukcji NEON SIMD (tak mi powiedziała Wikipedia) i są buildy XBMC wspierające NEON to może nie będzie aż tak źle?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jutro bo dopiero wróciłem do domu. Muszę się rozpakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem MK808 , czy mozecie potwierdzic czy faktycznie to wbudowane WiFi gubi sygnal tak jak napisal kolega na poczatku postu czy to zdarza sie sporadycznie? Widzialem ze mozna dokupic modul ktory pozwoli podlaczyc neta kablem ale WiFi to wygodniejszy sposob uzytkowania urzadzenia.

ps. jesli chodzi o odtwarzanie mkv i innych formatow w ktorych sa dostepne filmy jak MK radzi sobie z napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi gubi sygnał ... to fakt. Jednak obiecują to poprawić w najbliższym firmware.

Za napisami nie powinno być problemów. Przecież to kwestia nie samego MK808 tylko użytego programu do odtwarzania.

O ile mnie pamięc nie myli do MX Player czy Virtual Player radzi sobie z napisami bez problemu.

Dla mnie najważniejszy problem to wciąż renderowanie ekranu w rozdzielczości 1024x720. Jaki sens jest w oglądaniu filmów HD?

Zapowiadają że 25 października wyjdzie nowy ROM z dużą ilością poprawek. Czekamy ....

Co do XBMC to zainstalowałem i nic ponadto. Nie widzi dysku podłączanego pod USB czyli nie mogę sprawdzić odtwarzania video. Sorry.

PS. Dla testu włączyłem TVN Player'a i przez godzinę leciał film "Prawo Agaty" w maksymalnej dostępnej jakości.

Nie zaobserwowałem żadnych zwisów ani spadków jakości. Czyli okazuje się, że te gubienie sygnału jest raczej sporadyczne :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, mój Galaxy Nexus na Androidzie 4.1 Jelly Bean odtwarza filmy 1080p, pulpit telefonu w 720p. Wszystko płynnie. Poprzez Splashtop, łączę się z kompem w domu i pracuję jak na desktopie w 720p. Mogę podłączyć myszkę, klawiaturę BT i jednocześnie mieć HDMI out na TV. Mogę też podłączyć bezprzewodowy kontroller do gier PS3 lub X360 i grać w gry natywne dla androida lub emulatory PSX, N64, GameCube itd. Panowie, do hotelu czy samolotu nic więcej nie potrzeba, bardziej kompaktowego rozwiązania chyba nikt nie wymyśli, bo telefon i ładowarkę zawsze ma się przy sobie, z dodatkowych akcesoriów potrzeba:

http://www.amazon.com/Samsung-MHL-HDMI-Adapter-Packaging/dp/B005LGUDKK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1350923589&sr=8-2&keywords=mhl+adapter

http://www.amazon.com/Logitech-920-003390-Tablet-Keyboard-Android/dp/B0054L8N7M/ref=sr_1_cc_1?s=aps&ie=UTF8&qid=1350923870&sr=1-1-catcorr&keywords=logitech+android+keyboard

http://www.amazon.com/Logitech-Tablet-Mouse-Android-910-002626/dp/B0058SRNZ4/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1350923889&sr=1-1&keywords=logitech+android+mouse

http://www.phonejoy.us/

I mamy odtw multimedialny, desktop i konsolę w jednym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helcik to że twój Nexus odtwarza filmy 1080p to jasne. Tak samo MK808 też odtwarza bez problemu.

Jednak czy Nexus przez HDMI wyświetla te filmy w natywnej rozdzielczości 1920x1080 ?

Czy po prostu dekoduje film 1080p do 720p i potem dopiero skaluje na ekran TV do 1920x1080 ... ?

To jest naprawdę subtelna ... ale różnica :)

Bo tak właśnie robi MK808. Z tą drobną różnicą że przez przypadek chińczycy ustawili pulpit nie na 1280x720 a na 1024x720.

To akurat zostanie na pewno skorygowane jednak boje się czy nie skończy się "tylko" na 1280x720.

Najlepiej by było 1920x1080 ale wtedy wszystkie gry, przeglądarki WWW itd. będą musiały renderować ekran do 1920x1080. A to może być dla nich dużym wysiłkiem.

Nie wiem. Gdybam sobie.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważania pod artykułem są jednoznaczne.

Wszyscy zastanawiają się czy komplet RK3066 i Mali 400 udźwignie takie rozdzielczości.

Czy nie będzie to zbyt ślamazarne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie czy nie to się okaże. Skoro ktoś to dopuszcza do produkcji to tragicznie nie jest. W końcu są tablety za 300 zł, one też nie wiele potrafią, ale pocztę , fecebooka można przeglądać, o grach można zapomnieć czy filmach mkv. miałem coś takiego od kolegi w rękach, ja bym tego nie kupił ale on twierdzi że mu starcza. Cały czas uważam że wyświetlenie pulpitu i kilku okien to nie taka straszna rzecz, byleby pamięci na bufor ramki starczyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...