Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

@Fantom rozumiem, że rozdzielczość dalej po "staremu" względem tej bety?

Jeszcze małe pytanko. Jak zamawiasz z Chin to jaka miałes maksywalna kwotę zamówienia? Chce zamówic za około 130 - 140 $ ale czy na cle sie nie doczepią?

Edytowane przez backlit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość dalej po staremu 1280x720. Jednak wciaż wydaje mi się, że ten limit narzuca hardware (czyli Mali-400).

Limit zamawiania bez cła to 150 Euro (jakieś 200$) więc bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom dzięki za całą prace włożona w testowanie i opisanie nam tego. Przy okazji te Filmy FullHG co się ścinały testowałeś może na MX playerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna praca .... przyjemność raczej :)

Co do filmów to odtwarzane z dysku USB absolutnie się nie zacinały (player akurat nieistotny, próbowałem kilku, MX Playera też). Nawet 1080p z bitrate'm 20Mb chodziły ładnie.

Cięły się gdy próbowałem odtwarzać przez sieć Wi-Fi. Kwestia mojej sieci. Nie jest za szybka niestety. Mieszkam w bloku i w polu widzenia jest przynajmniej kilkanaście sieci Wi-Fi.

Poza tym do routera mam dwie żelbetonowe ściany.

Przydał by się test kogoś u kogo sieć Wi-Fi chodzi dobrze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie FullHD dziala przez wifi, ale nie pomoge Wam puki co, bo wstrzymalem z zakupem, jak tylko sie dowiedzialem, ze nie odpale innych systemow i czekam na cos na innym SoC-u, a ze Rockchip RK3066 chwilowo kroluje, chyba przyjdzie jeszcze poczekac na interesujaca konstrukcje ( nie chce Tegry ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to tylko kwestia czasu i pojawi się jakieś ubuntu na RK3066.

A dlaczego nie podoba ci się Tegra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to tylko kwestia czasu i pojawi się jakieś ubuntu na RK3066.

Polityka Rockchipa w udostepnianiu zrodel nie napawa optymizmem. Raczej doczekam sie tego co chce, od konkurencji.

A dlaczego nie podoba ci się Tegra?

Cena, brak wsparcia DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom, a moglbys sprawdzic czy na tym sprzecie mozna ogladac weeb.tv (np. przez przegladarke skyfire)? Kupilem wlasnie TV i nie spieszy mi sie z podpisaniem umowy na kablowke ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... przez najbliższe 10-15 dni już niestety niczego nie sprawdzę.

Kolega z forum prosił abym odsprzedał mu swojego MK808 ... i uległem.

Oczywiście zamówiłem już kolejnego z Chin :)

Co do weeb.tv to widzę że jest we flash'u czyli powinno chodzić bez problemu. Stockowa przeglądarka obsługuje flash'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znalazles moze MK808 z Rii Mini (tym bialym przypominajacym pada?) na AliEx w sensownej cenie? Jak szukalem ich z dwa tygodnie temu to byly juz w zestawach za okolo $79, a teraz najtanszy z przesylka kolo $90 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem na ich stronie koszt przesyłki via EMS to 34,95$ w ciagu 7 do 20 dni,natomiast via Honkong Post w ciagu 15 do 34 dni to bezpłatnie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś.

Specjalnie podałem sprzedawców którzy mają "bezpłatną" wysyłkę via Air Post. Bezpłatną czyli wliczoną od razu w cenę produktu.

Minus takiej przesyłki to 15 dni czekania. I to tak optymistycznie. Z moich doświadczeń raczej tako około 18-20 dni. Raz nawet dostałem dopiero po 35 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio zakupiłem sobie mk808

wszystko działało pięknie (oprócz wifi bo zrywało łącze)

ale dzisiaj podłączam i nagle stoi mi ciągle na ekranie "GOOGLE tv" nie rusza dalej

co robić ??

Edytowane przez esselu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... prawdę mówiąc u mnie to nigdy nie wystąpiło ...

Co ci mogę poradzić ...

Może sflash'uj pamięć? To znaczy wgraj nowy firmware.

Tak czy inaczej to trochę niepokojące. Nikt do tej pory nie zgłasza takiego wieszania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom można się przyłączyć do Twojego zamówienia na MK808 z klawiaturką Rii , jestem zainteresowany zakupem z AliExpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcenia procesor chodzi wolniej niż może.

Trzeba go podkręcić za pomocą AnTuTu CPU Master (jest za free w markecie).

Po podkręceniu do 1.6GHz powinieneś mieć wynik >7000

Co do zamówienia to ... jeszcze nie zdecydowałem czy przypadkiem nie kupię teraz iMito MX1. Tak dla eksperymentu :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom MX1 pomimo niedawnej "premiery" mają opinie bardziej dopracowanych jesli chodzi o stabilność wi-fi (czy to kwestia samej płytki w sensie elektroniki czy softu nie wypowadam się). Też sie przymierzam do niego no chyba, że ten quad.... ale to rzeczywiście jeszcze z 2 tygodnie do 3 zanim znajdzie się w sprzedaży.

Edit: na forum pojawiła sie informacja od geekbuying że GK802 - ten czterojajowy obsługuje już pełne HD. Także moze warto poczekać....

Edytowane przez backlit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te opnie na temat MX1 są od sprzedawców. Nie znalazłem jeszcze opinii normalnego użytkownika.

A co do quad'ów to ja bym się ich raczej spodziewał najwcześniej na święta (Boże Narodzenie).

Poza tym to totalna nowość i software będzie pewnie bardzo mocno niedopracowany.

Najlepiej będzie przeczekać z miesiąc, dwa i dopiero myśleć o zakupie. Czyli ... luty, marzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...