Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas uważam że wyświetlenie pulpitu i kilku okien to nie taka straszna rzecz, byleby pamięci na bufor ramki starczyło ;)

Czy moglby Kolega rozwinac te mysl?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym chciał teraz zgarnąć za niewiedzę ;). Chodzi mi oto, że mimo iż do obsłużenia jest cztery razy więcej pixeli (720p - 1080p), to samo 2D nie jest aż tak skomplikowane że braknie mocy obliczeniowej ( cały czas mówię o pulpicie w FullHD bo akurat mi na tym zależy, bez filmów gier. Oczywiście Przyjmujemy za dobra monetę że Mali obsłużyć taką rozdzielczość skoro ktoś chce tam wepchać wyświetlacz o 2048 x 1536

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze zwiezle jak tylko potrafie.

To czy Tablet/smartphone bedzie w stanie wyswietlic plynnie pulpit w rozdzielczosci HD czy zdekodowac film MP4 w takiej rozdzielczosci nie decyduje moc obliczeniowa MALI 400MP (ta jest wystarczajaca), tylko pozostalych komponentow SoC-a.

MALI nie jest elementem w tym rownaniu, albo inaczej - jest stalym elementem, wynik zas zalezy od pozostalych faktorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge prosic o opinie jak wyglada synchronizacja google... gmail kontakty kalendarz? wszystkie te akplikacje oficjalne od googla sa w markecie (no moze poza kontaktami) bardzo mi na tym zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

W takim razie poczekam na Wasze opinie po wgraniu do MK808 nowego ROM. Zamowilem poki co tableta window n101 z tym samym prockiem zobacze jak to bedzie smigac takze w polaczeniu z TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Poczekam az ktos zamontuje ten wspomniany ROM i podzieli sie efektami. Poki co czekam na tableta window n101 na tym samym procku co MK808 zobacze jak ten bedzie sie spisywal takze w podlaczeniu do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam prosbe o informacje na temat synchronizacji google? czy wszystko dziala jak nalezy? gmail kalendarz itp :)

bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem na swoim XBMC i bez problemu podłączyłem się do udziału sieciowego na moim PC-cie. Jednak obróbka filmu była już programowa i nie dało się tego oglądać bo skakało. Ale napisy jak najbardziej były.

Odpalenie tego samego z MX Playera z podłączonego do aktywnego Huba USB dysku śmigało bez problemów ale zauważyłem minimalne spóźnianie się dźwięku w stosunku do obrazu przy dekodowaniu sprzętowym. Przy dekodowaniu softwarowym program potrafił np. odtwarzać obraz od danego momentu a dźwięk od początku filmu.

Na razie testowałem go ze dwa wieczory i wiele więcej nie mogę powiedzieć.

Teraz zainstalowałem "Finless ROM 1.4 Custom ROM" i będę testował. Tutaj zauważyłem, że wskaźnik WiFi wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam prosbe o informacje na temat synchronizacji google? czy wszystko dziala jak nalezy? gmail kalendarz itp :)

bardzo prosze o odpowiedz

Ale co tu testować? Jeśli na dowolnym urządzeniu pod Androidem to działa to dlaczego tutaj miało by nie działać???

Przecież to jest sprawka oprogramowania a to jest akurat chyba wspólne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści z frontu. Jest już testowana BETA nowego ROM'u.

Ze zmian wygląda na to że w końcu przestawili procesor na 1.6GHz (lepszy wynik w AnTaTu).

Niestety co do rozdzielczości renderowania ekranu wygląda, że ustawili ją tylko na 1280x720.

Pożyjemy zobaczymy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany tym urządzeniem. czy możecie polecić jakiegoś sprzedawcę z Allegro? Zakupy w Chinach są dla mnie dziwne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy "sprzedawca" z allegro zrobi tak:

- zamówi w chińskim sklepie z dostawą pod twój adres

- skasuje cię minimum 150% chińskiej ceny

Nie licz na nic więcej ...

PS. Jeśli interesuje cię taki układ ... to ja ci odsprzedam swoją sztukę.

Znajdź najtańszą ofertę na allegro i odejmij od niej 10 zł. Za tyle sprzedam. Dojdzie do ciebie w dwa dni :)

Edytowane przez Fantom
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma chyba nic lepszego. Przynajmniej jeśli chodzi o tą półkę cenową. Jeśli ktoś coś znajdzie to proszę mnie poinformować!

Zapraszam na mały upadate w pierwszym poście tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma chyba nic lepszego. Przynajmniej jeśli chodzi o tą półkę cenową. Jeśli ktoś coś znajdzie to proszę mnie poinformować!

Zbliżona cena oraz wbudowany bluetooth http://www.geekbuying.com/item/iMito-MX1-Android-4-1-Dual-Core-TV-BOX-RK3066-1-6Ghz-Cortex-A9-1GB-RAM-8G-ROM-HDMI-Sliver-312221.html

Od paru dni w sprzedazy dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wygląda nieźle ... tylko coś mało w AnTuTu. Tylko 5764. Czeka ich jeszcze spora optymalizacja ...

Plus za bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mało i narazie nikt nie przestestował tego sprzętu. Względem MK808 na plus jak napisałeś bluetooth + obudowa (niby aluminiowa). Problem rozdzielczości też jest jak u poprzednika.

Za pare dni do sprzedazy trafi też czterojajowiec http://blog.geekbuyi...g16g-bluetooth/ w cenie 89$

edit: z informacji na forum GeekBuying wynika, że bedzie można na tym uruchomić ubuntu.

Edytowane przez backlit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie duży ruch ostatnio w tym segmencie. Należy się z tego cieszyć :)

Mam nadzieję, że programiści nadążą z poprawieniem softu.

Pierwsze MK802 potrzebowały co najmniej kilku miesięcy aby dorobić się sensownego firmware'u.

MK808 poprawiono (no prawie...) w ciągu niecałych 2 miesięcy.

Kolejny krok to 4 rdzeniowce. Tylko coś czuję, że wcześniej jak na początku przyszłego roku nie będzie to nic stabilnie działającego ...

Prawdę mówiąc to MK808 (duży krok w stosunku do MK802) wystarczył by mi w zupełności gdyby renderował obraz w rozdzielczości 1920x1080.

Cały czas mam nadzieję, że to zmienią w kolejnym sofcie.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak podlaczyles go do pradu ?

przeciez wtyczki są inne w zestawie prawda ?

szerokie piny z tego co widze na zdjeciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dostajesz jaki chcesz. Jeśli wysyłają do Europy do dostajesz odpowiednią.

Zdjęcia są w wersji USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie trochę o tych czterordzeniowcach (Freescale i.MX6Q).

Wyszły już pierwsze tablety oparte o ten procesor. Jest nieźle ale spora część oprogramowania (głównie gier) nie chodzi poprawnie.

Poza tym w benchmarkach przyrost prędkości w stosunku do RK3066 to 'tylko' 25% (7000 => 9000).

Jeśli ktoś lubi eksperymentować i testować warto poczekać na GK802. Jeśli nie to raczej odradzam. Zbyt świeże.

Poza tym czuję, że przed świętami raczej nie wyjdzie.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego (MK8080) to nie znalazłem ale do innych dongli ludzie podłączali. Są nawet "specjalne" zestawy z tunerem DVB-T.

Co do MK808 to nie oczekujmy cudów. Ten PC'cik ma dopiero jakieś 2 miesiące. To wciąż nieodkryta zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście kolejne refleksje (Update ROM).

To już chyba powoli wyczerpuje temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...