Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba, że ryzyk fizyk i poczekać na .... HiAPad HI-802. Mają zacząć sprzedawać od 2 listopada.

Tylko to jeszcze będzie mocno niedopracowane. 100%'owa zabawa w beta testera.

Pół biedy jak okaże się że tylko software kuleje. Na poprawki można czekać.

Ale co jak hardware będzie się walił ...

Kurcze nie wiem już co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ryzyka nie ma zabawy. Ja ostatecznie poczekem jeszcze te pare dni na czterojajowca i zamówie sobie w komplecie z mele F10(piloto, myszko,klawiatura). Bardziej od androida interesuje mnie dystrybucja linuxa typu ubuntu i w tym widze potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wylądował tzn jest mk 808 włączyłem działa

jak to spiąć z moją wi-fi ?

a potem udostępnić dysk sieciowy ?

to pierwszy android w moim reku

klawiatura rc12 z taczpadem fajnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jojjon ... poczytaj proszę tematy związane z konfiguracją sieci Wi-Fi i obsługą Androida. To jest temat rzeka. Sorry

A co do 1080p i RK3066.

Znalazłem chiński tablet (już sprzedawany) z ekranem Retina o rozdzielczości: 2048x1536.

O dziwo napędzą go RK3066 i Mali-400 ....

Więc dlaczego MK808 nie potrafi wyrenderować ekranu full HD (1080p)? Dziwne prawda?

Ale okazuje się, że nie do końca ....

Znalazłem film który demonstruje działanie tego tabletu (tutaj). W minucie 3:13 pokazane zostaje info o tablecie z programu AnTuTu.

Proszę się przypatrzyć .... Screen Resolution: 1600x1122 !

Wnioski zatrważające. Co z tego, że ekran tego tabletu ma rozdzielczość 2048x1536 gdy tak naprawdę wyświetla dużo niższą rozdzielczość ... nawet nie full HD.

Ściema totalna.

I kolejny argument za twierdzeniem, że ten tandem (RK3066 i Mali-400) widocznie nie radzi sobie z tak dużymi rozdzielczościami.

Ja myślę, że to może być jeszcze coś innego.

Szybkość tabletu jest ściśle związana z szybkością grafiki. Im większa rozdzielczość tym więcej do wyświetlania i tym wolniej to idzie.

Najpopularniejszy benchmark czyli AnTuTu też pokaże gorszy wynik bo jest on zależny (w części dot. GPU) właśnie od rozdzielczości !

Co widać na przykładzie filmu. AnTuTu dało wynik 5900 czyli gorszy niż np. MK808 (nawet 7300).

Może Chińczycy boją się zwiększać rozdzielczość renderowania bo:

- wpłynie na wynik AnTuTu

- obniży się płynność działania gier

Sorry za ten przydługi wywód ale ... może mam rację? Co myślicie?

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś na rzeczy z ta rozdzielczością. Tez myślę że sprawa tyczy się hardware-u i jego ograniczeń. Poprostu ten tandem RK3066 i Mali-400 osobiscie sobie odpuszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja cały czas mam nadzieję, że ten tandem jednak dałby radę.

Filmik który dałem jako przykład daje pogląd na działanie sprzętu w rozdzielczości 1600x1122 (1,8Mpix) ... to jest już prawie full HD (2,0Mpix).

Problem jest inny.

Wyobraźmy sobie dwóch producentów którzy wypuszczą takie TV dongle.

Jeden ustawi renderowanie na 1280x720 i osiągnie w AnTuTu 7300 pkt, drugi ustawi 1920x1080 i osiągnie "tylko" 5500 pkt.

Myślicie, że ludzie kupią ten drugi? Że ktoś zauważy, że ten drugi wyświetla faktyczny obraz full HD i dlatego jest lepszy?

Przecież oba reklamują się wyświetlaniem 1080p :) Bo faktycznie rozdzielczość wyświetlana na TV będzie taka sama. Fakt że w wypadku tego pierwszego jest tylko interpolowana zostanie "sprytnie" pominięty (tak jest dokładnie teraz!).

Natomiast to, że jeden ma o 30-40% gorszy wynik w benchmarku zostanie na pewno zauważone.

Coś czuję, że to jest geneza naszych problemów :(

[ciąg dalszy szukania]

Na forach rosyjskich ludzie twierdzą że maksimum co można uzyskać z tandemu RK3066 i Mali-400 to 1920x01080.

Dlatego tablety które się ostatnio pokazały z ekranami Retina (2048x1536) mają właśnie rozdzielczość renderowania ustawioną na 1600x1122.

Tak czy inaczej chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby MK808 obsługiwał 1920x01080.

Kwestia "zmuszenia" do tego producentów i zmiana w firmware.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do 1080p i RK3066.

Znalazłem chiński tablet (już sprzedawany) z ekranem Retina o rozdzielczości: 2048x1536.

O dziwo napędzą go RK3066 i Mali-400 ....

Kolega nabył tablet Kiano Pro 10 DUAL z RK3066 na pokładzie. W poniedziałek zmuszę go do przetestowania rozdzielczości na ekranie i przez HDMI. Nie mogę doczekać się wyników :)

Zbaczając trochę z tematu jestem zaniepokojony tym JB. Próbowałem na 3 różnych sprzętach z JB zestawić połączenie wifi adhoc i ni huhu. Na pierwszy ogień poszedł Tracer OVO z CM10. Później właśnie ten Kiano. A w tym tygodniu miałem w rękach Google Nexus 7. Żaden nie widział wifi udostępnionego przez Joiku spot na Nokii E52. Tracer OVO z ICS na pokładzie nie miał problemu z wykryciem i połączeniem się. Dziwne...

Edytowane przez funkymonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiano Pro 10 DUAL ma zdaje się ekran o rozdzielczości 1024x768 więc nie oczekuj, że będzie renderował ekran w większej rozdzielczości.

Nawet jak ustawisz HDMI 1080p to po prostu weźmie i przeskaluje 1024x768 do 1920x1080. Jakości to nie polepszy.

Więc test żaden.

Co do Jelly Beans to rzeczywiście są z nim na razie mniejsze lub większe problemy.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalować sobie ICS'a.

MK808, UG802 i inne donble mają zaimplementowane obydwa systemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkuje JB ze 3 miesiace i nie zauwazaylem dotychczas zadnych problemow. Mozecie przyblizyc o co chodzi?

Nie odnotowalem rowniez zadnych problemow z podlaczaniem do Wi-Fi (g/n) i podtrzymywaniem polaczenia z AP (niezaleznie od trybu dzialania), a podlaczalem. Nexusa7 do wielu sieci. stock rom.

Moze jednak wina lezy po stronie E52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mi ciągle zrywa połączenie wifi co chwile

nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora II (Ainol) na modowym fw opartym na JB także żadnych problemów z wi-fi

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora II (Ainol) na modowym fw opartym na JB także żadnych problemów z wi-fi

pzdr

Chodzi o połączenie ad hoc. Przykładowo spróbuj skonfigurować notebooka tak, aby udostępniał połączenie internetowe (musi być połączony po kablu) przez wifi innym urządzeniom. Spróbuj teraz wyszukać sieci wifi. Żaden z tablet z JB nie znalazł wifi z notebooka.

Kiano Pro 10 DUAL ma zdaje się ekran o rozdzielczości 1024x768 więc nie oczekuj, że będzie renderował ekran w większej rozdzielczości.

Nawet jak ustawisz HDMI 1080p to po prostu weźmie i przeskaluje 1024x768 do 1920x1080. Jakości to nie polepszy.

Więc test żaden.

Skalowanie z rozdzielczości 1024x768 na jakąś z rozdzielczości o proporcjach HD będzie gówniane i na tym ma polegać test. Oczekiwałbym, ze na wyjściu HDMI pojawi się obraz o proporcjach HD. Jeśli jest inaczej, to ta cała historia z tabletami z wyjściem HDMI to jakiś dramat jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkymonk.

Czemu upierasz sie przy sieci typu ad hoc. Jest jakies pozasportowe uzadadnienie tego?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

edit:

Sorry za literowki slabo mi idzie klikanie telefonem w wannie.A teraz do rzeczy.

Mialem kiedys, w zamierzchlych czasach, nokie e65 (6 lat temu bodajrze) i faktycznie hitem sezonu byl progam Joiku, ktory wtedy obslugowal zdaje sie wylacznie polaczenia w trybie ad hoc. Teraz to juz zamierzchla przeszlosc, Teethering po wifi (czy bt) oferuja juz najtansze za przeproszeniem smartphony za 200 PLN, ktore dzialaja jak proste Access Pointy, np udostepnianie dla 5 urzadzen jednoczesnie + WPA/WPA2, VPN..

Poza tym z tego co widze JoikuSpot Premium oferuje normalny routing, w trybie infrastructural, a nie ad hoc. Pomijajac kwestie bezpieczenstwa tryb ad hoc moze sie dzisiaj przydac do przeslania jakichs danych pomiedzy 2 tabletami/smartphonami albo do sterowania czy wyslania jakichs tresci ze smartphone'a do TV/BD czy innego odtwarzacza z WI-FI i DLNA jesli nie ma ( co malo prawdopodobne) AP ktory by je "spinal" w siec. Jednak regularne uzywanie tego trybu do udostepniania sobie internetu na mobilnych urzadzeniach, to nie jest dobry pomysl.

Ten drugi scenariusz, o ktorym wspominasz, czyli problem z udostepnianiem internetu przez wi-fi, z notebooka, jest dla mnie tym bardziej niezrozumiale. Tzn trudno mi sobie wyobrazic to, ze dzisiejsze karty wi-fi nie umozliwiaja pracy w trybie AP. Jesli nawet mozna takie znalezc, to pewnie dla tego, ze trudno dzisiaj znalezc urzadzenie udostepniajace internet bez Wi-FI. Czy masz kabel czy swialowod "w scianie", to ISP raczej nie da ci modemu/routera bez wi-fi ;)

Tak wiec opisane przez Ciebie problemy z udostepnianiem internetu, wydaja sie byc mocno naciagane.

Masz jakies wyjatkowe okolicznosci ...np blokada udostepniania ?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie z rozdzielczości 1024x768 na jakąś z rozdzielczości o proporcjach HD będzie gówniane i na tym ma polegać test. Oczekiwałbym, ze na wyjściu HDMI pojawi się obraz o proporcjach HD. Jeśli jest inaczej, to ta cała historia z tabletami z wyjściem HDMI to jakiś dramat jest.

Ale tak właśnie działają wszystkie tablety.

Przynajmniej z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkymonk.

Czemu upierasz sie przy sieci typu ad hoc. Jest jakies pozasportowe uzadadnienie tego?

Masz jakies wyjatkowe okolicznosci ...np blokada udostepniania ?

Ok, skoro twierdzisz, że jestem cofnięty technologicznie 6 lat, to może masz rację. Ja używam E52 (bo taki przydział w pracy był) i bardzo mi odpowiada ten telefon. Jako telefon. Joiku spot Premium stał się dla mnie hitem sezonu dopiero na wiosnę tego roku. Miałem potrzebę przez cały sezon udostępnienia internetu przez wifi do tabletu na działce. To są właśnie te wyjątkowe okoliczności. Całkowicie wymuszone przez życie i pozasportowe :).

Również myślałem, że Joiku udostępnia routing w trybie infrastructural. Jak jednak wytłumaczyć fakt, że tablet z ICS na pokładzie wykrywa mi go a z JB nie? Jedno co mi przychodzi do głowy to tylko opcja, że to nie jest infrastructural. Gdzieś głęboko w podświadomości kołacze się jeszcze myśl, że nie potrafię tego bajzlu skonfigurować pod JB.... ale nie. Trzy osoby poza mną próbowały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro twierdzisz, że jestem cofnięty technologicznie 6 lat, to może masz rację. Ja używam E52 (bo taki przydział w pracy był) i bardzo mi odpowiada ten telefon. Jako telefon. Joiku spot Premium stał się dla mnie hitem sezonu dopiero na wiosnę tego roku. Miałem potrzebę przez cały sezon udostępnienia internetu przez wifi do tabletu na działce. To są właśnie te wyjątkowe okoliczności. Całkowicie wymuszone przez życie i pozasportowe :).

Ok. moze mam racje ale w tym przypadku nie chodzilo mi o to, ze jestes zacofany technologicznie, a o to, ze z materia, o ktorej piszesz nie mam od dawna do czynienia. tzn z Joiku, trybem Ad hoc i jakimikolwiek problemami przy udostepnianiu lacza internetowego. Dodam jeszcze, ze lubilem moja nokie e65 i uzywalem ja chyba przez ponad 2 lata, jednoczesnie zazdrosnie spogladajac na kolegow, ktorzy korzystali z E52, ktory strasznie mi sie podobal. Jednak moja Nokia nie chciala sie zepsuc, wiec nigdy nie doczekala wymiany na e52. Przez te 2 lata uzywalem ja jako modemu, ale podlaczalem ja to laptopa przy pomocy BT. Joiku "wyplynal" jakos pod koniec mojej przygody z Nokia i Symbianem, wiec znowu nie bylo okazji aby poznac ten program w praktyce.

Również myślałem, że Joiku udostępnia routing w trybie infrastructural. Jak jednak wytłumaczyć fakt, że tablet z ICS na pokładzie wykrywa mi go a z JB nie? Jedno co mi przychodzi do głowy to tylko opcja, że to nie jest infrastructural. Gdzieś głęboko w podświadomości kołacze się jeszcze myśl, że nie potrafię tego bajzlu skonfigurować pod JB.... ale nie. Trzy osoby poza mną próbowały. ;)

Wynika z tego, ze "cos jest na rzeczy" i moze przeskanowanie tego Joikowego Hotspota byc moze cos by wyjasnilo dlaczego urzadzenia na JB "nie widza" czy moze nie "biora pod uwage" takiego radia. Jak znajde czas to moze wykonam takie eksperymenty w domu albo znajde jakies Ad hoc "na miescie".

Tymczasem pozdrawiam i niech moc BT bedzie z Toba.

edit

bedzie edit po testach

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o połączenie ad hoc. Przykładowo spróbuj skonfigurować notebooka tak, aby udostępniał połączenie internetowe (musi być połączony po kablu) przez wifi innym urządzeniom. Spróbuj teraz wyszukać sieci wifi. Żaden z tablet z JB nie znalazł wifi z notebooka.

W domu mam router a w pracy kolega udostępnia 3G z htc po wi-fi i to działa. Z ad hoc się nie bawiłem już bardzo dawno, nie było takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem pozdrawiam i niech moc BT bedzie z Toba.

Niezły offtopic nam się zrobił. Pozdrawiam również, cały czas czekając na swojego mk808. Chyba utknął gdzieś w w Chinach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich kupujących w Chinach: uzbrójcie się w cierpliwość. Najczęściej przesyłka dochodzi po około 15-18 dniach. A czasem jak macie pecha to trzeba czekać miesiąc.

Doliczcie do tego pobyt w urzędzie celnym (czasem parę dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie w międzyczasie trafił do sprzedaży kolejny dwurdzeniowiec.

http://dx.com/p/neo-...g-161085?item=1

A tu recenzja http://droidxda.blog...l#axzz2B9IB6a1f

oraz info z forum http://www.armtvtech....php?f=83&t=393 tyczące się się wi-fi - ponoć smiga pełne 150Mbit/s.

W zestawie dodatkowo marny pilot IR.

Mnoży sie tych wersji jak mrówek......

Edit: a czterordzeniowy http://www.hiapad.com/?page_id=1600 jakoś 2 listopada nie trafił na rynek. Gdzie na forum zagranicznym wyczytałem info że 6.11 ma być.

Edytowane przez backlit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawilo sie jeszcze cos takiego -http://www.zero-devices.com/products.php

czyki nastepny klon MK808

Mini Android PC DualCore Powered by RockChip

  • Android 4.0 - RK3066 Cortex-A9 DualCore
  • 1GB DDR3 - 8GB Nand Flash
  • Wireless 802.11b/g/n
  • 1 x USB 2.0 + 2 x Mini USB Ports
  • HDMI Port - Micro SD bay (up to 16Gb)
  • Supports external HDD up to 5TB
  • 8.0 x 3.8 x 1.4cm

Available on OCT 4th - Pre-order now!

gdzies miałem opis porównawczy ze mK80x ale nie moge go teraz znalezc, ale wynikalo z jest lepszy ten Z2c

Edytowane przez mimix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwurdzeniówek na RK3066 jest już wiele więcej: UG007, UG802, MK808, MK802 III, uHost2, iMito MX1, Neo G4.

Na 4-ro rdzeniówki wciąż czekamy ...

pojawilo sie jeszcze cos takiego -http://www.zero-devices.com/products.php

Co do Zero-Devices to mam wrażenie że to taka Manta.

Po prostu nadrukowują swoje logo i sprzedają troszkę drożej.

Przecież nawet porównując obudowy to jest identico z MK808 :)

No chyba, że wstawiają swoje custom rom'y ale prawdę mówiąc nie sądzę.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze jest cos innego nie na Mali

http://www.cnx-softw...quad-processor/

The specs of the device are not available publicly, but based on diverse sources (including charbax video below), it should be as follows:

  • SoC – Freescale i.MX6Q Quad Core Cortex A9 Processor with Vivante GC2000 GPU
  • System Memory – 1GB RAM
  • Storage – 16? GB NAND Flash Memory + microSD card slot
  • Video Output – HDMI
  • Connectivity – Built-in Wifi 802.11 b/g/n and Bluetooth
  • USB – USB Host + USB OTG

ale nic wiecej nie znalazłem

ale ma bluetooth wiec juz troche lepszy, ale sadze ze musimy poczekac i tak za kilka miesięcy będzie wysyp juz konktretnych mini PC

Edytowane przez mimix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...