Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kabel zasilający to po prostu kabelek miniUSB->USB. Można kupić dłuższy albo po prostu przedłużacz USB. Koszt parę zł. To chyba prostszy pomysł :)

W drugiej kwestii się nie wypowiem bo chwilowo nie mam swojego MK808.

A czy cicho o tego typu urządzeniach ... może i cicho ale jest ich od "zarąbania". Różne modele. Dla każdego coś miłego.

Antena jest w sumie obojętna byle była zewnętrzna. Ważne, że trzeba sobie gniazdko dolutować do MK808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie można tego zrobić przez usb ->antena ? np takie coś ? http://allegro.pl/ka...2737243674.html

jest jakiś poradnik jak zrobić gniazdo ?

Oczywiście że można. Ale warunek jest że MK808 to obsłuży a z tym jest różnie.

Poza tym trzeba sobie wgrać odpowiednie sterowniki (a to nie jest takie proste). Opcja raczej dla zaawansowanych użytkowników.

Poradniki "robienie gniazdka" już podawałem. Niestety wymagana znajomość angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumię że jak podepnę to urządzenie do tv i skomunikuję z routerem to bedzie ono mogło odtwarzać udostępnione pliki video z innego komputera po wifi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fantom za odpowiedź, teraz już wiem że rozwiązaniem połowy mojego problemu jest 2m kabel microUSB. Może jak dostaniesz swojego drugiego MK808, to nakręcisz filmik z małą recenzją i wrzucisz na Youtube. Jak ludzie zobaczą że takie małe urządzonko tak wiele potrafi to może sie do niego przekonają :). Ja na razie sonduje u sprzedawców jak to jest z tym włączaniem i wyłączaniem- jeden napisał że można je wyłączyć z poziomu klawiaturki, ale włączyć tylko przez ponowne włączenie zasilania... Ojciec jest już starszy jakby miał cały czas podchodzić, schylać sie do przedłużacza to raczej szybko by z tego zrezygnował i wrócił do normalnej telegazety. Chyba Chińczycy przy konstruwaniu tego urządzenia pomyśleli o wygodnym wyłączaniu i włączaniu go. Kto teraz odłacza urządzenia z prądu :) Jakby jakiś użytkownik wypowiedział sie co do mojego problemu, będe wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Takie moje małe spostrzeżenie, czemu tak cicho o tym urządzeni, czyżby jakaś zmowa producencka żeby nie robić tanich mini komputerków, tylko sprzedawać drogie htpc lub nowe tv z przeglądarkami internetowymi....

Ja natomiast mam inne spostrzeżenia. O urządzeniach tych jest cicho, bo są za przeproszeniem gówniane i niedopracowane. Chińczycy produkując ten szajs nie starają się dopracować szczegółów, jak dobrze działający soft obsługujący wiele peryferii. Nie wspominając o rozwiązaniach sprzętowych pozostawiających wiele do życzenia (np wifi o marnym zasięgu). Od kilku tygodni śledzę forum armtvtech, na którym widać to na każdym kroku. Ludziska miotają się wymyślając jakieś przeróbki sprzętowe, dogrywają moduły aby obsłużyć swój sprzęt (np paranoja - zewnętrzne karty wifi). Przecież takie urządzenie powinno od kopa zadziałać i służyć do tego do czego zostało przeznaczone. Natomiast tak nie jest i na pierwszy rzut oka widać, że jest to sprzęt na zapaleńców, którzy mają ochotę w nim grzebać i robić przeróbki oprogramowania. Szczyt popularności osiąga urządzenie, dla którego pojawią się źródła obsługujące dany sprzęt. Wtedy biorą się do roboty ludzie, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy i to oni odwalają całą robotę, którą powinni zrobić producenci. Tak więc chińczycy wciskają ten szajs, mamiąc ludzi kolejnymi rdzeniami w procesorach wiedząc, ze to samo siedzi w lepszych i bardziej dopracowanych tabletach i się sprzedaje. Dopiero po kupnie większość dowiadują się, że kupili funkcjonalność, która jest tylko na papierze. Reszta czyta takie fora jak to i od początku wie w co się pakuje. Ja niestety doczytałem o tym po kupnie i prawdopodobnie sprzedam mk808 jak tylko paczka do mnie dojdzie. No chyba, że sprzedawca o nicku geekbuing zaskoczy wszystkich newsem o nowym samozaje***tym sofcie, który usuwa wszystkie niedogodności. Niestety nie zanosi się na to, bo ostatnio pisał, że producent do 27.10 wypuści poprawki. Od tego czasu jakoś dziwnie zamilkł w temacie mk808, natomiast bardzo skutecznie promuje następny produkt w innym dziale tego forum. Pozdrawiam wszystkich i oby moje przeczucia się nie sprawdziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te urządzenie są niedopracowane... nie wiem jeszcze nie kupiłem, nie sprawdziłem. Nie zmienia to jednak faktu, że perspektywa posiadania Jelly Bean na tv i do tego możliwość surfowania po necie za pomocą małej klawiaturki jest bardzo kusząca.... 3 miesiące temu kupiłem kompa za 3 tysiące, bo stary laptop po 7 latach chodził już niezbyt, nie miałem do niego cierpliwości. 7 lat temu dałem za niego kolo 3500- nie miał wbudowanego wi-fi. Teraz za 300 zł można kupić mini pc wielkości pendriva.... Dałbym 600 zł, jeśli byłby dopracowany. Mi komp służy do googlowania, oglądania stron i różnych forum, słuchania muzyki i filmów. 90 % Polaków robi pewnie to samo i nic więcej... Przed kupnem nowego kompa nie wiedziałem o mini pc, teraz mocno zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem kupując tego kompa, jedyny argument jaki go bronii to że moge sobie raz w tygodniu zagrać na nim z kumplem w Alan Wake lub Mass Effect. Na razie nie wiem czy mk808 da sie łatwo włączyć i wyłączyć- ale o tym już pisałem. Jeśli któryś z forumowiczów jest w stanie zaproponować jakiś dopracowany android pc, niekoniecznie musi być wielkości pendrive- małą skrzyneczke obok telewizora też przeżyje Zaciekawiły mnie produkty firmy Geniatech. Czy ktoś o nich słyszał lub używa? Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam inne spostrzeżenia. O urządzeniach tych jest cicho, bo są za przeproszeniem gówniane i niedopracowane. Chińczycy produkując ten szajs nie starają się dopracować szczegółów, jak dobrze działający soft obsługujący wiele peryferii. Nie wspominając o rozwiązaniach sprzętowych pozostawiających wiele do życzenia (np wifi o marnym zasięgu). Od kilku tygodni śledzę forum armtvtech, na którym widać to na każdym kroku. Ludziska miotają się wymyślając jakieś przeróbki sprzętowe, dogrywają moduły aby obsłużyć swój sprzęt (np paranoja - zewnętrzne karty wifi). Przecież takie urządzenie powinno od kopa zadziałać i służyć do tego do czego zostało przeznaczone. Natomiast tak nie jest i na pierwszy rzut oka widać, że jest to sprzęt na zapaleńców, którzy mają ochotę w nim grzebać i robić przeróbki oprogramowania. Szczyt popularności osiąga urządzenie, dla którego pojawią się źródła obsługujące dany sprzęt. Wtedy biorą się do roboty ludzie, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy i to oni odwalają całą robotę, którą powinni zrobić producenci. Tak więc chińczycy wciskają ten szajs, mamiąc ludzi kolejnymi rdzeniami w procesorach wiedząc, ze to samo siedzi w lepszych i bardziej dopracowanych tabletach i się sprzedaje. Dopiero po kupnie większość dowiadują się, że kupili funkcjonalność, która jest tylko na papierze. Reszta czyta takie fora jak to i od początku wie w co się pakuje. Ja niestety doczytałem o tym po kupnie i prawdopodobnie sprzedam mk808 jak tylko paczka do mnie dojdzie. No chyba, że sprzedawca o nicku geekbuing zaskoczy wszystkich newsem o nowym samozaje***tym sofcie, który usuwa wszystkie niedogodności. Niestety nie zanosi się na to, bo ostatnio pisał, że producent do 27.10 wypuści poprawki. Od tego czasu jakoś dziwnie zamilkł w temacie mk808, natomiast bardzo skutecznie promuje następny produkt w innym dziale tego forum. Pozdrawiam wszystkich i oby moje przeczucia się nie sprawdziły.

Wszystko zależy kto czego oczekuje od MK808. Ja akurat posiadam to "cudo" i jestem zadowolony. WiFi nie zrywa, urządzenie się nie zawiesza, do przeglądania internetu w zupełności wystarczy, a i w ptaszki (i nie tylko) od czas do czasu można pograć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz przemawiająca za mk808.

http://liliputing.com/2012/11/developers-porting-ubuntu-linux-to-devices-with-rockchip-rk3066-processors.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Możliwe, że niedługo będzie na niego w pełni działający linux (Ubuntu 12.10) a wtedy z mini komputerka na Androidzie robi się niemal pełnoprawny komputer do zastosowań internetowo - biurowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkymonk nie ma się co oburzać. 100% media playerów (a do takiego miana pretenduje MK808) ma niedopracowany software.

Teraz są takie czasy, że każdy sprzęt elektroniczny posiada w pierwszych partiach produkcyjnych jakieś bugi.

Proszę jeszcze pomyśleć jak mają się czuć osoby które powiedzmy rok temu kupiły sobie wypasionego super firmowego smartfona, by po miesiącu dowidzieć się, że producent nie będzie go już wspierał software'owo. Ile jest takich przykładów na rynku?

Ile osób kupiło sobie porządnej firmy odtwarzacz BluRay aby dowiedzieć, że co któryś film BR nie da się na nim odtworzyć. I czekają na update softu. Fajnie jak się doczekają. Bo najczęściej po paru miesiącach firma olewa temat i zostają z niedziałającym bublem.

I bynajmniej nie dali oni 200 zł jak za MK808.

W wypadku MK8080 (i podobnych jemu) oburzenie jest niestosowne. Dostajemy fajny sprzęt za śmieszne pieniążki. Owszem ma różne niedoróbki ale nikt nie twierdzi, że jest doskonały. Gdyby taki sprzęcik wypuściła znana firma kosztował by pewnie 3 lub 4 razy tyle.

Dzięki otwartemu kodowi pasjonaci zaraz coś fajnego wymyślą i dostaniemy dużo lepszy, stabilniejszy soft a może nawet Linuxa (super nowina!).

Zresztą i bez tego jako to naprawdę fajna maszynka. Można pointernetować, pograć, pooglądać filmy, sprawdzić pocztę. Android to pełnoprawny system operacyjny i dla 95% ludzi wystarczający.

Co do włączania i wyłączania to wstrzymajmy się opiniami.

Niech przynajmniej parę osób potwierdzi, że po wyłączeniu i włączeniu TV MK808 nie wstaje (to znaczy przestaje wyświetlać obraz).

Wydaj mi się, że może to być związane z telewizorem. Wygląda jakby MK808 zgubił i wznowił komunikacji po HDMI.

Może nie z każdym TV tak jest, może da się to poprawić software'owo. Trzeba to zgłosić producentom.

O software bym się nie martwił. Jeśli nie będzie tego ciągnęła fabryka zrobią to pasjonaci.

Zobaczcie co dało się zrobić z MK802 który ma nieporównywalnie gorsze osiągi i możliwości.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Prawie bym się zgodził :)

Jednak brak obsługi prawdziwego 1080p (a w specyfikacji niby jest... sic!)

jest dla mnie ogromną wadą, która powstrzymuje mnie przed zakupem mk808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już niestety marketing. MK808 dekoduje i odtwarza filmy 1080p ... tylko pokazuje je w rozdzielczości 1280x720 :)

Cały czas liczę, że wyjdzie firmware który to poprawi. Jak można znaleźć informacje w necie, Mali-400 potrafi obsłużyć taką rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie. Jest jeszcze wersja z 2.11 ale nie wnosi nic istotnego. Poprawili kompatybilność z niektórymi telewizorami.

Jak nie będziesz (po podłączeniu) miał czarnego ekranu to możesz ten update zignorować.

W pierwszym poście podałem link do wszystkich firmware'ów do MK808 i innych mini PC.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post to witam wszystkich.

Posiadam MK808 od ok 2 tygodni . Co do zasilania to mam go podłączonego do USB TV Samsunga B650, działa to bez żadnych problemów, startuje razem z TV , po wyłączeniu TV nie gubi żadnych ustawień.

Edytowane przez martinwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rooted_JB_beta_4 - to jest chyba najnowszy

Jak już dojdzie do mnie paczuszka z moim kolejnym MK808 to spodziewajcie się obszerniejszych testów i modyfikacji:

- dodanie zewnętrznych anten Wi-Fi

- testy Skype'a z kamerą i mikrofonem

- test klawiaturo/myszek Air Mouse (zamówiłem kilka modeli i zamierzam przetestować)

- itd ...

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Cały czas liczę, że wyjdzie firmware który to poprawi.

(...)

No to zobaczymy kto będzie szybszy, Manta Multimedia z firmware'em do TV poprawiającym

odtwarzanie filmów z USB, czy developerzy od mk808 :) :) -

Edytowane przez tholyir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Wi-Fi to polecam popróbować z ustawieniem mk808 pod różnym kątem w stosunku do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda MK808 mam bardzo blisko routera, ale nie zauważyłem problemów z sygnałem. Raz był problem na samym początku, ale wtedy okazało się, że to nie MK808 tylko słabo działajaca Kablówka-dostawca internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem ale nikt nie odpowiedzial, mam odczucie ze nikt tego nie ma, tylko dyskusja jest pomiedzy osobami ktore chca to kupic. Jeszcze raz, czy na playerze TVN jest na srodku krecace sie koleczko jak by byl ladowany film do pamieci ? i czy HBO GO Player dobrze (czytaj odtwarza filmy), na HBO sa np. niektore rzeczy za darmo wiec mozna przetestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo na niektorych sprzetach caly czas buforuje, mam jeden taki player i wlasnie tak sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy procedurze wgrywania firmware Windows8 nie widzi nowego urządzenia i nie mogę zainstalować sterowmoków :/

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś akcję ze szpilką? Trzeba aby MK808 przeszedł w tryb serwisowy. Inaczej nie będzie widziany przez PC'ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...