Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście mogę to zrobić tylko trochę później.

Tak czy inaczej to nic trudnego. Żadnej wiedzy do tego nie potrzeba.

Raczej to sprawa mechaniczna. To + to + wiertarka + kabelek + lutownica i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też nic trudnego, ale czytając posty zauważyłem wyzwanie np. jak lutować kabelek. Niektórzy nie rozróżniają że ten środkowy powinien być dolutowany do ANT a do GND zewnętrzny. Dla niektórych to bez znaczenia byle był lut :-). Swoją drogą drugą fabryczną antenkę odlutowałeś?

Czytając o tych wątpliwościach pomyślałem o takim manualu dla laików, a jako że nie mam jeszcze urządzenia to trudno o wykonanie zdjęć, a nie chcę kopiować z innego forum :-).

Oczywiście jak znajdziesz czas :-) i tak aktywnie wspomagasz forumowiczów.

Może warto pomyśleć (wzorem twojego podlinkowania do aktualnego firmware), o wklejeniu takiego manuala w Twój pierwszy post aby nie szukać po wątku, bo ten ostro tyje i gubimy istotne informacje w nawale stron.

PS. widzisz twoje podlinkowanie gniazda i antenki zapewne też otworzą oczy laikowi co do kosztu przeróbki i chociażby uświadomią że sama antenka nie wystarczy bo potrzeba ją w coś wkręcić :-). Coś oczywistego dla Adama Słodowego (kto pamięta kto to był?), dla niektórych nie bardzo :-)

Edytowane przez jakis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację. Pewnych rzeczy, dla mnie oczywistych, mogę nie dostrzegać.

Właśnie zgrałem i przekonwertowałem zdjęcia z aparatu ... tylko odwieczny gdzie je umieścić tak aby nie zniknęły po tygodniu. Nie ma niestety żadnego konta na komercyjnych stronach z obrazkami.

Szkoda, że forum nie ma swojego FTP'a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

od dłuższej chwili przyglądam się temu tematowi... robi się coraz ciekawszy ;)

Ostatnio zastanawiałem się nad sterowaniem tym mini pc - oprócz fly mouse, klawiatur z touchpadami czy balltrackami najprawdopodobniej możliwe jest sterowanie nim za pomocą smartfona bądź tabletu z androidem. Piszę "najprawdopodobniej" gdyż sam tego nie sprawdziłem i nie potestowałem, ale na innych portalach są wątki o sterowaniu androidem -> peceta, czy androidem -> androida - zarówno po wi-fi jak i BT.

Sam pomysł - sądzę, że wart jest potestowania, a to dlatego że android oferuje wirtualną klawiaturę, dotykowy ekran czy czujniki ruchu. Prawie każdy ma w tej chwili smartfona, który przeważnie jest w pobliżu lub w kieszeni. Taki smartfon/tablet jest też potencjalnym źródłem internetu, gdy brak stacjonarnego, np. podczas jakiegoś wyjazdu.

Czekam na Wasze opinie.

Edytowane przez doprze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba wolę Google Drive :)

Wieczorkiem uaktualnię pierwszy post w temacie dodając obrazki i opis jak sobie zamontować zewnętrzne antenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega coper już pisał o sterowaniu Androida Androidem. Aplikacja nazywa się DroidMote i jest dostępna w sklepie. Mi niestety nie udało się jej zmusić do współpracy. Jesli Tobie się to uda to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

dotarł do mnie po 16 dniach podróży MK806 z tej aukcji:

http://www.aliexpress.com/item/2013-New-IPTV-MK806-RK3066-Dual-Core-1-6Ghz-Cortex-A9-Android-4-1-jelly-bean/669898733.html

Nie miałem do czynienia wcześniej z takimi urządzeniami i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Wyjście audio minijack działa znakomicie, a na tym mi zależało. Nie mam problemu z połączeniem WiFi, działa stabilnie, odtwarza muzykę i filmy z serwera UPNP. Ma na obudowie przycisk do podłączania się do PC (nie potrzeba drucika).

Niestety procesor działa z max częstotliwością 1.2GHz. Dlatego zamierzam wgrać nowy firmware z modelu MK802 III. W tytułach innych aukcji występuje jednocześnie pod nazwą MK806 i MK802 III.

I teraz pytanie: czy w programie do flashowania jest możliwość zachowania do pliku obecnie wgranego firmware? Nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku, jak coś nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trzeba zainstalować dwie aplikacje, DroidMote w telefonie a DroidMote Server (płatny) na mini pc. Mogę się mylić bo z angielskim jestem na bakier :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie: czy w programie do flashowania jest możliwość zachowania do pliku obecnie wgranego firmware?

jest przycisk saver odpal program i zobacz sobie

RKBatchTool_1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale "save" zachowuje log, nie oryginalny firmware. Widziałem już to wcześniej właśnie w wersji 1.5 i dlatego, że nie ma przycisku do backupu to mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trzeba zainstalować dwie aplikacje, DroidMote w telefonie a DroidMote Server (płatny) na mini pc. Mogę się mylić bo z angielskim jestem na bakier :/

Pewnie, że tak. Nie mylisz się. Na urządzeniu, które ma być sterowane instaluje się serwer, a na tym które będzie sterować - klienta. W opisie serwera są też informacje o dostępnych wersjach na Windows i Linuxa. Innymi słowy za pomocą klienta (zainstalowanego na Androidzie w telefonie/tablecie), można sterować serwerem zainstalowanym na urządzeniu z Androidem lub Windows lub Linuxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym już tu wcześniej pisał, ale dla tych którzy nie chcą zamawiać w Chinach (lub nie mogą, mają jakieś obawy, nie chcą czekać, itp.),a jednocześnie chcieliby pobawić się podobnym sprzętem, jest jeszcze jedno wyjście.

Trochę taniej niż MK80x, bo za 200PLN jest do kupienia w pewnej sieci sklepów Cabletech Smart TV Android Dongle URZ0193.

Informacja o cenie pochodzi z gazetki

http://www.lpelektro...a-grudzien-2012

opisy

http://www.cabletech...mem-android-4-0

http://www.benchmark...ecyfikacja.html

Cortex-A5 Telechips TCC8925 1GHz, RAM DDR III 512MB, NAND Flash 4GB, Android 4.0, 1 x USB, 1 x micro SD (obsługa do 32GB)

Parametry ma na pewno gorsze (procesor, pamięć, starszy Android), ale do kupienia w kraju i w wielu miejscach.

W tej gazetce jest też klawiatura oznaczona jako Quer KOM0331 za 120PLN (w komplecie z tym donglem za 300PLN), która wypisz wymaluj wygląda jak Rii mini i8 http://www.riitek.co..._Info.asp?id=73.

Zaznaczam, że nie jestem w jakikolwiek sposób powiązany z Cabletech, a właściwie z Lechpol, bo ta firma stoi za tą i innymi markami (CABLETECH, PEIYING, KEMOT, QUER, SUNKER, UNI-T, AZUSA, VIPOW, DIBEISI).

Edytowane przez tv12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym już tu wcześniej pisał, ale dla tych którzy nie chcą zamawiać w Chinach (lub nie mogą, mają jakieś obawy, nie chcą czekać, itp.),a jednocześnie chcieliby pobawić się podobnym sprzętem, jest jeszcze jedno wyjście.

Trochę taniej niż MK80x, bo za 200PLN jest do kupienia w pewnej sieci sklepów Cabletech Smart TV Android Dongle URZ0193.

Informacja o cenie pochodzi z gazetki

http://www.lpelektro...a-grudzien-2012

opisy

http://www.cabletech...mem-android-4-0

http://www.benchmark...ecyfikacja.html

Cortex-A5 Telechips TCC8925 1GHz, RAM DDR III 512MB, NAND Flash 4GB, Android 4.0, 1 x USB, 1 x micro SD (obsługa do 32GB)

Parametry ma na pewno gorsze (procesor, pamięć, starszy Android), ale do kupienia w kraju i w wielu miejscach.

W tej gazetce jest też klawiatura oznaczona jako Quer KOM0331 za 120PLN (w komplecie z tym donglem za 300PLN), która wypisz wymaluj wygląda jak Rii mini i8 http://www.riitek.co..._Info.asp?id=73.

Zaznaczam, że nie jestem w jakikolwiek sposób powiązany z Cabletech, a właściwie z Lechpol, bo ta firma stoi za tą i innymi markami (CABLETECH, PEIYING, KEMOT, QUER, SUNKER, UNI-T, AZUSA, VIPOW, DIBEISI).

Ciekawe jak ten model wypada w AnTuTu i czy dużo gorszy od MK808. Ja jestem cierpliwy i czekam na K802 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Droidmote-to działa. Klienta instaluje się na smartfonie,serwer - niestety tylko z marketu na mk808 i gotowe. Dodam ,że używam romu finless 1.5a.

ps jakiego używacie hub-a ?

Edytowane przez pigulka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten model wypada w AnTuTu i czy dużo gorszy od MK808. Ja jestem cierpliwy i czekam na K802 :)

Jednordzeniowy Telechips Cortex-5 ... jednym słowem tragedia jeśli chodzi o szybkość działania.

To tak jakby chcieć sobie kupić Porsche w Chinach ale zadowolić się (w tej samej cenie) Polonzem z Polski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednordzeniowy Telechips Cortex-5 ... jednym słowem tragedia jeśli chodzi o szybkość działania.

To tak jakby chcieć sobie kupić Porsche w Chinach ale zadowolić się (w tej samej cenie) Polonzem z Polski ;)

Porshe to będzie K802.... mk808 to raczej KIA z Chin. Jeśli komuś wystarczy Polonez do pracy to po co przepłacać. Ciekawy byłby wykres porównujący pkt z np AnTuTu do ceny urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porshe to będzie K802.... mk808 to raczej KIA z Chin. Jeśli komuś wystarczy Polonez do pracy to po co przepłacać. Ciekawy byłby wykres porównujący pkt z np AnTuTu do ceny urządzenia.

Oj chyba jesteś optymistą. Nawet porównanie w AnTuTu wskazuje jednoznacznie że MK808 to na pewno nie Kia :)

MK802 - 2200-2600 pkt

MK808 - 6800-7500 pkt

K802 - 9000 pkt (prototyp)

Miałem MK802 i czym prędzej się go pozbyłem.

PS. Jak ktoś nie wierzy że MK808 może tyle osiągnąć to proszę:

https://docs.google.com/open?id=0B6_HkL4j5MKARHlsM2VrZDU3S0k

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum!dzięki radom Fantoma wgrałem soft JB_beta_04.zip.Wynik osiągnięty w

AnTuTu 7449.Fantom który twoim zdaniem jest najlepszym i najbardziej stabilnym Softem z tych wszystkich które podałeś na pierwszej stronie.

Edytowane przez kiciek1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie JB_beta_04 jest według mnie chyba najlepszy. W finless_1.5a Wi-Fi mi zrywa.

Wszystko działa, szybki ... gdyby jeszcze poprawili jedną rzecz: renderowanie ekranu w full HD było by niemal idealnie.

Update w sprawie antenki będzie (jak zdążę) jeszcze dziś. Zrobię nowy temat zbiorczy (bo ten zrobił się lekkim śmietnikiem) i przetestuję jeszcze raz MK808.

Tym razem z uwzględnieniem:

- zewnętrznej karty sieciowej (RJ45->USB)

- klawiatur/myszek radiowych

- przeróbek antenek Wi-Fi

- kamer video

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jb beta-04 w środku po rozpakowaniu to 300j1 podobnież po małych poprawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...