Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

housik nie bardzo mam czas aby nagrać ci filmik. Musisz uwierzyć na słowo :)

Pulpit i całe wyświetlanie jest dokładnie dwa razy wolniejsze niż w wersji 1280x720.

Na pulpicie i w przeglądarce WWW mi to aż tak bardzo nie przeszkadza.

No ale obiektywnie jest sporo wolniej.

Co do 3D to ... filmy SBS jak najbardziej ;)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

housik nie bardzo mam czas aby nagrać ci filmik. Musisz uwierzyć na słowo :)

Pulpit i całe wyświetlanie jest dokładnie dwa razy wolniejsze niż w wersji 1280x720.

Na pulpicie i w przeglądarce WWW mi to aż tak bardzo nie przeszkadza.

No ale obiektywnie jest sporo wolniej.

Co do 3D to ... filmy SBS jak najbardziej ;)

OK czyli dalej czekam , może ta 4 rdzeniówka będzie ok. Dla mnie pulpit jest najważniejszy bo zamierzam tego używać jak kompa. Google ostatnio chwali swojego Chrome OS, ale jakoś nie pasuje mi zamknięta architektura systemu (system-przeglądarka blee). Na Androida aplikacji jest już nie mniej niż na stare Windows. Ale cieszę się że mali400 dało radę z odpaleniem ekrany w natywnej fullhd, to znaczy że jak się chce to się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakikolwiek player źle skaluje obraz to filmy 3D będą źle chodziły, poprostu obraz źle będzie się składał.

Sprawdzałem i jak do tej pory nie natrafiłem na idealny player który odtworzy dobrze obraz aby telewizor idealnie go poskładał.

Czy ktoś zna program który nauczy kilku klawiszy pilota nowych funkcji ?

Posiadam dokładnie taki zestaw:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2827635624

Chodzi o ten pilot w zestawie, jest świetny i ma kilka klawiszy które można by było nauczyć kilku funkcji.

Edytowane przez jokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtworzy np. film z dysku na Arivie 210? Ariva podłączona lanem do routera, który jest w sąsiednim pokoju do TV na którym ma działać ten odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakikolwiek player źle skaluje obraz to filmy 3D będą źle chodziły, poprostu obraz źle będzie się składał.

Sprawdzałem i jak do tej pory nie natrafiłem na idealny player który odtworzy dobrze obraz aby telewizor idealnie go poskładał.

Czy ktoś zna program który nauczy kilku klawiszy pilota nowych funkcji ?

Posiadam dokładnie taki zestaw:

http://allegro.pl/sh...item=2827403237

Chodzi o ten pilot w zestawie, jest świetny i ma kilka klawiszy które można by było nauczyć kilku funkcji.

Odnośnie pilota proponuję lekturę -> http://www.armtvtech....php?f=29&t=148

Edytowane przez pigulka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega 3d w tym urządzeniu? Co daje przy TV 3D, co przy TV bez 3D, przy jakich plikach można z tego korzystać np. czy przerabia halfSBS na 3D (jakie okulary potrzebne?) lub chociaż na 2D. Pytanie jest o tyle istotne, iż mam jeden TV 3D, a drugi 2D oraz player z dyskiem na którym mam mnóstwo filmów w 3D (SBS i OU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakikolwiek player źle skaluje obraz to filmy 3D będą źle chodziły, poprostu obraz źle będzie się składał.

Sprawdzałem i jak do tej pory nie natrafiłem na idealny player który odtworzy dobrze obraz aby telewizor idealnie go poskładał.(...)"

No i o taką opinie mi chodziło :) To muszę poczekać na wydanie linuksa pod mk808, mplayer z wszystkim sobie poradzi :)

Na czym polega 3d w tym urządzeniu? Co daje przy TV 3D, co przy TV bez 3D, przy jakich plikach można z tego korzystać np. czy przerabia halfSBS na 3D (jakie okulary potrzebne?) lub chociaż na 2D. Pytanie jest o tyle istotne, iż mam jeden TV 3D, a drugi 2D oraz player z dyskiem na którym mam mnóstwo filmów w 3D (SBS i OU).

Ja wiadomo efekt 3d powstaje poprzez złożenie 2 obrazów (dla lewego i prawego oka).

SBS i OU to oznaczenia jak podzielone są te obrazy(strona przez sronę, czy góra dół) i tak na prawdę nie ważne na jakim urządzeniu odtwarzasz dany film,

bo i tak składaniem zajmuje się telewizor. Warunkiem oczywiście jest dobre skalowanie, bo telewizor rozdziela obrazy

dokładnie w połowie ekranu (dla SBS wertykalnie, dla OU horyzontalnie)

więc jeżeli przez złe skalowanie obraz zostanie przesunięty, to telewizor źle go złoży.

Edytowane przez tholyir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam MxPlayera z opcją H/W i wyświetla mi napisy. Dla pewnosci zawsze nazwę napisów mam taka samą jak pliku z filmem tylko rozszerzenie inne.

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o taką opinie mi chodziło :) To muszę poczekać na wydanie linuksa pod mk808, mplayer z wszystkim sobie poradzi :)

Hmm ... nie wiedziałem playera który by nieproporcjonalnie skalował w poziomie.

Więc SBS zawsze będzie dobrze chodziło. W MK8080 też.

Ale twój wybór ...czekaj na Linuxa ...

Tylko nie wiem po co.

pcstore ta "antenka" której aukcję zamieściłeś to karta sieciowa. Akurat ta nie będzie chodziła. Nie ma sensu jej kupować.

Jeśli boisz się lutownicy to znajdź kolegę który się nie boi. Jako antenę można wykorzystać nawet kawałek sztywnego i grubego drutu.

Mało estetycznie ale działa podobnie jak prawdziwa antena.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... nie wiedziałem playera który by nieproporcjonalnie skalował w poziomie.

Więc SBS zawsze będzie dobrze chodziło. W MK8080 też.

Wiem, wiem, tylko nie wszystko jest w sbs ... :) może jestem wymagający, ale nie chce kilku urządzeń używać do tego samego, bo na jednym coś działa lepiej a na drugim gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, tylko nie wszystko jest w sbs ... :) może jestem wymagający, ale nie chce kilku urządzeń używać do tego samego, bo na jednym coś działa lepiej a na drugim gorzej :)

Powiem tak ... jeśli chcesz zrobić z MK808 jedyny odtwarzacz mediów w domu to daj sobie spokój. Są 10 razy lepsze rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... nie wiedziałem playera który by nieproporcjonalnie skalował w poziomie.

A ja nie widziałem playera który by dobrze współpracował z TV 3D, zawsze cos jest nie tak w porównaniu z puszczeniem tego samego filmu bezpośrednio z playera wbudowanego w TV.

Oczywiście i całe szczęście Player na androidzie nie jest jedynym centrum multimedialnym, tylko uzupełnieniem radzącym sobie znakomicie w innym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem źle zrozumiany w temacie 3D. Czy ten odtwarzacz potrafi sam złożyć film SBS (OU) w jeden obraz który da się oglądać w TV 2D, tak robią odtwarzacze w windowsie np. PowerDVD. Może jest wersja na androida tego programu lub podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie internetu w tym urządzeniu przy pomocy kabla ethernet, czy ktoś testował czy działa z nim zwykła karta sieciowa na usb z gniazdem rj-45? Jeśli tak, to jak to działa i jaki konkretnie model karty współpracuje z mk808? Co sądzicie o tej aukcji? http://www.aliexpress.com/wholesaleproduct/wholesaleProductDetail.htm?productId=685665751&productSubject=Free-Rii-i8-Air-Mouse-keyboard-MK808-Android-4-1-Jelly-Bean-Mini-PC-RK3066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę dni temu kartę RJ45<->USB (o taką). Podłączona zadziałała od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadam to pytanie tutaj. Moze ktos bedzie wiedzial. Potrzebuje kupic odtwarzacz sieciowy. Cale zbiory mam na nas'ie. Moj dotychczasowy odtwarzacz ma juz problemy z nowymi kodekami hd.

Generalnie chodzi mi o odtwarzanie zbiorów filmowych w roznych formatach z obsluga napisow. Zastanawiam sie nad MK808 choc martwi mnie skalowanie obrazu.

W tym samym przedziale cenowym mozna kupic Dune HD TV-101 WiFi. Jak myslicie co bedzie lepsze? A moze cos innego?

Za wszelkie sugestie z gory dziekuję :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DUNE więc się nie wypowiem ale playerki na androidzie (bo nie tyczy się tylko MK808) problem ze skalowaniem głównie widoczny jest przy konwersji do 3D. Przy dobrym Playerze (mowie o programie) w w 2D wszystko wyglada na OK.

Androidzie 4.x denerwujaca jest dolna belka ale na nią są sposoby aby jej się pozbyć.

Android ma tą zaletę że jest też rodzajem komputera, np. ja mam podglad na kamery w domu i firmie, roznorodnosc dostawców VOD, podłanczam swój aparat Canon 600D i w studiu steruje aparatem mając pelną kontrolę nad aparatem i przed zrobieniem (po tez) widze efekt, steruje na odległośc muzyką w firmie, dziecko ma fajne gry za darmo i mógł bym wymieniac jeszcze długo i właśnie z tego powodu kocham androida.

Edytowane przez jokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę dni temu kartę RJ45<->USB (o taką). Podłączona zadziałała od ręki.

Też taką kupiłem. Niestety mocno się zawiodłem. Transfer gorszy niż po tym badziewnym WIFI. Jakby chodziła po usb 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadam to pytanie tutaj. Moze ktos bedzie wiedzial. Potrzebuje kupic odtwarzacz sieciowy. Cale zbiory mam na nas'ie. Moj dotychczasowy odtwarzacz ma juz problemy z nowymi kodekami hd.

Generalnie chodzi mi o odtwarzanie zbiorów filmowych w roznych formatach z obsluga napisow. Zastanawiam sie nad MK808 choc martwi mnie skalowanie obrazu.

W tym samym przedziale cenowym mozna kupic Dune HD TV-101 WiFi. Jak myslicie co bedzie lepsze? A moze cos innego?

Za wszelkie sugestie z gory dziekuję :)

Pozdrawiam

A z ciekawości. Co to za odtwarzacz i co to za kodeki? Ja mam Xtreamera Sidewinder i cały czas daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości. Co to za odtwarzacz i co to za kodeki? Ja mam Xtreamera Sidewinder i cały czas daje radę.

To odtwarzacz blu-ray LG BD390. Bardzo dlugo wczytuje pliki mp4. Plik 300 mb potrafi wczytywac 7 min?! A co ciekawe z mkv sobie radzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też taką kupiłem. Niestety mocno się zawiodłem. Transfer gorszy niż po tym badziewnym WIFI. Jakby chodziła po usb 1.0

Mk808 WIFI po lanie samba/ftp chodzi jak krew z nosa. Ciekawe czy będzie coś godnego poza OUYA z ethernetem.

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie boje sie tego wifi. Czekam na opinie o karcie usb-lan, jakie transfery, jak z odtwarzaniem filmow po lanie (przez ta karte).

Fantom mozesz przetestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie boje sie tego wifi. Czekam na opinie o karcie usb-lan, jakie transfery, jak z odtwarzaniem filmow po lanie (przez ta karte).

Fantom mozesz przetestowac?

Ale nie mam co testować. Transfer jest naprawdę niezły. Filmy full HD z bitratem 17Mbitów (bo takie mam najlepsze) chodzą bez zająknięcia.

Jest zdecydowanie szybciej od Wi-Fi. A przede wszystkim płynniej.

U mnie w eterze jest zbyt wiele sieci Wi-Fi (nawet kilkanaście) aby chodziło szybko.

Oczywiście jeśli ktoś zamierza używać takiego połączenia do szybkiego kopiowania plików to może się zamieść.

Jeśli chcecie mogę przetestować szybkość ale proszę mi pokazać narzędzie (program) które tu umożliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...