Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wolno ich zwierać!

Łączysz ANT do środka antenki a GND do masy (czyli do pierścienia mocującego złącz) antenki.

ANT musi być bezwzględnie połączone z antenką. GND już niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Piterrrr>

do obsługi klawiatury używam External Keyboard Helper Pro (kupiony) => wyłączenie klawiatury ekranowej i dostępne polskie litery

(używam z moją klawiaturką Logitech K400 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom spokojnie, myślałem, że na płytce punkty ANT i GND są zwarte. Nie miałem zamiaru ich zwierać. Bałem się tylko, że coś jest nie tak, przy blizszym obejrzeniu zobaczyłem, że żyła sygnałowa przypomina cynę i to mnie zmyliło, ale wszystko jest ok. Jakieś małe pojęcie o elektronice mam na szczęście :).

Proszę Państwa 30min roboty i sygnał z zerowego pokazał 2 kreski. Po ustawieniu anteny routera 3 kreski. Pozostaje mi jeszcze ustawienie i testowanie anten MK808.

Zdjęcia:

Przed lutowaniem:

imag00812.jpg

I już przy telewizorze:

001wbo.jpg

Wszystko działa jak należy. Poprawa kolosalna. Dzięki wszystkim za pomoc ;).

spidii_44 ok dzięki za wskazówkę, pewnie kupię ten program.

Edytowane przez Piterrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie Piterrrr :)

Nie byłbym sobą gdybym nie wrzucił sobie nowego firmware'u z 1080p.

Parę refleksji.

Nasz MK808 działa zauważalnie wolnej. Wszystko wolniej się otwiera.

Za to jest bardzo ładne :)

Wi-Fi i zewnętrzna sieciówka chodzą bez problemu.

Strony internetowe, youtube, filmy wszystko nareszcie w pełnej rozdzielczości.

No ale trzeba jeszcze popracować nad tym. AnTuTu wywala mi się w scenie z czerwonymi rycerzami. Na ekranie widnieje 23.45 fps.

Poprzednio było 50-60 fps. Jak widać wyświetlanie sporo zwolniło. Co było do przywidzenia.

Ale nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w MK808 stosowane sa tez procesory Telechip TCC8925C?

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Procesor to: Rockchip RK3066 => dwurdzeniowy Cortex A9 z zegrami do 1.6 GHz

Ten Telechip TCC8925C to jednordzeniowy Cortex A5 z zegarami do 1.2 GHz - czyli jakieś dwie generacje do tyłu. Wolniejszy z 4 razy od RC3066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie Piterrrr :)

Nie byłbym sobą gdybym nie wrzucił sobie nowego firmware'u z 1080p.

Parę refleksji.

Nasz MK808 działa zauważalnie wolnej. Wszystko wolniej się otwiera.

Za to jest bardzo ładne :)

Wi-Fi i zewnętrzna sieciówka chodzą bez problemu.

Strony internetowe, youtube, filmy wszystko nareszcie w pełnej rozdzielczości.

No ale trzeba jeszcze popracować nad tym. AnTuTu wywala mi się w scenie z czerwonymi rycerzami. Na ekranie widnieje 23.45 fps.

Poprzednio było 50-60 fps. Jak widać wyświetlanie sporo zwolniło. Co było do przywidzenia.

Ale nie ma tragedii.

Mi się jakiś nowy antutu ściągnał. (3.0.1) z testem grafiki z rycerzami a później włączył się test jak w w Antutu 3d benchmark. Test przeszedł cały i pokazał za drugim razem 9054.

Czy zwolniło? Może ciut ciut. Jedyne co zauważyłem to interface androida lekko przeskakuje i np. przewijanie stron w przeglądarce już nie takie super płynne. Natomiast MXPlayer odtworzył film mkv 1080 z pendrive'a płynnie. Akceleracja sprzętowa oczywiście.

Jak tak patrzę na ten ekran z odległości ok 3,5 m to tak sobie myślę, czy skośnoocy specjalnie nie ustawili takiej rozdzielczości. Na pulpicie 1080 wszystko jest za małe. Idealnie byłoby, gdyby ustawienia ekranu działały. Teraz niestety rozdziałka jest hardkodowana w kernelu :(.

Edytowane przez funkymonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Procesor to: Rockchip RK3066 => dwurdzeniowy Cortex A9 z zegrami do 1.6 GHz

Ten Telechip TCC8925C to jednordzeniowy Cortex A5 z zegarami do 1.2 GHz - czyli jakieś dwie generacje do tyłu. Wolniejszy z 4 razy od RC3066.

Tak też myslałem ale zmylił mnie ten opis http://allegro.pl/android-tv-mk808-dualcore-1-6ghz-7gb-z-polski-i2825162027.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak się przyzwyczaiłem do 720p, że wydaje mi się, że wszystko jest zbyt małe na 1080p. Szybkość działania dla mnie średnia, trzeba być cierpliwym może ktoś z tego zrobi jeszcze dobry użytek :)

Edytowane przez ulan66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Chciałbym zapytać jaka jest dzięki mk808 jakość weeb.tv (programy hd) na telewizorze 42? Czy da się tym zastąpić kablówkę? czy to raczej wersja dla bardzo mało wymagających?

Edytowane przez raval77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jakosc na weeb tv jest zadowalajaca. lecz mam tv 32 cale i hd ready.Zasilanie caly czas z usb tv. Mam pytanie w jaki sposob uzyskujecie 720p jak zmienic rozdzialke? ja przed zmiana softu mialem 1024 a teraz 1280x672 kombinuje z rozdzielczosciami ale cos mi nie wychodzi. soft jb 04 beta.rar. wiec gdzie ustawic by bylo te 1280x720p. zamiast 1280x672 z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze jeden problem, czasami na weeb tv gdy robie na full scren to obraz pojawia mi sie najpierw na 1/4 ekranu (moze nawet mniej) wiec musze go jeszcze raz zminimalizowac i jeszcze raz powiekszyc... i wtedy mi sie dopasowuje do pelnych wymiarow Tv chcialem odinstalowac flash'a i zainstalowac ponownie, i sie zaczeło... brak strony takiej, brak innej wiec zresetowałem.... skończylo sie na tym, ze pojawil mi sie monitorek "google" i wszystko sie wyłożyło jak u niektórych kolegów. Wiec dograłem wersje JB beta 04.rar, ale nadal sa problemy z pomniejszaniem i powiekszaniem obrazu by za pierwszym razem wskoczył w full screen. Ma ktoś na to recepte?.

Software Full HD nie bedzie mi sie sprawdzał, bo raczej USB z TV mi tego juz nie obsłuży, myśle że za mało będzie Amperków z wyjscia USB, a jest to najlepsze zasilanie przy wyłaczeniu tv wyłacza sie razem z nim :). Używam mk808 zasilanego przez USB po 8 godzin dziennie, nie zauwazalem zadnych zawieszeń ani spadku zasiegu antenek, wazne jest by ruter i mk808 były w miare na tym samym poziomie co mk808, a rutera antenka musi stac skierowana w góre :) dzieki Leszku za odpowiedz na nurtujące mnie pytanie.

Edytowane przez wiwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zarazem chciałbym dopytać o odtwarzanie filmów mkv z napisami za pomocą MK808. Chodzi o odtwarzanie np. poprzez MXPlayer z dekodowanie H/W, czy w takim przypadku odtwarzane są napisy na TV? Pytam, ponieważ w przypadku smartfonów z MHL, aby zobaczyć napisy na TV trzeba uzywać dekodowania S/W, a wtedy filmy HD tracą na płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej przegladarki uzywasz do weeb.tv? Mysle ze to sprawa nie do końca dopracowanego flasha lub odtwarzacza na ich stronie. Możesz tez zainstalowac XBMC i plugin.

Przy okazji: sprawdzałem miernikiem jaki prąd pobiera MK808. Podczas startu dochodzi do 0,6 A, a podczas normalnego działania 0,3 - 0,4 A wiec zasilacz 2A to tak troche na wyrost. U mnie działa podłączony do USB w TV Samsung opisanego jako HDD bez żadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: sprawdzałem miernikiem jaki prąd pobiera MK808. Podczas startu dochodzi do 0,6 A, a podczas normalnego działania 0,3 - 0,4 A wiec zasilacz 2A to tak troche na wyrost. U mnie działa podłączony do USB w TV Samsung opisanego jako HDD bez żadnych problemow

No tak nie do końca. Sama karta Wi-Fi podczas intensywnej pracy (dużo sieci w pobliżu, daleko od routera) może zużyć 0.5A

Oczywiście sytuacja skrajna ale jak najbardziej możliwa.

Dodaj to tego trochę urządzeń zewnętrznych: klawiaturę, dysk, kamerkę itd.

Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i konfiguracji sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze boje z nowym MK808. Dzisiaj męczę XBMC, chodzi pięknie ale aby tak było należy ustawić zewnętrzny player video, ja narazie ustawiłem MX Player, działa bardzo plynnie, nawet 1080p, narazie tylko nie odtwarza mi dzwięku DTS ale i to się zwalczy.

Czy ktoś zna sposób na schowanie dolnej belki z zegarkiem i przyciskami ? Wprawdzie MX Player ukrywa tą belke ale pozostaje czarny pasek co nie do końca mnie zadowala. Podobno robi to program Honeybar ale u mnie za nic to nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy soft HD.System odczuwalnie zwolnil.W nowym Antutu 3.0.1 przy rozdzielczości 1920X1080-50 uzyskalem 9058 pkt.Obraz ładniejszy kosztem szybkości.Chyba wróce do porzedniego softu JB 04 i poczekam na lepszy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zarazem chciałbym dopytać o odtwarzanie filmów mkv z napisami za pomocą MK808. Chodzi o odtwarzanie np. poprzez MXPlayer z dekodowanie H/W, czy w takim przypadku odtwarzane są napisy na TV? Pytam, ponieważ w przypadku smartfonów z MHL, aby zobaczyć napisy na TV trzeba uzywać dekodowania S/W, a wtedy filmy HD tracą na płynności.

Używam MxPlayera z opcją H/W i wyświetla mi napisy. Dla pewnosci zawsze nazwę napisów mam taka samą jak pliku z filmem tylko rozszerzenie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmami i napisami jest taki problem:

- stockowy (wbudowany) player ładnie skaluje obraz i chowa dolna pasek ale nie odtwarza napisów

- MX Player pokazuje napisy ale nie potrafi schować dolnego paska. No i filmy są źle skalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widać temat braku fullhd nie tylko nam przeszkadzał. Czy ktoś ma czas na nagranie fimiku różnicy w działaniu pulpitu w HDReady i FullHD ( sam pulpit, plus może przeglądarka internetowa). Zastanawiam się czy czekać na 4 rdzeniówkę czy to mi wystarczy.

znalazłem link ale nie wiele widać

Edytowane przez housik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...