Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko, chciałem sobie zamówić http://www.aliexpress.com/item/MK802-Dual-Core-Version-UG802-RK3066-1-2GHz-Cortex-A9-dual-core-Android-4-0-Mini/627106452.html

Ale nie ma tam możliwości płatności przez peypal. Czy może ktoś mi krok po kroku opisać jak mogę zapłacić za przedmiot w dolarach? Mam konto w mbanku a nie mam pojęcia jak to zrobić. Będę wdzięczny za pomoc krok po kroku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi chodzi o przelew bankowy bo moje konto jest w złotówkach tzn jak wezmę przelew bankowy to on automatycznie na dolary przeliczy? Bo mi na banku w złotówkach pokazuje nie ma opcji przelania w dolarach? :( peypal ma taką opcję a taniej nie znalazłem w chińskich sklepach bezpiecznych takiego zestawu. Nic najwyżej nie kupię :( bo nie wiem jak ;( Pozdrawiam ;)

Edytowane przez mmore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie radził kombinować z przelewami bankowymi. Prowizje są porażające.

Robiłem przelew 100 euro jako zaliczka za domek wakacyjny .... zapłaciłem ponad 100 zł prowizji! Nie wiem czy to tylko w moim banku (Credit-Agricole) ale ostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło tak, za sprzęt zapłaciłem 250 zł + 30 zł opłat (właśnie zaksięgowane) czyli całość 280 zł. Na allegro identyczny sprzęt bez klawiatury kosztuje 268 zł czyli za klawiaturkę zapłaciłem 12 zł. Myślę że w miarę korzystnie. Teraz tylko czekać minimalnie 14 do 30 dni :P Oby przyszła paczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło tak, za sprzęt zapłaciłem 250 zł + 30 zł opłat (właśnie zaksięgowane) czyli całość 280 zł. Na allegro identyczny sprzęt bez klawiatury kosztuje 268 zł czyli za klawiaturkę zapłaciłem 12 zł. Myślę że w miarę korzystnie. Teraz tylko czekać minimalnie 14 do 30 dni :P Oby przyszła paczka ;)

No jeszcze trzeba czekać czy aby nie doliczą Ci cła i VATu nasi celnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję od tygodnia znaleźć dla siebie odpowiedni odtwarzacz. Przebrnąłem przez wszelkie boxy typu Asus O!Live, WD HD, Overmax Homebox itp. Dzięki temu ostatniemu trafiłem w końcu na urządzenia mini PC takie jak MK808. Niestety ten model nie posiada analogowego wyjścia audio, które dla mnie jest niezbędne. Szukając dalej tarfiłem w końcu na model MK806, który spełnia moje wymagania.

I teraz pytanie do znawców: czy MK806 to jest to samo, co MK808 (pomijając wyjście audio i zwykłe HDMI? Wedle specyfikacji chyba tak, ale wolę się upewnić.

Dokładnie, też mam ochotę na MK806, bo z nim dostajemy de facto radio internetowe (z wyłączonym TV).

Jeśli ruszyłby na nim nowy firmware MK808, to byłby ideał - szukam jakichś informacji na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już poisałem wam

kupiłem przez karte przedpłaconą bzwbk

idziesz do banku albo na allegro kupujesz karte ja mam vise

następnie przelewam na nią kase albo ide do oddziału i doładowuje katre

mam juz kase na kacie

właze na ebaya

zakładam profil

kupuje

płace visa

bank sam przelicza na dolary mi wyszło z klawiaturka z totchpadem niecałe 100 dolarów wysyłka free

chinol wysyła

czekasz długo

odbieracz paczke

lutujesz antene

dokupujesz zasilacz 2A i się cieszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię tylko.

Większość zestawów MK808 ma już 2A zasilacz. Nic nie trzeba dokupywać.

ebay to nie jest najlepsze miejsce na kupowanie. Bezpośrednio w chinach jest taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jeśli chcesz zapłacić PayPal'em to jest dobra opcja. Za 15-34 dni będzie miał swoją upragnioną zabawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sprzedaje w Pl UG 802 i jedyna różnica to pamiec flash ktora i tak malo sie wykorzystuje chyba ze ze naprawde instalujecie multum aplikacji ale po to producent przewidział czytnik kart.A teraz moje pytanie pokaz FANTOM z bechmarka swoj test bo niewierze ze masz okolo 7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokażę bo swój MK808 sprzedałem jednemu koledze z forum. Czekam na kolejny. Myślę, że za tydzień już go będę miał.

Ów kolega może to zrobić :) O ile pamiętam raportował w AnTuTu coś około 7200 pkt.

Ale darekmarta jeśli jesteś takim niedowierkiem to poszukaj sobie obrazków w internecie. Jest tego dużo.

Rozumiem, że UG802 nie zbliża się do tego wyniku?

Żeby nie było. MK808 osiąga taki wynik z ostatnim firmware'm + podkręcony za pomocą AnTuTu CPU Master do 1.6GHz. Chociaż tak naprawdę to niewiadomo czy faktycznie osiąga to 1.6GHz. Bardzo prawdopodobne, że tylko 1.4GHz.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem (MK808 Android Mini PC TV Box Dual Core Rockchip RK3066 1.6Ghz 1G RAM 8GB WiFi HDMI)

choć nigdy nie miałem doczynienia z takim urządzeniem z tąd moje pytania,

1.Czy jest możliwe podłączenie zewnętrznego dysku i odtwarzanie z niego filmów wraz z napisami w formie TXT, czy obsługiwany jest format mp4

2.Jaka jest różnica między MK808 Android 4.1 Jelly Bean Mini PC RK3066 A9 Dual Core a MK808 Android Mini PC TV Box Dual Core Rockchip RK3066 1.6Ghz 1G RAM 8GB WiFi HDMI

3. Czy do podłączena dysku potrzebny będzie aktywny hub czy wystarczy podłczyć tylko pod USB.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Żadna

3. To zależy ile ten dysk bierze prądu. Jeśli zadowoli się 0.5A to powinno obejść się bez huba aktywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem sobie na aliexpress mk808 do zamówienia. Ale rzuciło mi się w oczy że najlepiej się sprzedaje MK802 III (jakas recenzja :

)

Troche już zgłupiałem bo wersji tego urządzenia są dziesiątki. To są jacyś inni producenci czy ten sam producent wydaje różne urządzenia ?

Bo już sam nie wiem czy zamawiać mk808 czy mk802 III.

Wogóle jest jakaś strona producenta tych urządzeń żeby było jakieś porównanie czym to się od siebie różni albo jakie są plany rozwojowe danego urządzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Mam takie pytanie czy mozecie podac linka do trackingu przesylki? mialem numery do sledzenia przesylki juz 31.X lecz sledzenie.poczta-polska.pl/ caly czas mi pokazuje brak przesylki o takim numerze pytajac sie chinczyka gdzie jest paczka zrobil mi wycinek i wkleil ze paczka juz (leci) jak z tego wynika nasza kochana poczta jedynie co to potrafi sciagac abonamenty RTV ale jesli chodzi o przesylki to obawiam sie ze wpisza nr w system 2 dni przed otrzytmaniem. ;(. Tak wiec na jakiej stronie procz poczty polskiej jest system monitorowania przesylek z chin. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy na playerze MK808, na TVNPLAYER podczas odtwarzania filmow jest kolko (jak by ladowal sie bufor) na srodku ekranu ? czy go nie ma, jest czysty ekran ? oraz czy player HBO GO dziala plynnie, nie przycina lub wylancza sie ? Bardzo prosze o majacych MK808 o podanie tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te mini komputerki są do siebie bardzo podobne. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach.

Jeśli znasz angielskie proponuję przestudiowanie sobie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem zainteresowany kompletem, identycznym jak kupował Fantom- czyli MK808 i klawiatura RII ( ładowana na akumulator- taka bynajmniej jest na allegro), zestaw ten ma zastąpić Ojcu telegazete, wprowadzić go w XXI w :) . Mam w związku z tym 2 pytania.

1. Kabel zasilający mk808 ma około 50-60 cm, miałbym problem z podłączeniem go do przedłużacza który jest za szafką ( zakładam że wejście usb telewizora sony kdl ex500 nie da wystarczającej mocy dla mk808). Zastanawiam sie nad takim wariantem, mk808 podłączone za szafką zasilaczem i poprowadzony stamtąd 2m kabel hdmi który mam wprost do telewizora. Jedyne czego nie wiem czy ta klawiaturka http://allegro.pl/nowa-mini-klawiatura-bezprzewodowa-rii-2-4ghz-i2776945567.html nie będzie miała problemu by dotrzeć z sygnałem do mk808. Jest w opisie napisane że działa z 30 m i przenika ściany..... Ale wolałbym mieć pewność.

2. Drugie pytanie to odnośnie kwestii włączania i wyłączania mk808. Było w tym wątku wspomniane o listwie master slave, która jak dobrze zrozumiałem po wyłączeniu telewizora wyłącza wszystkie pozostałe urządzenia- odcina im po prostu źródło zasilania. Niestety ta opcja u mnie odpada, bo dekoder tv kablowej służy równocześnie za zegarek- jak telewizor jest wyłączony to dekoder w naszym domu pełnii taką funkcje tzn dekoder musii mieć cały czas zasilanie :). Nasunął mi sie inny pomysł, czy stoi coś na przeszkodzie aby mk808 cały czas działało, przecież smartfony też cały czas chodzą i nic im sie nie dzieje. Po prostu jak chce skorzystać z neta w telewizorze to wybieram w opcjach telewizora odpowiednie wejście hdmi i korzystam. Czy są jakieś wskazania co do wyłączania mk808? Czy mój tok rozumowania jest poprawny ?

Dziękuje wszystkim użytkownikom forum za ten wątek i czekam na wskazówki i rady, a Fantomowi nawet bym coś postawił :)

PS. Takie moje małe spostrzeżenie, czemu tak cicho o tym urządzeni, czyżby jakaś zmowa producencka żeby nie robić tanich mini komputerków, tylko sprzedawać drogie htpc lub nowe tv z przeglądarkami internetowymi.... Przecież mamy teraz niesamowitą szanse przy wprowadzaniu dvb-t, tyle dekoderów pojawi sie w domach. Gdyby ktoś promował tuner dvb-t wyposażony w android i łączyłoby sie to z netem- nawet mobilnym na karte- trzeba pamiętać że wiele regionów w Polsce jest wykluczonych cyfrowo. Wydaje mi sie że przy odpowiedniej promocji to byłby hit... Co o tym myślicie? Czy może ja zbyt różowo widze wprowadzanie takie produktu? Napisze maila do Boniego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić jakąs zewnętrzną dobrą antenę na allegro, żeby nie zrywało wi-fi ? w miarę tanią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...