Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszne są te ustawienia z tej strony. Spróbuj ustawić tak obraz. Kontrast ustawiony na maksymalną wartość, szkoda katować czymś takim matrycę i oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, jak pisałem te wartości posłużyły mi tylko jako podstawa do dalszych testów ustawień, ostrość kontrast mam na 70.Za chwile ma być kurier z kompletem okularków, to potestuje 3D. Wziąłem 3 dni urlopu na zaprzyjaźnienie się z moim Soniaczkiem, nie wiem czy nie za mało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić i co ,aby nie występowały sekwencje obrazu jakby klatkowe widać to wtedy jak .... "postać przeskoczy (przebiegnie) z jednej strony ekranu na drugą) ...czy to wada matryc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić i co ,aby nie występowały sekwencje obrazu jakby klatkowe widać to wtedy jak .... "postać przeskoczy (przebiegnie) z jednej strony ekranu na drugą) ...czy to wada matryc?

Na ręcznym ustawieniu realizmu, jak miałem za wysoko ustawione wartości to mi rozmazywało,ale nawet nie wiem jak bym chciał skaszanić obraz, to nie miałem efektu klatkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:), w sumie takie kolumny półkowe to nic złego w zastosowaniu do kina,

Ale też nic dobrego. W dobrze dopracowanym systemie takie ustawienie jest nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić i co ,aby nie występowały sekwencje obrazu jakby klatkowe widać to wtedy jak .... "postać przeskoczy (przebiegnie) z jednej strony ekranu na drugą) ...czy to wada matryc?

Jak się domyślam masz HX850 :). Spróbuj zmniejszyć ustawienia Motionflow na standardowy (lub łagodny - nie pamiętam jak jest w tym modelu). Gdy masz ustawione na maxa wtedy może dziać się podobny efekt do rozmytego ruchu (za dużo wstawiane jest dodatkowych klatek pomiędzy oryginalne kadry z filmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motionflow mam wyłączony.. tak mam 850..ale klatkowani występuje bardzo rzadko, tylko w okreslonych warunkach, które dzieją się na ekranie....gdzie to ręczne ustawienie realizmu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motionflow mam wyłączony.. tak mam 850..ale klatkowani występuje bardzo rzadko, tylko w okreslonych warunkach, które dzieją się na ekranie....gdzie to ręczne ustawienie realizmu???

wejdź w ustawienia Opcje-Obraz i prawie na samym dole(tworzenie relizmu),jak nie chcesz się bawić ustaw na Auto bardzo dobrze sobie sam z tym radzi.Ustawień jest sporo ,ja osobiście 3 dni urlopu zmarnowałem ale nie żałuję ,bo teraz mam wymarzony pod siebie obraz i żadne urządzenia ani programy tego nie zastąpią.Poczytaj instrukcję pobaw się z ustawieniami, jak nie to zawsze masz do wyboru ustawienia z firmy sony(nie polecam,choć filmowy jeszcze nie jest tragiczny )albo profesjonalna kalibracja.A Motionflow włącz, choć by na łagodny. Edytowane przez trus74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworzenie realizmy i motionflow miałem wyłączone.... teraz pierwszy parametr dałem na automat i drugi na łagodny.... zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale też nic dobrego. W dobrze dopracowanym systemie takie ustawienie jest nie do przyjęcia.

Wiesz zapewne masz rację, ale jakbyśmy do tego tak podchodzili to w dopracowanym systemie kina byśmy musieli przygotowywać odpowiednio tez pomieszczenie od strony idealnej akustyki, wygłuszenia itp. a to raczej trudne w normalnych warunkach domowo mieszkalnych gdzie trzeba pogodzić pokój dzienny z kinem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy moich ustawieniach jak dam motionflow na łagodne obraz jest nie do przyjęcia... więc jestem w punkcie wyjścia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby to pod jakim względem :blink: ? i co ma obraz do MF to już zupełnie nie wiem, jak juz to płynność.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafamaja Sony raczej się szczyci,że osiągną motionflow 800Hz(ja mam ustawione na wyraźny)Ale do niczego nie dojdziemy nie znając twoich ustawień,tych zaawansowanych też. Co prawda to indywidualna sprawa, ale może coś się doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie trochę z innej beczki.

Mianowicie, nie bardzo podoba (pasuje do szafki) Mi się orginalna podstawa do TV.

Myślicie że zastosowanie takiej podstawy z uchwytem bedzie pasował mocowaniem do 46HX850 .

-> http://www.sklepit.pl/4world-elektryczna-podstawauchwyt-do-lcd-3252-obrotowa-max45kg-p-31475.html#!prettyPhoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pdf.crse.com/manuals/4411997931.pdf

strona 30 dokumentu

http://www.sony.pl/product/tpa-tv-stands---wall-brackets/su-wl500/wspolpracujace-produkty#tab

W tym PDFie jest wymieniony model SU-WL500, a przy tym produkcje na stronie sonego nie ma info o kompatybilności z HX85.

Podobno w instrukcji są najświeższe informacje o uchwytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszę na forum ponieważ mam pytanie odnośnie usługi DLNA w telewizorze Sony KDL-46HX85 który posiadam. Otóż sprawa wygląda następująco że wszelkie materiały filmowe czy to z dysku komputera, czy z serwera NAS Synology DS1812+ oraz z kluczy USB które posiadam odtwarza bez problemu ale tylko do wielkości pliku ok. 2GB. Ponieważ posiadam pliki filmowe znacznie przekraczające wielkość 2GB dostaję komunikat przy próbie odtworzenia materiału filmowego "odtwarzanie niemożliwe". Mam pytanie czy telewizor Sony rzeczywiście posiada takie ograniczenie czy może robię coś źle, a może powinienem coś przestawić/ustawić. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ograniczeniem jest fat32, bo tylko takie czyta pendrive.Ale przez DLNA oglądam filmy Blu-ray 30-45Gb bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model HX850 obsługuje również system plików exFat, jednak czasami zdarza się tak, że tych większych plików nie czyta. Czemu tak jest, naprawdę nie wiem. Rozwiązaniem jest wykorzystanie DLNA, które moim zdaniem jest wygodniejsze - nie trzeba zgrywać filmów na pamięć i podłączać do telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynym ograniczeniem jest fat32, bo tylko takie czyta pendrive.Ale przez DLNA oglądam filmy Blu-ray 30-45Gb bez problemu
to prawda, tv otwiera duże pliki m2ts po DLNA ale mkv i xvidow już niestety nie. Można temu zaradzić przez użycie np. PS3 media serwera, który w locie będzie konwertowal film do formatu, który tv odtwarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy moich ustawieniach jak dam motionflow na łagodne obraz jest nie do przyjęcia... więc jestem w punkcie wyjścia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki. Czy model 55HX850 ma tą samą matrycę co model 46HX850?Porównując oba modele w Euro zauważyłem, że 55 wpada pod kątem w niebieski a 46 jest czarny jak smoła? Chyba, ze to kwestia ustawień telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy model 55HX850 ma tą samą matrycę co model 46HX850

Nie, ma 9 cali większą:-)) A poważnie, z tego co wiem HX850 mają matryce tego samego producenta i typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...