Skocz do zawartości
MarcZon

Polskie Seriale / Filmy na Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle osób rzuciło się na te filmy i do tej pory nie ma ani jednego screena? Co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy podesłał mi screeny więc sie z Wami podzielę. :)

8634de293710835.jpg bf135b293710875.jpg 80ff97293710912.jpg 4df889293710931.jpg

a92d81293710961.jpg 623db2293711004.jpg 3fd6a8293711064.jpg 1382e3293711132.jpg

19e9a3293711154.jpg bc3fa7293711200.jpg 40f3fe293711221.jpg 60373e293711247.jpg

b4b08b293711305.jpg ee33b5293711362.jpg 937cc7293711437.jpg de4e1c293711530.jpg

595324293711598.jpg bc1a58293711667.jpg fb1c53293711776.jpg 255bff293711823.jpg

7f6f36293713204.jpg 970246293713228.jpg f85b84293713266.jpg 47c85d293713301.jpg

57a34f293713384.jpg 8419d6293713461.jpg 7b50f3293713569.jpg 3e45c5293713687.jpg

57c77a293713744.jpg a82441293713770.jpg 836d13293713817.jpg 9b939b293713840.jpg

d696fd293713926.jpg 876081293714011.jpg a0ece3293714175.jpg c246b1293714295.jpg

3df4d5293714472.jpg 2bdbd8293714558.jpg 88e784293714636.jpg f9cf21293714749.jpg

c8a852293714792.jpg a87cac293714838.jpg ce69bd293714931.jpg 4ee717293714982.jpg

f66e35293715046.jpg ed16e8293715144.jpg b52044293715220.jpg 918d92293715402.jpg

423369293715491.jpg e4cba4293715612.jpg f7ce32293715716.jpg ae8c66293715787.jpg

8a7a9f293715816.jpg 32edee293715843.jpg be1032293715865.jpg 60e355293715952.jpg

3cc787293716041.jpg b3c113293716097.jpg 638395293716157.jpg 408017293716182.jpg

„Ewa chce spać” w reż. Tadeusza Chmielewskiego
„Krzyżacy” w reż. Aleksandra Forda
„Szatan z 7-ej klasy” w reż. Marii Kaniewskiej
„Nie ma róży bez ognia” w reż. Stanisława Barei
„Poszukiwany poszukiwana” w reż. Stanisława Barei
„Miś” w reż. Stanisława Barei
„Matka Królów” w reż. Janusza Zaorskiego
„Piłkarski poker” w reż. Janusza Zaorskiego
„Przesłuchanie” w reż. Ryszarda Bugajskiego
„Zabij mnie glino” w reż. Jacka Bromskiego

Edytowane przez Luke4Me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za screeny - wydawca powinien ci odpalić coś ekstra, bo tym sposobem zyskali przynajmniej jednego nowego klienta.

Cała już wydana piątka wygląda świetnie i tak się zastanawiam czy to nie przypadek, że akurat te tytuły trafiły na pierwszy rzut :)

Co do tych 10-ciu jeszcze nie wydanych filmów to w kilku przypadkach można mieć mniejsze lub większe zastrzeżenia do obrazka, o tyle o ile można to ocenić na podstawie kilku screenów, ale nie będę się wdawał w szczegóły co by nie było na mnie jak by któregoś z nich nie wydali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, płytki wczoraj dotarły, pobieżnie przeglądnąłem każdy z filmów i ode mnie 10/10 za rekonstrukcję obrazu.

Widoczne zabrudzenia/uszkodzenia taśmy filmowej ? Nie.

Przefiltrowany obraz DNR-em, EE ? Nie.

Jest ziarno ? Jest. Czy gra ono "pierwsze skrzypce" ? Nie (poza pojedynczymi sekwencjami).

Jest czerń ? Jest. Czy są widoczne detale w ciemnych partiach obrazu ? Są.

Od razu widać, że tymi filmami zajmowały się osoby, które wiedzą o co biega w te klocki. Z całej piątki najlepiej prezentuje się Wajda - szczegółowość obrazu w Człowieku z marmuru/żelaza robi wrażenie, a przy tym obrazek ma zachowany jego filmowy charakter. Reszta też prezentuje się świetnie, chociaż z racji wieku np. w Rękopisie obraz nie jest tak ostry. W każdym razie wiele bym dał aby np. Universal tak traktował swoje klasyki...

Czy warto kupować te wydania jeśli się je ma nagrane z satki ? Warto.

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=51881

Nie moje porównanie Ziemi obiecanej więc nie ręczę za to, że przedstawia ono stan faktyczny czyli pożółkłe zabarwienie obrazu z TVP HD (+ przepały) oraz duuużo lepszą ostrość w wydaniu BD.

Jeśli miałbym się do czegoś na siłę doczepić to są dwie sprawy:

1. W Ziemii obiecanej w niektórych miejscach synchronizacja obrazu z dźwiękiem troszkę kuleje (100-150ms), konkretnie chodzi o dialogi, ale cytując informacje zawarte w wydaniu:

Ziemia obiecana to film, w którym dialogi zostały nagrane "na czysto" w postsynchronach, czyli po zakończeniu zdjęć, w studiu dźwiękowym. W kilku miejscach powstały asynchrony - ruch warg aktora rozmijał się z wypowiadanym przez niego słowem. Stało się tak nie z winy operatorów dźwięku - najwidoczniej tekst dialogu wymagał jeszcze minimalnych korekt. Choć asynchrony były praktycznie niezauważalne dla widza, nie zaszkodziły filmowi, skorzystaliśmy z możliwości wychwycenia ich i wyeliminowania w rekonstrukcji cyfrowej "Ziemi obiecanej".

2. Nazwa filmu na grzbiecie pudełka różni się krojem czcionki w poszczególnych wydaniach. Jakby to ujednolicić i wypoziomować to prezentowałoby się lepiej na półce.

Poza tym szczegółem to żadnych zastrzeżeń - filmy wydawane w formie 30-sto stronicowego digibooka gdzie możemy poczytać o samym filmie, obsadzie, z jakimi problemami stykano się przy rekonstrukcji obrazu i dźwięku i kto sprawował pieczę nad nią.

Jak za tę cenę (37.49zł) to się nie zastanawiać tylko brać i namawiać kumpli na te wydania, również tych spoza Polski - wszystkie filmy posiadają angielskie napisy i są bez blokady regionalnej.

91fq.jpg

Edytowane przez misfit
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś to interesuje to w Święta TVP wyemituje "Pana Wołodyjowskiego" po rekonstrukcji :)

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pan_wolodyjowski_po_rekonstrukcji_w_tvp_w_boze_narodzenie_291157.html

A na TVN, również w Święta, "Potop", po tym co widziałem w zapowiedzi to wygląda na to, że też po rekonstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potop - zdecydowanie po rekonstrukcji. Od rana na TVN lecą zwiastuny.

Cyt: 'po raz pierwszy w oszłamiającej jakości obrazu i dźwięku'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co jest ten nóż w wodzie, bo z tego co wiem, negatywy są w Polsce i nikt ich nie skanował w kraju (temat rekonstrukcji tego filmu pojawia się często, ale są jakieś jaja z prawami do niego) a na pewno nie wywoził. Co oznacza, że to musi być transfer z jakiejś kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawia do mnie zabawa w kolorowanie filmu fabularnego czy serialu, natomiast ciekaw jestem rezultatu filmu dokumentalnego "Powstanie Warszawskie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, "Pan Wołodyjowski" jest po jakiejś bardzo wstępnej rekonstrukcji... Latające "paprochy" są bardzo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakies rekonstrukcji? To jest jakiś master zrobiony w PALu z jakiegoś pozytywu (wysoki kontrast i czarne brudki to sugerują). Coś tam z tym zrobili, ale nie nazwał tego bym rekonstrukcją nawet wstępną.

Prawdopodobnie to ten sam master co na DVD wydanym przez TVP (16:9 to sugeruje).

TVP pracuje nad Panem Wołodyjowskim, ale jeszcze chwilkę im to zajmie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. W sumie zasugerowałem się wklejoną tutaj wcześniej informacją http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pan_wolodyjowski_po_rekonstrukcji_w_tvp_w_boze_narodzenie_291157.html - która okazała się zwykłym kłamstwem... W serialu "Janosik" też zostawili trochę "brudów" ale tam widać od razu wysoką rozdzielczość po skanowaniu.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca o Janosiku coś wie ; ) pewnie się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to chętnie przeczytam:-)) Ja wiem tylko z trzeciej ręki i z własnych obserwacji, że "Janosik" był po tzw. wstępnej rekonstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janosik miał zrobiony transfer w HD, korekcję barwną pod nadzorem operatora i pierwszy odcinek został porządnie podczyszczony. Reszta odcinków była podczyszczona na szybko.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście "Pan Wołodyjowski" to porażka, ale "Potop" moim zdaniem wyszedł świetnie. Co do Wołodyjowskiego, to myślałem, że jak ktoś piszę specjalnie artykuł o czymś takim, to wie o czym piszę. No coż, myliłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardziej wiarygodny okazał się ten artykuł:

http://film.interia.pl/wiadomosci/telewizja/news/chlopi-po-rekonstrukcji-w-tvp,1972526,3604

"W trakcie opracowania jest film "Pan Wołodyjowski" oraz "Alternatywy 4" - kultowy serial Stanisława Barei w wersji nieocenzurowanej"

Może na kolejne święta się już wyrobią. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nóż w wodzie", "Quo Vadis" i "Korczak" na BD zamówiony. Dam znać co to jest jak dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie na takie hity jak Psy 1 i 2, Demony Wojny wg Goi czy Reich jeszcze poczekamy pare lat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psy to zostały nawet dwa razy zrekonstuowane :) TVP zrobiła dla siebie remaster HD na potrzeby emisji, a SF Zebra zrobiła pełną rekonstrukcję 2K. Psy 2 zremasterowała w HD TVP na potrzeby emisji.

I chyba nawet były te filmy emitowane w TVP (HD).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na twa opinie o BR - Noz w wodzie ... Nie jest drogi 11 € , tylko ze Amazon.it zyczy sobie 7 € koszty przesylki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...