Skocz do zawartości
MarcZon

Polskie Seriale / Filmy na Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jakie tytuły są dostępne na nośnikach Blu Ray

Od długiego czasu staram się dowiedzieć czy TVP planuje wydawanie swoich popularnych seriali na nośnikach Blu Ray (zarówno starych, w tym także rekonstruowanych, jak i nowych)

Szczególnie poszukuję informacji o tym czy "Sprawiedliwi", "Czas Honoru", które były nagrywane kamerami HD, będą wydane w jakości HD (obecnie dostępne są na DVD)

Temat założyłem także dla potrzeb innych pozycji które są bądź będą obecne na naszym rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Blu-ray mieli kiedyś wydać serial "Oficerowie" ale skończyło się tylko na HD-DVD; ja osobiście wątpię w polskie seriale na Blu, bo nawet z filmami jest kiepsko. Jedynie "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" ukazała się na Blu ale wydanie, to tragedia; jak dla mnie na DVD ten serial prezentuje się dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj a najgorsze, że Oficerowie byli top top top jakości. Że tego nie ma na BD....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o seriale to do tej pory nie ma nic na BD

do powyższej listy można dopisać

KRETA

http://bluedvd.pl/p/pl/ki005/kret+blu-ray.html

Ej, ej - nie jesteś pewien, to nie pisz. :) A "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" to nie był serial ? A "Oficerowie" to także nie był serial ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm - dziwne - ja akurat mam OFICERÓW na BD .... :) 13 odcinków. Chyba CEPELIA, ale nie pamiętam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety polskich filmow na tym formacie i tych starszych i najnowszych ( nie mowiac o serialach !!!) jak na lekarstwo ... :(

A juz mialem nadzieje ze zobacze Wesele Wajdy w HD .... :mellow:

Edytowane przez jacek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wydania Tajemnicy Twierdzy Szyfrów BD - pisałem to w innym temacie tu na forum - dźwięk jest skopany w 7 odcinku (przekręcona scena surround, central leci jednocześnie przez centralny i prawy kanał), kontaktowałem się w tej sprawie z wydawcą - Galapagos - odpowiedzieli że to wina TVP bo dostarczyli źle przygotowany materiał, kontaktowałem się z TVP, powiedzieli że to Galapagos odpowiada za wydania i wszelkie uwagi do materiału oni powinni zgłaszać a nie zgłaszali mimo sprawdzenia wydania.

Galapagos twierdzi że nie przewidują poprawy wydania bo wytłoczyli dużo płyt i póki ta "seria" nie zejdzie nic nie zmienią.

Zastanawiam się na pismem do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta chociaż wątpię żeby to dało.

Faktycznie - jakość polskich wydań BD leży ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek2 prowadzący Facebooka KinoRP napisał: "W przyszłym roku planujemy wydanie większości tytyłów filmów po cyfrowej rekonstrukcji.". Miejmy nadzieje że tym razem coś z tego wyjdzie i w przyszłym roku będziemy mieć lekki wysyp polskich klasyków w HD. Lista zrekonstruowanych filmów rośnie, najnowszym zremasterowanym obrazem są "Barwy ochronne" Zanussiego. :)

Co do seriali to może TVP wyda również "Stawkę większą niż życie" (na razie ponoć trwa rekonstrukcja ostatnich odcinków) oraz "Karierę Nikodema Dyzmy".

Edytowane przez Luke4Me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w zeszłym roku na premierze Vabanków to też mówili że na początku roku pojawią się na Blu-ray i rok za nami a tu ani widu ani słuchu.

Z tymi filmami po rekonstrukcji KinoRP to jak nie zobaczę to nie uwierzę już tyle razy zapowiadali :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkim rzadzi kasa ..... <_<

Jako ze pierwsze wznowienia w tym formacie sprzedawaly sie nie specjalnie ( Austeria Popiol i diament ..) , stad wstrzymanie dalszych wznowien.Moze rozwiazaniem byly by male serie w wyzszej cenie ...???? Bo na dotowanie ze strony Ministrestwa Kultury nie ma co liczyc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu się muszę zgodzić że tytuły które się ukazały mogły się słabo sprzedawać

ale nikt mi nie wmówi że jak by wydali Vabanki, Seksmisję czy Wielkiego szu to by się nie sprzedawały

a nawet śmiało bym zaryzykował że zwróciły by im się koszty rekonstrukcji i dystrybucji

te filmy po rekonstrukcji i w HD ogląda się je jak nowy film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu się muszę zgodzić że tytuły które się ukazały mogły się słabo sprzedawać

ale nikt mi nie wmówi że jak by wydali Vabanki, Seksmisję czy Wielkiego szu to by się nie sprzedawały

a nawet śmiało bym zaryzykował że zwróciły by im się koszty rekonstrukcji i dystrybucji

te filmy po rekonstrukcji i w HD ogląda się je jak nowy film

gdyby sprzedali z 200tys to pewnie tak :) ale nie przy tysiącu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także śledzę tematy związane z wydaniami poslkich filmów na bluray. Dawno temu (chyba ponad 2 lata) mięli być Krzyżacy i nic z tego nie wyszło. Na szczęście już sporo pokazują w telewizji (TVP HD i TVN HD), chociaż wiadomo że jakość trochę odbiega od BD. Apropos jakości, wrócę do serialu "Tajemnica Twierdzy Szyfrów". Zastanawiam się i nie znajduję wytłumaczenia, dlaczego nagrywa się na BD współcześnie zrobiony film w formacie "z przeplotem" 1080i a na dodatego jeszcze w 25 klatkach na sekundę? Są jakieś racjonalne przesłanki, żeby nie robić tego w 1080p/24p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial TV = TV = 50Hz = 25x2 = i :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale np. "Pora Mroku" tez była w tv a na BD jest w 1080p/24. A więc wydaje mi się, że nie kręcili tego w "telewizyjnych parametrach" tylko później przerabiali - a z "oryginału" mogli zrobić świetnej jakości BD. No ale tak pewnie było taniej i łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele filmów kinowych jest w telewizji ale serial TV raczej ciężko znaleźć w kinie :) Jeśli takie ma mieć przeznaczenie, to od razu jest robiony jako 50i (PL)

Poczytaj o firmie MONOLIT ( zrobniale MONOSHIT ) i jej twórczości w wydawaniu płyt już zniszczonych poprzez 50i bo tak im wygodniej, gdyż wydają to także na DVD i dają do TV,

nie będą się więc dwa razy bawić i robią z 24 śmieszne 50i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby sprzedali z 200tys to pewnie tak :) ale nie przy tysiącu :)

Tu się muszę nie zgodzić bo tak koszt rekonstrukcji filmu to ok 100.000 zł tak podają

koszt wytłoczenia płyty Blu-ray z pudełkiem i poligrafią to ok 5 zł dodając koszty dystrybucji, reklamy itd. to razem jakieś 15 zł

sprzedając płytę po 50 zł to mamy na sztuce 35zł średni nakład filmu to 30.000 szt. co daje 1.050.000 zł. Zakładam że w 40 milionowym kraju sprzeda się 15.000 płyt z rodzimą produkcją to mamy 500.000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.000szt ?

Jeśli u nas jakaś nowość filmowa na BD się sprzeda w kilku tyś egzemplarzy to już jest sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.000szt ?

Jeśli u nas jakaś nowość filmowa na BD się sprzeda w kilku tyś egzemplarzy to już jest sukces.

to juz wiesz czemu na Monolith mowia tutaj Monoshit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiazaniem wydaje sie wydanie filmu na BD w malych seriach , lecz drozszych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jest to słuszne, tylko o ile droższych? Jeśli cena wyraźnie przekroczy 100 zł to nie widzę możliwości sprzedania nawet małej serii. Znajdzie się kilkunastu zapaleńców a reszta "odpuści". A tak przy okazji - co tydzień, w niedzielę na TVN HD będą emitowane polskie komedie po cyfrowej renowacji. Na pierwszy ogień idzie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" (w najbliższą niedzielę). Zgodnie z zapowiedziami KinoRP wszystkie tytuły mają być wydane na bluray w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami KinoRP wszystkie tytuły mają być wydane na bluray w tym roku.

A gdzie te zapowiedzi kolega wyczytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...