Xelos 7 Posted November 1, 2012 Podarowałbym sobie już te dodatki - interesuje mnie jakość takich rekonstrukcji. A tu niestety tak jak piszesz - chociaż z tym pokazywaniem w tv to też różnie, bo np. Krzyżaków po rekonstrukcji pokazano słownie RAZ! I na tym koniec. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 1, 2012 Na zachodzie maja dużo większą kasę na rekonstrukcje i co by nie pisać, takie filmy (zwłaszcza amerykańskie) sprzedają się na całym świecie w nakładach o których możemy sobie u nas tylko pomarzyć. Masz racje ze świetnie było by obejrzeć film z komentarzami, czy dodatkami, ale o tym raczej możemy zapomnieć. Trudno mi sobie wyobrazić by ludzie nagle i masowo zaczęli się interesować np kinem "moralnego niepokoju" i walili do sklepów po blu-ray. Nie oszukujmy się, z tych zrekonstruowanych tytułów najlepiej sprzedadzą się komedie które i tak w dużej mierze leciały już w TVN HD. Moim zdaniem jeśli już wydanie tych blu-rayów to tak wielki problem to powinni dogadać się z TVP i puszczać je tam, bo w końcu to na nich ciąży obowiązek wypełniania misji publicznej. Cześć ze zrekonstruowanych filmów można zobaczyć w Kino Polska (jakość dosyć marna) oraz w alekino+ hd (Salto, Matka Joanna od Aniołów, wielki Szu, Niewinni czarodzieje). Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 19, 2012 Tie i jakie wrażenia z "Miasta Ruin"? Jest tam coś oprócz filmiku? Masz może parametry płyty z BDInfo (tak z ciekawości)? Luke, ostatnio nagrywałem trzy filmy Hitchcocka po rekonstrukcji. Obraz bajka! Przy okazji sprawdziłem jedną rzecz. Ale Kino+ HD nadawało kilka powtórek. Postanowiłem nagrać i sprawdzić ten sam film pod względem bitrate vdeo. Okazuje się, że za pierwszym razem było prawie 6000kbps, za drugim 3800kbps a za trzecim 4200kbps (oczywiście jest to średni bitrate z całego filmu). Do nagrania na płytę BD wybrałem nalepsze wersje:-)) A jeśli chodzi o pokazywanie polskich rekonstrukcji to udało mi się nagrać Vabank, Vabank 2, Wielki Szu, Stawke Większą Niż Życie, Karierę Nikodema Dyzmy oraz Psy 2 (okazuje się, że ten film także przeszedł rekonstrukcję!). Od kilku lat czekam na "Krzyżaków" ale TVP HD była łaskawa pokazac ich tylko raz... więc na razie się nie doczekałem Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 20, 2012 Psy i Psy 2 niedawno były zaprezentowane po rekonstrukcji - ten pierwszy bodaj w zeszłym tygodniu leciał ponownie w TVP1 HD Dziś w alekino+ hd leci Faraon. Mam nadzieje że wkrótce puszcza też "Ziemię Obiecaną". http://www.youtube.com/watch?v=BwKkrac4Jws http://screenshotcomparison.com/comparison/135198 Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 20, 2012 Jeśli chodzi o Psy to nie mam pewności czy one są po rekonstrukcji. Przy Psy 2, na końcu jest plansza informująca o tym fakcie, przy "jedynce" niczego takiego nie było. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 20, 2012 Pewne na 100% http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=142573 Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 20, 2012 (edited) No to pełna ulga:-) Chociaż moim zdaniem Psy 2 wyszły lepiej jakościowo. Ostatnio czytałem, że ukończyli rekonstrukcję "Zabij mnie glino". Była już "premiera kinowa, ciekawe kiedy zobaczymy w tv (bo na płyty bluray już przestałem liczyć). Edited November 20, 2012 by Xelos Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 20, 2012 (edited) Pierwsza cześć byłą kręcona na gorszej jakości taśmie filmowej i przy użyciu słabszego sprzętu dla tego kontynuacja wygląda lepiej. Podobno do końca roku ma się zakończyć rekonstrukcja Potopu A oto częściowy plan rekonstrukcji na rok 2013: http://www.pisf.pl/p...-4-sesja-1-2012 Edited November 20, 2012 by Luke4Me Quote Share this post Link to post Share on other sites
gąbkowy dinozaur 0 Posted November 21, 2012 Jakiś czas temu pytałem KinoRP o bieżące plany wydawnicze, i otrzymałem taką oto odpowiedź: "Szanowny Panie,nie planujemy w najbliższym czasie nowych wydań Blu-ray. Za kilka miesięcy filmy po rekonstrukcji cyfrowej w jakości HD pojawią się w Internecie w serwisach VOD. Pozdrawiam," Ktoś wie czy mastering przygotowywany pod VOD odbiega znacząco od masteringu BD? Lepsze to niz oglądanie TVN HD, ale i tak mam niesmak. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 21, 2012 (edited) Dlaczego lepsze niż TVN HD? Myślisz, że w VOD będzie wyższy bitrate? Patrząc na to co teraz mamy w VOD nie byłbym takim optymistą... Edited November 21, 2012 by Xelos Quote Share this post Link to post Share on other sites
gąbkowy dinozaur 0 Posted November 21, 2012 Ups, miałem nadzieję, że lepsze. To tym bardziej mnie ta decyzja nie cieszy. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 21, 2012 Samo przygotowanie prawdopodobue niczym się nie różni. To nie są raczej filmy w 24p tak więc płyta BD i wersja telewizyjna / VOD to takie same filmy z wyjątkiem np. bitrate video, który w VOD sięga 2000 - 3000 kbps, w tv 3000 - 7000 kbps a na płycie bluray 15000 -25000 kbps. Różnica może być także w dźwięku - na BD może to być np. LPCM a w tv czy VOD to skromne 192 lub 256 kbps. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 21, 2012 No chyba że to będzie na prawdę porządny serwis VOD, pożyjemy zobaczymy, choć wcale nie zdziwił bym się gdybyśmy i na te VOD czekali jeszcze z rok albo dwa Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 21, 2012 Trudno z czyś porównać bo na razie takich naprawdę porządnych pod względem jakości VOD to nie ma:-) Wracając do Psów - napisałeś: Pierwsza cześć byłą kręcona na gorszej jakości taśmie filmowej i przy użyciu słabszego sprzętu dla tego kontynuacja wygląda lepiej. Te filmy dzielą niecałe dwa lata więc nie mogło być aż takiej różnicy. Porównując np. do 50 letnich Krzyżaków, to w filmie Forda jakość konwersji do HD jest moim zdaniem lepsza. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 21, 2012 (edited) PSY 1 - 16:9 (jakie proporcje nie wiem, ale w 100% wypełniają obraz 1920x1080 )PSY 2 - cinemascope, więc będą pasy na górze i dole w HD. Pierwsza część będzie miała trochę słabszą jakość (ale oczywiście nieporównywalnie lepszą od tego, co leciało kiedyś czy było wydane na DVD, no i oczywiście będą w pełnym HD), ze względu na dość słaby negatyw, ale PSY 2 za to są naprawdę super (musiał Pasikowski po zrobieniu pierwszego filmu dostać większą kasę na drugi ). Choć jeśli chodzi o treść wolę część pierwszą. Oba filmy zostały na nowo zeskanowane i zrekonstruowane (tak, tak nawet tak nowe produkcje trzeba rekonstruować) więc zasadniczo w tej wersji będą to premiery, bo w HD te filmy nie były emitowane nigdy (nie było takich kopii). Zresztą jeśli widziałeś wersje na DVD lub w TV a potem w HD to nie da się zaprzeczyć ze różnica jest kolosalna. Edited November 21, 2012 by Luke4Me Quote Share this post Link to post Share on other sites
Mierzwiak 221 Posted November 21, 2012 Trudno z czyś porównać bo na razie takich naprawdę porządnych pod względem jakości VOD to nie ma:-) Wracając do Psów - napisałeś: Te filmy dzielą niecałe dwa lata więc nie mogło być aż takiej różnicy. Porównując np. do 50 letnich Krzyżaków, to w filmie Forda jakość konwersji do HD jest moim zdaniem lepsza. Filmy nakręcone w tym samym roku, tą samą kamerą, może dzielić totalna przepaść. Co ma piernik do wiatraka? Quote Share this post Link to post Share on other sites
Guest Posted November 21, 2012 Piernik jest zrobiony z mąki a wiatraki mieliły kiedyś pszenicę na mąkę Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 21, 2012 31 grudnia TVN zaczyna o godz. 11:05 polskim klasykiem - "Brunet wieczorową porą" Zapewne będzie to wersja HD po rekonstrukcji bo już przed wakacjami miała być premiera ale została odwołana. http://www.youtube.com/watch?v=9XpSa6EnhvI Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 21, 2012 (edited) Dzięki za wiadomość, zapisane do nagrania:-)) Napisałeś :"TVN zaczyna o 11:05", czy to znaczy, że możnemy spodziewać się dalszych filmów tego dnia? Co do Psów, sprawdziłem i faktycznie poprawa jakości jest znaczna. W dalszych scenach widać to bardziej. Edited November 21, 2012 by Xelos Quote Share this post Link to post Share on other sites
Luke4Me 5 Posted November 22, 2012 To jest info z neta (media2) ale podejrzewam ze wkrótce po tym zobaczymy kolejne komedie zrekonstruowane w ramachMecenatu PKO Banku Polskiego w TVN HD m.in Misia, Nie ma róży bez ognia czy Rejs http://media.pkobp.pl/pl/presskit?file=448160 Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 25, 2012 W środę kolejny raz zrekonstruowane Psy 2 (TVP HD, godzina 22:30). Quote Share this post Link to post Share on other sites
BoDeX 121 Posted November 25, 2012 a jedynka też leciała w super jakości .... kiedy reemisja ? Ktoś nagrał może ? Quote Share this post Link to post Share on other sites
Xelos 7 Posted November 25, 2012 Mam jedynkę. Quote Share this post Link to post Share on other sites
kristobal 1 Posted November 26, 2012 31 grudnia TVN zaczyna o godz. 11:05 polskim klasykiem - "Brunet wieczorową porą" Zapewne będzie to wersja HD po rekonstrukcji bo już przed wakacjami miała być premiera ale została odwołana. Czy na tych filmach dofinansowanych przez PKO BP położył łapę TVN i dalej nie puszcza, żeby nie było żadnego wydania BD? Quote Share this post Link to post Share on other sites
jacek2 6 Posted November 28, 2012 Czy na tych filmach dofinansowanych przez PKO BP położył łapę TVN i dalej nie puszcza, żeby nie było żadnego wydania BD? Quote Share this post Link to post Share on other sites