Jump to content
MarcZon

Polskie Seriale / Filmy na Blu-ray

Recommended Posts

Taką informację dostałem od nich na maila wraz katalogiem filmów po renowacji oraz zaplanowanych na 2012 rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pewnym sensie jest to słuszne, tylko o ile droższych? Jeśli cena wyraźnie przekroczy 100 zł to nie widzę możliwości sprzedania nawet małej serii. Znajdzie się kilkunastu zapaleńców a reszta "odpuści". A tak przy okazji - co tydzień, w niedzielę na TVN HD będą emitowane polskie komedie po cyfrowej renowacji. Na pierwszy ogień idzie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" (w najbliższą niedzielę). Zgodnie z zapowiedziami KinoRP wszystkie tytuły mają być wydane na bluray w tym roku.

Nie wiem ile drozszych .... W Polsce rynek BR jest w dalszym ciagu niszowy , i tak go postrzegaja swiatowe wytwornie <_< Z pewnoscia cena nie moze przekroczyc 100zl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz trzeba miec nadzieje , ze jak ktos napisal powyzej te odrestaurowane wersje ukaza sie na BR ..... !!!!

PS.Czekam na Wesele Wajdy w odnowionej cyfrowo wersji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z facebooka

Adrian Andrzejewski: a kiedy reszta filmów się ukarze ?? np Vabank, seksmisja, sanktuarium... i ewentualnie gdzie można zakupić??

KinoRP: Nie jesteśmy jeszcze w stanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Nasze plany wydawnicze będą dotyczyć wydawnictwa Bly-ray oraz DVD.

Paweł Więcek

kiedy kino RP na blu-ray?. Fani czekają!!!!!!!

KinoRP: Witam panie Pawle, niezmiernie cieszy nas zainteresowanie wydawnictwem filmów zrekonstruowanych cyfrowo w ramach Projektu KinoRP. Zapewniam pana, że plany wydawnicze są i będziemy o nich informować, jak tylko będziemy mieli pewność co do ich finalnego kształtu. Pozdrawiam serdecznie.

Czyli wiadomo że nic nie wiadomo :D Ponoć maja być w tym roku ale w 2010 i 2011 też tak pisali. Miło ze przynajmniej mamy możliwość obejrzenia filmów po rekonstrukcji w TVN HD. Szkoda że tylko komedie (które zresztą i tak bardzo lubię) a nie arcydzieła kinematografii jak choćby wspomniane Wesele czy filmy Hasa. Ale pewnie o zgrozo oglądalność nie była by już tak wysoka. W ta niedziele w TVN HD Galimatias, potem kontynuacja a następnie Nie lubię poniedziałku.

Edited by Luke4Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można to zrzucić samemu na bluray tylko nie znalazłem jeszcze metody, która pozwoliłaby zrobić to bez wielogodzinnego przekodowywania materiału.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuner, który nagrywa HD na dysku w formcie *.ts to ja już mam. Mogę te nagrania odtwarzać zarówno z tunera jak i na komputerze. Teraz chciałbym te programy HD nagrać na płyty bluray ale tak wprost się nie da, potrzebny jest tzw. authoring. Do tej pory każdy program do authoringu, który próbowałem nie chce pozostawiać w spokoju bitrate nagranego pliku tylko na siłę przekodowuje wszystko od nowa a trwa to całe wieki. Wystarczyłby prosty program, którym można byłoby zrobić płytę w formacie bluray i wrzucić tam tyle odcinków ile się zmieści, bez zmiany bitrate i wielogodzinnej konwersji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O dżizas .............. TSMuxer ( o ile nie jest to jakiś dziki TS )

Albo TS-y jako DANE na płytę i do playera, tylko który to czyta to głowy nie dam.

Edited by BoDeX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne wkrótce doczekamy się również: "Nie ma róży bez ognia", "Bruneta wieczorową porą", "Misia" i "Rejsu".

BTW ciekawe wideo o rekonstrukcji polskich filmów

Edited by Luke4Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to fajnie , tylko jak na razie zrekonstruowane filmy laduja w szufladzie .... Nie liczac emisji w TVN HD . :-(

Edited by jacek2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny materiał :) Tylko tak jak napisał Jacek, szkoda że nie wspomnieli o planach wydawniczych. Tyle pracy, kosztów, bardzo drogiego sprzętu a na wydawnictwa bluray z tym materiałem czekamy już kolejny rok i nadal nie ma 100% pewności, że w ogóle się pojawią. Jeśli jednak dojdzie to do skutku jestem bardzo ciekawy parametrów, czy będzie to 1080i a może 24p?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tamtym roku , zadzwonilem do Pro-Motion z pytaniem , czy sa jakies szanse na wydanie pozostalych z zaplanowanych filmow odrestaurowanych cyfrowo ( ktore to zostaly anulowane .... ) Pan z firmy bardzo grzecznie mi odpowiedzial , ze niestety dotychczasowe wznowienia w BR sprzedaja sie bardzo slabo , takze podjeto decyzje o anulowaniu dalszych wznowien .....

Takze czarno to widze ......, nie ma co liczyc na dofinansowanie Ministerstwa Kultury ( w czasach gdzie tnie sie wszystkie wydatki .... )

Jedynym rozwiazaniem na razie bylo by wydanie tych filmow w krotkich DROGICH , seriach ... Moim zdaniem cena nie powinna przekraczac 100 zl ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan z firmy bardzo grzecznie mi odpowiedzial, ze niestety dotychczasowe wznowienia w BR sprzedaja sie bardzo slabo

Jakie tytuły konkretnia masz na myśli? To były już jakieś wznowienia polskich filmów na bluray?

Też myślę, że 100 zł byłoby jeszcze do przełknięcia. Ciekawą ofertą mogłyby być także pakiety - np. trzy filmy za 160 zł. A jeśli to aż takie ryzyko, to niech zrobią jakąś przedsprzedaż w sieci czy coś w tym stylu - obojętnie co, byle temat ruszył do przodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj "Sztos" na TVNHD też był po rekonstrukcji cyfrowej - Rewelacja!

Trzeba przyznać ,że faktycznie.... niektóre pozycje są rewelacyjnie zrobione.

Widać , że można . Pozostaje czekać na następne.

Sobie zrobiłem na płycie BD juz cały serial "Kariera Nikodema Dyzmy" (TVPHD - choć nagranie nie na max jakości) i "Pułkownika Kwiatkowskiego" (max jakość nagrania ok 7 GB) .

Oczywiście bez konwersji , 1:1 , bit w bit , tak jak było nagrane

Zajmuję się authoringiem , więc "cóś" tam , trochę wiem.

Co mogę - poradzę - proszę więc śmiało pisać na PW.

Mam nadzieję że uda się stworzyć piękną kolekcję polskiego kina.

Osobiście czekam na "Alternatywy 4" i "Polskie drogi".

Edited by artur111bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i mamy koniec prawie roku a o płytach bluray z "rekonstrukcjami cyfrowymi" nic nie słychać. Czyli skończyło się jak co roku, piękne zapowiedzi, duże plany a na końcu cisza. Z ciekawostek - jakiś czas temu pojawił się na bluray film "Miasto ruin", ten wyświetlany w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dostępny m.in. na oficjalnej stronie muzeum w symbolicznej cenie 19 zł. Szkoda, że to tylko około 6 minut... no ale jest to ciekawostka dla miłośników tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polskich filmów na Blu-ray raczej prędko bym się nie spodziewał. KinoRP świetnie że je rekonstruuje natomiast z całą reszta sobie chyba nie radzi. Strona prawie 2 lat w budowie a na facebooku nawet już nikt nie dodaje jakichkolwiek informacji na temat aktualnych rekonstrukcji, czy tez premier w kinach.

Z polskich filmów nie dawno w USA ukazał się Korczak bardzo ładnie zremasterowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spójrzmy prawdzie w oczy - nawet gdyby te filmy były wydawane, to i tak byłaby nędza pod względem zawartości płyty o ile w ogóle jakaś dodatkowa by była. Oczywistością byłyby dla mnie komentarze, dokumenty ze współczesnymi wypowiedziami aktorów i twórców (pod warunkiem, że jeszcze żyją) i rozmowa krytyków o danym filmie.

Za granicą filmy odnawia się nie tylko dla samego odnawiania i dbania o nie, ale po to, by je sprzedawać, czytaj: dla widzów. U nas się je pokazuje w TV i na tym koniec. Totalne nieporozumienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...