Skocz do zawartości
djrobus

Robin Hood (Director`s Cut)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma w tym filmie żadnych białych kropeczek czy paprochów, jeśli jeszcze tego nie robiłeś to zmień kabel, a jak to nic nie da to sprawdź na innym TV.

Dokładnie rzecz biorąc wygląda to jak śnieżenie - praktycznie na całym obrazie występuje biały nalot,jakby śnieg,trwa to parę sekund

i tak po zabawie ustawieniami monitora nie wygląda to tak źle,gdy przełączyłem się z trybu " film " na " standard " i " dynamiczny " to nie dało się tego oglądać ... nie wiem,może akurat ja trafiłem na taką kopię filmu,lub z moim sprzętem jest coś nie tak ( niestety,nie mam gdzie indziej przetestować filmu ) - jak już pisałem,ziarno mogę zrozumieć ale owego białego nalotu,śniegu już nie

ciekawi mnie tylko,jak wygląda ten moment filmu w wersji DVD?.

Scena o której piszę to m.w. 2.26.45 - Robin ma na rękach dziecko,stawia je na ziemi i podchodzi do Marion.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten film mam na DVD. Przed chwilą rzuciłem okiem ale nic podejrzanego na 32 calach nie zauważyłem.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na DVD przejrzałem sobie sceny usunięte i różnica pomiędzy DVD a Blu-Ray jest spora: na DVD obraz jest rozmyty,nieostry,rozjaśniony,u mnie na monitorze występują też pasy w pionie - nie ma za to ziarna ani tego białego zjawiska

na Blu-Ray obraz jest ostry,wyraźny,dokładny,choć ziarno czasami przeszkadza,no i ten śnieg czy też białe kropki ...

w nocy obejrzałem sobie fragmenty filmu oraz sporą jego część,od ataku na Nottingham aż do końca - pobawiłem się ustawieniami,kontrastem,kolorem,ostrością,itp. i myślałem że już jest ok,a tu takie coś na sam koniec filmu ...

było to trochę jak " obuchem w łeb ",taki moment który zniweczył całe moje dobre wrażenie z odbioru filmu po zmianach dokonanych w opcjach i ustawieniach monitora ...

dziwne że w przypadku innych scen ów biały efekt dało się zniwelować a w tej ostatniej scenie nie pomoże nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na DVD przejrzałem sobie sceny usunięte

Sceny usunięte na DVD mają dużo gorszą jakość niż sam film (który jak na DVD wygląda bardzo dobrze), więc porównanie trochę z d...

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzałem kilka razy i jeszcze raz powtórzę - zmień kabel hdmi. Nawet te "lewe" kable będą się zachowywały bez zarzutu przy materiale dvd czy 720p, ale 1080p z Blu-ray to już może być ponad jego możliwości co objawia się zupełnym brakiem obrazu lub właśnie zakłóceniami w postaci śnieżenia, itp.

Poniżej wrzucam ci screen porównawczy jak to wygląda u ciebie z tymi białymi kropeczkami czy śnieżeniem, a jak przy zrzucie z płyty (najedź kursorem myszy na obrazek).

http://screenshotcomparison.com/comparison/42924

A tutaj scena z 2:26:45 (w jpg'u, a nie bezstratnie w png bo siedzę obecnie na łączu ze słabiutkim uploadem).

0c92a5127404987.jpg

6c0b4b127404951.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - to na pewno nie jest wina samej płyty/filmu,a co za tym idzie ten temat na pewno nie jest odpowiednim miejscem bo tę kwestię dalej wałkowąc. Przynajmniej moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mniej więcej taki kabel HDMI:

http://www.vobis.pl/oferta/gry_i_konsole/ps3/akcesoria/839264_kabel_sony_hdmi_do_ps3.aspx

był on w zestawie wraz z konsolą - nie jest on w standardowym wyposażeniu PS3 ale wersja którą kupiłem akurat posiadała HDMI - to jest ten model PS3:

http://www.empik.com/konsola-playstation-3-250-gb-uncharted-uncharted-2-kabel-sony-hdmi-sony-computer-entertainment,prod58363573,multimedia-p

poza tym czytałem że w przypadku sygnału cyfrowego cena i jakość kabla HDMI nie ma większego znaczenia lub jest ono małe - na pewno dużo mniejsze niż w przypadku DVD i kabla Euro

Co do moich screenów i porównania z Twoim: te screene które wrzuciłem były robione bez żadnych ustawień obrazu w monitorze i w trybie " dynamicznym " - problemy z końcówka filmu dotyczą już obrazu po szczegółowych ustawieniach monitora i w trybie " film ',czyli w sytuacji gdy scena na screenie;

http://screenshotcomparison.com/comparison/42924

wygląda u mnie tak samo jak u Ciebie ( a może i trochę lepiej? ) - i właśnie dlatego tak mnie zdziwił fakt,że końcówka wygląda tak źle na tych właśnie ustawieniach - a gdy wybrałem tryb " standardowy " i " dynamiczny " do porównania to w ogóle nie dało się tego oglądać.

Sceny usunięte na DVD mają dużo gorszą jakość niż sam film (który jak na DVD wygląda bardzo dobrze), więc porównanie trochę z d...

Niestety,nie miałem do porównania wersji DVD,tylko owe sceny niewykorzystane ( które,gdyby film wydano u nas porządnie powinny się znaleźć na BD )

wiem,że są filmy DVD które wyglądają nieźle nawet na monitorze Full HD - np." HellBoy II i Złota Armia ".

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to jednak jest problem samego filmu / mojej kopii /,czy ewentualnie mógłbym z tym filmem przejść się do jakiegoś sklepu / RTV Euro AGD,MM,Saturn / i sprawdzić go na ich sprzęcie?

z DVD można było tak zrobić,nie wiem jak z BD ale pewnie istnieje taka możliwość - ciągle zżera mnie ciekawość,czy na innym sprzęcie też będą widoczne owe białe kropki,zwłaszcza w tej ostatniej scenie filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, w kwestii moich problemów z obrazem w tym filmie ... najbardziej wkurza mnie ta końcowa scena i jej " śnieżenie " podczas oglądania filmu na PS3 / monitor Samsung SyncMasterP2470HD, PS3 i firmowy kabel HDMI od Sony /

chodzi mi m.w. o ten moment z postu powyżej:

http://thumbnails32.imagebam.com/12741/0c92a5127404987.jpg

i teraz, owo " śnieżenie " występuje tylko na PS3, gdy puszczam film na PC w Power DVD owego problemu nie ma i obraz ogólnie wydaje się być lepszy - czy to może by wina konsoli, kabla HDMI? - ogólnie, inne filmy PS3 odtwarza mi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na powłączane w TV maks ostrość i jakieś dodatkowe wyostrzające efekty. Mówię o wcześniejszym screenshocie bo to co teraz wkleiłeś to...cóż...miniaturka i nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja teraz wkleiłem zdjęcie z postu misfit żeby pokazać, o którą scenę mi chodzi ;)

na kompie mam te same ustawienia obrazu / ten sam monitor / a problem nie występuje, tylko na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam telewizora, mam monitor Full HD z tunerem tv - Samsung SyncMaster P2470HD

ostrość mam ustawioną na 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ale dlaczego na tych samych ustawieniach na PS3 ten konkretny film wygląda przeciętnie a w opisywanej scenie wręcz słabo, a na PC cały film wygląda jakby lepiej a w scenie końcowej nie ma opisywanego przeze mnie efektu?

w obu przypadkach ostrość była na 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archeolog;)
Film jest ewidentnie skopany, występuje mrowienie/śnieżenie - jak koledzy opisali. To nie wina sprzętu.
Czasem kilka, czasem kilkanaście sekund, w ciemnych scenach (m.in. ta w karczmie, jakby z jakiejś pirackiej kopii wklejona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...