Skocz do zawartości
djrobus

Robin Hood (Director`s Cut)

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem sterowniki i,niestety,nic z tego ...

nadal pokazuje mi że stery są złe a z płyty BD uruchamia się tylko dźwięk czołówki Uniwersalu i czarny ekran ...

teraz to już jestem w kropce ...

http://www.dobreprogramy.pl/HD-DVD-i-BluRay-czy-nasz-komputer-to-wytrzyma%2CAktualnosc%2C4368.html - właśnie ten programik pokazuje mi złe sterowniki - na czerwono,wszystko inne spełnia wymagania odtwarzania płyt BD.

http://img209.imageshack.us/img209/8835/beztytuu2bi.jpg

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE - pomoc techniczna jest w innym wątku - nie śmiecić tutaj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ..... podaj czasy i wersje, to rzuce okiem....

Witam

podaję czasy w których występuje efekt poziomych, jasnych pasków i radykalnej utraty jakości transferu:

- 00:46:24 - scena u księcia Jana

- 00:46:33 - scena u księcia Jana

- 01:03:11 - tupanie butami na balandze w karczmie

- 01:03:28 - taniec

- 01:03:50 - taniec

- 02:07:02 - Robin niesie Marion po bitwie

to chyba najbardzie jaskrawe przykłady (choć jest ich więcej w filmie)...

będę wdzięczny za "rzucenie okiem"...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja theatrical, czy extended ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych miejscach co podałeś pojawia się u mnie silniejszy szum w obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwalony transfer nie jest wyłacznie w tym filmie

takze w filmie van helsing - na poczatku /ok 50 sekundy/ gdy doktor wynajety przez dracule biegnie od frankensteina do okna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podaję czasy w których występuje efekt poziomych, jasnych pasków i radykalnej utraty jakości transferu:

- 00:46:24 - scena u księcia Jana

- 00:46:33 - scena u księcia Jana

- 01:03:11 - tupanie butami na balandze w karczmie

- 01:03:28 - taniec

- 01:03:50 - taniec

- 02:07:02 - Robin niesie Marion po bitwie

to chyba najbardzie jaskrawe przykłady (choć jest ich więcej w filmie)...

będę wdzięczny za "rzucenie okiem"...

Mam Robina z UK i porównując skany do polskiego wydania wartości bitrate dla dźwięku i obrazu są identyczne, więc można przyjąć z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że oba wydania niczym się nie różnią (poza dodatkowymi ścieżkami dźwiękowymi czy napisami...)

I w scenach, które podałeś nie ma u mnie żadnych jasnych poziomych pasków czy innych niepokojących rzeczy - w scenie w karczmie jest trochę większe ziarno i tyle.

Pod względem obrazu i dźwięku jak dla mnie Robin prezentuje się bardzo dobrze.

O podobnym efekcie, który opisujesz, czyli poziome i/lub pionowe linie w niektórych scenach, swego czasu było głośno na zagranicznych forach np. przy okazji filmu Public Enemies.

i okazało się, że w tamtym wypadku było to spowodowane brakiem włączonego mapowania pikseli 1:1 w TV u osób, które doświadczały tego efektu.

hotrodstriber.jpg

Tak to mniej więcej u ciebie wygląda tyle, że nie linie w pionie, a poziomie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście że kupiłem tylko DVD za trzy dychy bo sam film okazał się być raczej cienki (niezbyt wciągający, okraszony głupawymi motywami, a poza tym za mało Robin Hooda w Robin Hoodzie). Nauczka żeby na przyszłośc, nie kupować "w ciemno".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście że kupiłem tylko DVD za trzy dychy bo sam film okazał się być raczej cienki (niezbyt wciągający, okraszony głupawymi motywami, a poza tym za mało Robin Hooda w Robin Hoodzie). Nauczka żeby na przyszłośc, nie kupować "w ciemno".

Cóż,mnie się film podoba,jest klimatyczny,surowy i inny od reszty adaptacji ( szkoda tylko że przynajmniej wersja reżyserska nie jest bardziej brutalna i krwawa ) a w kwestii zarzutu że za mało jest tu " Robin Hooda w Robin Hoodzie ",to sam Scott stwierdził że nie lubi oryginalnej,kanonicznej wersji owej legendy i dlatego starał się ją maksymalnie zmienić - zresztą,ten film należy traktować jako taki " Robin Hood - Początek " ;)

być może uświadczymy dalszego ciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Robina z UK i porównując skany do polskiego wydania wartości bitrate dla dźwięku i obrazu są identyczne, więc można przyjąć z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że oba wydania niczym się nie różnią (poza dodatkowymi ścieżkami dźwiękowymi czy napisami...)

I w scenach, które podałeś nie ma u mnie żadnych jasnych poziomych pasków czy innych niepokojących rzeczy - w scenie w karczmie jest trochę większe ziarno i tyle.

Pod względem obrazu i dźwięku jak dla mnie Robin prezentuje się bardzo dobrze.

O podobnym efekcie, który opisujesz, czyli poziome i/lub pionowe linie w niektórych scenach, swego czasu było głośno na zagranicznych forach np. przy okazji filmu Public Enemies.

i okazało się, że w tamtym wypadku było to spowodowane brakiem włączonego mapowania pikseli 1:1 w TV u osób, które doświadczały tego efektu.

hotrodstriber.jpg

Tak to mniej więcej u ciebie wygląda tyle, że nie linie w pionie, a poziomie ?

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Robina z UK i porównując skany do polskiego wydania wartości bitrate dla dźwięku i obrazu są identyczne, więc można przyjąć z bardzo dużym prawdopodobieństwem, że oba wydania niczym się nie różnią (poza dodatkowymi ścieżkami dźwiękowymi czy napisami...)

I w scenach, które podałeś nie ma u mnie żadnych jasnych poziomych pasków czy innych niepokojących rzeczy - w scenie w karczmie jest trochę większe ziarno i tyle.

Pod względem obrazu i dźwięku jak dla mnie Robin prezentuje się bardzo dobrze.

O podobnym efekcie, który opisujesz, czyli poziome i/lub pionowe linie w niektórych scenach, swego czasu było głośno na zagranicznych forach np. przy okazji filmu Public Enemies.

i okazało się, że w tamtym wypadku było to spowodowane brakiem włączonego mapowania pikseli 1:1 w TV u osób, które doświadczały tego efektu.

hotrodstriber.jpg

Tak to mniej więcej u ciebie wygląda tyle, że nie linie w pionie, a poziomie ?

Wielkie dzięki za info, ale to nie jest zdecydowanie mój przypadek. Wszystko wygląda na to że jednak moja płyta jest skopana. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
am Scott stwierdził że nie lubi oryginalnej,kanonicznej wersji owej legendy i dlatego starał się ją maksymalnie zmienić

Jak chciał tak zmieniać to powinien był zostać przy swoim pierwotnym planie nakręcenia filmu "Nottingham" o porządnym szeryfie i niegodziwym Robinie.

Co do kontynuacji - chętnie bym zobaczył, ale wątpię czy powstanie. Film jakoś zbytnio ciepło przyjęty nie został, wyniki kasowe w kinach miał takie sobie, specjalnych zysków nie przyniósł więc i sequel raczej mało prawdopodobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film działa mi poprawnie dopiero na konsoli PlayStation 3 ale mam pewien problem:

włączyłem sobie z menu scenę w której Robin budzi wodą z wiadra swoja " wesołą kompanię " na nocny rabunek i na samym początku sceny ( kadr na braciszka Tucka ) obraz robi się jaśniejszy i ciemniejszy a w tych jaśniejszych momentach na obrazie występują białe kropki,prążki,tak jakby zakłócenie

co to za zjawisko?

P.S: czy film ten powinien być wyświetlany na całym ekranie czy z czarnymi pasami u góry i na dole? ( ja mam z pasami,monitor ustawiony na 1920x1080,16:9 ).

P.S2: gdzie na płycie znajduje się " notatnik reżysera w HD "? - w dodatkach jest tylko " the art of Nottingham ".

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pasami.

Może także być bez "czarnych pasów", o ile posiadasz odpowiedni odtwarzacz .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawieniami TV czy odtwarzacza oczywiście sobie mozna pokombinować, ale prawidłowo ten film ma być z pasami i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ustawiony jest na 16:9,1920x1080p

a co z tymi zakłóceniami obrazu? ( białe kropki,jaśniej,ciemniej )

zastanawiam się też czy można podpiąć głośniki komputerowe ( Genius 20 wat ) do monitora gdyż ma on bardzo słaby dźwięk ( 3 wat )?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tymi zakłóceniami obrazu? ( białe kropki,jaśniej,ciemniej )

Prawdopodobnie możesz mieć włączony dynamiczny kontrast w TV. Wyłącz i sprawdź jeszcze raz film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy mój monitor posiada taką opcję ( dynamiczny kontrast ),ale sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o info czy PL wydanie Robin Hood na Blu-ray jest tak strasznie skopane, czy to moze wina odtwarzania na moim sprzecie, ale raczej nie, bo probowalem ze stacjonarnego Blu-ray SONY BD-760 i z napedu Blu-ray LG z PC.

Pomimo, ze sam film ma ponad 30 Gb, to obraz w przyciemnionych scenach (w pomieszczeniach itp.) jest tragiczny !!! :_beczy: . Takiego ziarna nigdy w zyciu nie widzialem, az trudno uwierzyc, ze to mozliwe na wydaniu Blu-ray. Czyzby filmy BD z Russellem Crowe na Blu-ray mialy taka przypadlosc - patrz Gladiator na BD.

Ostrzegam przed zakupem, zanim nie pojawi sie wiecej opinii na forum !!!

Czekam na posty.

Pzdr/B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie; dlaczego w polskim wydaniu BD dodatki dostępne w oryginale na BD są na DVD?

chodzi mi o te materiały:

Documentary: "Rise and Rise Again: Making Ridley Scott's 'Robin Hood'" (SD, 63 min)

Deleted Scenes (HD, 13 min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu obejrzałem sobie cały film na PS3 i mam dosyć mieszane uczucia ...

z jednej strony,obraz jest dobry,ale tylko częściowo ....

najgorzej prezentuje się obraz we wnętrzach,np.pierwsze takie zjawisko to obóz gdy król Ryszard w przebraniu przybywa do swoich żołnierzy a Robin wdaje się w bójkę z Małym Johnem: obraz robi się jaśniejszy i ciemniejszym a cały obraz upstrzony jest białymi kropkami,plamami - to zjawisko powtarza się jeszcze wielokrotnie,zwykle we wnętrzach - na dworze i w ciągu dnia jest już dużo lepiej ale także odniosłem wrażenie jakby obraz był bardzo wyostrzony,wszystko tak,jakby migoce,zwłaszcza w lesie,ciężko jest skupić wzrok ... ale to nic w porównaniu z tymi białymi plamkami,kropkami ...po zmianie niektórych opcji monitora / przyciemnienie,zmniejszenie kontrastu,itp. / było trochę lepiej ale nadal były w.w.problemy.

Także na pauzie obraz nie zachwycał - naczytałem się o tym,jak to Blu-Ray różni się od DVD,że to co na DVD jest rozmazane,nieostre,na BD jest świetnie widoczne - niestety,tu na pauzie cały obraz był w kropkach a nawet twarze postaci drugoplanowych były rozmyte i rozmazane ...

Nie wiem już,czy to wina filmu,płyty czy może podłączeń / kabel HDMI / ale był to mój drugi film oglądany na BD i o ile " Avatar " wyglądał bardzo dobrze acz nie rewelacyjnie ( czyli nie tak dobrze jak na tv Sony w Media Markt ),to " Robin Hood " srodze mnie rozczarował pod tym względem ... aż dziw że film z 2010 roku tak źle prezentuje się na Blu-Ray ...

P.S: w wersji reżyserskiej filmu nie uświadczyłem żadnych krwawych scen,wzorem tego linku:

http://movie-censorship.com/report.php?ID=760729

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...