Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV !!! Na HDTVPOLSKA.COM

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='AreckiW' post='13370' date='09.10.2006, 13:45 ']To wielki błąd, że brak jest możliwości oglądania wszystkich kanałów Free to Air z Hot Birda ...[/quote]



[size=5][color="#FF0000"]Jak to właściwie jest ? N zapewniało , że będzie dostępnych 200 kanałów FTA z HOT BIRDA , a tu takie dziwne wiadomości ! Proszę testujących o potwierdzenie lub zaprzeczenie ! [/color][/size]







Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie a kto oglada wszystkie programy FTA ??? Moze jeszcze Astra Syriusz i Thor ???
Dajcie spokoj zawsze znajdzie sie niezadowolony.
Chyba ze nie jestescie Polakami i wolicie francuskie niemieckie kanaly etc.

Ciekawe tylko czy oni ogladaja nasze.

A poza tym kto ma czas tylko na TV ???

Przesada !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='13378' date='09.10.2006, 14:46 '][size=5][color="#FF0000"]Proszę testujących o potwierdzenie lub zaprzeczenie ! [/color][/size][/quote]
A Ty chłopie co tak sie wydzierasz? Skąd ten roszczeniowy ton? Zapłaciłeś za te testy czy co?
Wyluzuj. Chłopaki mają jeszcze inne rzeczy do roboty oprócz odpowiadania na pytania na forum.

[quote name='loon' post='13382' date='09.10.2006, 15:07 ']Ludzie a kto oglada wszystkie programy FTA ???
Przesada !!![/quote]
Zdecydowana przesada. Jak można wymagać od takiego projektu żeby zaspokoił wszystkie potrzeby wszystkim wariatom co chcą koniecznie mieć wszystkie arabskie, rosyjskie i bułgarskie programy(koniecznie 380 a nie 378). To jest komercyjne przedsięwzięcie i ma być dopasowane do 95% wymagań populacji a nie do wszystkich.
Jak się chce mieć rozwiązanie elastyczne, to trzeba sobie kupić tuner za 3000zł i nie marudzić że ten za 99zł nie gotuje i nie zmywa naczyń. Jezu! co za naród?!

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@loon
a kto cię zmusza by oglądać wszystko.
na syriuszu chyba jest jakiś kanał HD fta. czemu tuner miałby go nie obsługiwać?
jak ktoś ma diseqc 4/1 to chociaż tyle tuner mógłby obsługiwać jak manualna edycja diseqc, częstotliwości itd. by dodać pojedyńczy kanał.

poza tym jak piszą 200kanałów FTA (a jest prawie 400) to kto określi która połowa tych kanałów będzie a która nie. lepiej to zostawić userowi.
przy obecnej ofercie kanały FTA w HD byłyby dla mnie dodatkowym impulsem by kupić ich ofertę. choć i tak pewnie się zdecyduję ale dopiero jak dowiem się reszty 12ego.

@KrzyHo
jak dla ciebie manualna edycja kanałów to jest "rozwiązanie elastyczne" i wodotrysk to ok. ale jak platforma pisze że jest następnej generacji to chyba do czegoś to też zobowiązuje.
a jestem pewien że nie jest to problem programistyczny, co najwyżej celowe działanie. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pmcomp , Gmeru
Bardzo Was proszę przeczytajcie w spokoju to co napisaliście w pierwszym poście. Aż mdli od lukru.
Cenię to forum za obiektywizm, różne punkty widzenia itp. ale wobec oczywistych MINUSÓW oferty N, to co tam napisaliście każe wątpić w obiektywizm. Już od pewnego czasu dało się zaobserwować tzw. "maślenie" przez bardzo zacnych userów tego forum platformie "n" i od razu przypomina mi się pełna oburzenia dyskusja ( w krórej uczestniczyli w/w) na sąsiednim forum o roli główngo usera na tam tym forum. Zaproponowałem wtedy aby osoby zawodowo związane ze sprzedażą lub w inny sposób powiązane z producentami sprzętu ujawniły swoje powiązania np. poprzez opis przy nick'u i wtedy wszyscy mają możliwość oceny poszczególnych opinii. I to byłoby fair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rudolfina' post='13392' date='09.10.2006, 16:17 ']pmcomp , Gmeru
Bardzo Was proszę przeczytajcie w spokoju to co napisaliście w pierwszym poście. Aż mdli od lukru.
Cenię to forum za obiektywizm, różne punkty widzenia itp. ale wobec oczywistych MINUSÓW oferty N, to co tam napisaliście każe wątpić w obiektywizm. Już od pewnego czasu dało się zaobserwować tzw. "maślenie" przez bardzo zacnych userów tego forum platformie "n" i od razu przypomina mi się pełna oburzenia dyskusja ( w krórej uczestniczyli w/w) na sąsiednim forum o roli główngo usera na tam tym forum. Zaproponowałem wtedy aby osoby zawodowo związane ze sprzedażą lub w inny sposób powiązane z producentami sprzętu ujawniły swoje powiązania np. poprzez opis przy nick'u i wtedy wszyscy mają możliwość oceny poszczególnych opinii. I to byłoby fair.[/quote]


Popieram.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie. Test skupia sie na samych zaletach (w ktore nie watpie) Nie wierze jednak ze nic nie rozczarowalo testujacych. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rudolfina' post='13392' date='09.10.2006, 16:17 ']pmcomp , Gmeru
Bardzo Was proszę przeczytajcie w spokoju to co napisaliście w pierwszym poście. Aż mdli od lukru.
Cenię to forum za obiektywizm, różne punkty widzenia itp. ale wobec oczywistych MINUSÓW oferty N, to co tam napisaliście każe wątpić w obiektywizm. Już od pewnego czasu dało się zaobserwować tzw. "maślenie" przez bardzo zacnych userów tego forum platformie "n" i od razu przypomina mi się pełna oburzenia dyskusja ( w krórej uczestniczyli w/w) na sąsiednim forum o roli główngo usera na tam tym forum. Zaproponowałem wtedy aby osoby zawodowo związane ze sprzedażą lub w inny sposób powiązane z producentami sprzętu ujawniły swoje powiązania np. poprzez opis przy nick'u i wtedy wszyscy mają możliwość oceny poszczególnych opinii. I to byłoby fair.[/quote]

Jezeli dobrze zrozumialem to test odnosi sie do spraw technicznych a nie oferty programowej n-ki! kontent to rzecz gustu i sprawa indywidualna. Wiec nie rozumiem czego sie czepiasz! ja rozumiem nuty zachwytu w opisie skoro punktem odniesienia do oceny jakosci n jest C+ i CP. Przy tej nedzy technicznej (nie pisze o zawartosci programowej!) to chyba normalne. Wiec poczekaj kolego chwile, a o mankamentach technicznych tez sie troche dowiesz wkrotce - chyba, ze Ty mozesz (bo masz n) obiektywnie ocenic za i przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ma skromne możliwości nbox w tej tesowanej wersji.Może z czasem bedzie szło coś wycisnąć z niego np inne satelity.Bez HD to byłby prawie jak mój stary analogowy Strong <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zapoznałem się z instrukcją tego "cuda". Ktoś kto
projektował to urządzenie jest osobą bardzo złośliwą.
Poza tym, że nie można odbierać na nim programów z innych niż HB satelitów to jeszcze posiadając TV typu HD nie będzie można nagrywać w ogóle ŻADNYCH programów!!!!
Podłączenie n dekodera do HDTV po HDMI wyłącza SCART!!!!
Wszystkie DVD nagrywarki a nawet magnetowidy VHS :-))
można sobie wsadzić w ...
PO prostu GENIALNE!!!!!

Ten TEST to raczej reklama N tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jade teraz samochodem i średnio mam jak pisać (na kolanach) ale chcę tylko napisać, że tak!: ZACHWYCAM SIĘ I NIEWIDZĘ MINUSÓW z jednego powodu: jestem mega zboczonym HD MANIAKIEM i nic poza HD nie jest mi potrzebne na tej platformie i za te 3 kanały po Polsku byłbym w stanie dac 100zeta. I składam pokłony ludziom z ITI, że tak nagle i szybko wprowadzają HD na nasz super zacofany polski rynek. I dlatego akurat tak bardzo faworyzuje tą platformę. Kocham HD oni daja mi HD legalnie i po Polsku. Czy to dziwne? Prawdziwy maniak napewno to rozumie.

Niech C+ albo Polsat przejdą na nowoczesną technologię, dadzą mi tuner za 99zł i kanały HD i też będę ich kochał i zachwalał i poświęcę im tyle miejsca i uwagi na forum. Niech tylko ruszą dupska!

To całkiem co innego niż faworyzowanie jakiegoś producenta TV albo sprzedaż na forum. To zamiłowanie! Musicie mi wybaczyć ale dla mnie minusem nie jest mała ilość kanałów czy brak jakiegoś nagrywania na zewnątrz i co jeszcze? Obraz jest wprost idealny, są kanały HD. Mnie oto chodzi. Jestem zboczony na punkcie HD. Przyznaje.

Zawsze będziemy tutaj faworyzować HD w każdej postaci. W tej chwili N to wydarzenie numer jeden w Polsce i nie tylko patrząc na HD więc na tego typu forum inaczej być nie może. Jak komuś się nie podoba są inne fora. To jest strikte HD i jak mówię: chyba nie trudno zrozumieć przesłanie tego forum: PROMOWANIE TECHNOLOGII HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tesbor
Wątek dotyczy "nboxów" więc oczywistym jest ,że moja wypowiedź dotyczy spraw technicznych.
Nie czepiam się!!! Po prostu obserwuję oba fora i zbyt dobrze znam fachowość np. pmcomp aby tekst jaki zamieścił nie wzbudził wątpliwości. Przecież nawet średnio inteligentnemu obserwatorowi brakuje w tym tekście tylko podpisu "artykuł sponsorowany". I od razu oświadczam ,że nic nie sugeruję!!! nboxy mają PLUSY i MINUSY jak wszystko więc nie widzę powodu aby tak gloryfikować nboxy.Liczą się tylko rzeczowe i OBIEKTYWNE oceny.
Uważam ,że dla czystości forum warto ujawniać pewne powiązania userów forum z różnymi nazwijmy to instytucjami. I dodaję ,że nie ganię tych powiązań a wręcz pochwalam gdyż dzięki temu mamy np.większe możliwości dostępu do sprzętu. Ale powiązania te winny być jawne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tam fotki proponuje licznik wsteczny do 12.10.06 :-)))

To bedzie rewolucja.

Mowie wam


ps.:
ja juz dawno zamowilem na infolinii w ciemno Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MK II' post='13408' date='09.10.2006, 19:44 ']Właśnie zapoznałem się z instrukcją tego "cuda". Ktoś kto
projektował to urządzenie jest osobą bardzo złośliwą.
Poza tym, że nie można odbierać na nim programów z innych niż HB satelitów to jeszcze posiadając TV typu HD nie będzie można nagrywać w ogóle ŻADNYCH programów!!!!
Podłączenie n dekodera do HDTV po HDMI wyłącza SCART!!!!
Wszystkie DVD nagrywarki a nawet magnetowidy VHS :-))
można sobie wsadzić w ...[/quote]

Nie wiem skąd masz takie informacje?? Przecież to użytkownik sam decyduje, które złącze uaktywnić (przycisk Res na panelu nbox'a). Tak, że nie widzę przeszkód w nagrywaniu po SD. Natomiast mając nbox z dyskiem, możesz sobie nagrać najpierw program w HD na dysk (coby go oglądnąć w HD) a następnie poprzez scart nagrać na nagrywarkę lub magnetowid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rudolfina' post='13411' date='09.10.2006, 19:00 ']Uważam ,że dla czystości forum warto ujawniać pewne powiązania userów forum z różnymi nazwijmy to instytucjami. ... Ale powiązania te winny być jawne i tyle.[/quote]

Popieram w 100% . Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[Zawsze będziemy tutaj faworyzować HD w każdej postaci. W tej chwili N to wydarzenie numer jeden w Polsce i nie tylko patrząc na HD więc na tego typu forum inaczej być nie może. Jak komuś się nie podoba są inne fora. To jest strikte HD i jak mówię: chyba nie trudno zrozumieć przesłanie tego forum: PROMOWANIE TECHNOLOGII HD.
[/quote]

I BARDZO DOBRZE ale, aby to promowanie odniosło pozytywny skutek to trzeba trochę krytycyzmu
a nie wazeliniarstwa.
ps
IMO liczy się treść a nie forma.
ps2
Po dodaniu eurosportu i axn w podstawowym pakiecie CP jego oferta jest imo bardzo konkurencyjna.
ps3
Jestem teraz w C+ i miałem więlka nadzieję na przejście do N bo C+ to dno, ale zaczynam mieć wątpliwości.


Nie wiem skąd masz takie informacje?? Przecież to użytkownik sam decyduje, które złącze uaktywnić (przycisk Res na panelu nbox'a). Tak, że nie widzę przeszkód w nagrywaniu po SD. Natomiast mając nbox z dyskiem, możesz sobie nagrać najpierw program w HD na dysk (coby go oglądnąć w HD) a następnie poprzez scart nagrać na nagrywarkę lub magnetowid.
[/quote]

Zobacz proszę stronę 10 instrukcji (tabelka). Przycisk "res" decyduje o rozdzielczości i pośrednio o tym które złącze jest aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, jak to ładnie określiłeś - "...pośrednio o tym które złącze jest aktywne...". MOŻESZ sobie uaktywnić SCART poprzez zmianę rozdzielczości na SD. Tak, że nie rozumiem w czym problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' post='13333' date='09.10.2006, 00:25 ']Dobrze wiedzieć to wszystko ale można to już od paru dni przeczytać w najnowszym Audio Video <_<

Wszytko bardzo ciekawe ale w jednym wypadku muszę zaprotestować:
W takim wypadku Blu-ray to była by wielka porażka bo przecież jest kodowany właśnie w tym systemie.

Po za tym mamy (pmcomp też) mnóstwo materiałów w MPEG-2 które nie tylko nie są porażką ale wręcz są szczytowymi osiągnięciami technologii HDTV - np "Starship Troopres" lub "The Queen of Trees" czy też legendarne już modliszki.

---------------------------------------------------------------------------------

Z merytorycznych pytań istnieje jedno bardzo istotne:

Czy z dekodera ITI będzie można odbierać kanały FTA z inych satelitów niż HotBird ??? np. z Astry.[/quote]


jestem tu nowy i nie jestem ekspertem od HDTV ale nie zdzierżę takich bzdur i wprowadznaia w błąd ...


Blu-Ray ... nie ma nic wspólnego z MPEG-2 bo pierwsze to nosnik a drugie to format kompresji i będą wychodziły materiały na Blu_ray w takim formacie jaki wybierze sobiue prioducent, jak mu sie zachce to wcisnie na płytęBlu-Ray nawet i avi nieskompresowane albo WMV .... co ma nośnik do metody kompresji?

równie dobrze można powiedzieć, że na DVD wcisnąć da sie tylko MPEG-2 choć wszyscy wiedzą, że dowolny format kompresji tam wejdzie, a od rodzaju kompresji zalezy tylko objętość materiały na dysku zgromadzonego ... sam mam DVD z plikami MPEG-4, i dowolnymi innymi :unsure: ... i na HDDVD i na BLu-Ray wejdzie wszystko co sie chce z tym, że w MPEG-4 wejdzie na te nosniki duzo wiecej materiału niz w MPEG-2 :huh:

dlaczego istnieje opinia, że na BLu-Ray bedzie wszystko tylk ow MPEG2? bo po to stworzono nowe nosniki, zeby nie musiec wprowadzac nowej metody kompresji .... ale absolutnie nie ma teg ow standardzie zatwierdzonym nosnika .... producenci chcieli sobie zycie ułatwic i tyle a to i tak firmy zdecyduja jakiej kompresji uzyc bo to bedzie zalezalo glównie od tego do jakich standardó maja prawa i jakie posiadaja patenty ... zrobia to co bedzie dla nich tansze ...

jeden film mozna wcisnac na plyte "niebieskolaserową" w MPEG-2, mozna tez w MPEG-4 - tyle, ze bedzie trzeba zaplacic wlasciwielowi patentu (jesli oczywiscie dany producent nie bedzie nalezal do grona posiadaczy praw do tej kompresji, zreszta za MPEG-2 tz nalezy placic) ... jednak jesli ktos zechce wydac caly serial na nosniku to mysle, ze taniej wyjdzie produkcja np. 2 plyt "niebieskolaserowych" kodowanych w MPEG4, niż 8 kodowanych w MPEG-2 ... nikt nie bedzie niepotrzebnie marnowal miejsca bo tanszy produkt to wieksza sprzedaż i w rezultacie wiekszy zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pooh1968' post='13420' date='09.10.2006, 19:30 ']No właśnie, jak to ładnie określiłeś - "...pośrednio o tym które złącze jest aktywne...". MOŻESZ sobie uaktywnić SCART poprzez zmianę rozdzielczości na SD. Tak, że nie rozumiem w czym problem??[/quote]
W tym problem, że jak oglądasz tv poprzez złącze HDMI lub component to nie nagrasz jednocześnie nic po Eurozłączu. Nic. Można było to inaczej rozwiązać. Tą jednoczesną obsługę dwóch strumieni video podzielić na HD i SD bo mało kto chyba podłącza HDMI i component jednocześnie a nagrywarek z wejściem HDMI a zwłaszcza component nie ma( albo jest ich baardzo mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Cretino - Ty z kolei mylisz nośnik z formatem. Na płytę DVD-Video mozesz jedynie zapisać MPEG-2 lub MPEG-1 - i to o określonych parametrach.
A swoją drogą na BluRay-ach można używać zarówno MPEG-2, jak i MPEG-4. A także VC-1. Nie ma więc mowy o żadnych AVI, kompresowanych czy tez nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Gmeru, dziękuję za kawał dobrej roboty. Nie dziw się - dużo osób traktuje n-kę jako kolejną platformę cyfrową z jakimś tam box-em do odbioru. Ponad dwa lata temu, jak zaczynałem zabawę z dvb-s, na placu HDTV byli Niemcy z testami HD-1. Dzięki ss2 + SV (szacunek dla @marfiego) mogłem kibicować nowej technologii na ekranie kompa. Oglądało się na max rozdzielczości monitora "Nibelunga..." albo finał Liverpool vs Milan i nawet do głowy nie przychodziło, że ta technologia może zawitać pod strzechy. Człowiek zazdrościł Niemcom, Włochom, Francuzom, że włączają do swej oferty HD. Jeszcze w tym roku można było śledzić problemy PREMIERE z ich boxami HD nie mówiąc o paraliżu w sprzedaży kart PCI DVB-S2. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do stosunku cena-jakość sprzętowej oferty n niech sprawdzi cenę obecnie dostępnych boxów HD. Dla chętnych wędkowania po satkach - czekajcie na dreama 8000. Ja uważam, że ADB daje nam do ręki sprzęt najwyższej klasy. Świadczy o tym m.in. gotowość boxów do zastosowania mhp, a to przecież melodia przyszłości. Kończąc - proponuję spojrzeć na strony lyngsata lub kingofsat, obejrzeć listę n na Hotbirdzie i porównać parametry A i V jakie proponują inne europejskie platformy. Naprawdę - jest dobrze.

ps. podobnie jak @Gmeru oferta programowa n jest dla mnie drugorzędna - i tak nie mam czasu siedzieć przed TV, ale jak już mam coś obejrzeć to na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pooh1968' post='13420' date='09.10.2006, 19:30 ']No właśnie, jak to ładnie określiłeś - "...pośrednio o tym które złącze jest aktywne...". MOŻESZ sobie uaktywnić SCART poprzez zmianę rozdzielczości na SD. Tak, że nie rozumiem w czym problem??[/quote]

Juz tłumaczę :-) Mamy np. piękną plazmę lub LCD takie 42" :-) więc co robimy z n box - podłaczamy do
naszego TV za pomoca HDMI - prawda? - bo to gwarantuje najlepszy obraz. Teraz ogladamy sobie swój ulubiony program w HD np w 1080i i chcemy przy okazji go sobie nagrać. I co możemy ?
Ano NIE!! I to nawet na magnetowidzie bo SCART jest nieaktywne. Tuner blokuje wyjście SCART
bo ono nie jest przystosowane do sygnału HDTV. Owszem jest wyjście - Programy HDTV podczas nagrywania trzeba odtwarzać w jakości SD na naszej plaźmie, ale po co nam w takim razie HDTV?
To po prostu konsekwencja "taniości konstrukcji" n-boxa - procesor czy co tam innego, nie znam sie na elektronice dostatecznie dobrze, powinien umożliwiać wysyłanie sygnału np 1080I do HDMI
i JEDNOCZEŚNIE sygnału typu SD do Euro - ten tuner tego NIE POTRAFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zaraz zaraz,chyba w rozdzielczości SD bedzie mozna poprzez zwykłą nagrywarke?(zdaje sobie sprawe że to tylko SD,ale...)
obraz HD tylko i wyłącznie przy pomocy nagrywarki HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...