Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV !!! Na HDTVPOLSKA.COM

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='seneka' post='13609' date='11.10.2006, 00:56 ']'k@li111' - czy ty w ogóle miałeś kiedykolwiek magnetowid z swoim życiu ? Żaden rozdzielacz nie jest potrzebny. Powiem więcej - nawet widzisz to co nagrywasz ;)
Rzeczywiście n-box ma głupie ograniczenia, ale niepotrzebnie lamentujecie. Pioneer wypuścił dla c+ kilka modeli i mimo wysiłków producenta każdy z tych tunerów dał się przeprogramować. To samo tyczy się konsol do gier. Tak samo będzie z tunerami ADB.[/quote]
Miałem magnetowid.
Pomijam fakt że jak załączysz HDMI lub component to na scarcie nie ma sygnału.

Ale załóżmy że masz poprzez Scart podłączony tuner "n" do TV, na pewno chciałbyś żeby był to sygnał RGB ( ja tak), więc co z magnetowidem analogowym ?(przyznam się że nie wiem czy nagrywarki DVD, HDD, przyjmują sygnał RGB)

Większość tunerów posiada dwa Scarty, tzw. "Telewizor" i "Magnetowid" - czy wiesz czym one się różnią? Odpowiem ci, tym że na wyjściu "magnetowid" nie ma OSD.

Dalej nie widzisz problemu?

WIĘKSZOŚC ludzi jeszcze przez długi czas będzie korzystać z CRT i zwykłych magnetowidów.

Na koniec powiem że nie jestem przeciwnikiem NBOXA, bo sam zamówiłem już tuner z HDD, ale do cholery on też ma wady!

Przeprogramowywanie przeprogramowywaniem, ale to nie jest dla wszystkich, jak myślisz ilu posiadaczy NBOXów będzie to umiało (oczywiście jak już będzie można :unsure: )? Ile będziemy na to czekać, rok? Dwa? Pięć? Też przeprogramowywałem pionki, i jak narazie przez ostatnie pare lat nic z tego nie wynika....

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Tak się składa, że z powodzeniem udało mi się przeprogramować chyba wszystkie modele C+ i wiem, że ADB będzie następny biggrin.gif[/quote]
Aha i pewnie sam napisłeś sofcik do tych modeli. :(

A może przeprogramowałeś też jakieś modele CP? Nie, a to ciekawostka.

Gdybyś miał jakieś pojęcie skąd wzięły się alternatywne softy dla C+ to nie pisałbyś takich bzdur.
Nawet teraz po tylu latach wiedzę o tym sofcie (oczywiście poza warstwą MHW) ma raptem kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam jedno pytanie dotyczące podłączenia nagrywarki/magnetowidu. Czy plazmy i LCD nie mają złącza SCART tak jak telewizory CRT? Jeśli mają to chyba można podłączyć boxa do telewizora przez HDMI, a telewizor do nagrywarki przez SCART :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wiewior' post='13423' date='09.10.2006, 19:40 ']@Cretino - Ty z kolei mylisz nośnik z formatem. Na płytę DVD-Video mozesz jedynie zapisać MPEG-2 lub MPEG-1 - i to o określonych parametrach.
A swoją drogą na BluRay-ach można używać zarówno MPEG-2, jak i MPEG-4. A także VC-1. Nie ma więc mowy o żadnych AVI, kompresowanych czy tez nie.[/quote]


niczego nie mylę ...

nośnik to płyta HD_DVD albo BLURAY ...

format pliku to np. AVI, MPG

kodowanie pliku video to np. DIVX, WMA, mpeg1,2,4

na DVD-Video czyli płycie DVD-Rom można nagrać-wytłoczyć dowolny materiał video używając dowolnego rodzaj kompresji, to, że producenci nagrywają tylko dwa Mpegi to jedynie kwestia ich wyboru :) nie ma problemu, żeby w firmware napędów czytajacych DVD-romy włączyć opcję obsługi takę innych formatów plikó czy metod kompresji :) są to płyty tłoczone a nie wypalane i tym się tylko różnia od zwykłych DVD nagrywanych w nagrywarkach komputerowych ... kazda płyte DVD mozna nagraćtak, żeby była wykrywana jako DVD-ROm ...

na BLurayach można tez nagrać dowolny format pliku czy użyc dowolnej metody kompresji tego pliku (na HD-DVD też) bo to jest strumień danych nic wiecej a to co się nagrywa to kwestia wyboru :) w produkcji filmów w wielkich studiach filmowych używa sie własnie czystych plików avi digitalizowanych do postaci cyfrowej a dopiero potem kompresowanych do formatów stratnych (chyba, ze film był od początku nagrywany sprzętem cyfrowym a nie na celuloidzie) ... jesli komuś się bedzie chciało wydać film w czystym avi zajmujący wiele takich płyt to nie ma zadnych technicznych trudnosci zeby to zrobic bo laser odczyta wszystko co bedzie tam zakodowane - byle by tylko bylo to zrobione odpowiednią długoscią fali a chip kodujący poradził sobie z określonej wielkosci bitrate ... nie robi sie tego tylko dlatego, ze to nie oplacalne a nie dlatego ze nie mozna ... kazda klatka filmu zdigitalizowanego do avi zajmuje setki megabajtó z uwagi na jej rozdzielczość i wielkość strumienia danych a potem juz tylko zmniejsza się tą rozdzielczość i kompresuje a wynik wciska na odpowiednie nosniki ..... równie dobrze mozna by wydawać materiał filmowy mpeg-2 (typowo DVD) na płytach CD ale po co skoro zajełoby to za dużo płyt :)


[quote name='Lizarazu' post='13444' date='09.10.2006, 21:16 '][b]Co ma nośnik do kompresji ??? [/b]

Bardzo dużo bo BD to cały [b]SYSTEM zapisu i odtwarzania sygnałów A/V [/b] a nie tylko sposób nagrywania danych na płytę. Owszem specyfikacje BD przewidują możliwość używania kodeka H.264 ale nie zmienia to faktu że:

1) obecnie wydawane płyty zapisywane są w kodeku MPEG-2
2) nie przewiduje się wydawania płyt BD zapisanych w MPEG-4

na dowód tutaj link [url="http://bluray.highdefdigest.com/trainingday.html"]film wydany na BD[/url]. Z lewej strony jest tabelka gdzie są specyfikacje płyty.

"Video codec - MPEG-2"

Tak będą zapisane wszystkie oficialnie wydawne filmy na BD. Nowością są filmy BD na płytach dl 50 GB gdzie wreszcie mieszczą się wszystkie ścieżki dźwiękowe np, DD plus.

Reasumując zwykły zjadacz chleba będzie oglądał z płyt BD filmy w MPEG-2[/quote]

i co z tego? a gdzie ja napisałem o tym, że filmy na BLuRay beda w mpeg4? napisałęm tylko że nie ma przeciwskazań, żeby tak filmy były na tym nosniku kompresowane ... nie ma potrzeby dla BluRay uzywac Mpeg4 bo płyty te maja i tak az za duzo miejsca ... poza tym mpeg4 miał służyć maksymalnemu zmniejszeniu objętości i wcisnieciu tresci z DVD na CD (mpeg2 - DiVX) i póżniej też planowano użyć go do kodowania HDTV na DVD ...ale nie ma potrzeby to sie nie mnoży bytów ponad potrzebę :) a poza tym mozna sprzedawać na DVD zwykły materiał w SDTV i materiał HD na nowszych rodzajach nosników używajac tej samej metody kompresji (starej i mnie wydajnej) i nie płacić za prawa do używania nowszej metody kompresji ... materiały HD bedą z oczywistych przyczyn kodowane w Mpeg4 tylko na potrzeby waskich pasm televizyjnych :) bo ty sie takie kodowanie opłaca i tyle :)

to, że czegoś sienie robi to nie znaczy, że sie tego nie da zrobić - poprostu komuś pasuje, żeby tego nie robić i tyle a an ichipy ani lasery nie maja w swojej konstrukcj izadnych przeszkód, zeby uzywac dowolnej kompresji na dowolnym rodzaju nosnika ... mozna nawet ladowac czyste pliki bez kompresji na nosniki - tyle ze to nie oplacalne ...

poza tym popatrz ile bedą kosztowały szczególnie płyty BLueRay ... jak przyjdzie na nich wydawać seriale w HD w ilosci np. 24 odcinków w serii to producenci zaraz przeproszą mpeg4 i inne wydajniejsze formaty kompresji bo jesli serial na DVD w SD będzie kosztował 200 PLN a to samo w HD na niebieskim laserze bedzie 4-5x drozsze - to nikt tego nie kupi .. a niestety dziś koszty produkcji płyt HD są niesamowite i w duzej mierze decydują o końcowej cenie filmu w sklepie :)

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam szybkie i krótkie pytanie. Czy jest możliwość puszczenia sygnału na drugi TV przy użyciu EURO jeśli potrzebne byłoby więcej niż 20 M kabla? (o ile wiem to za dużo jak na euro). Jeśli pytanie jest nieregulaminowe czy coś, to z góry przepraszam. Czy jest jakaś inna możliwość niż euro? (odpada HDMI i Component).

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj forum zanim napiszesz, bylo juz na ten temat.
Jesli uzywasz HDMI/Component to Euro niedziala. A nawet jesli to przy 20 metrach zobaczylbys snieg jak w Laponii w Grudniu, o ile w ogole cos bys zobaczyl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nbox podłaczyłem go przez hdmi do telewizora nastepnie satelite z korektorem cyfrowym kąt ustawiłem tak jak w instrukcji i cholera nie działa wyskakuje brak sygnału prosze sprawdzić ..... i co jakiś czas pojawia się okno prosze czekać pobieranie listy kanałów !!!! co jest nie tak pomocy !![i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy n-boxa można podłączyć do monitora LCD, mam Samsunga 22'' SyncMaster 226BW panorama z wejściem DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten odbiornik od około tygodnia . Jeśli chodzi o odbiór w porównaniu z Cyfrowym Polsatem jest o niebo lepszy od Polsatu . Jedyny mankament to przy przełączaniu kanałów potrafi się '' zawiesić '' na chwilkę . Może to zależy od odbiornika . Ale ogólnie jestem zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...