Skocz do zawartości
Gmeru

Test nbox HDTV !!! Na HDTVPOLSKA.COM

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja też wtrącę swoje trzy grosze: do zwykłej telewizji zostawiłem sobie stary odbiornik CRT bo nie widzę na dzień dzisiejszy sensu kupowania LCD czy Plazmy do tejże telewizji; do DVD i przede wszystkim HD mam projektor z HDMI. Z instrukcji obsługi oraz z wcześniejszych postów wynika, że NIE będę mógł przełączać sygnału pomiędzy SCART a HDMI bez wchodzenia do menu. Przyciskiem RES na obudowie mogę jedynie przełączać rozdzielczości na konkretnym rodzaju złącza. Czy nie można było na obudowie zrobić przycisku przełącznia miedzy żródłem analogowym a cyfrowym? Dla mnie to duży minus tego urządzenia. Druga sprawa to niemożliwość nagrania sygnału jeżeli jest wybrane złącze HDMI lub Component na DVD-R czy VHS bo dzisiejsze nagrywarki nie potrafią nagrać z tych złączy a jedynie na SCART które akurat wtedy będzie zablokowane. A to już chyba nie do końca jest zgodne z polskim prawem bo zdaje się, że użytkownik ma prawo nagrać program za który płaci. Nie wolno mu go jedynie rozkodowywać/debuggować oraz rozpowszechniać bez zezwolenia. Podsumowując: jak chcesz cos sobie nagrac to podpinaj drogi użytkowniku n-boxa do swojej super plazmy Full HD złączem SCART bo inaczej [beeep]. Też mi nowoczesność...
Kwestie sygnału z innych satelitów poruszali inni więc ja nie będę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1] Objaśniam mechanikę:
Dodanie FTA w HD dla widzów "n" to się przekłada na ilość potencjalnych widzów takich nadawców jak:
- Fashion HD FTA
- Luxe HD FTA
I wtedy oni będą brać wyższe stawki za reklamy.
Niech więc za odblokowanie FTA płacą platformie "n".





Popieram Rudolfina, TomKK-a, Nowy66.
Nie traćmy za żadną cenę obiektywizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paweldubiel' post='13428' date='09.10.2006, 20:06 ']ale zaraz zaraz,chyba w rozdzielczości SD bedzie mozna poprzez zwykłą nagrywarke?(zdaje sobie sprawe że to tylko SD,ale...)
obraz HD tylko i wyłącznie przy pomocy nagrywarki HD[/quote]

Obrazu HD nie będziesz mógł wcale nagrać bo tak sobie wymyśliło ITI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacex70' post='13429' date='09.10.2006, 20:11 ']Druga sprawa to niemożliwość nagrania sygnału jeżeli jest wybrane złącze HDMI lub Component na DVD-R czy VHS bo dzisiejsze nagrywarki nie potrafią nagrać z tych złączy a jedynie na SCART które akurat wtedy będzie zablokowane. A to już chyba nie do końca jest zgodne z polskim prawem bo zdaje się, że użytkownik ma prawo nagrać program za który płaci.[/quote]

Co do tego pkt. mam watpliwosci. Czy polskie prawo sankcjonuje jakkolwiek moznosc badz nie nagrywania przekazow telewizyjnych? A jesli tak to w jakiej Ustawie?
Mysle, ze zablokowanie mozliwosci nagrywania sygnalu HD (bez wzgledu jak to technicznie chcielibyscie zrealizowac) wynika z polityki licencyjnej producentow programow. Standard HD oferuje tak wysoka jakosc odbioru (tak wizji jak i dzwieku), ze producenci chca trzymac lape na wszystkim i niepozwolic na zgrywanie w/w uzytkownikom.
Licze, ze ktos potwierdzi lub wyprowadzi mnie z bledu.

pozdr,
Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='13422' date='09.10.2006, 19:39 ']W tym problem, że jak oglądasz tv poprzez złącze HDMI lub component to nie nagrasz jednocześnie nic po Eurozłączu. Nic. Można było to inaczej rozwiązać. Tą jednoczesną obsługę dwóch strumieni video podzielić na HD i SD bo mało kto chyba podłącza HDMI i component jednocześnie a nagrywarek z wejściem HDMI a zwłaszcza component nie ma( albo jest ich baardzo mało)[/quote]

Kwestia przełącznika (mechanicznego lub programowego) to pikuś. Problem jest inny -> HDCP. Jeżeli n-ka chce wprowadzić nowości filmowe w HD musi przestrzegąc pewnych reguł gry dyktowanych przez producentów/dostawców - niestety. O HDCP możecie przeczytać np. w benchmarku
ttp://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/HDCP/strona-1.html
(dodać h na początku linku)
Podejrzewam, że to trzyma sprzedaż kart DVB-S2 i grafiki do PC z HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='konradw' post='13433' date='09.10.2006, 20:19 ']Co do tego pkt. mam watpliwosci. Czy polskie prawo sankcjonuje jakkolwiek moznosc badz nie nagrywania przekazow telewizyjnych? A jesli tak to w jakiej Ustawie?
Mysle, ze zablokowanie mozliwosci nagrywania sygnalu HD (bez wzgledu jak to technicznie chcielibyscie zrealizowac) wynika z polityki licencyjnej producentow programow. Standard HD oferuje tak wysoka jakosc odbioru (tak wizji jak i dzwieku), ze producenci chca trzymac lape na wszystkim i niepozwolic na zgrywanie w/w uzytkownikom.
Licze, ze ktos potwierdzi lub wyprowadzi mnie z bledu.

pozdr,
Konrad[/quote]

Prawo autorskie, dozwolony użytek - konkretnych paragrafów ci teraz nie podam.
Widzisz, w informacjach prasowych podawano, że możesz oglądać materiał w HD i masz możliwość nagrania sobie tego materiału ale w rozdzielczości SD. A teraz się okazało, że NIE masz tekiej możliwości. Ja ani przez chwilę nie pisałem o możliwości nagrania materiału HD w rozdzielczości HD. Chodziło mi o to, że jak podepniesz kablem HDMI n-boxa do lcd/plazmy/projektora/oled/sed/co tam jeszcze wymyślą to nie tylko nie będziesz mógł sobie nagrać materiału w HD ale rownież materiału w SD. Niczego nie będziesz mógł nagrać. I to mi sie właśnie nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z component? Bo mam nagrywarke z komponent <_< A component chyba nie ma hdcp z założenia :unsure:
Więc ja będę prawdopodobnie mógł nagrywać.:huh:


[quote name='userr' post='13434' date='09.10.2006, 20:26 ']Kwestia przełącznika (mechanicznego lub programowego) to pikuś. Problem jest inny -> HDCP. Jeżeli n-ka chce wprowadzić nowości filmowe w HD musi przestrzegąc pewnych reguł gry dyktowanych przez producentów/dostawców - niestety. O HDCP możecie przeczytać np. w benchmarku
ttp://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/HDCP/strona-1.html
(dodać h na początku linku)
Podejrzewam, że to trzyma sprzedaż kart DVB-S2 i grafiki do PC z HDMI[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest gorący i ważny, więc jeszcze trochę dodam od siebie.

Wyobraźcie sobie, że polski dystrybutor sprzedaje Porsche za cenę np. Fianta Punto.
Jest tylko jeden warunek, możesz nim jeździć tylko w Polsce, nie możesz wyjechać za granicę, np. do Niemiec (żeby np. poszaleć na autostradzie bez limitów prędkości).
Dlatego pisałem, że wielkim minusem jest blokowanie dostępu do wszystkich kanałów FTA na Hot Birdzie i innych satelitach.
I nie zależy mi na ilości badziewnych kanałów, tylko na wolności wyboru tego, co chcę oglądać, a co jest za darmo z satelity = czyli FREE to Air. I może to być nawet jeden kanał FTA, który chcę oglądać za Free, bo to jest Free to Air, a ITI mi to blokuje.
O to mi chodzi !!! O wolność wyboru. A może akurat zależy mi na Maharishi Open University.... <_<

C+ i CP mi tego nie blokują i może poczekam na ichnie tunery HD żeby porównać, kto tak naprawdę szanuje wolność wyboru. Chętnie zapłacę za HD i najwyższą jakość, ale chcę i mam prawo wymagać dostępu do wszystkiego, co jest za Free na satce.

Jeśli potwierdzi się też ta wiadomość o blokowaniu wyjścia SCART po podłączeniu łącza cyfrowego, to to jest już bardzo duży minus i stawia (dla mnie) pod wielkim znakiem zapytania nabycie nboxa.
No bo kupuję sobie tego Porsche, ale za kierownicę mam wchodzić przez prawe drzwi (te od strony pasażera)?

A i dodam na koniec, że też jestem maniakiem HD i głównie na tym mi zależy. I jestem całym sercem za tym, żeby ITI się powiodło. Ale jestem jednak bardzo zawiedziony tymi ograniczeniami nboxa, jak i też samą ubogą (na razie) ofertą programową. Bo z samych kanałów HD platforma się nie utrzyma. I o tym jej włodarze powinni przede wszystkim pamiętać.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorus. Nie nagrasz bo masz WYJŚCIE component a nie WEJŚCIE. To wielka różnica. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='13440' date='09.10.2006, 20:52 ']Autorus. Nie nagrasz bo masz WYJŚCIE component a nie WEJŚCIE. To wielka różnica.[/quote]

A zerknij na specyfikację IN nagrywarek Manta i pewnie KISS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='13438' date='09.10.2006, 20:48 ']O to mi chodzi !!! O wolność wyboru. A może akurat zależy mi na Maharishi Open University.... <_<

Jeśli potwierdzi się też ta wiadomość o blokowaniu wyjścia SCART po podłączeniu łącza cyfrowego, to to jest już bardzo duży minus i stawia (dla mnie) pod wielkim znakiem zapytania nabycie nboxa.[/quote]

nooo, AreckiW, z tym Maharishi Open University mnie zaskoczyłeś :unsure:
co do blokowania złącza SCART przy podłączonym złączu cyfrowym to jest to wyraźnie napisane w instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cretino' post='13421' date='09.10.2006, 19:30 ']jestem tu nowy i nie jestem ekspertem od HDTV ale nie zdzierżę takich bzdur i wprowadznaia w błąd ...
Blu-Ray ... nie ma nic wspólnego z MPEG-2 bo pierwsze to nosnik a drugie to format kompresji i będą wychodziły materiały na Blu_ray w takim formacie jaki wybierze sobiue prioducent, jak mu sie zachce to wcisnie na płytęBlu-Ray nawet i avi nieskompresowane albo WMV .... co ma nośnik do metody kompresji?[/quote]

[b]Co ma nośnik do kompresji ??? [/b]

Bardzo dużo bo BD to cały [b]SYSTEM zapisu i odtwarzania sygnałów A/V [/b] a nie tylko sposób nagrywania danych na płytę. Owszem specyfikacje BD przewidują możliwość używania kodeka H.264 ale nie zmienia to faktu że:

1) obecnie wydawane płyty zapisywane są w kodeku MPEG-2
2) nie przewiduje się wydawania płyt BD zapisanych w MPEG-4

na dowód tutaj link [url="http://bluray.highdefdigest.com/trainingday.html"]film wydany na BD[/url]. Z lewej strony jest tabelka gdzie są specyfikacje płyty.

"Video codec - MPEG-2"

Tak będą zapisane wszystkie oficialnie wydawne filmy na BD. Nowością są filmy BD na płytach dl 50 GB gdzie wreszcie mieszczą się wszystkie ścieżki dźwiękowe np, DD plus.

Reasumując zwykły zjadacz chleba będzie oglądał z płyt BD filmy w MPEG-2

---------------------------------------

[quote][i][color="#009900"]MPEG-2 to jedna wielka PORAŻKA i nic tego już nie zmieni[/color].[/i] - pmcomp


W takim wypadku Blu-ray to była by wielka porażka bo przecież jest kodowany właśnie w tym systemie.

Po za tym mamy (pmcomp też) mnóstwo materiałów w MPEG-2 które nie tylko nie są porażką ale wręcz są szczytowymi osiągnięciami technologii HDTV - np "Starship Troopres" lub "The Queen of Trees" czy też legendarne już modliszki.[/quote]

[quote]Chodzi tu raczej oto, że MPEG-2 w nadawaniu satelitarnym przechodzi już do lamusa i należy a nawet trzeba promować MPEG-4 stąd to zdanie. Dobrze wiemy, że w BR mamy do czynienia z MPEG-2 ale z dużo wyższym bitrate niż przy nadawaniu satelitarnym. Stąd typowe błedy kompresji jak wspomniana: woda, rozpryski, stroboskopy na koncertach itd gdzie mamy piękny pokaz wielkich jak byk kwadratów. Na MPEG-4 tego nie ma. Oczywiście na BR jest lepiej bo mamy wyższy bitrate ale zobacz, że narazie są narzekania na jakość BR właśnie ze względu na kompresje MPEG-4. MPEG-2 nie jest porażką ale za " chwilę" juz nikt nic nie będzie nadawał w MPEG-4.[/quote]

Zgadzam się w 100% tylko że tych błędów kompresji w MPEG-2 nie ma już przy 20-25 Mbps czyli przy maksymalnych bitratach dopuszczalnych przez Snazio i Kissa.

Podczas ostatnich testów u Sharpa grupa HD-maniaków z naszego forum miała okazję podziwiać na najnowszym 46" LCD full HD XD1. Był tam także BD player Sharpa oraz stare dobre snazio. Była to doskonała okazja żeby porównać jakość tych źródeł.

Efekt:

Najlepsze materiały w TS-ach (np Demo z Hitachi lub Starship Troopres) w niczym nie ustępowały materiałom z BD. Absolutnie nie zostałem powalony skokiem jakościowym bo po protu go nie było. Oczywiście dema z BD były w super jakości bardzo dobre HDTV ale nic ponad to co oferuje Snazio czy Kiss z dobrych materiałów.

[b]Zgadza się także iż przy nadawaniu SAT gdzie max Mbps to około 12 Mbps (ze względów ekonomicznych - oszczędność nadawców) dużo lepszym systemem jest MPEG-4 dający dwa razy lepszą jakość przy tym samym bit-rate-cie[/b]. Słabość MPEG-2 przy sygnale 1080i oraz 12 Mbps-ach widać było podczas transmisji mistrzostw świata w HDTV. Jakość sygnału z HD-2 tak nadającego pozostawiała wiele do zyczenia.

Zresztą o wyższości H.264 oraz VC-1 nad MPEG-2 pisałem już kiedyś w innym temacie. Jednakże z faktu że MPEG-4 jest lepszy od MPEG-2 nie można wyciągać wniosków że MPEG-2 to "PORAŻKA" bo to conajmniej "semantycze nadużycie" lub niezbyt udany"skrót myślowy" <_<.
[b]
Reasumując zgadzam się z Gmeru że MPEG-2 nie jest porażką.[/b]

----------------------------------------
[b]
Co do pisoczenia na Nbox-a[/b] to jest to jak najbardziej właściwe i ludzie z ITI powinni być za to wdzięczni bo wiedzą już co powinni poprawić/ulepszyć/zmienić.

Po prostu dramowy feedback.

Oczywiście niezależnie od w sumie niewielkich wad nbox i ofrta ITI to rewolucja i dowód na wielki sukces polskiego społeczeństwa które jest w stanie pozwolić sobue na własną platformę HD - oczywiście w sensie makroekonomicznym - platformę tworzy i opłaca ITI ale nie mógł by tego zrobić gdyby nie spodziewał się iż społeczeństwo będzie w stanie za to zapłacić:
- w abonamencie
- w czasie poświęconym na oglądnie ich stacji = zyski z reklam który ma miejsce ze względu na dużą konsumpcję produktów reklamowanych która ma miejsce dlatego że społeczeństwo stać na konsumpcje na wysokim poziomie.

Reasumując taka TV jakie społeczeństwo :unsure:

----------------------------------------------
Zgadzam się z userem "rudolfina" w 100%.
Przede wszystkim obiektywizm - to była koncepcja na to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='userr' post='13442' date='09.10.2006, 21:08 ']A zerknij na specyfikację IN nagrywarek Manta i pewnie KISS[/quote]
Zerkam i nie ma tam Component IN. Tylko OUT. Podejżewam, że najbliższym miejscem gdzie znajdziesz nagrywarkę z component IN jest Green Point in New York :unsure:<_<:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@arsenal - to przyjrzyj sie wejściom nagrywarki Manta ER14. Ma wejście komponentowe

@Lizarazu - a skąd takie stwierdzenie, że "nie przewiduje się" użycia MPEG-4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wiewior' post='13447' date='09.10.2006, 21:58 ']@arsenal - to przyjrzyj sie wejściom nagrywarki Manta ER14. Ma wejście komponentowe

@Lizarazu - a skąd takie stwierdzenie, że "nie przewiduje się" użycia MPEG-4?[/quote]
Przyglądam sie i nadal twierdzę, ze najbliższa nagrywarka z nagrywaniem z component in jest w NY :huh:<_<:D
Bo oprócz przyglądania się @wiewiór trzeba było poczytać tą instrukcję :D:unsure::D

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiewiór to Ty powinieneś przedstawić przykład planów jakiejś wytwórni filmowej na publikowanie filmów na BD zapisanych w H.264.

W druga strone robi się to tzw. "dowód diaboliczny" jak udowodnienie własnej niewinności <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='13438' date='09.10.2006, 20:48 ']Temat jest gorący i ważny, więc jeszcze trochę dodam od siebie.

Wyobraźcie sobie, że polski dystrybutor sprzedaje Porche za cenę np. Fianta Punto.
Jest tylko jeden warunek, możesz nim jeździć tylko w Polsce, nie możesz wyjechać za granicę, np. do Niemiec (żeby np. poszaleć na autostradzie bez limitów prędkości).
Dlatego pisałem, że wielkim minusem jest blokowanie dostępu do wszystkich kanałów FTA na Hot Birdzie i innych satelitach.
I nie zależy mi na ilości badziewnych kanałów, tylko na wolności wyboru tego, co chcę oglądać, a co jest za darmo z satelity = czyli FREE to Air. I może to być nawet jeden kanał FTA, który chcę oglądać za Free, bo to jest Free to Air, a ITI mi to blokuje.
O to mi chodzi !!! O wolność wyboru. A może akurat zależy mi na Maharishi Open University.... :)

C+ i CP mi tego nie blokują i może poczekam na ichnie tunery HD żeby porównać, kto tak naprawdę szanuje wolność wyboru. Chętnie zapłacę za HD i najwyższą jakość, ale chcę i mam prawo wymagać dostępu do wszystkiego, co jest za Free na satce.

Jeśli potwierdzi się też ta wiadomość o blokowaniu wyjścia SCART po podłączeniu łącza cyfrowego, to to jest już bardzo duży minus i stawia (dla mnie) pod wielkim znakiem zapytania nabycie nboxa.
No bo kupuję sobie Maybacha, ale za kierownicę mam wchodzić przez prawe drzwi (te od strony pasażera)?[/quote]

Jakoś użytkuję tuner Cyfry i nie zauważyłem by C+ mi na cokolwiek pozwalała (np. oglądania wszystkiego co jest FTA na różnych satelitach. Przecież na tych tunerach (DTF2) nie można (w legalny sposó:) nawet zmienić kolejności kanałów, czy dodać jakieś kanały... oglądasz tylko to na co pozwoli Ci C+ [b]I TYLKO TYLE[/b]
MOżE tY OGLąDASZ COś NIELEGALNIE????

Przecież porównujemy standardową ofertę C+ i N - a w tej (po pierwsze) dostępny jest standardowy tuner a (po drugie) w C+ musisz jeszcze za ten tuner płacić co miesiąc (jeśli go wcześniej nie wykupiłeś na własność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arsenal - no to popatrz chociażby na stronę 13, 19, 26 i 32. Zapis z wejścia komponent jest możliwy. Więc nie cwaniakuj, tylko przyjmij to do wiadomości. Albo wytłumacz, co masz na myśli.

@Lizarazu - czyli specyfikację BR wytwórnie ustaliły tak dla jaj? I zawarły w niej VC-1 i AVC, bo miały taki kaprys? No to chyba Platforma musiała mieć w tym udział. Precz z układem! :)
Inna sprawa, że przy wykorzystaniu AVC można spokojnie filmy w HD zapisywać na zwykłych DVD i żaden BR nie jest do tego potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak nowy tuner 'n' zachowuje sie z plazma panasonica (podobno testowaliscie), ktora nie jest fullhd, a jak z fullami LCD. Jest rożnica? Pisaliscie ze najlepiej obraz wyglada z Fullami. ale czy obiektywnie jest duzo lepszy? bo chyba mecze ligi mistrzow beda lepsze na plazmie czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='13450' date='09.10.2006, 22:10 ']Przyglądam sie i nadal twierdzę, ze najbliższa nagrywarka z nagrywaniem z component in jest w NY :D:):D
Bo oprócz przyglądania się @wiewiór trzeba było poczytać tą instrukcję :D:):D[/quote]

BTW

Ostatnio widziałem w necie najnowszą nagrywarkę BR Sony - ma się dopiero pojawić w sprzedaży, w Japonii.
Nie ma tam wejścia HDMI ani componentu jest tylko SCART, video i S-video. Nie wiem po co komu taka nagrywarka Blu-ray?

BTW 2

Jak sobie tak już dobrze poczytałem tą instrukcję do n-boxa to wychodzi, że nie jest on w ogóle przygotowany do współpracy z magnetowidem czy tez nagrywarką DVD - nie ma tam funkcji programatora.
A nie wiem na ile takie urządzenie (n-box) może być sterowane zewnętrznie - tzn poprzez Euro, przez np magnetowid?
Są tacy co mają nadzieję, że w wersji z Dyskiem będzie możliwośc nagrywania z niego programów. Ja w to wątpię, ponieważ wersja z dyskiem jest przeznaczona dla VOD a to chyba wyklucza dostęp do dysku nawet z poziomu SCART ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci magnetowid do platformy N?
Jak chcesz nagrywać coś z platformy N musisz mieć tego boxa z dyskiem.
VOD to jest jedna z funkcji użytkujących dysk. Druga to PVR (Personal Video Recorder). Trzecia to Time shifting. Taka funkcja, że właczas nagrywanie jak dzoni telefon, rozmawiasz, kończysz rozmowę, zaczynasz oglądać, a W TLE NADAL SIĘ NAGRYWA i w ten sposób masz przesunięcie czasowe w oglądaniu.
Nadal uważasz, ze potrzebujesz magnetowidu zewnętrznego?
Acha. kwestia nastawienia czasu nagrania realizowana jest poprzez funkcję EPG (Electronic Program Guide). Wybierasz tą funkcję, znajdujesz interesujący cię program, a tuner sam nagra ten program i to niezależnie, o której godzinie się zacznie. Teraz nie musisz się martwić czy nastawić 10 minut wcześniej i godzinę po zakończeniu programu. Tuner to za ciebie sam zrobi.
Telewizja nowej generacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wiewior' post='13458' date='09.10.2006, 22:54 ']@arsenal - no to popatrz chociażby na stronę 13, 19, 26 i 32. Zapis z wejścia komponent jest możliwy. Więc nie cwaniakuj, tylko przyjmij to do wiadomości. Albo wytłumacz, co masz na myśli.[/quote]



A mogłoby być tak pięknie ! :)

[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c273feda68dd359e"][img]http://images3.fotosik.pl/197/c273feda68dd359em.gif[/img][/url]

Ktoś mądry inaczej tłumacząc instrukcję zapomniał tylko o definicji sygnału różnicowego :)


PS - a swoją drogą jeśli ma być zablokowany COMPONENT różnicowy przy korzystaniu z HDD i VOD
( to chyba będą ciekawsze rzeczy niż na kanale filmowym HD ) , to w sumie próby zgrywania
po komponencie tracą lekko na atrakcyjności ... :D Pozostają pozostałe kanały HD do przechwycenia - LIVE !:D


Pzdr.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='13318' date='08.10.2006, 22:31 ']Real fotki będą jutro. Mam nadzieję ; ) Bo mam problem z aparatem.[/quote]
Czekamy, czekamy... i doczekać się nie możemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie dasz rady umieścić zdjęć, to te dwa dni jeszcze przeczekamy, o ile nie dadzą ciała i się nie spóźnią.
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanie (pewnie odpowiedź jest banalna, ale się nie znam). Zakładają, że ma się stary odbiornik TV, w którym oprócz antenowego jest tylko jedno złącze SCART, to żeby podłączyć sobie nboxa i np. DVD trzeba będzie kupić jakiś rozgałęziacz? Bo z tego co widziałem, to chyba przez nboxa nie da się poprowadzić sygnału z magnetowidu albo DVD do telewizora.

I jeszcze pytanie trochę nie na temat. Czy jeśli chce się mieć "n" na dwóch TV z dwóch dekoderów, to czy trzeba będzie tak jak w C+ i Polsacie płacić dwa abonamenty?

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...