Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania do przedstawicieli IAAM czytajacych forum:

1. kiedy wyjdzie nowe firmware do tego sprzetu bez problemu "dysk w użyciu" i czym to jest spowodowane, problem z linuxowym umount?

2. czy jest szansa na implementacje mini przegladarki do youtube?

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent zapowiada wersję v56 w ciągu dwóch tygodni (piszą o kilku dniach, ale trzeba brać poprawki). Ulepszenia mają głównie dotyczyć pracy i obsługi BitTorrenta (!?). Więcej szczegółów brak.

YouTube - raczej bez szans. Google zciąga teraz haracz za YouTube i zmiana zasady dostępu do API z poziomu urządzeń AV. Novatron nie ma wogóle obsługi serwisów internetowych więc szanse na taki dodatek są zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent zapowiada wersję v56 w ciągu dwóch tygodni (piszą o kilku dniach, ale trzeba brać poprawki). Ulepszenia mają głównie dotyczyć pracy i obsługi BitTorrenta (!?). Więcej szczegółów brak.

YouTube - raczej bez szans. Google zciąga teraz haracz za YouTube i zmiana zasady dostępu do API z poziomu urządzeń AV. Novatron nie ma wogóle obsługi serwisów internetowych więc szanse na taki dodatek są zerowe.

A co z Audio HD?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde szkoda że niema youtube, ztego co wiem youtube light dziala bez problemow na xtreamerach... vGdyby novatron mial dostęp do youtube albo np stron informacyjnych typu onet.pl... To ta maszyna miała by wszystko i była by bezkonkurencyjna! Mimo wszystko mam cicha nadzieje że taka usługa zostanie dodana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawde szkoda że niema youtube, ztego co wiem youtube light dziala bez problemow na xtreamerach... vGdyby novatron mial dostęp do youtube albo np stron informacyjnych typu onet.pl... To ta maszyna miała by wszystko i była by bezkonkurencyjna! Mimo wszystko mam cicha nadzieje że taka usługa zostanie dodana :P

mysle ze novatron ntr 82/83 to i tak bezkonkurencyjny sprzet w swojej klasie...

trzeba poprawic tu troche firmware...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, ja osobiście jestem zadowolony z odtwarzacza i mysle ze jest bezkonkurencyjny. Ale w porówaniu z xtreamerem który ma juz wiele nieoficialnych modów i innych pierdół to novatron jest bardzo ubogi.. My mozemy czekac tylko na nowe firmware w ktorym youtube mam nadzieje sie pojawi kiedyś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze novatron tez bedzie mial open sourcowe firware i kilka fajnych modów, wszak daje wieksze mozliwosci niz xtreamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie rozpakowałem firmware i dodałem kilka plików wykonywalnych oraz własne pliki pls. Następnie spakowałem to do IMG i wrzuciłem do NTR82 - działa :blink: To maleńki krok do modowania Novatrona NTR8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie badam strukturę systemu plików urządzenia i sprawdzam co do czego służy i jak jest rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze novatron ntr 82/83 to i tak bezkonkurencyjny sprzet w swojej klasie...

trzeba poprawic tu troche firmware...

Nowy firmware V 0.56 pokazał się na digisklep.pl/download/novatron/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
haha, no ale jakie...? To jakaś tajemnica? :)

poprawiono jakość sygnału DVB-T

naprawiono problem z wyłączeniem i komunikatem "Dysk zajęty"

dodatkowe opcje w menu Bittorrent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez mam 83 i dzis bedę wgrywał

Edytowane przez armax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO POWAŻNY BŁĄD w 56 !!!

Przy próbie kopiowania plików z USB na dysk mam informacje:

kopiowanie nie powiodlo sie...

nie wystepowal problem w poprzednich wersjach oprogramowania...

nie moge skopiowac zadnych danych z 8 GB Kingstona na dysk...

a tak swoja droga, czy to wypada aby powazny producent wypuszczal firmware z takimi szkolnymi błędami??

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to niepoważne podejście - ale nie możemy niczego innego oczekiwać - z pewnością będzie tak że wyjdzie (może) firmware 0.57 i "poważny" producent porzuci NTR82 na rzecz nowej równie "dopracowanej" (mam na myśli firmware) konstrukcji. Co z tego, że potencjał NTRa jest o wiele większy skoro pozostaje niewykorzystany lub źle oprogramowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście jest to niepoważne podejście - ale nie możemy niczego innego oczekiwać - z pewnością będzie tak że wyjdzie (może) firmware 0.57 i "poważny" producent porzuci NTR82 na rzecz nowej równie "dopracowanej" (mam na myśli firmware) konstrukcji. Co z tego, że potencjał NTRa jest o wiele większy skoro pozostaje niewykorzystany lub źle oprogramowany?

widac ze maja tam kiepskich inzynierów oprogramowania....robia banalne błędy i dają to w świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dlatego cały czas analizuję system plików i działanie embedded Linuxa w celu samodzielnego korygowania tych "banalnych" błędów typu uprawnienia lub tajemnicza zajętość dysku. Choć bez dokumentacji jest to dosyć żmudne ale w pełni możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...