Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ktos słucha z "cinczy" to wiadomo jak jest..ale z coax'a masz perfect !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli ktos słucha z "cinczy" to wiadomo jak jest..ale z coax'a masz perfect !

Mam podobnie jak kolega, to co mnie głównie interesuje to możliwość odsłuchu flac'ów, czy też wav'ów. Mam ogromną kolekcję płyt, ale już dla mnie samego zaczyna być męczące ich przerzucanie, a i znajdowanie dla nich miejsca. Stąd zainteresowanie NMT.

Mam dwa pytania:

Nie bardzo wiem, czy dobrze rozumiem - co oznacza "z coax'a", z tego co wiem, to w Novatronie jest optyk. Czy może jest jakaś odmiana która ma Coax'a, czym byłbym bardzo zainteresowany.

Drugie zaś pytanie to, raczej prośba o podsuniecie typów NMT, przy takich preferencjach jak muzyka, muzyka i muzyka, a dużo później jakiś film, czy też zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby można było zmieniać napisy na inny kolor to już bym brał NMT a tak to dumam

pytanie - aa jest możliwość pozycjonowania napisów??

ps. oraz jeszcze jedno mi się pytanie nasunęło, czy NMT mocno się grzeje gdy w środku jest włożony dysk 3,5 calowy?

i jak wygląda wyłączenie urządzenia, przechodzi w standbay?

bo w moim WD 1 po wyłączeniu dysk 2,5cala przez USB nadal pracuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakby można było zmieniać napisy na inny kolor to już bym brał NMT a tak to dumam

pytanie - aa jest możliwość pozycjonowania napisów??

ps. oraz jeszcze jedno mi się pytanie nasunęło, czy NMT mocno się grzeje gdy w środku jest włożony dysk 3,5 calowy?

i jak wygląda wyłączenie urządzenia, przechodzi w standbay?

bo w moim WD 1 po wyłączeniu dysk 2,5cala przez USB nadal pracuje ;)

Co do kolorów napisów to trzeba by do supportu zagadać myślę, że nie [powinno być z tym problemu

Pozycjonować i skalować można dowolnie

Dysk grzeje się normalnie - czyli w zależności od modelu, bardziej grzeje się procesor, ale jest wiatrak, który niestety nie jest za cichy ...

W standby dysko oczywiście nie pracuje - ale skopana jest funkcja sleep timer ...

No i nie wiem jak u innych, ale u mnie nie ma EPG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się podmienić wiatrak?

i jeszcze, włączanie mp3 z poziomu przycisków nawigacji i frontowego LCD jest wygodna/.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da się podmienić wiatrak?

i jeszcze, włączanie mp3 z poziomu przycisków nawigacji i frontowego LCD jest wygodna/.?

da sie podmienić pod warunkiem że znajdziesz cichy 25mm

nawigacja na LCD jest dość wygodna i bez problemu da się włączyć muzę - oczywiście z odległości nie większej niż 1m ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor

A gdzie Ty masz coaxal'a w NTR82/83 ?;)

No chyba ze moja wersja jakas biedna... bo juz dawno bym mial dac'a podpietego a tak lipka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak u Was v59 ? U mnie tragedia. Wczoraj na filmie from hell 3 razy zaliczyl zwieche... Co noszy soft u mnie jest gorzej... v54 jakos smiga a najlepiej chyba v51 z tego co pamietam. Zaraz wracam do v51 i zobacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobor

A gdzie Ty masz coaxal'a w NTR82/83 ?:D

No chyba ze moja wersja jakas biedna... bo juz dawno bym mial dac'a podpietego a tak lipka...

coax czy optyk=jeden pies

nie pamietam juz co ktory player ma z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak u Was v59 ? U mnie tragedia. Wczoraj na filmie from hell 3 razy zaliczyl zwieche... Co noszy soft u mnie jest gorzej... v54 jakos smiga a najlepiej chyba v51 z tego co pamietam. Zaraz wracam do v51 i zobacze...

co prawda od niedawna mam tego playerka, ale jeszcze nie udało mnie się go zawiesić - soft 59 mam od chwili gdy się tylko pojawił ...

Jak dla mnie brakuje tylko:

- działającego sleep timera

- działającego EPG na DVB-T

- poprawionej obsługi front panela

- możliwości formatowania dysku z poziomu playera do EXT2/3 (NTFS to porażka, a o FAT32 to w ogóle szkoda mówić)

- dodanie możliwości wyboru pików *.txt, które same w sobie są obsługiwane - po zmianie rozszerzenia na sub jest ok - wystarczy że w sofcie do filtra wyboru dołożą txt i będzie ok - dokładnie tak zrobił Xtreamer i teraz się chwalą że niby dorobili obsługę *.txt ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor

No nie taki jeden pies. Nie wprowadzajmy w blad. NTR nie ma coaxal TYLKO OPTYK. Ja np mam dac'a ktory ma tylko coaxal i niestety lipka z ntr nie polacze a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze off topic. Ale mam pytanie. Czy ktos moze wskazac jednoznaczne roznice pomiedzy ntr 82 a 83 ?

Bo na stronie producenta/importera nie widze ani jednej roznicy. Załóżmy też, że roważam oba modele i oba (z tego co wiem ) wystepuja w wersjach z recorderem Pvr.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to off-topic. Kwestia ta byla poruszana w tym temacie przynajmniej przez 2 osoby.

Wspomniane modele różnią sie jedynie wyglądem.

Polecam uważnie czytanie postów, bo za taką skuchę moderator ostrzeżenie przyfasowć może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobor

No nie taki jeden pies. Nie wprowadzajmy w blad. NTR nie ma coaxal TYLKO OPTYK. Ja np mam dac'a ktory ma tylko coaxal i niestety lipka z ntr nie polacze a szkoda...

- od strony jakosciowej jest to JEDEN PIES

- nie wiem jakiego masz dac'a ale ja np u siebie mam tyle nieobsadzonych coax i toslinków że nie robi mi to żadnej roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor

No wlasnie mam takiego gdzie jest tylko coaxal i mi to robi roznice. Dlatego trzeba pisac dokladnie o konkretnym modelu playera czy ma lub nie coaxal i inne wodotryski...

co do jakosci to poczytaj dokladnie- NIE JEST JEDEN PIES:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni bawię się NTR82 i podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Samo urządzenie robi bardzo pozytywne, ładny design, fajny wyświetlacz itp.

Menu jak jak już wiadomo ubogie, ale bardziej mi się podoba niż na A110.

Od razu po uruchomieniu wgrałem nowy soft v59 i zacząłem zabawę.

Samo odtwarzanie nie stwarza problemów, zarówno pliki SD jak i HD pracują poprawnie.

Radio internetowe też działa i bez problemów można je odpalić używając tylko wbudowanego wyświetlacza.

Urządzenie w sieci też funkcjonuje poprawnie.

Teraz jedna przejdę to wad które wykryłem.

Za diabła nie mogę zmusić HDMI do działania, próbowałem wszystkich rozdzielczości i trybów, a obrazu na TV nie mogę uzyskać (na komponencie działa ok).

Tuner TV jako tako pracuje poprawnie, ale... Nie podobają mi się proporcje obrazu, nie ma możliwości ustawienia, żeby obraz był rozciągany na pełen ekran (albo nie znalazłem takiej opcji) i tak na niektórych kanałach mamy tylko obraz na pewnym fragmencie ekranu (czarne pasy zarówno po bokach jaki i na górze oraz dole ekrany), na niektórych jak jest w 4:3 to są pasy tylko po bokach i tu już by tragedii nie było, ale wzorowo jest pod tym względem na TVN gdzie obraz jest pięknie na całym ekranie i nie ma żadnych problemów.

Nagrywania z TV działa, natomiast EPG już zupełnie nie.

Kolejny problem to klient transmission który się pojawił w nowych wersjach softu. Bardzo się ucieszyłem z tego faktu, gdyż sprawował się on wyśmienicie na Popcornie, ale znów nie jest tak pięknie jak by się mogło wydawać... Mam duży problem z pobieraniem plików z prywatnych trackerów (jeszcze nie wiem w czym tu jest problem) i w większości wypadków nie mogę nic pobrać. Prawdziwym koszmarem jest natomiast konfiguracja samego klienta torrent. W menu jest co prawda kilka opcji, ale nie dość, że są to bardzo ubogie możliwości konfiguracji to jeszcze panuje kompletny chaos. Jak zmieniam ustawienia co do prędkości pobierania lub wysyłania w interfejsie przeglądarki www to po jakimś czasie i tak się wszystko samo przestawia i ustawia w sposób zupełnie niekontrolowany. Czasami wymusza ustawienia transferów z menu urządzenia, a czasem jeszcze zupełnie inne się pojawiają. Nie potrafię tego okiełznać i w tej formie wbudowany klient jest w zasadzie bezużyteczny.

To na szybko moje uwagi odnośnie tego urządzenia, ogólnie jest już nieźle i rokuje nadzieję, że w kolejnych wersjach softu poprawią niedociągnięcia które sprawią, że będzie to jeden z najlepszych odtwarzaczy na rynku.

Co hałasu generowanego przez wentylator to nie jest tak źle, gdy w pokoju panuje zupełna cisza to wentylator oczywiście lekko słychać, ale podczas odtwarzania nie ma w zasadzie mowy o wychwyceniu tego szumu.

Nawet jak śpię to nie przeszkadza mi to na tyle, żeby sprawiało jakiś problem.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Od kilku dni bawię się NTR82 i podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Samo urządzenie robi bardzo pozytywne, ładny design, fajny wyświetlacz itp.

Menu jak jak już wiadomo ubogie, ale bardziej mi się podoba niż na A110.

Od razu po uruchomieniu wgrałem nowy soft v59 i zacząłem zabawę.

Samo odtwarzanie nie stwarza problemów, zarówno pliki SD jak i HD pracują poprawnie.

Radio internetowe też działa i bez problemów można je odpalić używając tylko wbudowanego wyświetlacza.

Urządzenie w sieci też funkcjonuje poprawnie.

Teraz jedna przejdę to wad które wykryłem.

Za diabła nie mogę zmusić HDMI do działania, próbowałem wszystkich rozdzielczości i trybów, a obrazu na TV nie mogę uzyskać (na komponencie działa ok).

Tuner TV jako tako pracuje poprawnie, ale... Nie podobają mi się proporcje obrazu, nie ma możliwości ustawienia, żeby obraz był rozciągany na pełen ekran (albo nie znalazłem takiej opcji) i tak na niektórych kanałach mamy tylko obraz na pewnym fragmencie ekranu (czarne pasy zarówno po bokach jaki i na górze oraz dole ekrany), na niektórych jak jest w 4:3 to są pasy tylko po bokach i tu już by tragedii nie było, ale wzorowo jest pod tym względem na TVN gdzie obraz jest pięknie na całym ekranie i nie ma żadnych problemów.

Nagrywania z TV działa, natomiast EPG już zupełnie nie.

Kolejny problem to klient transmission który się pojawił w nowych wersjach softu. Bardzo się ucieszyłem z tego faktu, gdyż sprawował się on wyśmienicie na Popcornie, ale znów nie jest tak pięknie jak by się mogło wydawać... Mam duży problem z pobieraniem plików z prywatnych trackerów (jeszcze nie wiem w czym tu jest problem) i w większości wypadków nie mogę nic pobrać. Prawdziwym koszmarem jest natomiast konfiguracja samego klienta torrent. W menu jest co prawda kilka opcji, ale nie dość, że są to bardzo ubogie możliwości konfiguracji to jeszcze panuje kompletny chaos. Jak zmieniam ustawienia co do prędkości pobierania lub wysyłania w interfejsie przeglądarki www to po jakimś czasie i tak się wszystko samo przestawia i ustawia w sposób zupełnie niekontrolowany. Czasami wymusza ustawienia transferów z menu urządzenia, a czasem jeszcze zupełnie inne się pojawiają. Nie potrafię tego okiełznać i w tej formie wbudowany klient jest w zasadzie bezużyteczny.

To na szybko moje uwagi odnośnie tego urządzenia, ogólnie jest już nieźle i rokuje nadzieję, że w kolejnych wersjach softu poprawią niedociągnięcia które sprawią, że będzie to jeden z najlepszych odtwarzaczy na rynku.

Co hałasu generowanego przez wentylator to nie jest tak źle, gdy w pokoju panuje zupełna cisza to wentylator oczywiście lekko słychać, ale podczas odtwarzania nie ma w zasadzie mowy o wychwyceniu tego szumu.

Nawet jak śpię to nie przeszkadza mi to na tyle, żeby sprawiało jakiś problem.

Pozdrawiam,

1. jak podłączasz do sieci, przez rj-45?A próbowałeś z wifi przez USB?

2. jaki masz dysk , jaki format i ile danych?

3. co do wentylatora, to masz za krótko sprzęt aby oceniać, z czasem robi się coraz głośniejszy

4. co do jakości wykonania to mam zastrzeżenia (tandetny plastik)

5. podłącz dwa urządzenia USB (np. wifi i pen drivea) i zobacz czy wszystko w porządku

6. przetestuj więcej funkcji, zwłaszcza sieciowych

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. jak podłączasz do sieci, przez rj-45?A próbowałeś z wifi przez USB?

2. jaki masz dysk , jaki format i ile danych?

3. co do wentylatora, to masz za krótko sprzęt aby oceniać, z czasem robi się coraz głośniejszy

4. co do jakości wykonania to mam zastrzeżenia (tandetny plastik)

5. podłącz dwa urządzenia USB (np. wifi i pen drivea) i zobacz czy wszystko w porządku

6. przetestuj więcej funkcji, zwłaszcza sieciowych

ad 1. RJ, dla mnie WiFi odpada, transfery są fatalne żeby w rozsądnym czasie przerzucać filmy czy inne pliki po sieci. Tak samo było w PH.

ad 2. 1 TB, format NTFS chyba, formatowany z menu urządzenia.

ad 3. Pewnie masz rację, po prostu na tą chwile jest ok.

ad 4. Może i plastik nie jest tworzywem najwyższej jakości, ale uważam, że design jest dużo lepszy niż popcornów. Obudowa jest ładnie wykonana i ładnie się całość prezentuje. Osobiście nie mam większych zastrzeżeń. Przy PH to jak piękna i bestia :rolleyes:

ad 5. Nie omieszkam sprawdzić.

ad 6. Za dużo funkcji sieciowych to on chyba nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xgrey na jakim TV masz problem z HDMI ? może spróbuj na innym wejściu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@xgrey na jakim TV masz problem z HDMI ? może spróbuj na innym wejściu ...

Jak pisałem na komponencie wszystko jest ok, ale po przełączeniu na HDMI brak obrazu.

TV to nic szczególnego, 2 letni Mirai, ale do tej pory nie zdarzyło się jeszcze urządzenie które by nie działało z nim, a podłączoną mam i telewizję N, XBOX 360 jak i Popcorn Hour. Na przednim panelu NTR zapala się dioda świadcząca o podłaczeniu do HDMI, ale nie mogę uzyskać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jak pisałem na komponencie wszystko jest ok, ale po przełączeniu na HDMI brak obrazu.

TV to nic szczególnego, 2 letni Mirai, ale do tej pory nie zdarzyło się jeszcze urządzenie które by nie działało z nim, a podłączoną mam i telewizję N, XBOX 360 jak i Popcorn Hour. Na przednim panelu NTR zapala się dioda świadcząca o podłaczeniu do HDMI, ale nie mogę uzyskać :/

Ustaw niższą rozdzielczość na HDMI 720 lub 576.Nie na auto.Oczywiśicie w odtwarzaczu ;)

Edytowane przez falka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ustaw niższą rozdzielczość na HDMI 720 lub 576.Nie na auto.Oczywiśicie w odtwarzaczu ;)

Próbowałem wszystkich rozdzielczości, zmieniałem softy i nic. Poddałem się i dzisiaj wymieniam sprzęt.

edit: okazało się, że faktycznie problem jest po stronie złącza HDMI, dziś biorę z magazynu kolejną sztukę i w weekend dalsze testy :)

Edytowane przez xgrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z kolegow przegrywal z kamery na dysk, mi po paru minutach sie wiesza, nie mam pojecia dlaczego to wina softu?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...