Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Novatron zrobiony. Nowe Fw wrzucilem poprzez pendrive. v47 zobaczymy ile pochodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Novatron zrobiony. Nowe Fw wrzucilem poprzez pendrive. v47aczymy ile pochodzi:)

Panowie tak czy tam to forum i sie troche pogubilem. Wezmy taka sytuacje. Ide do salonu, kupuje auto. Wiem ze ladnie wyglada i ma sporo opcji, ale slyszalem tez ze slaba jakosc wykonania. No i teraz albo uznaje ze to szit, i rekomenduje "nie kupowac" albo mowie "kupowac na wlasne ryzyko". Zastanawialem sie ostatnio ile osob ma tego novatrona w PL ( z tysiac? dwa?) Czy wszystkim sie tak sypie? Czy moze i wcale nie "moduja" i nie wgrywaja nowych wersji firmware? Obraz jaki daje to forum

, temu urzadzeniu jest fatalny. Szczegolnie proba sledzenia i oczekiwania na nowy firmware. Czyli "nie kupowac". I zamykamy temat. Czesi na youtubie zrobili test i mowia ze jest git. Mmpcclub zrobil test i tez narzekal bardziej na brak pewnych rozwiazan niz na fatalnie spisujacy sie sprzet. Mam tego 1,3k i moglbym kupic ale czytam forum i jestem pelen obaw.

Wracajac do "salonu" moze wasze auta sa wadliwe i trzebe je oddac na gwarancji, a jesli nie to powiedzcie isc do salonu czy kupic czy olac sprawe na razie i czekac.

No i kolejna sprawa. Pytanie jak jest tego skala. Jesli 1000-2000 osob w Pl ma to urzadzenie (i zakladam ze kazdy ma dostep do netu, jest obyty z forami itd itp, bo produkt nie jest wybitinie reklamowany) i ich na forum tutaj nie ma. To znaczy ze im dziala ok i w miare stabilnie. Nas tu na forum jest max. 50, ktorzy pisza o novatronie. Czyli zakladam 5% populacji narzeka na sprzet. To nie tak najgorzej jak na tego typu nowinki high tech..

Edytowane przez rykowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem tak - mam kilka mediaplayerów- w tym novatrona. Ma go także mój krewny

Nie narzekamy.

A co do fatalnej opinii o urzadzeniu - policz OSOBY które się wypowiadają w temacie negatywnie a nie posty które czytasz.

90% "jazdy" z novatronem robi "dragonfly" Wtedy twoja ocena sytuacji troche się zmieni :lol:

Pomysl też że ten któremu sprzet dziala - nie bierze udziału w dyskusji tylko ogląda filmy.

Problemy - mniejsze lub wieksze - są z kazdym MediaPlayerem - BEZ WYJĄTKU

W jednym nie działa to, w drugim tamto - wiec albo wchodzimy w temat swiadomie albo ...kupujemy filmy na płytach

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nas tu na forum jest max. 50, ktorzy pisza o novatronie. Czyli zakladam 5% populacji narzeka na sprzet. To nie tak najgorzej jak na tego typu nowinki high tech..

Nie wszyscy na tym forum narzekają na tego playerka - ja na przykład nie :)

A wracając do samochodów :lol: Gdyby 1000 osób kupiło dokładnie takie same samochody to zawsze trafi się kilka osób, które nie będą potrafiły nim jeździć i te będą narzekały... no i oczywiście może trafić się parę wadliwych egzemplarzy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wszyscy na tym forum narzekają na tego playerka - ja na przykład nie :D

A wracając do samochodów :) Gdyby 1000 osób kupiło dokładnie takie same samochody to zawsze trafi się kilka osób, które nie będą potrafiły nim jeździć i te będą narzekały... no i oczywiście może trafić się parę wadliwych egzemplarzy ...

O tym wlasnie mowilem. Dziekuje za info. Czyli rekomendacja "kupowac" ale pamietac ze to tylko urzadzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzał ktoś może czy w sofcie 61 działają napisy .txt bez potrzeby zmiany rozszerzenia ?

Miałem info, że podobno miało to w nowym sofcie zostać dodane.

Sprawdziłem - nie działają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie działa też wyłącznik czasowy (sleep).

Qrcze ten sleep timer mnie teraz najbardziej wkurza ... lubię sobie coś obejrzeć przed snem i dobrze jakby to działało, a tak dysk i wiatrak hałasują w nocy ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zostal jeszcze jeden test- musze zalatwic inny hdd i wtedy zobaczyc. Byc moze moj dysk jest do bani i przez to te zwiechy. Mam samsunga 750GB 7200obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ja jestem zadowolony w końcu z v 61. Praktycznie oprócz problemów z czasowym wyłączaniem sprzętu (sleep) skończyły się problemy z dyskiem, problemy z zawieszaniem się przy starcie, z kopiowaniem w LAN i przez port USB.

Widocznie wprowadzono istotne poprawki.

Dodałbym jeszcze np. podgląd zdjęć (miniaturki) podczas wybierania do kopiowania oraz możliwość segregowania plików i folderów do wyboru wg: daty modyfikacji, nazwy itd.

PS. To chyba dobrze, że największy krytyk firmware NTR 82 jest w końcu z niego zadowolony?

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie test z dyskiem zakonczony porazka. Zwiecha na 2 roznych dyskach i pendrive. Wrocilem do softu v47 i odpukac wszystko smiga od wczoraj. Jeszcze sie nie zawiesil:) Inne softy- 20 min i zwiecha. Pytanie laika: czy kabel hdmi lub projektor moze powodowac zwiechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w NTR - owszem poniewaz kontroler hdmi jest zintegrowany z prockiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak w v61 też problem : dysk w użyciu. Podczas zaprogramowanego nagrywania nie można niestety pauzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to, że w firmware 59 i 61 nie można jednocześnie puszczać sygnału na głośniki TV przez HDMI i po optyku.

Kurna, we wcześniejszych firmware to działało, a teraz nie (sprawdzałem na wszystkich ustawieniach).

CO TO KOMU PRZESZKADZAŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to trochę dziwnie produkują to firmware, tak jakby działało kilka niezależnych zespołów nie konsultujących się ze sobą, druga sprawa to to, że oni chyba traktują użytkowników końcowych jako beta testerów. Z tego wyraźnie wynika obraz kiepskiego zaplecza programistycznego IAAM :angry2: Ale 61 jest naprawdę najstabilniejszym jak do tej pory firmware wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragonfly nie do końca jest tak jak piszesz - słabe zaplecze by było gdyby aktualizacje nie wychodziły w ogóle, a ze swojego doświadczenie wiem że piszący softy nie jest w stanie wychwycić wszystkich błędów jest to po prostu niemożliwe... albo softy wychodziły by raz na rok co jest bez sensu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że w temacie o firmware, ale mam nadzieję, że wybaczycie.

Sprawa wygląda tak: Zakupiłem na allegro Novatrona ntr83 i po podłączeniu wydaje się martwy ( nie reaguje na przycisk Power ) Zostałem niestety oszukany. Długa walka teraz z oszustem mnie czeka, więc może się da usterkę usunąć. I tutaj pytania: Da się coś z tym zrobić? Jak wygląda serwis w Polsce i kto go prowadzi? Na jakiej podstawie jest realizowany?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przepraszam, że w temacie o firmware, ale mam nadzieję, że wybaczycie.

Sprawa wygląda tak: Zakupiłem na allegro Novatrona ntr83 i po podłączeniu wydaje się martwy ( nie reaguje na przycisk Power ) Zostałem niestety oszukany. Długa walka teraz z oszustem mnie czeka, więc może się da usterkę usunąć. I tutaj pytania: Da się coś z tym zrobić? Jak wygląda serwis w Polsce i kto go prowadzi? Na jakiej podstawie jest realizowany?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Sprawdź najpierw zasilacz.Może on jest tylko uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzone. Zasilacz jest dobry. Walnięte jest wejście zasilania w NTR83. Nie łączy. Jak się porusza wtyczką to się włącza, ale wada do naprawy niestety bo nie będę stał i trzymał kabelka:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sam podlutuj gniazdko

Chyba że cie stówka mocno uwiera /z wysyłka na pewno tyle wyjdzie/ :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware v61 jest w sumie najlepszym do tej pory wydanym, oprócz kilku niedoróbek (sleep) zasadnicze problemy są naprawione. A na nieboskłonie już widać nowy Iaam NTR 90, który ma to czego życzylibyśmy sobie w NTR 82 ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to sam podlutuj gniazdko

Chyba że cie stówka mocno uwiera /z wysyłka na pewno tyle wyjdzie/ :-)

Chyba tak właśnie będzie trzeba zrobić. Każda złotówa się liczy:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...