Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Działa pięknie You Tube Flickr i Picasa ale mi najbardziej zależało na DTS MA i Dolby truHD, żeby przepuszczał te strumienie pass-through. Niestety najnowszy soft tego nie wprowadza.

Chciałbym zauważyć, że inne odtwarzacze na tym samym chipsecie (RTD1283DD 400 MHz) mają taką funkcjonalność (np. Hyundai MBox R3150S).

Więc fachowcy z IAMM jeżeli to czytacie... to do roboty bo konkurencja nie śpi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@biglyk

Przeca do dźwięku HD oprócz aktualizacji softu należy posiadać wersję DD+ Realteka na pokładzie... :) Tylko odtwarzacze z nowym chipem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do NTR82 "pakowane" są tylko stare? Czy np, jak ktoś będzie miał szczęście i kupi urządzenie z nowej dostawy to będzie miał z nowym chipem... ?

Edytowane przez biglyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikałem w to, nie planuję zakupu Novatrona. Póki co jest pewne zamieszanie, niektórzy producenci wypuszczają nowe modele z tym chipem, inni do nazwy starych modeli dodają jakiegoś iksa lub plusa, aby je odróżnić od tych ze starym SoC. Zdaje się, że Realtek zaprzestał produkcji starej wersji chipu; w każdym razie trzeba być czujnym, aby nie naciąć się na odtwarzacz z zapasów wczesnych serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe dodatki w v68 dzialaja poprawnie tylko ze...:)

Moj komp nie widzi teraz ntr ! Niby laczy sie z kompem ale wyswietla komunikat ze nie znalazl urzadzenia lub urzadzenie jest nieznane...

Windows 7. Czy potrzebuje jeakies nowsze sterowniki usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany.

Okazuje sie ze windows 7 nie wykrywa anteny od ntr i przez nia blokuje połaczenie z kompem. Wystarczy wypiac antene.

Odpukac na nowym sofcie ntr jest stabilny:) Wiele nowych dodatkow. Brakuje tylko przegladarki www tak jak w dune 3.0 i bylo by super.

Chyba jednak wstrzymam sie z kupnem dune. Ntr sie rozkreca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiazany.

Okazuje sie ze windows 7 nie wykrywa anteny od ntr i przez nia blokuje połaczenie z kompem. Wystarczy wypiac antene.

Odpukac na nowym sofcie ntr jest stabilny:) Wiele nowych dodatkow. Brakuje tylko przegladarki www tak jak w dune 3.0 i bylo by super.

Chyba jednak wstrzymam sie z kupnem dune. Ntr sie rozkreca:)

Nie tylko windoza 7 nie wykrywa, podobne problemy są też z xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wersję softu v70 i zonk pilot nie włącza sprzętu. tylko i wyłącznie odłączenie napięcia i ponowne połączenie załancza playerek! Po powrocie do wersji v69 wszystko działa poprawnie czy wy też tak macie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrałem wersję softu v70 i zonk pilot nie włącza sprzętu. tylko i wyłącznie odłączenie napięcia i ponowne połączenie załancza playerek! Po powrocie do wersji v69 wszystko działa poprawnie czy wy też tak macie???

v69 i v70 to niedopracowane beta-wersje, wiec trzeba poczekać. Na razie v68 jest w miarę przyzwoite. W v70 jest masa błędów związanych z wyłączaniem urządzenia.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v69 i v70 to niedopracowane beta-wersje, wiec trzeba poczekać. Na razie v68 jest w miarę przyzwoite. W v70 jest masa błędów związanych z wyłączaniem urządzenia.

Jest soft 0.71 - wrzuciłem i działa stabilnie (o ile w Novatronie można mówić o stabilności :) - działa EPG (ale nadal bez polskich znaków, ogólnie jest ok - choć oczywiście musieli popsuć menu wyboru kanałów DVBT (klawisz ok) - teraz jest jakieś rostrzelone w pionie i nie wygląda zbyt ładnie. Nadal "tradycyjnie" nie ma funkcji PREV, NEXT dla odtwarzacza MP3. Dodali też konfigurację torrentów przez stronę - tylko po co? lepiej chyba było dodać zarządzanie ustawieniami NTRa przez stronę.

EDYCJA: Jednak nie działa poprawnie wyłączanie urządzenia przy podpiętym przez USB dysku 2,5"

Edytowane przez national

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety v71 ma nadal problemy z wykrywaniem dysku. Mój HDD 1.5 TB zapełniony do połowy (NTFS) jest wykrywany 4 razy na 10 rozruchów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wykrywaniem dysku występują nawet w starych softach. Ja mam załadowaną wersję v64 i też czasami nie widzi dysku po starcie. Wczoraj 4x próbowałem go załączyć i nic. Dopiero wyjęcie wtyczki zasilającej pomogło i zaskoczył. Dysk to samsung 500GB zapchany w ok 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byc moze off topic. Ale czy ktos moglby wrzucic screena, jak novatrony pokazuja pliki mp3 z id tagami na ekranie tv (okladka, nazwa albumu, wykonwaca, tytul piosenki, rok)?

Wszedzie, gdzie nie spojrze w necie jest po prawej lista utworow i napis "no id tag" z lewej. Pozdrawiam i dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym nawet rozszerzyl prosbe o sfotografowanie wszystkich menusow i dostepnych opcji wlacznie z IMS. Albo jesli latwiej filmik na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym i całkiek "zielonym" posiadaczem NTR83. Podczas pierwszej "zabawy" postanowiłem obejrzeć menu na ekranie TV przez kabel HDMI. Zauważyłem, że mam wersję oprogramowania (chyba) 61 , więc postanowiłem zaktualizować do 71. Zrobiłem to z menu i ... czarny ekran. Po raz drugi zrobiłem przez przytrzymanie przycisku POWER i podłączeniu zasilania - ruszyło. Pokazało się menu ustawień języka itd itd. Doszedłem do ustawień parametrów wyjścia TV i tu chyba coś "pokombinowałem" i włączyłem NTSC lub coś w innego w tym menu. Teraz po włączeniu NTR-a działa wyswietlacz urządzenia natomiast ani przez kabel EURO ani HDMI nie ma obrazu na TV.

Proszę o pomoc. Czy jest jakaś metoda na "reset" urządzenia i przywrócenie ustawień fabrycznych lub ... czy przypadkiem sprzęt się nie zepsuł.

Bardzo proszę o kontakt GG 1880156 lub na maila : jeakg@interia.pl podać numer telefonu - oddzwonię.

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaj sie bracie żelaznej zasady - Instalujemy TYLKO to co jest na stronie HumanMedia !!!

To są sprawdzone wersje FW

Iamm publikuje jak opętany każdą wersję oprogramowania- także te z blędami - a inni je bezmyślnie wstawiają na WWW a pozniej płacze i szlochy

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaj sie bracie żelaznej zasady - Instalujemy TYLKO to co jest na stronie HumanMedia !!!

To są sprawdzone wersje FW

Iamm publikuje jak opętany każdą wersję oprogramowania- także te z blędami - a inni je bezmyślnie wstawiają na WWW a pozniej płacze i szlochy

To ciekawe jak reklamujesz strone Humana, ale na niej są też wersje testowe które nie powinne być przeznaczone do instalacji dla normalnych użytkonikow Novatronów!

Nie które wersje sa ok. Ja pobieram softa ze strony icroon.eu. Od wczoraj jest zmodyfikowana wersja oprogramowania, mam na myśli serwis IMS przeznaczona bardziej pod kątem polskiego urzytkownika.

Nie poruszam tu kwesti dysku twardego bo zmianie uległ tylko serwis IMS. Dodane kanały RSS PL, Podcasty TV, Discovery, Animal Planet, RMF FM itp. Ciekawostką jest też jak sobie poradzą z dodaniem serwisów TV oczym wspominają :)

Zmieniła się tez delikatnie szata graficzna i struktur przeglądania serwisu Pogody ale najlepszą opcją wydajemi się możliwość dodawania samemu kanałów RSS przez użytkownikow z poziomu menu Novatrona.

Edytowane przez jony_be1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Human nie wiesza (teraz) wersji testowych. Nikogo nie reklamuje tylko podaje zrodlo (a jest to zdaje sie oficjalny dystrybutor NTR w PL) skad mozna bezpiecznie pobierac soft (informacja jest przeciez dla uzytkownikow sprzetu a nie potencjalnych kupców)

A jak ktos ciagnie wersje "homo-niewiadomo" - pretensje mozna miec tylko do siebie

Rownie dobrze moge tobie zarzucic ze reklamujesz icroona...

Wiele razy pisałem ze Novatron ma NAJGORSZY support swoich urzadzen. Na stronie WWW cały czas wisi JPG jako informacja o produkcje - i brak jakiegokolwiek softu. Zlew totalny.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesza, wiesza. Trudno w przypadku Novatrona NTR8x mówić o w pełni "sprawdzonych" wersjach oprogramowania. Na KAŻDEJ są mniej lub bardziej denerwujące niedoróbki. Wersje umieszczane na iamm.pl lub novatron.pl są wybierane chyba jakoś przypadkowo jako "sprawdzone" np. na wersji 0.68 mam problemy z wyłączaniem urządzenia i regularne problemy z wykrywaniem dysku 2,5" w kieszeni USB (wewnętrzny dysk wykrywa OK). Na każdej wyższej (a nawet kilku niższych) wersji od 0.68 wszystko w temacie dysku 2,5" działa jak należy (tzn tak jak ja tego oczekuję). Kompletnie nie działające EPG w wersji 0.68, wieszające się IMS (jakieś rosyjskie testowe modyfikacje??), wspomniane problemy z obsługą kieszeni USB i pomniejsze "kwiatki" nie są wyznacznikiem "sprawdzonego" oficjalnego softu. Nie winię tu NIKOGO i nie mam zamiaru się czepiać personalnie kogokolwiek - ale stwierdzenie, że tylko HumanMedia może być źródłem "rzetelnego" oprogramowania nie jest prawdą. To przecież nie HumanMedia pisze oprogramowanie (tylko wstawia je na swoją stronę). Poza tym nie bardzo rozumiem określenie "płacz i szlochy" - przecież można w każdej chwili przywrócić dowolnie wybraną wersję oprogramowania (no chyba że wyłączy się prąd w trakcie procesu :) - ale upgrade/downgrade nie powoduje przecież utraty danych na dysku - jedyną koniecznością jest ponowne ustawienie parametrów NTRa. Osobiście używam obecnie wersji 0.71 i działa jak należy z wyjątkiem ciągłych problemów z wyłączaniem urządzenia przy podłączonym dysku USB (niestety) - jednak wolę tą "niesprawdzoną" wersję niż "oficjalną autoryzowaną przez HumanMedia" wersję 0.68, która przysparza o wiele więcej kłopotów i jest pełna poważnych niedoróbek. Kolega post wyżej podał informację, że wczoraj "wyszła" wersja zmodyfikowana pod polskie serwisy od icroon.eu - jak tylko wrócę z pewnością ją zainstaluję, mimo że nie pochodzi od HM. A tak w ogóle to KAŻDE oprogramowanie NTR8x to jedna wielka BETA (kolega Dragonfly z pewnością potwierdzi) a testerami są użytkownicy :) Pozdrawiam wszystkich :)

PS. Dodajcie wreszcie obsługę NEXT/PREV w odtwarzaczu plików MP3 (nie jest to chyba trudne w implementacji dla programistów) oraz polskie znaki w EPG

PS2. Na stronie icroon.eu jest również informacja, że są autoryzowanym dystrybutorem Novatrona i chłopaki widzę starają się jak mogą, a nie ograniczają do wrzucania plików na stronę

PS3. Mobor - zgadzam się w pełni, że bezpośredni support IAMM'a (strona producenta/informacje/pliki) jest jakąś kpiną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Razem z producentem rozpoczęliśmy przystosowanie oprogramowania pod potrzeby polskich użytkowników. Na pierwszy ogień poszły serwisy internetowe. Co można już testować kolejne zmiany będą się pojawiać sukcesywnie, a oprogramowania będą pojawiać się na naszej stronie. Rozpoczęliśmy również negocjację z jednym z popularniejszych w Polsce serwisów udostępniających usługę VOD. Jak zakończą się rozmowy poinformujemy i mam nadzieję że oprogramowanie to pojawi się szybko.

Wszelkie opinie na temat modyfikacji można pisać bezpośrednio do nas na adres sklep@icroon.eu bądź w komentarzach do pliku na naszej stronie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Razem z producentem rozpoczęliśmy przystosowanie oprogramowania pod potrzeby polskich użytkowników. Na pierwszy ogień poszły serwisy internetowe. Co można już testować kolejne zmiany będą się pojawiać sukcesywnie, a oprogramowania będą pojawiać się na naszej stronie. Rozpoczęliśmy również negocjację z jednym z popularniejszych w Polsce serwisów udostępniających usługę VOD. Jak zakończą się rozmowy poinformujemy i mam nadzieję że oprogramowanie to pojawi się szybko.

Wszelkie opinie na temat modyfikacji można pisać bezpośrednio do nas na adres sklep@icroon.eu bądź w komentarzach do pliku na naszej stronie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam takie pytanie,czy powrót do ustawień fabrycznych wyczyści cały dysk twardy?

nie chciał bym stracić wcześniej załadowanych tam plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam takie pytanie,czy powrót do ustawień fabrycznych wyczyści cały dysk twardy?

nie chciał bym stracić wcześniej załadowanych tam plików

Nie wyczyści ci nic z dysku, jedynie ponownie będziesz musiał wprowadzić ustawienia jak przy pierwszym uruchomieniu. Wgraj do ntr'a soft v71 PL IMS ze strony icroon.eu. Bardzo fajnie zrobili serwis IMS widać że coś robią w tym kierunku.

Edytowane przez jony_be1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczyści ci nic z dysku, jedynie ponownie będziesz musiał wprowadzić ustawienia jak przy pierwszym uruchomieniu. Wgraj do ntr'a soft v71 PL IMS ze strony icroon.eu. Bardzo fajnie zrobili serwis IMS widać że coś robią w tym kierunku.

Przy okazji informacji o nowym firmware, podaję linka do całkowicie przerobionego softu NTR82, nowa grafika i funkcje:

http://depositfiles.com/en/files/0ctj8do65

I pokazał się już młodszy brat serii NTR82/83 na procesorze Realtek 1283DD+ wspierającym AudioHD :)link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji informacji o nowym firmware, podaję linka do całkowicie przerobionego softu NTR82, nowa grafika i funkcje:

http://depositfiles.com/en/files/0ctj8do65

I pokazał się już młodszy brat serii NTR82/83 na procesorze Realtek 1283DD+ wspierającym AudioHD :)link

testował ktoś tą zmodyfikowaną wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...