Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę więcej na temat wersji 59 w stosunku do wersji 57

- Correct the error that over 2GB size of the file is not recognized through SAMBA

- Blueray ISO playback supported

- Add “Pause” function during the permanent timeshift

- Correct the error that “Disk Busy” message is displayed when turning off the player in Timeshift mode.

- Support the subtitles including “UTF16 BOM” code.

Niestety “Disk Busy” nadal skopany - wczoraj tego doświadczyłem ... :)

Sleep timer nadal nie działa ... :(

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k ***[beeep]ane, coto ma byc za kolejny szajs :(:)

Jeszcze jeden taki tekst i wylatujesz.

Ostrzeżenie !!!

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sorki to emocje :blush: Ale wkurza mnie to ze zakazdym wgrywaniem firmware znowu musze zmieniac na popszedni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no sorki to emocje :blush: Ale wkurza mnie to ze zakazdym wgrywaniem firmware znowu musze zmieniac na popszedni...

eeee chyba troszkę przesadzasz ... mam ostatnią wersję i u mnie nie działa tylko to co napisałem ...

Jeśli chodzi o transfer plików to przede wszystkim - sieć: połączenie kabelkiem nie wi-fi po drugie system plików ext2 lub ext3 (ze wskazaniem na ext2 - jest szybszy), NTFS nie jest natywnie obsługiwany przez linuxa a sterownik do obsługi nie jest wydajny i przy zapisie procesor (w novatronie jest tylko 400MHz) jest bardzo obciążony co może powodować zawieszenia ... po trzecie protokół transferu - i znów samba, wynalazek żeby obsługiwać mikro$oft ... FTP jak sama nazwa wskazuje (File Transfer Protocol – Protokół Transferu Plików) jest protokołem do transmisji plików i jego należy używać ! A najlepszym rozwiązaniem jest połączenie USB transfer bez porównania do poprzednich połączeń.

Taka moja mała osobista uwaga: Niestety jesteśmy "skażeni" window$em i myślimy tylko przez jego pryzmat, gdyby jego nie było życie było by prostsze i mniej problemowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eeee chyba troszkę przesadzasz ... mam ostatnią wersję i u mnie nie działa tylko to co napisałem ...

Jeśli chodzi o transfer plików to przede wszystkim - sieć: połączenie kabelkiem nie wi-fi po drugie system plików ext2 lub ext3 (ze wskazaniem na ext2 - jest szybszy), NTFS nie jest natywnie obsługiwany przez linuxa a sterownik do obsługi nie jest wydajny i przy zapisie procesor (w novatronie jest tylko 400MHz) jest bardzo obciążony co może powodować zawieszenia ... po trzecie protokół transferu - i znów samba, wynalazek żeby obsługiwać mikro$oft ... FTP jak sama nazwa wskazuje (File Transfer Protocol – Protokół Transferu Plików) jest protokołem do transmisji plików i jego należy używać ! A najlepszym rozwiązaniem jest połączenie USB transfer bez porównania do poprzednich połączeń.

Taka moja mała osobista uwaga: Niestety jesteśmy "skażeni" window$em i myślimy tylko przez jego pryzmat, gdyby jego nie było życie było by prostsze i mniej problemowe :)

1. Czy NTR z systemem plików ext rozpoznawany jest przez komputer z Windows po podlaczeniu przez USB prawidłowo? Możliwy zapis z i na?

2. Nie każdy ma możliwość podłączenia przez rj45 lub chce kupowac AP (dodatkowy zasilacz) dlatego tez wielu stosuje karty wifi via usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem najnowszy firmware v57 dla NTR82 i zaobserwowałem takie oto rzeczy:

1... bardzo zmalał transfer przesyłania danych po Lan;

2... to samo w WiFi, zaczyna w okolicach 2Mb/s i po chwili spada do okolic 512 KB/s, w obu przypadkach, Lan i Wifi tak samo;

3... w jednym katalogu jak dostaje się do niego z kompa nie widać 3/4 plików, przy czym z poziomu urządzenia one są tam i można je odtwarzać normalnie.

Czy Ktoś z Was spotkał się z takimi symptomami?

Jest już nowy firmware v59 do pobrania na www.icroon.eu dla Novatron NTR82 i chyba 83 również.

Z tego co mi wiadomo poprawiono transfer plików a dodatkowo doszła obsługa plików ISO Blu-Ray (na razie bez obsługi menu) i obsługa zew. czytników kart pamięci na USB

Testowałem to transfer jest już normalny, ISO blu-ray czyta bez menu (wybranie ścieżki dźwiękowej z pilota itp.), działa mi w końcu czytnik kart pamięci na USB na starszym sofcie v57 nie działał. Nie wiem co jeszcze poprawiono ale sprawdź i napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eeee chyba troszkę przesadzasz ... mam ostatnią wersję i u mnie nie działa tylko to co napisałem ...

Jeśli chodzi o transfer plików to przede wszystkim - sieć: połączenie kabelkiem nie wi-fi po drugie system plików ext2 lub ext3 (ze wskazaniem na ext2 - jest szybszy), NTFS nie jest natywnie obsługiwany przez linuxa a sterownik do obsługi nie jest wydajny i przy zapisie procesor (w novatronie jest tylko 400MHz) jest bardzo obciążony co może powodować zawieszenia ... po trzecie protokół transferu - i znów samba, wynalazek żeby obsługiwać mikro$oft ... FTP jak sama nazwa wskazuje (File Transfer Protocol – Protokół Transferu Plików) jest protokołem do transmisji plików i jego należy używać ! A najlepszym rozwiązaniem jest połączenie USB transfer bez porównania do poprzednich połączeń.

Taka moja mała osobista uwaga: Niestety jesteśmy "skażeni" window$em i myślimy tylko przez jego pryzmat, gdyby jego nie było życie było by prostsze i mniej problemowe :P

1) Sory za lame, ale gdzie z poziomu menu ntr sprawdzić system plików ?

2) Czy podczas formatowania wybiera sie format (dostałem ze sformatowanym dyskiem)?

zamówiłem kable usb męski-męski to po testuje transfery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

Ad 1 nie wiem ja sprawdzałem z telnetu

fdisk -l

Ad 2 też nie wiem formatowałem z poziomu telnetu :P

mkfs.ext2 /dev/sdax

gdzie x jest numerem partycji - oczywiście wcześniej trzeba odmontować urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań do użytkowników ntr82:

1. czy testowaliście ten sprzęt z dyskami formatowanymi w systemie plików ext?

2. czy zauważyliście różnice w szybkości w zapisie/odczycie (z pen drive, w sieci lan itd) miedzy systemem plików NTFS i EXT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam kilka pytań do użytkowników ntr82:

1. czy testowaliście ten sprzęt z dyskami formatowanymi w systemie plików ext?

2. czy zauważyliście różnice w szybkości w zapisie/odczycie (z pen drive, w sieci lan itd) miedzy systemem plików NTFS i EXT?

Ad. 1 Tak

Ad. 2 U mnie między ext2 a ntfs była dwukrotna różnica prędkości na korzyść ext2 oczywiście i zauważalne dużo mniejsze zużycie procesora co dało się zauważyć po prędkości wyświetlania menu (niestety busybox w novatronie nie ma wkompilowanego polecenia top) a co za tym idzie większa stabilność odtwarzacza.

PS Jeśli ktoś już się skusi na format dysku to proponuję założyć sobie od razu partycję SWAP o wielkości 256-512 MB co też powinno poprawić stabilność ...

SDA1- ext2 -> partycja na media

SDA2 - SWAP -> swap :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

SebiCo, a czy mógłbyś dodatkowo także podać stosowne komendy do wykonania z telneta aby odmontować/zamontować dysk, założyć stosowne (ext2 i swap) partycje / system plików zgodnie z Twoimi zaleceniami z posta powyżej - wielu osobom ułatwi to życie i zaoszczędzi dużo czasu.

Dziękuję :)

Ad. 1 Tak

Ad. 2 U mnie między ext2 a ntfs była dwukrotna różnica prędkości na korzyść ext2 oczywiście i zauważalne dużo mniejsze zużycie procesora co dało się zauważyć po prędkości wyświetlania menu (niestety busybox w novatronie nie ma wkompilowanego polecenia top) a co za tym idzie większa stabilność odtwarzacza.

PS Jeśli ktoś już się skusi na format dysku to proponuję założyć sobie od razu partycję SWAP o wielkości 256-512 MB co też powinno poprawić stabilność ...

SDA1- ext2 -> partycja na media

SDA2 - SWAP -> swap :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jutro wieczorkiem postaram się to w miarę przystępnie opisać - ostrzegam jednak że wiąże się to z utratą danych na dysku więc jeśli ktoś się zdecyduje to niech już robi backup ! :)

Edytowane przez SebiCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźniony ale jest opis.

UWAGA !!! PONIŻSZA PROCEDURA SPOWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANYCH NA DYSKU !!!

Chciałem żeby operacja była jak najbardziej uproszczona i z pomocą przyszło ... oryginalne oprogramowanie :lol: , ale po kolei:

logujemy się do novatrona telnetem

telnet IP_NOVATRONA (u mnie akurat 192.168.1.113) user root hasła nie ma

telnet 192.168.1.113

Trying 192.168.1.113...

Connected to 192.168.1.113.

Escape character is '^]'.

RTD1283 login: root

warning: cannot change to home directory

BusyBox v1.1.3 (2010.04.20-08:00+0000) Built-in shell (ash)

Enter 'help' for a list of built-in commands.

/ #

Sprawdzamy jak wygląda rozkład partycji na dysku

/ # fdisk -l

Disk /dev/sda: 250.0 GB, 250059350016 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 30401 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System

/dev/sda1 1 30401 244196001 7 HPFS/NTFS

jak widać jest jedna partycja sda1 z systemem plików NTFS

Zabieramy się do formatowania i tu z pomocą przychodzi soft w novatronie - z poziomu menu odtwarzacza wybieramy Ustawienie -> System -> Formatowanie dysku- i mamy dwie możliwości albo podzielimy dysk na dwie partycję (domyślnie) albo przesuwamy strzałkami podział na 100% co w efekcie spowoduje utworzenie jednej partycji.

Tak naprawdę będą to 3 lub 2 partycje bo SWAP w tym przypadku jest tworzona automatycznie ;)

Po formacie sytuacja wygląda tak

/ # fdisk -l

Disk /dev/sda: 250.0 GB, 250059350016 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 30401 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System

/dev/sda1 1 30365 243906831 7 HPFS/NTFS

/dev/sda2 30366 30401 289170 82 Linux swap

Sprawdzamy gdzie jest zamontowana partycja sda1

/ # mount

/dev/root on / type yaffs2 (ro,noatime)

none on /dev type devfs (rw)

none on /proc type proc (rw,nodiratime)

devpts on /dev/pts type devpts (rw)

none on /sys type sysfs (rw)

/dev/mtdblock/2 on /usr/local/etc type yaffs2 (rw,noatime)

none on /tmp type ramfs (rw)

/dev/rd/0 on /mnt/rd type vfat (rw,nodiratime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1)

/dev/sda1 on /tmp/usbmounts/sda1 type ufsd (rw,nodiratime)

jak widać jest to /tmp/usbmounts/sda1 - to teraz wystarczy odmontować

umount /tmp/usbmounts/sda1

i sformatować do ext2

mkfs.ext2 /dev/sda1

po tej operacji sytuacja na dysku przedstawia się tak

/ # fdisk -l

Disk /dev/sda: 250.0 GB, 250059350016 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 30401 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System

/dev/sda1 1 30365 243906831 7 HPFS/NTFS

/dev/sda2 30366 30401 289170 82 Linux swap

i ... wyglądało by że sda1 to nadal NTFS ale to tylko pozostały wpis w tablicy partycji fizycznie na dysku jest system plików EXT2 ...

Teraz restart playera i możemy przywracać backup :lol: proszę się nie przejmować katalogiem lost+found jaki pojawił się na dysku to normalne w przypadku linuxowego FS

I to w zasadzie było by na tyle...

No może jeszcze mały test zapisu po FTPie na

NTFS ok 5,5 MB/s

EXT2 ok 8,5 MB/s i tutaj myślę że ograniczeniem jest karta sieciowa w NOVATRONIE

Tak jak pisałem wcześniej obciążenie procesora przy EXT2 jest zauważalnie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie wcinam ale znalazłem francuską bodajze strone z firmware do novatronów i pod koniec mamy 82 i odpowiedniki i 83 osobno to czy to nie swiadczy jednak o różnicach w tym ze oprogramowaniu bo na naszych rodzimych stronach zawsze jest jeden odnosnik do oprogramowania 82/83

oto link http://www.station-drivers.com/page/novatron_36-67hd.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry ze sie wcinam ale znalazłem francuską bodajze strone z firmware do novatronów i pod koniec mamy 82 i odpowiedniki i 83 osobno to czy to nie swiadczy jednak o różnicach w tym ze oprogramowaniu bo na naszych rodzimych stronach zawsze jest jeden odnosnik do oprogramowania 82/83

oto link http://www.station-drivers.com/page/novatron_36-67hd.htm

To są dokładnie te same softy - sprawdziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moge wiedzieć w jaki sposób czy to tajemnica

Ściągnąłem obydwa softy i porównałem Hexedytorem - np. w Workshop Hex Editor jest funkcja porównania dwóch plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moge wiedzieć w jaki sposób czy to tajemnica

82 i 83 roznia sie tylko frontem obudowy !! Wiec jakim cudem maja miec rozne FW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że pytanie nie do działu ale mógłby ktoś na nie odpowiedzieć (o kolor napisów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że pytanie nie do działu ale mógłby ktoś na nie odpowiedzieć (o kolor napisów)

W aktualnym sofcie nie ma możliwości zmiany koloru napisów, są tylko białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

a można spytać o jakość dźwięku?

czytałem bardzo dużo o tym urządzeniu i ludzie co po niektórzy wypowiadali się, że jakość nie jest najwyższych lotów

a właśnie ja pod tym kontem rozpatruje zakup (ponieważ posiadam LCD do nawigacji)

być może to się zmieniło wraz z nowy FW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...