Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV czyli tuner HDTV od ITI firmy ADB

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 00:15 ']Witam,

chcialbym pare blednych opinii (chyba ze sie myle) wyprostowac.

1. YUV czyli komponent to zadne HD ! Max. rozdzielczosc na YUV to 576p a HD zacznyna sie dopiero od 720p. Tak wiec komponent nie moze byc zabezpieczony HDCP.

Prosze mnie poprawic jezeli sie myle.

Pozdrawiam
Adam
[right][post="12088"][/post][/right][/quote]
Najlepszym przykladem na to ze po componencie mozna pchnac sygnal do maks 1080i jest xbox360. Mamy bez problemu uzyskane 720p i 1080i. Co do hdcp to sie zgadza musi byc uwzglednione dlatego zastanawia mnie czy da sie podpiac telewizorek po componencie i uzyskac 720p w vod. Ja co prawda mam w tv hdmi ale tv jest uzywane i slyszalem ze w tym modelu telewizorka hdmi lubi robic psikusy. Niestety nie mam nic co moglbym pod to wejscie podpiac i to sprawdzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 01:45 ']Witam,

chcialbym pare blednych opinii (chyba ze sie myle) wyprostowac.

1. YUV czyli komponent to zadne HD ! Max. rozdzielczosc na YUV to 576p a HD zacznyna sie dopiero od 720p. Tak wiec komponent nie moze byc zabezpieczony HDCP.[/quote]


Po pierwsze ŹLE (nie wprowadzaj ludzi w błąd :):):angry: ) a po drugie co ma piernik do wiatraka?

Component obsługuje sygnały do 1080p (BTW jako pierwszy to potrafił, kiedy po DVi i HDMI jeszcze się nie sniło że będzie można przesłać 1080p). W przypadku nboxa obsłuzy do 1080i.

Component nie ma zabezpieczenia HDCP nie z powodu rozdzielczości tylko z powodu tego, że jest analogowy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miaziol' date='27.09.2006, 02:37 ']Co do hdcp to sie zgadza musi byc uwzglednione dlatego zastanawia mnie czy da sie podpiac telewizorek po componencie i uzyskac 720p w vod. Ja co prawda mam w tv hdmi ale tv jest uzywane i slyszalem ze w tym modelu telewizorka hdmi lubi robic psikusy. Niestety nie mam nic co moglbym pod to wejscie podpiac i to sprawdzic :)
[right][post="12099"][/post][/right][/quote]


Ludzie, mylicie pojęcia. HDCP nie ma nic wspólnego z rozdzielczościami. HDCP zabezpiecza tylko przed pirackim nagrywaniem sygnału po wyjściach cyfrowych.

W funkcji VoD sygnału 720p ani 1080i na componencie nie uzyskasz, bo taki jest wymóg właścicieli contentu. Obraz zostanie przeskalowany do 576i/576p.

Uzyskasz na componencie sygnał 720p lub 1080i podczas oglądania programów "prosto z satelity".

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koniu12' date='26.09.2006, 22:15 ']2. HDCP jest tez na DVI ! HDMI wedlug standardow powienien (wrecz musi) byc zabezpieczony przez HDCP. DVI jest kompatybilne do HDMI nie musi ale moze miec HDCP (trzeba sprawdzic)[/quote]

No wiec nie musi. Ale ...
- w wyswietlaczu powinien byc aby zabezpieczone zrodlo sygnalu moglo podac HD na wyswietlacz
- w zrodle sygnalu nie powinno byc aby sygnal HD moc podac na wyswietlacz takze bez hdcp oraz na inne sprzety

Tak wiec wyswietlacze koniecznie trzeba kupowac z HDCP bo brak moze tylko przeszkadzac, natomiast jesli sie da to zrodla sygnalu koniecznie kupowac bez.
Na szczescie nie ma przymusu w wyposarzaniu sprzetow w hdcp, a to dzieki temu , ze ktos ma na to licencje ktora przydziela albo nie.

Jesli wyswietlacz z HDCP potrafi wykryc ze zrodlo nie ma HDCP i z tego powodu nie pokaze obrazu HD to prosze o dokladne opisanie tego procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koniu12' date='26.09.2006, 23:15 ']2. HDCP jest tez na DVI ![/quote]
Tak tylko, że nie zawsze. Przytłaczająca ilość nadal sprzedawanych monitorów komputerowych ze złączem DVI nie ma obsługi HDCP. Z telewizorami jest lepiej ale dla pewności brać taki z HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' date='27.09.2006, 10:44 ']Tak tylko, że nie zawsze. Przytłaczająca ilość nadal sprzedawanych monitorów komputerowych ze złączem DVI nie ma obsługi HDCP. Z telewizorami jest lepiej ale dla pewności brać taki z HDMI.
[right][post="12119"][/post][/right][/quote]
No dobrze a co z ludzikami co to nie maja w tv hdcp ? Zdarzaja sie takie lcd i nie jest to jakis wyjatek. Cosik mi sie obilo o uszka ze hdcp ma byc powszechnie stosowane od 2010r miedzy innymi dlatego jest zew. hd-dvd do x360. Nie ma tam hdcp bo byc nie moze. Filmy i tak maja byc w 720p i wyzej. Moze hdcp nie bedzie stosowane od poczatku ? Pytam tak czysto teoretycznie bo ja mam hdmi z hdcp :). Nie wiem tylko czy dzialajace :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]miaziol[/b] Jeżeli nie masz zabezpieczenia HDCP to obraz będzie skalowany do SDTV lub nie zostanie wyświetlony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ant3k' date='27.09.2006, 12:31 '][b]miaziol[/b] Jeżeli nie masz zabezpieczenia HDCP to obraz będzie skalowany do SDTV lub nie zostanie wyświetlony.
[right][post="12139"][/post][/right][/quote]
Tyle to ja rozumiem i tyle wiem. W takim razie jesli tak bedzie to pewnikiem bedzie trzeba sie zaopatrzyc w jakas przystawke ktora oszuka n-boxa. Rynek nie znosi prozni i pewnie takie sie pokaza na rynku. Ludzi z tv hd bez hdcp jest calkiem sporo. Ostatnio jak bylem w euro to sprzedawca usilnie mi wciskal jakies lg bez hdmi za to z dvi. Na moje pytanie czy ma hdcp padla odpowiedz ze oczywiscie. Natomiast producet nic o tym nie wspomina. Nie pytajcie mnie jaki to lcd bo nie pamietam. Obawiam sie ze tak pewnikiem potraktowana zostala czesc osob. Niestety maja lcd a z oferty n z vod w hd nie skorzystaja. Jeszcze pozostaje jedno pytanie ile tak naprawde w tym vod bedzie filmow w hd :). Narazie toczymy jakies tam dyskusje a sie okaze ze beda to 2-3 filmy miesiecznie :). Wtedy cala taka dyskusja nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałem, że rocznie ma być ok 1000 filmów w ofercie VOD.

[img]http://img226.imageshack.us/img226/185/beztytu322u432dx3.jpg[/img] Edytowane przez ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ant3k' date='27.09.2006, 12:43 ']Gdzieś czytałem, że rocznie ma być ok 1000 filmów w ofercie VOD.

[right][post="12144"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
No oki 1000 filmow tylko nie wiadomo jaki procent z tego bedzie w hd to jest istotne. Bo przy filmach sd, hdcp nie ma zadnego znaczenia dla jakosci wyswietlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='22.09.2006, 17:52 ']Tak zadziała na 200%. Tylko DVI w plaźmie musi mieć HDCP inaczej obraz HD będzie zeskalowany do SD czyli jakości DVD (niska rozdzieloczśc)
[right][post="11413"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Witam wszystkich. JEstem tutaj nowy ale bardzo mnie interesuje to wszystko i oczywiscie Telewizja HDTV. Mam pytanko Posiadam Plazme LG 42PX5 i ma wejscie HDMI ale czy ono ma HDCP?? Nie bedzie obraz zeskalowany?? Slyszalem tez o jakims kabli przejsciowym jezeli sie nie ma HDCP ktory umozliwia odbior nieskalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ant3k' date='27.09.2006, 12:43 ']Gdzieś czytałem, że rocznie ma być ok 1000 filmów w ofercie VOD.[/quote]


[color="red"] A GDZIE PODZIAŁ SIĘ NAGLE TRZECI KANAŁ FILMOWY HDTV W OFERCIE "N" ? [/color]

Niby jestem optymistą , ale można także założyć taki scenariusz :

- VOD z abonamentem 99 pln. i 5 filmami HD mesięcznie !
- Kanał filmowy HD z pakietu wypadnie , lub jak powyżej !
- Pozostałe kanały HD nadające tylko przez godzinę w HD !

Mogliby już coś sprecyzować , a nie .... :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także na to zwróciłem na to uwagę, ale potem zobaczyłem źródło IDG. Firma doradcza. Na pewno to część opracowania nt. rynku na zlecenie ITI lub konkurentów - ale stawiam na ITI, bo maja za bardzo precyzyjne dane o ofercie ITI, a prezentacja była w piątek - takie opracowania nie tworzą się w parę dni.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

w standardzie komponent moze maksymalnie przekazac 576p !
Dam sobie za to reke uciac (ale tylko lewa)
Sygnal 720p 1080i czy 1080p bedzie po komponencie zeskalowany na max. 576p.
Co do SCART to mialem podac RGB (sorki za blad)
Mante ma akurat moj brat i nie jest to wejcie komponentowe tylko wyjscie. Posiadam Dreamboxa DM7000 ktory w porcie SCART ma wyjscie komponent YUV (dokladnie rzecz biorac YPbPr) - obraz przekazywany na telewizor to 576p (w takiej rozdzielczosci nadaje np. Premiere 1 do 4). Wiekszosc filmow na DVD sa wlasnie 576p. Jezeli chcemy miec obraz w HD np. 720p czy wiecej trzeba sprzet z DVI czy HDMI i np. WMV-DVD player badz nowe HD-DVD ktore jest w stanie przekazac obraz w HD. Zwykle DVD playery z HDMI tez tylko przekaza max. rozdzielczosc DVD czyli 576p.

Nie chce sie z nikim zaczynac wojny, ale chyba w forum kazdy ma prawo na swoje zdanie...

Pozdrawiam
Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 19:03 ']Witam,

w standardzie komponent moze maksymalnie przekazac 576p !
Dam sobie za to reke uciac (ale tylko lewa)
Sygnal 720p 1080i czy 1080p bedzie po komponencie zeskalowany na max. 576p.
Co do SCART to mialem podac RGB (sorki za blad)
Mante ma akurat moj brat i nie jest to wejcie komponentowe tylko wyjscie. Posiadam Dreamboxa DM7000 ktory w porcie SCART ma wyjscie komponent YUV (dokladnie rzecz biorac YPbPr) - obraz przekazywany na telewizor to 576p (w takiej rozdzielczosci nadaje np. Premiere 1 do 4). Wiekszosc filmow na DVD sa wlasnie 576p. Jezeli chcemy miec obraz w HD np. 720p czy wiecej trzeba sprzet z DVI czy HDMI i np. WMV-DVD player badz nowe HD-DVD ktore jest w stanie przekazac obraz w HD. Zwykle DVD playery z HDMI tez tylko przekaza max. rozdzielczosc DVD czyli 576p.

Nie chce sie z nikim zaczynac wojny, ale chyba w forum kazdy ma prawo na swoje zdanie...

Pozdrawiam
Adam
[right][post="12182"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
No to już idę ostrzyc siekierę. Chłopie, masz internet, możesz posprawdzać fakty a nadal upierasz się i piszez bzdury.
Każdy ma prawo do własnego zdania. To fakt. Ale to zdanie często jest pozbawione sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 19:03 ']w standardzie komponent moze maksymalnie przekazac 576p !
Dam sobie za to reke uciac (ale tylko lewa)
Sygnal 720p 1080i czy 1080p bedzie po komponencie zeskalowany na max. 576p.[/quote]
No to zostałeś z kikutem.
Dla przykładu - ściągnij z [url="http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=HDR-HC1E&site=odw_pl_PL&pageType=manual&category=CAM+HDV"]tej strony[/url] instrukcję do kamery SONY HDV-HC3E, a potem zerknij na strony 34 i 57.

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 19:03 ']Mante ma akurat moj brat i nie jest to wejcie komponentowe tylko wyjscie.[/quote]
:P Żeś mnie rozbawił do łeż :D
Twój brat to chyba ma odtwarzacz Manty, ew. ER12, ale na pewno nie nagrywarkę HDD. Patrz na stronę 13 [url="http://www.manta.com.pl/download/manuale/DVD-014_Emperor_Recorder_HDD.pdf"]instrukcji[/url] (i płacz)

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 19:03 ']Wiekszosc filmow na DVD sa wlasnie 576p.[/quote]
Gwoli ścisłości - na płycie DVD jest tylko i wyłącznie 576i. Tego wymaga standard. Filmy mają po prostu dodatkowy znacznik mówiący o tym, że tak naprawdę materiał jest progresywny (oba półpola pochodzą z jedne ramki filmu)

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 19:03 ']Nie chce sie z nikim zaczynac wojny, ale chyba w forum kazdy ma prawo na swoje zdanie...[/quote]
Zdanie jak zdanie - ale wmawiać bzdury i upierać się przy nich, to już inna jednostka chorobowa :P

Edytowane przez wiewior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 20:03 ']Witam,

w standardzie komponent moze maksymalnie przekazac 576p !
Dam sobie za to reke uciac (ale tylko lewa)

Pozdrawiam
Adam
[right][post="12182"][/post][/right][/quote]
Sluchaj jesli jestes z lodzi to zapraszam na prezentacje 720p lub 1080i po komponencie. Tutaj nie chodzi o manie wlasnego zdania lub nie tylko o standardy. A co do manty nie znalazlem manty ktora odtwarza material w hd. Ostatnio tylko spotkalem w markiecie jakas wiwe ktora miala wolami wypisane ze skaluje do 720p :P. Kosztowala 179zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby podłączyć dysk sata może wystarczy
[url="http://1klik.pl/sklep/Kontrolery_Serial_ATA_1_SATA_150_Mb_s/Kontroler_SATA_ATA_Tech_Top_Y_103_mostek_USB_2_0_na_SATA_i_ATA/c686/p935021/"]http://1klik.pl/sklep/Kontrolery_Serial_AT...A/c686/p935021/[/url]

Mam pytanie - jak podłączyć n-box (nie ma przelotki) i tiuner np echostar pvr520 (dwa tunery mozna nagrywać 4 audycje i 2 oglądać równocześnie) - czy quad to 4 tunery i 4 kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='j23' date='27.09.2006, 22:40 ']żeby podłączyć dysk sata może wystarczy
[url="http://1klik.pl/sklep/Kontrolery_Serial_ATA_1_SATA_150_Mb_s/Kontroler_SATA_ATA_Tech_Top_Y_103_mostek_USB_2_0_na_SATA_i_ATA/c686/p935021/"]http://1klik.pl/sklep/Kontrolery_Serial_AT...A/c686/p935021/[/url][/quote]
No i oczywiście tuner nbox musiał by obsługiwać tak podłączony dysk i np. umożliwiać nagrywanie na taki dysk (PVR). Najlepiej by było jak by nbox recorder miał złącze SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ant3k' date='27.09.2006, 14:13 ']Gdzieś czytałem, że rocznie ma być ok 1000 filmów w ofercie VOD.

[img]http://img226.imageshack.us/img226/185/beztytu322u432dx3.jpg[/img]
[right][post="12144"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A co z tego wynika?
Moim zdaniem n ic bo nic nie wiemy o planach CP i C+.
O ITI też jeszcze nie wszystko wiemy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='koniu12' date='27.09.2006, 21:33 ']w standardzie komponent moze maksymalnie przekazac 576p !
Dam sobie za to reke uciac (ale tylko lewa)
[right][post="12182"][/post][/right][/quote]

To już nie masz lewej ręki :P .

Aż się mi już pisać nie chce bo ludziska zamiast poszukać to albo pytają albo ... sorry ... tak jak ty piszą głupoty.

Powtórzę po raz ostatni:
[b]
[font="Arial"][color="red"][size=7]component jako pierwszy na świecie potrafił wypuścić 1080p !!!!!!!!!!!!!!!![/size][/color][/font][/b]

Dopiero potem HDMI.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' date='26.09.2006, 10:18 ']Jesli ktos planuje zakup odbiornika dvb-s2 z dyskiem, to raczej nie powinien wchodzic w aktywacje 450zl. Choc z drugiej strony, majac karte z aktywacja za 99zl iti moze nie bedzie chciala udostepniac uslug : PVP i VOD  ?  Coz , zawsze pozostaje doplata 350zl .
[right][post="11966"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Z tego co podało ITI - na razie odbierać będzie można TYLKO i WYŁĄCZNIE za pomocą ich tunerów. Czyli jak ktoś planuje zakup odbiornika DVB-S2 z dyskiem - i tak nie będzie mógł odbierać n.

Mam nadzieję, iż ulegnie to zmianie wkrótce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba ukrywajaca sie pod nickiem Jahhar umiescila w komentarzach na stronie [url="http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/"]http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/[/url] dosyc ciekawe info:

"Jako sprzedawca N-ki z sieci MM, mogę napisać, że w końcu ITI uchyliło troszkę tajemnicy i wszystkim zainteresowanym mogę napisać, że przynajmniej w sieci MM przedsprzedaż ruszy 4,5 października, każdy zainteresowany wypełni specjalny dokument otrzyma pokwitowanie i 12.10 zostanie automatycznie wciągnięty lub lepszy makaronizm cytat przedstawiciela ITI: zabonamentowany jako kleint iti, potem wystarczy przyjść podpisać umowę i po sprawie.
Samo wypełnienie umowy będzie trwało około 15 20 minut, potrzebna będzie pozytywna weryfikacja, coś na wzór KRD, BIK, także nieuczciwi klienci operatorów tvk,cyfry i polsatu mogą zapomnieć o podpisaniu umowy z n-ką
Czasza tak jak ktoś pisał wcześniej 50zł, konwerter hdtv 99zł opłata instalacyjna w przypadku kiedy ktoś zdecyduje się na zamówienie instalatorów n-ki 150pln, boxy mają być gołe bez przewodu hdmi oraz komponentu. Ntv ma wykorzystywać stare instalacje po cyfrze czy polsacie wystarczy tylko zmiana konwertera w przypadku kiedy ktoś będzie chciał oglądać w hd ( mowa o 3 kanałach discovery hd, nsport hd i ten trzeci najprawdopodobniej showtimehd-od listopada) wiadomo już nieoficjalnie bo trzymane jest to podobnież:) w ścisłej tajemnicy
że do oferty na starcie dołączy kanał dla dzieci Disney channel…miła niespodzienka:)
oczywiście do tych wszystkich kosztów trzeba dodać jeszcze opłatę aktywacyjną czyt. zakup nboxa - 99 lub 449 od 12 listopada
Dla zainteresowanych zakupem n-ki podpowiem tylko że z 28 marketów sieci MM nie wszystkie podpisały umowy z ITI, także nie we wszystkich sklepach będzie można zakupić n-kę ( jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze) weszły te sklepy w których kadra menadżerska traktuje autoryzowanie sprzedaży produktu iti jako motor napędowy sprzedaży odbiorników hd…zobaczymy jak długo markety metro pohandlują iti-em, z autopsji wiem że jak budżety będą małe z 1500 punktów zostanie 1450:) podobny problem jest z avansem i neo net…ale to już tak na marginesie".

BTW. Miaziol mam ta Wiwe z hipermarketu i dla mnie to ona nie skaluje tylko zoom`uje :P Obraz jest tak rozpikselowany i powiekszony, ze szok, ale mp4 odtwarza prawie idealnie :P ( czasem pojawi sie jakas lekka pikseloza ). Z kolei taki Kiss DP-1000 przy mp4 nawet nie drgnie :D ( przynajmniej moj nie idzie, ale nie pamietam jaki ma firmware )

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę się tylko upewnić. Wszyscy pytają o to czy starsze tv odbiorą HDTV i tu chyba już jest jasność w tym temacie. A ja zapytam o coś innego - czy nasze stare konwertery podołają czy trzeba je będzie wymieniać. Nie chodzi mi o to czy pojedyncze czy podwójne, bo wiadomo już że jak nbox z PVR i VOD, to trzeba będzie podwójny. Ale czy stare twiny podołają HDTV - ja myślę że tak, ale niech się ktoś mądrzejszy wypowie.
Poza tym niech się lepiej N-ka zastanowi z tym blokowaniem ASTRY, bo może stracić wielu potencjalnych klientów - chyba też do tych straconych sie zaliczę. Przecież zezy na inne satki to dzisiaj standard. Brak możliwości oglądania ASTRY to wielki krok ale do tyłu, a nie do przodu. Myślę że samobója sobie nie strzelą takim posunięciem. Pozdrawiam. Edytowane przez zibi61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...