Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV czyli tuner HDTV od ITI firmy ADB

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że w menu "diagnostyka" i "ustawienia anteny" (zółty+728) jakość sygnału jest inna, w "diagnostyce" mam siła sygnału 68%, jakość 98% a w "ustawieniach anteny" siła sygnału 94% a jakość 60%, sprawdzane na kanale TVN24.
Czy wy też macie w tych 2 menu inne wskazania? Edytowane przez Bero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy raz na tym forum. :)

Moje pytanie niestety trochę nie z TEGO świata. Chwilowo nie dysponuję żadnym wyświertlaczem HD Ready (nie mówiąc o Full HD), przynajmniej na razie. Ot zwykły kineskopowy SONY 29'' do tego w proporcjach ekranu 4:3. Dysponuje (telewizor) wyłącznie dwoma złączami SCART (i chyba wyjściem audio).
Jak domniemuję (chyba słusznie???) nboxa podłączę przez SCART raczej bez problemów, ale pytanie: jak będą wyglądały programy nadawane w HD np. nSPORT lub DiscoveryHD. (Będą przeskalowane do 576i ???)
n jestem zainteresowany - przynajmniej obecnie - jako alternatywą dla kablówki (niestety miszkając w domku jednorodzinnym mogę o niej tylko pomarzyć). Poza tym w przyszłości liczę na jakiś ciekawy wyświetlacz HD, a i n coś więcej pewnie zaoferuje niż obecnie...

Będę wdzięczny za odpowiedź.

P.S. Forum wręcz genialne. Siedzę na nim dopiero od dobrych kilku dni (prawie non stop - jeszcze chwila i mnie z roboty wyp [beep]), a już dowiedziałem się więcej niż jestem w stanie ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak u siebie, telewizor i to 21 cali :) .
Ale wszystko fajnie śmiga, a discovery HD i nsport i taka mają świetną jakość.
pozdrufka.
Aha na nboxie wybrałem w res opcję sd2
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rqsz' post='16144' date='20.10.2006, 13:25 ']Ja mam tak u siebie, telewizor i to 21 cali :lol: .
Ale wszystko fajnie śmiga, a discovery HD i nsport i taka mają świetną jakość.
pozdrufka.
Aha na nboxie wybrałem w res opcję sd2
pozdrufka[/quote]


rqsz - Serdecznie dzięki za info - teraz tylko do sklepu (w kolejkę??? :) ) po nboxa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na CRT 4:3 jest chyba w porzadku, natomiast na CRT 16:9 wczoraj zaobserwowalem czarne pasy po bokach na kilku kanalach, mimo żonglerka ustawieniami w nbox efekt nie zaniknal niestety. na CRT po SCART tez SD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukryty DiSEqC w nboxach.
Piszemy już oficjalnie o tajnym menu 'Antena' z DiSEqC, bo nie wiadomo dlaczego ITI Neovision ukryło je w nboxach. Może to niepodzianka in plus, ale od razu ustalmy, że DiSEqC ten nie pozwala wcale na wyszukanie kanałów z jakiegokolwiek innego satelity poza oficjalną listą z Hot Birda - jest jednak niezwykle pomocny!.Adres strony
[url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=34479"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=34479[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... :) [url="http://www.youtube.com/watch?v=yFrNxGu2Q2s&mode=related&search="]Tivo[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

czy ktos sie orientuje , czy rozpoczeto juz prace na karta n-ki. i czy sparowanie z odbiornikiem jest na prawde nie do "przejscia" ?

aha ! i jescze jedno czy moze juz ktos pracuje nad jakims "setting-edytorem" do nboxa

a tak wogole czy sie nad modyfikacja softu juz prace rozpoczely ... ?

ja pod katem dreamboxa 8000 ... sie dowiaduje

;-)
pozdr brom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie może ktoś wie jak tak to proszę o odpowiedź czy kartę e-nki można włożyć do innego tunera jeżeli tak to do jakiego bo w telefonicznej rozmowie z konsutantami nikt nie mógł mi na to pytanie odpowiedzieć Kupiłem e-nkę nbox bez rec-a, tylko tuner mógł by być troszkę szybszy bo jest strasznym mółem przy przełączaniu kanałów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie i testował, - czy jest na naszym rynku tuner z dwoma kieszeniami, do którego można włożyć
karty Cyfra + i n -ki?. Obie tv nadają z tego samego satelity.Czy muszę mieć jak do tej pory dwa oddzielne
tunery?.
pozdrowienia PawTob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawtob' post='31302' date='25.12.2006, 19:33 ']
Czy ktoś wie i testował, - czy jest na naszym rynku tuner z dwoma kieszeniami, do którego można włożyć
karty Cyfra + i n -ki?. Obie tv nadają z tego samego satelity.Czy muszę mieć jak do tej pory dwa oddzielne
tunery?.
pozdrowienia PawTob
[/quote]

Jest to nie możliwe. Karta Nki jest sparowana z dekoderem nbox. Działa tylko na nim. Na innym nboxie też nie zadziała. Kara i nbox stanowi całość. Osobno nie działają. Cyfra nie ma sparowania dlatego można używać innych dekoderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mario' post='31303' date='25.12.2006, 19:46 ']
Jest to nie możliwe. Karta Nki jest sparowana z dekoderem nbox. Działa tylko na nim. Na innym nboxie też nie zadziała. Kara i nbox stanowi całość. Osobno nie działają. Cyfra nie ma sparowania dlatego można używać innych dekoderów.
[/quote]
Dziękuję i wszystko jasne. Pozdrawiam PawTob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sensei' post='11456' date='22.09.2006, 19:32 ']Witam, takie dwa szybkie pytanka :
1) Co daja dwa wejscia SAT - mozliwosc ogladania dwoch roznych kanalow na dwoch odbiornikach ?

2) Czy jest jakas okreslona max. dlugosc kabla antenowego pomiedzy boxem a antena na dachu ?[/quote]

Ad 1 nagrywanie jednego kanału podczas oglądania innych
Ad2 straty ok. -0.5dB/m kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i nie moge znależć...

Próbowałem zgrać pilota od tv (philips) z nboxem i niestety nie ma na liscie kodów firmy Abd.

Czy jest dostępny jakis kod konfiguracji pilotów dla nboxa??

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...