Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV czyli tuner HDTV od ITI firmy ADB

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='bibsen' date='23.09.2006, 21:25 ']z gory przepraszam ze troszke nie w temacie i moze troszke banalem zajedzie;)
czy to prawda ze kablem hdmi-dvi nie pojdzie dzwiek? moj tv nie ma hdmi wiec nboxa musialbym podlaczac hdmi-->dvi...czy takie cos przejdzie?

z gory dzieki
[right][post="11614"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


tak, dźwięk poprowadzisz analogowym kable audio.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='X-treme' date='23.09.2006, 19:55 ']
No właśnie GMERU. Zaczynam się gubić...

To jak to jest właściwie:
czy z Nboxa wychodzi sygnał HD po componencie? HDCP czyli ochrona, nie jest zastosowana na tym łączu? - [color="red"]NIE, nie ma ochrony, obejrzysz po componencie 720p lub 1080i[/color]
wcześniej wyczytałem ze musi być odbiornik z HDCP zeby ogladać kontent HD. - [color="red"]nie doczytałeś, HDCP jest na łączu HDMI[/color]

Reasumując: Philek 32PW9551 ma ciulowaty obraz po HDMI (drga) a po componencie jest git, więc N-box + Philek bedzie działał po componenciez full HD?? - [color="red"]TAK, tak jak napisałem wyżej.[/color]

Bo coś sie mnie tu już miesza odnosnie HDCP... - [color="red"]HDCP dotyczy transmisji cyfrowych, jest na HDMI[/color]
thanks za wcześniejszą odp (niestsety nie po mojej myśli)
aaaa ... tak se teraz wydumałem>>>

a N-box --> component --> DVI w monitorach komputrowych CRT :(
pójdzie ;D ???? - [color="red"]nie wiem, nie próbowałem, może być problem z HDCP.[/color]

[color="red"]Pozdro[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
info z innego forum

[quote]Parę uwag do dekodera - mimo zapowiadanej technologii jest totalnie zblokowany. Żadnych możliwości edycji kanałów, lista wgrana "na sztywno", brak diseqc i możliwości odbioru z innych satelitów (nie ma ich na liście. W skrócie - idiot-maszynka typu podłącz i oglądaj. Naśmieszniejsze jest to, że dekodery "na pokładzie" mają wszystko co trzeba, tylko są zablokowane programowo (decyzja ITI). O braku CA lub CI już wcześniej pisaliście.
Co do odbioru z innych satelitów - czasze przewidziane do N są eliptyczne, nawet ustawienie na siłę zeza na nich (jak odblokują diseqc i programowanie) jest drogą przez mękę.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bibsen' date='23.09.2006, 18:55 ']z gory przepraszam ze troszke nie w temacie i moze troszke banalem zajedzie;)
czy to prawda ze kablem hdmi-dvi nie pojdzie dzwiek? moj tv nie ma hdmi wiec nboxa musialbym podlaczac hdmi-->dvi...czy takie cos przejdzie?

z gory dzieki
[right][post="11614"][/post][/right][/quote]


[size=14][color="red"]Uwaga: Proszę nie przeklinać :( Bo się uzytkownicy skarżą. [/size][/color]

To była ogolna uwaga.

A teraz odpowiedz na pytanie. Tak przez DVI-HDMI nie pojdzie dzwiek. Tylko w HDMi mamy obraz+dzwiek. W tym wypadku dzwiek poprowadzisz albo przez chinche stereo (2.0) albo przez wyjście optyczne (Toslink) (5.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]info z innego forum


QUOTE
Parę uwag do dekodera - mimo zapowiadanej technologii jest totalnie zblokowany. Żadnych możliwości edycji kanałów, lista wgrana "na sztywno", brak diseqc i możliwości odbioru z innych satelitów (nie ma ich na liście. W skrócie - idiot-maszynka typu podłącz i oglądaj. Naśmieszniejsze jest to, że dekodery "na pokładzie" mają wszystko co trzeba, tylko są zablokowane programowo (decyzja ITI). O braku CA lub CI już wcześniej pisaliście.
Co do odbioru z innych satelitów - czasze przewidziane do N są eliptyczne, nawet ustawienie na siłę zeza na nich (jak odblokują diseqc i programowanie) jest drogą przez mękę.[/quote]

No to taka jest prawda. To jest tuner nie do zabawy tylko odbioru HD i bez problemowej rozrywki. Wkladasz kabel i masz HD i PVR i VOD. Czysta przyjemność a jak jakiś tam procencik chce się bawić, dłubać itd to nie dla nich.

Mi to pasi bo ja wole oglądać a nie dłubać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DM 8000 nie powinien przekroczyc ceny 3000 zl bez dysku oczywiscie. Mam nadzieje, ze do czasu wejscia DM cos sie ruszy z Relook 510. Ten tuner powinien byc duzo tanszy a jakosciowo porownywalny z DM 8000.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='23.09.2006, 22:05 '][size=14][color="red"]Uwaga: Proszę nie przeklinać :D Bo się uzytkownicy skarżą. [/size][/color]

[right][post="11620"][/post][/right][/quote]


No i jak tu się nie wk....., eeeee znaczy zdenerwować?

:lol::angry::D
;)


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 11:10 ']Gustaw, zakładam, że chesz mnie jednak [pipipipi]  :)  :angry:  :) .

Przecież dwa posty wyżej napisałem WYRAŹNIE: [b]STi7100[/b] na podstawie własnych algorytmów zaszytych w podręcznej pamięci. Kto stowrzył ten algorytm, na 100% nie wiem, zakładam ,że programiści ADB.


Pozdro
[right][post="11574"][/post][/right][/quote]

Kolega pmcomp nie łapie ironii :lol:

również pozdrawiam

P.S. To jak z tym upskalingiem ? ;):D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 20:31 ']No i jak tu się nie wk....., eeeee znaczy zdenerwować?

:lol:  :angry:  :D
;)
Pozdro
[right][post="11632"][/post][/right][/quote]

Ale ja nie zartuje :D Dostałem kilka skarg wiec pisze ; ) heheheeheh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra to teraz jedna ważna rzecz: PRIORYTETY.

Wiele osób się pyta skoro PVR i VOD będą naraz to co będzie jak VOD będzie ściagał filmy np, rano o 4 a ja nie lubie spac i chce cos nagrywac i ogldac inny kanał?
Wiec PVR ma pierwszeństwo!

Myślę, że filmy VOD jednak będą częściej wymieniane zeby byl wiekszy wybor.
A i filmy będą miały swoją datę ważności.

Wiadomo ITI bada rynek. Ma byc strona www dla VOD, moze będą ankiety jakie filmy ludzie chcą itd. Głosowania może.

Aha ktoś sie pyta jak się te filmy zmieszczą szczegolnie HD. No kurcze zmieszczą się. Film MPEG2 17GB to w MPEG4 7-8GB i jeszcze bitrate sie zrobi taki jak trzeba i dadzą rade : ) Wkoncu czesc ma być jakosci DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' date='23.09.2006, 23:01 ']Kolega pmcomp nie łapie ironii  :lol:

również pozdrawiam

P.S. To jak z tym upskalingiem  ? ;)  :D  :D
[right][post="11633"][/post][/right][/quote]


Nie łapie? Wpier..... mu .... eeeeeeee, znaczy PODZIĘKOWAĆ :angry: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i od razu się przyznaję, że jestem lamerem więc proszę o jasne i jednoznaczne odpowiedzi. :angry:

Do dekodera (tego bez dysku) chcę podłączyć nagrywarkę DVD (z HDD). Jak mam to zrobić (jakie przewody i z których wyjść na dekoderze), żeby móc nagrywać w HD? Domyślam się, że można nagrywać przez połączenie za pomocą Euroscart, ale chyba nie w HD?? Dodam, że moja nagrywarka to LG RH177.

N.B. Dekoder z telewizorem podłącze z HDMI > HDMI, ale co "wpięciem" w to nagrywarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Emilian' date='23.09.2006, 21:37 ']Witam, i od razu się przyznaję, że jestem lamerem więc proszę o jasne i jednoznaczne odpowiedzi.  :angry:

Do dekodera (tego bez dysku) chcę podłączyć nagrywarkę DVD (z HDD). Jak mam to zrobić (jakie przewody i z których wyjść na dekoderze), żeby móc nagrywać w HD? Domyślam się, że można nagrywać przez połączenie za pomocą Euroscart, ale chyba nie w HD?? Dodam, że moja nagrywarka to LG RH177.

N.B. Dekoder z telewizorem podłącze z HDMI > HDMI, ale co "wpięciem" w to nagrywarki?
[right][post="11648"][/post][/right][/quote]

SCART. I nagrasz tylko SD. Wszystko. HD da się nagrać tylko na dekoder PVR N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
przeczytalem juz tu prawie wszystkie Forum na tematy HDTV,chcialbym sie czegos dowiedziec ?
:lol:

Jestem posiadaczem Plazmy Philips 42PF9631 i HDTV Dekodera Humax PR HD 1000 i ogladam niemieckie Programy HDTV jak Pro7 i Sat1, Astra HD, itd.przez lacze HDMI - Super obraz i dzwiek DD 5.1.
;)

Czy bedzie mozliwosc ogladania przez ten Dekoder takze tych polskich programow jak TVN, TVN7,itd na tej ITI Neovision "n" albo bede znowu musial kupic ten nowy dekoder np, ten za 99,00 zlotych lub z Twardym Dyskiem za 449,-zlotych.
:angry:

Andrzej

Philips 42PF9631
Humax PR HD 1000
Yamaha RX-V1600

Edytowane przez mecenas64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mecenas64' date='24.09.2006, 01:15 ']Czy bedzie mozliwosc ogladania przez ten Dekoder takze tych polskich programow jak TVN, TVN7,itd na tej ITI Neovision "n" albo bede znowu musial kupic ten nowy dekoder np, ten za 99,00 zlotych lub z Twardym Dyskiem za 449,-zlotych.
[right][post="11660"][/post][/right][/quote]

Na tym Humaxie nie odbierzesz "n"-ki.

[size=7][color="red"]Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość: [b]NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ KUPOWAĆ NOWEGO DEKODERA[/b]. ITI da ci go za free, użyczy do oglądania programów n-ki na czas gdy będziesz ich abonentem !!! Nie będziesz musiał się martwić że ci się popsuje bo jak ci się popsuje to ci wymienią na drugi. Nie będziesz musiał go kupowac i co miesiąc zaciskać pięści ze złości, że tanieje i masz wielkie straty, tak jak np. plazma czy LCD. Nie b dziesz musiał brac kredytu i płacić odsetek, żeby go kupić [b]BO NIE MUSISZ GO KUPOWAĆ[/b] !!![/size][/color]

:angry::lol:;)

99,- zł to jest opłata aktywacyjna. To tak jak bezzwrotna prowizja w banku za udzielenie kredytu. Albo tak jak opłata za przegląd samochodu. Albo tak jak opłata skarbowa na naszcyh ministrów. Albo tak jak ... dopisz sobie co chcesz.

Pozdro.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE BĘDE MUSIAŁ KUPOWAĆ NOWEGO DEKODERA. ITI da mi go za free, użyczy do oglądania programów n-ki na czas gey będziesz ich abonentem ??????
czas gey ??????

Tzn, ten dekoder dostane za darmo??? gdzie ????

ALBO CZEGOS CHYBA NIE ZROZUMIALEM??????


Andrzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder dostaniesz od nich na takiej samej zasadzie, jak w c+ czy polsacie - wypozyczaja Ci za darmo na czas trwania umowy o abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jako miłośnik dobrej jakości zakupiłem w zeszłym roku super :angry: telewizor HD Ready Samsung WS-32Z308P osługujący jak twierdzi producent "rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi([b]HD[/b]) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)". Telewizor posiada jedynie łacze Component.

Pytanie co będę mógł na nim obejżeć podłączając go do tego dekodera z dyskiem. Czy to, że będę sygnał wysyłał po componencie w jakimś stopniu ograniczy jego możliwości?

I drugie pytanie, jak sądzicie jeśli Samsung umiescił logo HD Ready a nie spełnił warunków jakie powinien (czytaj telewizor nie ma wejścia HDMI) to czy mogę żądać zwrotu gotówki z tytułu nie zgodności z umową? Mój telewizor był jednym z pierwszych i jako jeden z nielicznych posiadał to logo nastepne miały już tylko "1080i".

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ziomek' date='23.09.2006, 23:17 ']Dekoder dostaniesz od nich na takiej samej zasadzie, jak w c+ czy polsacie - wypozyczaja Ci za darmo na czas trwania umowy o abonament.
[right][post="11669"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Tzn właśnie na lepszej zasadzie bo nie płacisz co miesiąc dzierżawy. Dostajesz tuner za free na czas umowy. Piszę to do kolegi mecenas64.

[size=14][color="red"][b]TYLKO OPŁATA AKTYWACYJNA PLUS ABONAMENT CO MIESIĄC[/b][/size][/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 20:07 '][color="red"]Tak właśnie miało być od początku. Tu masz tuner za 99,- zł, Dram DM8000 ma kosztować ok. 4000,- zł. Odpowiedz sobie co lepsze.
Jak cię stac kupisz Dreama, ale i tak na "n"  ... będzie ciemność. Karta jest sparowana z nboxem.

Pozdor[/color]
[right][post="11615"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Nie pisz takich rzeczy oficjalnie sie nie da. Nie oficjalnie smiga sharing w conaxie cas7 bez zadnego problemu. Odczyt kart tez jest bez problemu mozliwy. Kwestia wyciagniecia box keya, ale to pewnie bedzie zrobione szybciej niz sie komukolwiek wydaje. Haslo ze conax nie jest zlamany odnosi sie do tego ze bez oryginalnej karty ni du du. Narazie nie chodzi na emu ale to jest kwestia czasu. W chwili obecnej nie jest zlamany tez nds ale sharing dziala. W ciagu miesiaca od wypuszczenia nds czyli zupelnie nowego swierzego systemu kodowania uruchomiono na dreamboxie karte co to niby tez byla sparowana i wszyscy mowili ze sie nie da. W ciagu nastepnego miesiaca uruchomiono sharing. Sory ale nie ma systemu idealnego kazdy ma jakas dziure a da sie wszystko. Wk... mnie kiedy ktos mowi ze sie nie da. Owszem moze byc problem z vod ale to pewnie tez bedzie przeskoczone. Wcale sie nie zdziwie kiedy wyjda alternatywne softy do nboxa. Mydelnice tez zostaly przeprogramowane. W tym temacie pracuja grupy razem na calym swiecie. Wspolpracujac scisle ze soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='23.09.2006, 23:21 ']Tzn właśnie na lepszej zasadzie bo nie płacisz co miesiąc dzierżawy. Dostajesz tuner za free na czas umowy. Piszę to do kolegi mecenas64.

[size=14][color="red"][b]TYLKO OPŁATA AKTYWACYJNA PLUS ABONAMENT CO MIESIĄC[/b][/size][/color]
[right][post="11672"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


to czemu wszyscy nie biora za darmo free ino maja zamiar placic te 99,00 zlotych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' date='24.09.2006, 00:19 ']Witam.
Jako miłośnik dobrej jakości zakupiłem w zeszłym roku super  :angry:  telewizor HD Ready Samsung WS-32Z308P osługujący jak twierdzi producent "rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi([b]HD[/b]) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog)". Telewizor posiada jedynie łacze Component.

Pytanie co będę mógł na nim obejżeć podłączając go do tego dekodera z dyskiem. Czy to, że będę sygnał wysyłał po componencie w jakimś stopniu ograniczy jego możliwości?

I drugie pytanie, jak sądzicie jeśli Samsung umiescił logo HD Ready a nie spełnił warunków jakie powinien (czytaj telewizor nie ma wejścia HDMI) to czy mogę żądać zwrotu gotówki z tytułu nie zgodności z umową? Mój telewizor był jednym z pierwszych i jako jeden z nielicznych posiadał to logo nastepne miały już tylko "1080i".

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr
[right][post="11671"][/post][/right][/quote]

moj philips tez nie ma hdmi a jest HD Ready...wiec pewnie poroducenci w [beeep]e maja standardy;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm co do problemów z HDCP to istnieją tego typu urzadzenia [url="http://www.engadget.com/2005/07/15/spatz-techs-dvimagic-killing-on-hdcp/"]http://www.engadget.com/2005/07/15/spatz-t...illing-on-hdcp/[/url]
choć trzeba uczciwie przyznać, ze są ostro zwalczane, tym niemniej istnieją :-)))
a co do samych nboxów to pewnie wkrótce pojawią sie alternatywne softy (kwestią tylko pozostaje czy prędzej czy później)
faktem jest jednak że jeżeli utrzyma ITI niskie ceny, to poprostu nie będzie sie opłacało łamać (inna kwestia to złamanie możliwości nagrywania na i wyprowadzenia materiału na zewnątrz i tu widzę duże pole do popisu - wkońcu skąds te materiały HD w internecie się pojawiają, a te zagraniczne platformy tez pewnie były zabezpieczone przed nagrywaniem na zewnatrz)....
pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ulan' date='24.09.2006, 02:44 ']faktem jest jednak że jeżeli utrzyma ITI niskie ceny, to poprostu nie będzie sie opłacało łamać (inna kwestia to złamanie możliwości nagrywania na i wyprowadzenia materiału na zewnątrz i tu widzę duże pole do popisu - wkońcu skąds te materiały HD w internecie się pojawiają, a te zagraniczne platformy tez pewnie były zabezpieczone przed nagrywaniem na zewnatrz)....
pożyjemy zobaczymy
[right][post="11681"][/post][/right][/quote]
Widzisz pic nie polega na oplacalnosci prawda jest taka ze czesc osob ktore bawi sie w takie rzeczy tak naprawde oplaca abo :angry:. Pic polega na zabawie i pokazaniu ze sie da :lol:. Robi sie to czesto dla satysfakcji. Czy tak jak to bylo w przypadku premiere czy digital+ zeby nie placic za kazdy film osobno tylko miec dostep do wszystkich filmow. Wiekszosc osob ktore hakuja platformy robi to dla jaj i zeby udowodnic producentowi sprzetu ze nie mial racji mowiac ze sie nie da. Co do conaxa nie jest on polamany ze wzgledu na znikoma popularnosc nadaje w tym systemie pare kanalow raptem i jedna platforma wiec zbyt maly rozglos ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...