Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV czyli tuner HDTV od ITI firmy ADB

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 23:52 '][size=7][color="red"]Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość: [b]NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ KUPOWAĆ NOWEGO DEKODERA[/b]. ITI da ci go za free, użyczy do oglądania programów n-ki na czas gdy będziesz ich abonentem !!! Nie będziesz musiał się martwić że ci się popsuje bo jak ci się popsuje to ci wymienią na drugi. Nie będziesz musiał go kupowac i co miesiąc zaciskać pięści ze złości, że tanieje i masz wielkie straty, tak jak np. plazma czy LCD. Nie b dziesz musiał brac kredytu i płacić odsetek, żeby go kupić [b]BO NIE MUSISZ GO KUPOWAĆ[/b] !!![/size][/color]

Pozdro.
[right][post="11663"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Super!
Tylko jakoś to do mnie nie przemawia. [size=6]Rozumiem, że to taka pułapka. [/size] Jak już wydasz te 450 PLN na aktywację, to będzie się ciężko rozstać z ITI.
Gdy przestanie być mnie stać na ten interes, to będę musiał oddać dekoder i zostanę z niczym.

W Polsacie to chyba jest jednak inaczej. Dekoder po pewnym okresie przechodzi na własność i jak nie chcem płacić to przynajmniej zostają mi darmowe kanały.
No i bez żadnych problemów będę mógł powrócić do abonamentu.
A co w przypadku ITI? - aktywacja ponownie 450PLN?

Co natomiast się stanie jeśli zniszczę dekoder? Będzie trzeba płacić jak za nowy? Czy może zostanie pusty abonament?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tuptus55' date='25.09.2006, 20:16 ']Niestety nie ma :D (Dieser artikel nicht mehr lieferbar)
[right][post="11898"][/post][/right][/quote]

Hmm... Moze [url="http://www.blackmagic-design.com/products/intensity/"]TO[/url] Ci sie do czegos przyda, zreszta jest tam wiecej gadzetow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' date='26.09.2006, 09:07 ']No właśnie. Wydaje ci się.
[right][post="11953"][/post][/right][/quote]

Ale elokwentna odpowiedź.

Postarał byś się trochę. Jakie widzisz przeszkody, skoro n-ka jest poodobno w pełni reprogramowalna?
Dodam: z satelity. :D

Czy jak masz w telewizorze PIP (dwa tunery), to kablówka dostarczyć Ci musi dwie niezależne końcówki antenowe?

Edytowane przez leonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' date='26.09.2006, 07:07 ']No właśnie. Wydaje ci się.
[right][post="11953"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Tuner steruje konwerterem ustawiajac polaryzacje i pasmo. Tak wiec w danej chwili ze wszystkiego co mozna odebrac z konwertera , w kablu zawsze jest jedna- czwarta.
Tuner nie podaje do konwertera info o czestotliwosci transpondera !
Poniewaz wejscia glowic beda rozdzielone, jesli przelotke zrobi sie samemu to bedzie mozliwe odbieranie na obu glowicach roznych programow z tej samej polaryzacji i tego samego pasma (gornego lub dolnego).

Problem jedynie w tym , aby na glowicy podlaczonej przez przelotke nie ustawiac nic z innej polaryzacji lub pasma. Przelotka, ktora bedzie filtrowac skladowa stala sterowania , jest niestety bardziej skomplikowana do realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='leonus' date='26.09.2006, 07:08 ']powrócić do abonamentu.
A co w przypadku ITI? - aktywacja ponownie 450PLN?[/quote]

Jesli aktywujemy wersje bez dysku to wystarczy tylko doplacic roznice do dysku. W druga strone to nie sadze aby oddali pieniadze, bo to aktywacja - a majac przez jakis czas wersje z dyskiem juz skonsumowales usluge.

Rezygnujac z abo i ponownie go wykupujac musisz ponownie aktywowac usluge. Przeciez to logiczne. Jedyne na co mozesz liczyc to promoce obnizajace cene aktywacji.

Zniszczenie albo zgubienie boxa pewnie bedzie owocowalo koniecznoscia wniesienia oplaty rownowaznej pelnej wartosci + kara. Tak to bylo w cyfrze...oplata gigantycznie przekraczala wartosc rzeczywista sprzetu.
Za jakis czas box od iti nie bedzie juz moralnie wart tyle co teraz. Jak pojawi sie konkurencja to brak CI i soft dedykowany pod jedna platforme sprawi obnizenie jego notowan.

Jesli ktos planuje zakup odbiornika dvb-s2 z dyskiem, to raczej nie powinien wchodzic w aktywacje 450zl. Choc z drugiej strony, majac karte z aktywacja za 99zl iti moze nie bedzie chciala udostepniac uslug : PVP i VOD ? Coz , zawsze pozostaje doplata 350zl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jerry_R' date='26.09.2006, 00:48 ']nBoxowi brakuje "tylko" (co najmniej):
- terrestrial TV (DVB-T)
- Internal slot system which makes it possible to install an additional tuner card
- Dual Common Interface slots for usage with pay-TV-channels
- Possibilities to store recordings on an external DVD-recorder connected with USB2
- wireless remote keyboard as accessories
- View images from a digital camera connected to the LyngBox
[right][post="11930"][/post][/right][/quote]

osoby ktore nie maja pelni wiedzy nie powinny wypisywac takich rzeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczony material HD dzieki HDCP nie moze wyjsc po HDMI do nagrywarki. Tak wiec nagrywanie do ogladniecia potem bedzie mozliwe w HD tylko na wersji boxa z dyskiem.
To samo na wersji bez dysku i z nagrywarka tylko mozliwe po analogu, no chyba ze ktos bedzie mial nagrywarke, ktora po HDCP bedzie sie przedstawiala jako wyswietlacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tuptus55' date='26.09.2006, 00:01 ']I ma przycisk do pizzy :D:):D:) a w N nie ma :D
[right][post="11919"][/post][/right][/quote]

jest :( i mam nadzieje ze wkrotce bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny problem!

Aktywuję platformę za 450PLN. Miesiąc później ITI podnosi abonament o 500%.
Muszę płacić, albo rezygnuję i przepada mi aktywacja.

Bez sensownej umowy nie ma się co pchać w ten interes. :D

Może ktoś widział umowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Chciałbym podłączyć nboxa do zwykłego monitora lcd - w monitorze mam tylko wejście svga - czy zadziała konfiguracja kabel hdmi - dvi + przejściówka dvi - vga? Dźwięk oczywiście pójdzie cinchami.

--
pa!weł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie czy ktoś widział różnice w odbiorze HD 720i i 1080p ?
Nie wiem czy warto inwestować w Full Hd Czy wystarczy HD Ready.
Oglądałem obok siebie Pal i 720i różnica kolosalna ale nie wyobrażam sobie jak może byś jeszcze lepiej ?
Czy to nie tak jak w aparatach cyfrowych czy 5 czy 7 MP nie widać różnicy na monitorze ani na zdjęciach.
Dopiero zoom lub powiększanie zdjęć daje różnice.
Czy ktoś oglądał obok siebie dwa obrazy 720 i 1080 ??
Prosze o pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sla40' date='26.09.2006, 10:38 ']Witam
Mam pytanie czy ktoś widział różnice w odbiorze HD 720i  i 1080p ?
Nie wiem czy warto inwestować w Full Hd Czy wystarczy HD Ready.
Oglądałem obok siebie  Pal i 720i różnica kolosalna ale nie wyobrażam sobie jak może byś jeszcze lepiej ?
Czy to nie tak jak w aparatach cyfrowych czy 5 czy 7 MP nie widać różnicy na monitorze ani na zdjęciach.
Dopiero zoom lub powiększanie zdjęć daje różnice.
Czy ktoś oglądał obok siebie dwa obrazy 720 i 1080 ??
Prosze o pomoc :D
[right][post="11986"][/post][/right][/quote]


dla obiektywnej oceny trzeba by przeprowadzic testy roznych strumieni na kilku roznych tv z wxga i full hd.

ja widizalem 1 stream na tv 1080 i na tv ktory ma wxga.
telewizory byly 40 i 32".

jakosc obrazu praktycznie ta sama i to z roznych odleglosci.
jestem grafikiem wyczulonym na pojedyncz epixele i dla mnie nie ma roznicy.

aczkolwie powtarzam ze to byl tylko 1 strumien i tylko 2 tv lcd.

stoje przed tym samym dylematem czy jest sens ladowac wielka kase w tv 1080.
w tej chwili jestem zdania ze nie, tym bardziej jesli mowa o tv 32". ale do podjecia ostatecznej decyzji potrzebuej weicej informacji :D

Edytowane przez _p!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sla40' date='26.09.2006, 10:38 ']Witam
Mam pytanie czy ktoś widział różnice w odbiorze HD 720i  i 1080p ?
Nie wiem czy warto inwestować w Full Hd Czy wystarczy HD Ready.
Oglądałem obok siebie  Pal i 720i różnica kolosalna ale nie wyobrażam sobie jak może byś jeszcze lepiej ?
Czy to nie tak jak w aparatach cyfrowych czy 5 czy 7 MP nie widać różnicy na monitorze ani na zdjęciach.
Dopiero zoom lub powiększanie zdjęć daje różnice.
Czy ktoś oglądał obok siebie dwa obrazy 720 i 1080 ??
Prosze o pomoc :blink:
[right][post="11986"][/post][/right][/quote]

He he, między 720[color="red"]i [/color]a 1080[color="red"]p [/color][/color] jest b. duża różnica, ale między 720[color="red"]p [/color] a 1080[color="red"]i [/color][/COLOR] już mniejsza .
Fajny opisik [url="http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm"]http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm[/url]

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm a mnie tak po zastanowieniu zaczeło zastanawiać polityka cenowa aktywacji. niby ok wiecej za lepsze, ale jak popatrzeć z drugiej strony to powinni ludzi zachęcać do brania recordera, bo na nim mogą więcej zarobić (na nbox za 99 zł mogą w tej chwili zarobić maks 78 zł i koniec szlus, podczas gdy na tym za 449 mogą jeszcze zarobić dodatkowo na VoD, więc powinni zachecic do brania recordera jak największej ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VOD będzie potem... czytaj "kiedyś", oby przed końcem roku

Na początek dobrze jest się "zaszczepić" u Ciebie i innych w domu a potem apetyt na więcej i lepsze zrobi swoje; poza tym są pewnie względy technologiczne

Okres przedświąteczny będzie należał do N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='k@li111' date='26.09.2006, 11:49 ']He he, między 720[color="red"]i [/color]a 1080[color="red"]p [/color][/color] jest b. duża różnica, ale między 720[color="red"]p [/color] a 1080[color="red"]i [/color][/COLOR] już mniejsza .
Fajny opisik  [url="http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm"]http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm[/url]
[right][post="11997"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Nie ma czagoś takiego jak 720i.
Fakt między 1080i a 720p jest bardzo duża różnica ale między 1080i a 1080p już nie za tem nadawcy nie marnują narazie miejsca w paśmie i nie nadają w 1080p bo po co skoro różnica jest tak nieznaczna (na 32" czy 37" to już wogole....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='26.09.2006, 15:19 ']Nie ma czagoś takiego jak 720i.
Fakt między 1080i a 720p jest bardzo duża różnica ale między 1080i a 1080p już nie za tem nadawcy nie marnują narazie miejsca w paśmie i nie nadają w 1080p bo po co skoro różnica jest tak nieznaczna (na  32" czy 37" to już wogole....
[right][post="12026"][/post][/right][/quote]
Właśnie że jest. Gdzie? W Chinach oczywiście. Władza wybrała tam ten dziwny standard do nadawania HDTV.
Oj Gmeru coś nie jesteś na czasie z wieściami ze świata HD. N to nie wszystko :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='26.09.2006, 16:19 ']Nie ma czagoś takiego jak 720i.
Fakt między 1080i a 720p jest bardzo duża różnica ale między 1080i a 1080p już nie za tem nadawcy nie marnują narazie miejsca w paśmie i nie nadają w 1080p bo po co skoro różnica jest tak nieznaczna (na  32" czy 37" to już wogole....
[right][post="12026"][/post][/right][/quote]

Dziękuje bardzo za podpowiedż .
Czytając link z laki mogę stwierdzić że 720p i 1080i to prawie to samo ( ilość pikseli)
1080p to przyszłość zarezerwowana dla DVD HD i PS3 .
1080p/60 przewyższa pasmo w standarcie ATSC i z całą pewnością w najbliższym czasie nie będzie nadawane przez nadawców TV.
Czy dobrze zrozumiałem ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sla40' date='26.09.2006, 16:45 ']Dziękuje bardzo za podpowiedż .
Czytając link z laki mogę stwierdzić że 720p i 1080i to prawie to samo ( ilość pikseli)
1080p to przyszłość zarezerwowana dla DVD HD i PS3 .
1080p/60 przewyższa pasmo w standarcie ATSC i z całą pewnością w najbliższym czasie nie będzie nadawane przez nadawców TV.
Czy dobrze zrozumiałem ? :blink:
[right][post="12044"][/post][/right][/quote]

Bardzo dobrze!!

Generalnie to bardzo dobry tekst i pierwszy w ktorym autor nie pomija tak waznej sprawy jak [color="red"]liczba klatek[/color] w sporze pomiedzy 720p i 1080i co jak widac nie jest bez znaczenia. I cieniem rzuca sie tylko jedno zdanie w tym artykule, oczywiscie moim skromnym zdaniem:
[quote]Dzieje się tak faktycznie, bo wielu nadawców 1080i proponowało nazywanie formatu '540i'.[/quote] powinno chyba byc 540p skoro mielibysmy "rozdzielczosciowo" traktowac polobrazy jako pelne klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie technicy z ADB:
Proszę dodajcie do nbox HDTV recorder złącze SATA, tak żeby można było podłączyć do tunera zewnętrzny dysk SATA i nagrywać więcej programów na PVR :D
Proszę o wyjście SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja pytam co z ludżmi którzy zainwestowali w instalacje na multiswitchu mają jeden kabel konwertery quatro i są zainteresowani n-box pvr, czy teraz mają wszystko przerabiać dziwne podejście tej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Maro' date='26.09.2006, 07:55 ']Hmm... Moze [url="http://www.blackmagic-design.com/products/intensity/"]TO[/url] Ci sie do czegos przyda, zreszta jest tam wiecej gadzetow.
[right][post="11959"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Dzięki. Czekam do 15 października jak to będa mieli (Intensity is due October 15th)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

chcialbym pare blednych opinii (chyba ze sie myle) wyprostowac.

1. YUV czyli komponent to zadne HD ! Max. rozdzielczosc na YUV to 576p a HD zacznyna sie dopiero od 720p. Tak wiec komponent nie moze byc zabezpieczony HDCP.
Nagrywarki ala LG moze nagrywac tylko na SCART nie na YUV (nie widzialem takiej przynajmniej). SCART to max. 478 lini (dlatego na YUV mamy taki skok jakosci i mylimy z HD)

2. HDCP jest tez na DVI ! HDMI wedlug standardow powienien (wrecz musi) byc zabezpieczony przez HDCP. DVI jest kompatybilne do HDMI nie musi ale moze miec HDCP (trzeba sprawdzic)

3. HDMI przepuszcza tez dzwiek. DVI nie. Ale chyba to zbedna funkcja, nie po to mamy cyfrowe wyjscia do wzmacniacza.

Prosze mnie poprawic jezeli sie myle.

Pozdrawiam
Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslisz się odnośnie punktu pierwszego. I to znacznie. Po kolei
1) YUV spokojnie obsługuje HD
2) Są nagrywarki z wejściem YUV (np.: Manta ER14)
3) SCART to standard gniazda, a nie sygnałów
4) O ile dobrze łapię Twój tekst o 478 liniach w YUV, to mylisz linie poziome sygnału i linie pionowe.
5) Różnica w SD między RGB a YUV jest zauważalna, choć oceny bywają różne
6) Wadą RGB jest brak możliwości przesyłania sygnału progresywnego i HD
7) Tak naprawdę powinniśmy mówić o YCbCr lub YPbPr (przy wideo progresywnym), a nie o YUV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...