Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV czyli tuner HDTV od ITI firmy ADB

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='pmcomp' post='12433' date='30.09.2006, 21:24 ']Jak lecą ci dwa kable to jeste ś w domciu ;) .
Kupujesz dobr a czaszę offsetową (np 1m) z konwerterem QUAD. Dwa kabelki dajesz do nbox'a recordera, jeden do konkurencji n-ku a czwarty zostaje ci ... na bonusa od n-ki o czym już niedługo.

Pozdro.[/quote]
Zaraz, zaraz to dlaczego o tym nie informują od razu? Jeśli mam robić reorganizacje kabelków w domu to dobrze byłoby wiedzieć że trzeba puścić o jeden więcej. Jedyne co przychodzi mi do głowy do tenb dodatkowy kabelek będzie wykorzystywany do internetu. Czyli zamawiamy sobie jakiś pliczek na stronie a on póxniej leci do nas z nieba. Dobrze mysle? :D Open SKY nazywa się ta usługa i jest na Eutelsacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega klaus71 jest jednak bliżej prawdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='12642' date='02.10.2006, 17:28 ']Myślę, że kolega klaus71 jest jednak bliżej prawdy :lol:[/quote]
bonusem dla tych co zamienią nbox na nbox-rekordera może być zostawienie nboxa za friko do 2 TV.
tylko jak będzie z opłatami za dodatkowe pakiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.sonopolska.pl/"]http://www.sonopolska.pl/[/url] <= A oto firma która jako podwykonawca ADB produkuje dla ITI dekodery nbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie mnie gnebi widzialem tyl tego nboxa i jakos trudno mi zobaczyc gdzie jest wyjscie cyfrowe dolby digital bo podobno ma takie wyjscie dzwieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kuras' post='12707' date='03.10.2006, 11:48 ']jedno pytanie mnie gnebi widzialem tyl tego nboxa i jakos trudno mi zobaczyc gdzie jest wyjscie cyfrowe dolby digital bo podobno ma takie wyjscie dzwieku :)[/quote]
To idź do lekarza po nowe okulary. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczesałem tematy związane z N-boxem ale tego akurat nie znalazłem. Jeśli chcę oglądać ten sam kanał na kilku TV podpiętych poprzez Video chinch lub Scart nie da się poprostu rozdzielić kabla za wyjściem na 2 ?
O drugim Tunerze N-box czytałem ale nie o to chodzi.

Wiem że ma być aktywne tylko jedno wyjście w tym samym czasie, ale to jest wyjście analogowe i czy producent jest w stanie je tez zabezpieczyc przed podziałem ?
Mam tak w domu rozdzielony sygnał wychodzący z vhs poprzez Video Out , sygnał puszczony jest na Video In do komputera i projektora, Obydwa są w stanie przyjąć sygnał jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='12712' date='03.10.2006, 15:06 ']Przeczesałem tematy związane z N-boxem ale tego akurat nie znalazłem. Jeśli chcę oglądać ten sam kanał na kilku TV podpiętych poprzez Video chinch lub Scart nie da się poprostu rozdzielić kabla za wyjściem na 2 ?
O drugim Tunerze N-box czytałem ale nie o to chodzi.

Wiem że ma być aktywne tylko jedno wyjście w tym samym czasie, ale to jest wyjście analogowe i czy producent jest w stanie je tez zabezpieczyc przed podziałem ?
Mam tak w domu rozdzielony sygnał wychodzący z vhs poprzez Video Out , sygnał puszczony jest na Video In do komputera i projektora, Obydwa są w stanie przyjąć sygnał jednocześnie.[/quote]

Tak możesz zrobić. To taki chałupniczy sposób ale na dwa TV zadziała.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel1602' post='12780' date='03.10.2006, 23:36 ']W tej ofercie N jest informacja pod box-ami o dolby itd. ale jest także mhp :P ?? co to za technologia??ktos wie ??[/quote]
co banik na google :D
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Multimedia_Home_Platform"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Multimedia_Home_Platform[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel1602' post='12780' date='04.10.2006, 02:06 ']W tej ofercie N jest informacja pod box-ami o dolby itd. ale jest także mhp :P ?? co to za technologia??ktos wie ??[/quote]


Multimedia Home Platform = taka Java na Set-too Boxy :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel1602' post='12780' date='03.10.2006, 23:36 ']W tej ofercie N jest informacja pod box-ami o dolby itd. ale jest także mhp :) ?? co to za technologia??ktos wie ??[/quote]

to jest to co niedlugo mam nadzieje da pizze z buttona, komunikacje ze swiatem, gry multiplayer,
chatroomy na kanalach tv etc. mam nadzieje :)

pozatym mhp to jest cos o czym cyfra i pc jakos nigdy nie wspominali. pewnie nawet nie wiedza co to jest - liderzy technologii w koncu to sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wpominali bo maja swoj mediahighway , opracowany przez siebie wiec czemu mieliby brac od kogos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy test odbiornika n-ki (prostszego) jest w najnowszym Radioelektroniku:
[url="http://img86.imageshack.us/my.php?image=radioelektronikstrona1et7.jpg"][img]http://img86.imageshack.us/img86/8930/radioelektronikstrona1et7.th.jpg[/img][/url] [url="http://img86.imageshack.us/my.php?image=radioelektronikstrona2fo2.jpg"][img]http://img86.imageshack.us/img86/952/radioelektronikstrona2fo2.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co zauważyłem niektórzy z was maja dostęp do informacji większy niz pozostali i w związku z tym mam pytanie co do n-recordera:
czy mozliwe bedzie wybranie w jakiej jakości będą przechowywane filmy na dysku?
czy będzie mozliwośc wyboru:
-hd i 5.1
-sd i 5.1
-sd i 2.0?
narazie nie posiadam telewizorka hdtv i szybko to sie nie zmieni, a dzięki możliwości wyboru jakości zwiekszyła by się "pojemnośc" dysku. myślę że osób w takiej sytuacji jak ja [klasyczny crt] będzie więcej i mogło by być takie udogodnienie dla mniej zaawansowanych technologicznie[pod wzgledem posiadanego sprzętu] użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kolejny problem sie pokazał. Podczas oglądania na jednym TV obrazu z HDMI lub YPbPr zablokowany jest SCART. A więc można zapomnieć o oglądaniu na 2 TV tego samego kanału. "Gratulacje" dla N-ki. Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków wymyślili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak większość z was sam przeczesuje forum o tv "n" ;)) czytam wszystko co wpadnie w oczy, czasmi od nadmiaru informacji też zaczyna mi się mieszać i mącić, bo zamierzam zarówno wejść w tą tv jak i kupić do niej tv myśle oczywiście na razie o crt w grę wchodzi "wojna" między philipsem i samsungiem do tej pory byłem za philipem ale ostatnio na forach dobrze wypada samsung (szczególnie lepszy obraz po HDMI) nie wiem czemu ale tak piszą? Teraz do rzeczy sam mam nowy domek niestety z pociągniętą juz instalacją tv i jak większość do pokoju stołowego mam tylko jeden kabel (niestety instalacja powstała jakieś dwa lata temu) co prawda na strych mam wprowadzone 4 kable od miejsca gdzie będzie wisieć czasza i stamtąd mam po jednmy kablu pociągnięte do każdego pokoju plus skrętka na net ( czy ten kabel da się jakoś wykorzystać do tej "n" czy dałoby rade nim puścić sygnał, pewnie nie kwestia impedancji i pasma ale)? Pytanko moje co wydole z takiej instalacji? chciałbym oczywiście zakupić wer. boxa z HDD. Czytając tak forum głównie ceny i o pakietach wymyśliłem cos takiego, że sobie do stołowego kupie boxa z HDD (449pln) i np z 3 pakiety tematyczne a córce do pokoju boxa za 99pln i tylko pakiet bajek ( czy mozna jeden pakiet kupic?) musiałbym wtedy mieć konwerter Quad aby wykorzystać mojego boxa z HDD w pełni (dwa kable od czaszy do stołowego ale nie mam i tak tego drugiego kabla tzn ze strychu do pokoju, a moze boxa umieścic na strychu? i jakiś pilot radiowy?) i jeden kabel do córki. Czy dobrze kombinuje? lub czy można inaczej, bo wiadomo że muszę tu drugi zestaw aktywować za 99 no i jaki konwerter kupić bo "n" w ofercie nie ma takiego czegoś do moich potrzeb? ale zyskuje też później bo tak naprawde za córki abonament płace 10pln bo na dole nie mam tego pakietu. Co o tym sądzicie, bo przeciez taka sytuacja jak moja to jest w większości domów.

Edytowane przez yeeezooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz miec 2 nboxy w domu to juz na dzien dobry zafunduj sobie quada, osobiscie ten polecam [url="http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt&id_prod=836&id_kat=17&id_typu=0"]http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt...7&id_typu=0[/url] , jeszcze nic nie wiadomo jak zostanie rozwiazany problem 2 nboxow w domu i na koniec musisz wziasc min. 2 pakiety , wiec np. 2 za 10pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za link ale jeszcze jedno ktos tu pytal czy musi byc jakis specjalny konwerter że niby do hd? dla mnie to dziwne w koncu chyba kazdy konwerter konwertuje te GHz z satelity na MHz do boxa? a po drugie czemu min 2 pakiety? z tego co zrozumialem to dwa są potrzebane tylko po to aby miec trzeci ten z TVN za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma czegos takiego jak dedykowany sprzet do "n" oprocz nboxa , czy to bedzie konwerter od kowalskiego ze sklepu czy nawet antena 15-to letnia parabola wszystko bedzie dzialac. kto to taka bujde poscil, ze do n bedzie dedykowany sprzet czyli czasza i konwerter ?owszem beda w ofercie n czasza i konwerter ale niczym nie beda sie wyrozniac a nawet mysle ze beda sredniej jakosci np. konwerter ,konwerter ma byc niby ALPS'a nie wiadomo z jakim wspolczynnikiem szumow ,byc moze 0.2dB to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaż sporo się pisze o konwerterach i ilości prowadzonych kabli cały czas czegoś nie rozumiem.
zawsze myślałem, że ze względu na to że mamy dwie polaryzacje (H, V) oraz dwa pasma (górne i dolne) to w danym momencie jeden konwerter konwertuje GHz z jednej w/w kombinacji, dalej taki sygnał może już byc po prostu dzielony na spliterach oczywiście stratnie, ale jednak efektem bedzie to, że na jednym kablu ze spliterem mozemy na dwóch odbiornikach zobaczyć dwa różne kanały nadawane na jednej kombinacji polaryzacji i pasma. i dalej jeżeli dwa kanały które chcę oglądać są na różnej kombinacji polaryzacja/pasmo to wtedy potrzebny jest kolejny kabel.

jeżeli niczego tu nie pomyliłem, to gdyby n nadawała swoje kanały oraz sygnał VOD na tym samym polaryzacja/pasmo, to nie byłoby potrzeby uzywania dwóch kabli...

proszę więc specjalistów o jakieś łopatologiczne wyjaśnienia/korektę, zanim zaczniecie walić mocno że namieszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wiewior' post='12843' date='04.10.2006, 17:38 ']Ciekawy test odbiornika n-ki (prostszego) jest w najnowszym Radioelektroniku[/quote]


Dzięki za skany :)

Wychodzi więc na to ,że jednak N-BOX posiada kartę i slot - kolejna nieścisłośc !
Przypisanie karty do tunera to kolejna niedogodność - chłopaki nieźle kombinują !

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='majed' post='12912' date='05.10.2006, 12:32 ']jeżeli niczego tu nie pomyliłem, to gdyby n nadawała swoje kanały oraz sygnał VOD na tym samym polaryzacja/pasmo, to nie byłoby potrzeby uzywania dwóch kabli...[/quote]

Generalnie masz rację, ale nie możesz zakładać, że w czasie ściągania filmu nie będziesz miał ochoty włączyć jakiegoś kanału spoza oferty n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie.
A po co w "zwykłym" n-boxie USB? W tym z HDD to rozumiem że np. będziemy mogli sobie wrzucić zdjęcia z aparatu na dysk i oglądać przez n-boxa. Ale do czego będzie wykorzystywany w tym bez HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gie' post='12936' date='05.10.2006, 19:06 ']Mam takie pytanie.
A po co w "zwykłym" n-boxie USB? W tym z HDD to rozumiem że np. będziemy mogli sobie wrzucić zdjęcia z aparatu na dysk i oglądać przez n-boxa. Ale do czego będzie wykorzystywany w tym bez HDD?[/quote]

Na początku USB i Ethernet to tylko dziury i nic więcej. A USB ma służyć do neta (myszki itd) w przyszłości (bliskiej :) ). A czy będzie jeszcze do fotek itd czas pokaże ale narazie to dziury. Tak mówi ITI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...