Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV czyli tuner HDTV od ITI firmy ADB

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='jabba' date='23.09.2006, 02:23 ']Mam jeszcze takie pytanie, w związku z tym, że niestety mój LCD LG RZ27LZ50 nie jest hdready, choć mam dvi (bez hdcp) i vga oraz component (tylko 576i) to jednak oczywiście rozdzielczość 720p jest obsługiwana przez dvi i vga (piszę na takiej) to czy mógłbym posłużyć się takim na przykład kablem [url="http://www.allegro.pl/item128530423_component_vga_2m_najwyzsza_jakosc_made_in_germany.html"]TU[/url] w celu uzyskania wizji 1080i/720p ?

Bo jak nie to ta platforma do czasu zmiany na nowego Sharpa nie ma dla mnie osobiście sensu ;)
[right][post="11495"][/post][/right][/quote]

Jeżeli masz DVi bez HDCP to może być klops.
Co do przejściówki VGA-component podobno w Sharpie działa to OK (pytałem kiedyś w serwisie Sharpa) tak więc wygląda na to że będziesz się mógł cieszyć N'-ką".
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel1602' date='23.09.2006, 03:32 ']A czy w zestawie bedzie kabel HDMI ?? Czy ktoś wie ??
[right][post="11512"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Nie, nie będzie.
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='k@li111' date='23.09.2006, 11:23 ']Tak z ciekawości , jaki tam będzie twardziel 2.5" czy 3.5" i ATA czy SATA?
[right][post="11529"][/post][/right][/quote]

Na oczy nie widziałem ale ... zła wiadomość dla ciekawskich i majsterkowiczów:

- po pierwsze dysk nie będzie miał stan dardowych złącz znanych w PC-ach
- po drugie pliki zapisywane będą na dysku w innym formacie niż w PC-ach (FAT, FAT32 czy NTFS)
- po trzecie pliki będą szyfrowane.

Wszystko to podyktowane jest ograniczeniami narzucanymi przez właścicieli praw autorskich contentu, który będzie dostępy w VoD (zapisywany na HDD) czyli np. wytwórnie filmowe.

Jeżeli ktoś myślał, że sobie zrzuci film z HDD w nbox-ie na HDD swojego PC-a to jest w błędzie.

Tu Internet dalej będzie wszechmocny ;) .


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie brak CI, na stałe przypisana karta do tunera, niewiadoma z działaniem DiseqC, brak możliwości zrzucania materiału z dysku to kompletna porażka. Wole tuner za 2000 zł i niekodowane niemieckie HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, aż dziw, że nikt o to nie zapytał jeszcze :P :

kolory boxów:

- standard nboxHDTV - kolor biała perła połysk (a nie jakaś tanizna plastik zrobiony na srebrny albo nie daj Boże plastik udający szkło, fuj)
- nbox HDTV recorder - czarny połysk pianino (tzw. high gloss) - będzie się super komponował z nowymi LCD-kami w kaim wykończeniu, mniam ;) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='angostura' date='23.09.2006, 12:47 ']Dla mnie brak CI, na stałe przypisana karta do tunera, niewiadoma z działaniem DiseqC, brak możliwości zrzucania materiału z dysku to kompletna porażka. Wole tuner za 2000 zł i niekodowane niemieckie HDTV.
[right][post="11543"][/post][/right][/quote]


Słuchaj, mamy wolny kraj, nikt ci nie każe kupować.
Załóż własną firmę, dogadaj się z Hollywood i zaoferuj swój tuner z możliwościami, o których napisałeś, będziesz miał w Polsce docelowo 1000 klientów, i za dwa miesiące pójdziesz z torbami.

ITI to usługa masowa a 99,99% naszych rodaków nie potrzebuje funkcjonalności o której piszesz (pomijaj kwestię praw autorskich). Oni chcą prostej TV dobrej jakości za małe pieniądze. I taką ofertę właśnie ITI przygotowało.


Pozdro.

PS. też bym chciał takie możliwości o których piszesz ale jestem realistą. ;)

PS2. Zawsze zostaje ci łamanie Polsatu (a raczej jak sądzę szperani w sieci i szukanie kodów co by słonko zaświciło). Tylko pamiętaj, że kupując wszelkiej maści spaczowane moduły CAM (CA) płacisz kasę piratom i hakerom. A oni nie dają ci contentu, nie kręcą filmów, nie dają dekoderów za 99 zł które są warte 2000 zł i nie dają ci żadnej gwarancji. Ale tak jak napisałem mamy wolny kraj, robisz co zechcesz :P .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chyba nikt się nie spodziewał, że da się tak łatwo nagrywać HD na zewnątrz a dysk wewnątrz będzie jakiś taki PCtowy....oj nie. Z PC to za wiele nie ma on wspolnego.

Ja osobiście wiem, że mamy bardzo zdolnych hakerów :P Do pracy rodacy lol ale inzynierowie z ADB to też POlacy może być ciekawe starcie :)

Ale napewno to troche potrwa. Bez zmiany firmware się nie obędzie a kara za zerwanie plomb ma być duża a tunery są bardzo drogie. No zobaczymy zobaczymy.

Ja tam się nawet w 1% nie podniecam zgrywaniem skoro mamy net i grupy binarne. Jak ktoś chce zgrywać to lepiej niech się zainteresuje naszym działem materiały bo w sumie jak ktoś chciał to od roku już wszystko można było i można mieć.

DiscoveryHD nagrał ponoć około 1000 programów w HD i się stale powiększa. Ja mam ze 200. Jak widać jak ktoś chce to można wszystko ;)

Oczywiście to tylko dla narzekających bo ja mam dosyć już neta. Chce usiąść z pilotem wygodnie na kanapie i bez żadnych kombinacji oglądać HD a nie jak teraz..to już mnie męczy troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy ktoś wie jakie układy są odpowiedzialne za upskaling w tunerach "n-ki". ? Faroudja, Zoran, ABT ? Mam zewnętrzny upskaler i zastanawiam się czy da się to wyłączyć w tunerach n-ki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' date='23.09.2006, 13:20 ']Witam,

Czy ktoś wie jakie układy są odpowiedzialne za upskaling w tunerach "n-ki". ? Faroudja, Zoran, ABT ? Mam zewnętrzny upskaler i zastanawiam się czy da się to wyłączyć w tunerach n-ki"
[right][post="11554"][/post][/right][/quote]


Powtórzę jeszcze raz, ale po raz ostatni (nie chce mi się pisać to samo po kilka razy ;) ).

Za skalowanie odpowiada główny chip STi7100. nbox jest praktycznie jednoukładowy, opart na tym procesorze.

Co do skalowania zewnętrznego nie ma problemu: ustawiasz na wyjściu HDMI i component rozdziałkę 576i i skalujesz zewnętrznym pudłem np DVDO VP30.

Co do jakości skalowania w nboxa wypowiem się tyle, że jest bardzo dobra (bo ją widziałem) natomiast nie wypowiem się nt. porówanania z innymi skalerami bo takich testów nie prowadziełm.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 10:08 ']Karwa, powtórzę jeszcze raz, ale po raz ostatni (nie chce mi się pisać to samo po kilka razy  ;) ).

[right][post="11557"][/post][/right][/quote]


Dzięki za odpowiedź.

P.S. To w końcu jaki układ skaluje w nBox-ach ??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w koncu beda dawali mozliwosc zebym ogladal cos z astry czy nie ? i od czego to zalezy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' date='23.09.2006, 13:51 ']P.S. To w końcu jaki układ skaluje w nBox-ach ???  :)
[right][post="11559"][/post][/right][/quote]


Gustaw, zakładam, że chesz mnie jednak [pipipipi] :);):wub: .

Przecież dwa posty wyżej napisałem WYRAŹNIE: [b]STi7100[/b] na podstawie własnych algorytmów zaszytych w podręcznej pamięci. Kto stowrzył ten algorytm, na 100% nie wiem, zakładam ,że programiści ADB.

PS. tak samo robią producenci tych drogich zewnętrznych skalerów: skaluje wyspecjalizowany procesor na podstawie własncyh algorytmów.

Faroudja i Zoraz to wyspecjalizowane i zamkniete kości do masowych rozwiązań, bez mozliwości upgrade'u.

Dlatego w nbox-ie mamy taki WYPAS !!!.


Widzę, że jak jestem pipipipi to mi się lepiej i więcej pisze :P .

Pozdro

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 11:10 ']Gustaw, zakładam, że chesz mnie jednak [pipipi]  :D  :(  :D .

Dlatego w nbox-ie mamy taki WYPAS !!!.
Widzę, że jak jestem [beee] to mi się lepiej i więcej pisze  :D .

Pozdro
[right][post="11574"][/post][/right][/quote]

No dobra pmcomp to jaki... rehehe. A jak jest z ClariTV jezeli juz o testach mowimy? Czy jakosc SD faktycznie stoi na wysokim poziomie (nie, nie chodzi mi tu o skalowanie) i czy audycje beda w panoramie szly (a jezeli, to... w jakiej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak kolega w innym temacie czy [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/a98259.php?sid=ce5924b19dd5d83"]http://www.dipol.com.pl/sklep/a98259.php?sid=ce5924b19dd5d83[/url] takie cuś pojdzie i czy jest jakaś tańsza wersja tego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' date='23.09.2006, 16:32 ']jak kolega w innym temacie czy [url="http://www.dipol.com.pl/sklep/a98259.php?sid=ce5924b19dd5d83"]http://www.dipol.com.pl/sklep/a98259.php?sid=ce5924b19dd5d83[/url] takie cuś pojdzie i czy jest jakaś tańsza wersja tego ??
[right][post="11594"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Mysle że lepszym i tanszym rozwiązaniem bylo by podlaczenie do multiswitcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to żeby jednym kablem wbudowanym w ściane pociagnąć dwa do n-boxa a tym multiswitchem chyba sie czegos takiego nie da zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli czyta to ktoś z pracowników ADB to proszę szybko dorobić technologię Unicable bo ciągnięcie drugiego kabla do waszego STB oferowanego w w nowej platformie to nie jest nowoczesna technologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może ktoś zna odpowiedzi na poniższe pytania:

1) czy można dostroić manualnie dowolny program TV SAT (jeśli zna się parametry)?
2) czy można odbierać programy na komputerze z kartą DVB-S?
3) czy 3 części dysku PVR (VoD, time shift, record) są podzielone po równo? czy można ten podział ewentualnie zmienić, jeśli np. ktoś nie będzie korzystał z VoD?
4) czy jest możliwe wgranie plików z filmami lub muzyką (MP3 lub MP4) na dysk PVR z komputera?
5) czy jest możliwe zgranie nagranych plików z dysku PVR do komputera?

Pytam o te funkcje, gdyż zastanawiam się co zrobić, jeśli nbox PVR nie spełni tych oczekiwań które mają zaawansowane tunery DREAMBOX'a czy KAON'a... Jeśli nawet karta DVB-S w komputerze nie umożliwi odbioru, wtedy oznaczałoby to, iż w przypadku nowej platformy jesteśmy SKAZANI na ich dwa (jak na razie) tunery i koniec basta... Oby nie ;-)

Pozdrawiam,
Jerry_R :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='23.09.2006, 01:15 ']Bedzie możliwość odbioru kanałów HD FTA. Taki własnie leciał na pokazie. Zapomniałem nazwy ale coś z LUX. Sorx jestem już trochę zmęczony.
I to jest właśnie problem. Plazmy z DVi bez HDCP. Obraz HD na takiej plaźmie zostanie zeskalowany do jakości SD czyli Standard Definition (jakość DVD).

Ale masz component zatem pojdzie Ci HD : ) aż po 1080i. Więc spokojnie. Po to jest właśnie to wejście, żeby między innymi poratować posiadaczy np. plazm bez HDCP.
[right][post="11498"][/post][/right][/quote]

No właśnie GMERU. Zaczynam się gubić...

To jak to jest właściwie:
czy z Nboxa wychodzi sygnał HD po componencie? HDCP czyli ochrona, nie jest zastosowana na tym łączu?
wcześniej wyczytałem ze musi być odbiornik z HDCP zeby ogladać kontent HD.

Reasumując: Philek 32PW9551 ma ciulowaty obraz po HDMI (drga) a po componencie jest git, więc N-box + Philek bedzie działał po componenciez full HD??

Bo coś sie mnie tu już miesza odnosnie HDCP...

thanks za wcześniejszą odp (niestsety nie po mojej myśli)


aaaa ... tak se teraz wydumałem>>>

a N-box --> component --> DVI w monitorach komputrowych CRT :(
pójdzie ;D ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze jedno wyjscie z sytułacji ktore prawdopodbnie ja zastosuje tak mam rozwiazana cyfre na drugim telewizorze tzn.mozliwosc zmiany kanałów.
Rozwiazanie to jest proste jesli chodzi o zwyklą jakość TV stosuje przedłużacz pilota bezprzewodowy.A obraz ciagne dalej z wyjscia po kablu antenowym i podłanczam do tv antene i wyszukuje mi n jako kanał w tv.z hdmi bedzie gorzej. Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten philips to tv crt, ktory ma rozdzielczosc taka sama jak kazdy inny tv crt, wiec podlacz sobie czym chcesz-pelnego HD i tak na nim nie obejrzysz, bo bedzie przerobione do zwyklego pal.
Ja sie dzis zdecydowalem na zakup plazmy 50" pod katem platformy N, konsol X360, Wii i PS3. Dajcie mi tylko jakis rozdzielacz component, bo na starcie bede podlaczal 3 urzadzenia do 1 wejscia component w tv :( Naogladalem sie w Media MArkt roznych plazm. Zdecydowalem, ze jak kupie 42", to bede zalowal, ze za maly dla rodzicow :D To z ojcem wybralismy model 50-calowy. Teraz tylko czekam na paczke ze sklepu internetowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z gory przepraszam ze troszke nie w temacie i moze troszke banalem zajedzie;)
czy to prawda ze kablem hdmi-dvi nie pojdzie dzwiek? moj tv nie ma hdmi wiec nboxa musialbym podlaczac hdmi-->dvi...czy takie cos przejdzie?

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś zna odpowiedzi na poniższe pytania:

1) czy można dostroić manualnie dowolny program TV SAT (jeśli zna się parametry)? - [color="red"]NIE[/color]
2) czy można odbierać programy na komputerze z kartą DVB-S? - [color="red"]NIE[/color]
3) czy 3 części dysku PVR (VoD, time shift, record) są podzielone po równo? czy można ten podział ewentualnie zmienić, jeśli np. ktoś nie będzie korzystał z VoD? - [color="red"]NIE, nie można, nie są po równo[/color]
4) czy jest możliwe wgranie plików z filmami lub muzyką (MP3 lub MP4) na dysk PVR z komputera? - [color="red"]na dzień dzisiejszy NIE[/color]
5) czy jest możliwe zgranie nagranych plików z dysku PVR do komputera? [color="red"]NIE[/color]

Pytam o te funkcje, gdyż zastanawiam się co zrobić, jeśli nbox PVR nie spełni tych oczekiwań które mają zaawansowane tunery DREAMBOX'a czy KAON'a... Jeśli nawet karta DVB-S w komputerze nie umożliwi odbioru, wtedy oznaczałoby to, iż w przypadku nowej platformy jesteśmy SKAZANI na ich dwa (jak na razie) tunery i koniec basta... Oby nie ;-)

[color="red"]Tak właśnie miało być od początku. Tu masz tuner za 99,- zł, Dram DM8000 ma kosztować ok. 4000,- zł. Odpowiedz sobie co lepsze.
Jak cię stac kupisz Dreama, ale i tak na "n" ... będzie ciemność. Karta jest sparowana z nboxem.

Pozdor[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...