mambo1971 0 Posted February 11, 2009 To może coś krótko z mojej kolekcji:(oczywiście w skali 10 pkt) 1. Wall-e - Obraz 10, dźwięk 9, 2. Jaja w tropikach - obraz i dźwięk na 9, i na koniec kapitalnie zrealizowany koncert: 3. John Mayer - obraz referencyjny, dźwięk hi-end. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Deimos 956 Posted February 12, 2009 (edited) A na jakim to sprzęcie uzyskał Kolega dźwięk Hi-End? Bo ja się zastanawiam nad kupnem Pioneera BDP-LX91 No już się nie zastanawiam, bo od dwóch dni go użytkuje i tylko same superlatywy, dźwięk i obraz także z DVD to rewelacja... Edited March 12, 2009 by Deimos Quote Share this post Link to post Share on other sites
AreckiW 6 Posted March 13, 2009 (edited) Okładka w czasie delegacji du Pa ryża zakupiłem we Fnacu 4 pozycje na BR za 50 ? (wychodzi siakieś 12,5 ? za tytuł). Ale wśród tych pozycji jest jedna zasługująca na szczególne wyróżnienie: to 3-płytowe wydanie specjalne filmów: WIELKI BŁĘKIT (Le Grand Bleu) Luca Bessona, w wersji zremasterowanej i długiej (2h48m). Obraz 2,35:1 1080p o wspaniałej jakości, jak dla mnie 9-10/10, cudowne kolory, czyściutki, mimo że ma już 20 lat. Bit rate nie spada poniżej 30 MBit/s. No i cudowna muzyka Erica Serra w DTS HD MA 5.1, też w świetnej jakości, wg mnie 9-10/10. Jest tylko jeden mały minus, a w zasadzie dwa. Pierwszy to brak polskich napisów, ale są angielskie (dla mnie wystarcza) i francuskie. A drugi minus jest większy: niestety jest tylko jedna ścieżka dźwiękowa z francuskim dubbingiem (oryginał jest nakręcony po angielsku), choć dziwna sprawa, że niektóre fragmenty filmu są w oryginale po angielsku, i na szczęście Jean Reno (Enzo) mówi cały film swoim głosem, chociaż po francusku. Nie zmienia to faktu, że wydanie jest miodne. Druga płyta BR w wydaniu to film dokumentalny z życia oceanów, nakręcony 3 lata po Wielkim Błękicie, pod tytułem ATLANTIS. Obraz świetny, jak w Błękicie, dźwięk również, wybornie brzmi muzyka Erica Serra w DTS HD MA 5.1. Trzecia płyta to dokument na DVD z realizacji Wielkiego Błękitu. Warto było, świetne wydanie...i za ok. 55 zł. A film można oglądać i słuchać w nieskończoność, szczególnie na Kuro i Onkyo + Jamo pozdrowienia Edited March 13, 2009 by AreckiW Quote Share this post Link to post Share on other sites
mambo1971 0 Posted March 14, 2009 Z mojej kolekcji : Debeściaki: 1. Ja robot - obraz 9, dźwięk 9 2. Mroczny rycerz - obraz 9, dźwięk 10 3. Książe Kaspian - obraz 9,5 dźwięk - ang. 9, polski 8 Cienkie bolki: 1. Patriota - obraz 7, (niestety ale chyba polska wersja jest jakaś skopana- widac uporczywe ziarno, szumy i inne brudy, a na zagranicznych forach film zbiera 9-tki i 10- tki za obraz), dźwięk 8, 2. Na fali - obraz 7, dźwiek 7 3. AVP2 Requiem- obraz 6,5 (chyba znowu zwalony remaster, film ma kiepski kontrast, sceny dzienne wyglądaja jak po zmroku, wygląda na jakiś problem z gammą, a za granicą same 9-tki za obraz), dźwięk ok. Quote Share this post Link to post Share on other sites
madej23 0 Posted March 30, 2009 1. Patriota - obraz 7, (niestety ale chyba polska wersja jest jakaś skopana- widac uporczywe ziarno, szumy i inne brudy, a na zagranicznych forach film zbiera 9-tki i 10- tki za obraz), dźwięk 8, Posiadam wersję Patrioty kupioną w Wielkiej Brytanii i muszę powiedzieć że owa wersja jest również słabiutka. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Guest Posted March 31, 2009 1. Patriota - obraz 7, (niestety ale chyba polska wersja jest jakaś skopana- widac uporczywe ziarno, szumy i inne brudy, a na zagranicznych forach film zbiera 9-tki i 10- tki za obraz), dźwięk 8,Posiadam wersję Patrioty kupioną w Wielkiej Brytanii i muszę powiedzieć że owa wersja jest również słabiutka. Innej wersji chyba nie ma na świecie poza tą jedną: Numer katalogowy: BD 30441LC (PL - Polska) okładka w języku angielskim Numer katalogowy: SDSB 30441 (DK - Dania) Numer katalogowy: 04338 (ES - Hiszpania) Numer katalogowy: SBR 30441 (UK - Wielka Brytania) Numer katalogowy: 16718LIT (US - Stany Zjednoczone) Ta sama płyta w każdym z wyżej podanych numerów. Quote Share this post Link to post Share on other sites
AreckiW 6 Posted April 13, 2009 (edited) * Helikopter w Ogniu w końcu obejrzałem Helikopter w Ogniu (Black Hawk Down), obraz MPEG2, ale jakość dochodzi do 30 Mbit/s, bardzo dobry, świetna kolorystyka wojenna, dla mnie obraz 9/10, dźwięk LPCM 5.1, oczywiście 4,6 Mbit/s, również bardzo dobry, chociaż nie wzorowy, ale dynamiczny, 9/10. A filmowi daję 10/10, świetna robota, trzyma w napięciu przez całe 2,5 godziny, świetna obsada i rewelacyjne zdjęcia Slawomira Idziaka oraz cudna muza Hansa Zimmera. Polecam, dla mnie płyta ląduje na półce na kolejne razy. * 300 Rewelacyjny technicznie, dźwięk 10/10, fantastyczna dynamika i panoramowanie, wojnę czułem na sobie i w sobie (przepona poddana ciśnieniu powietrza z suba ściska w dołku :-)) obraz 9,5/10, świetny, zabrałem pół punktu, bo jednak ździebko niedoskonałości (inna sprawa, że nie sztuka zrobić film na komputerze, nawet tak świetnie jak 300, ale o wiele bardziej cenię filmy zrobione w naturze (Helikopter w ogniu, Casino Royale). Płyta zostaje w zbiorach. pozdrowienia Edited April 13, 2009 by AreckiW Quote Share this post Link to post Share on other sites
pmcomp 1,500 Posted April 13, 2009 * Helikopter w Ogniuw końcu obejrzałem Helikopter w Ogniu (Black Hawk Down), obraz MPEG2, ale jakość dochodzi do 30 Mbit/s, bardzo dobry, świetna kolorystyka wojenna, dla mnie obraz 9/10, dźwięk LPCM 5.1, oczywiście 4,6 Mbit/s, również bardzo dobry, chociaż nie wzorowy, ale dynamiczny, 9/10. A filmowi daję 10/10, świetna robota, trzyma w napięciu przez całe 2,5 godziny, świetna obsada i rewelacyjne zdjęcia Slawomira Idziaka oraz cudna muza Hansa Zimmera. Polecam, dla mnie płyta ląduje na półce na kolejne razy. Lepiej obejrzyj wersję skandynawską w AVC. Tam nie ma ziarna a dźwięk jest w 7.1. To jest dopiero miodzio. Pozdro Quote Share this post Link to post Share on other sites
AreckiW 6 Posted April 13, 2009 to ziarno mi nie przeszkadza, zresztą jest go minimalnie, pasuje do tematyki wojennej ale 7.1 by się temu filmu przydało, oj przydało tylko film ma mnóstwo żargonu wojskowego i bez napisów PL jakoś mi nie pasi Quote Share this post Link to post Share on other sites
Lord Rayden 1 Posted June 2, 2009 (edited) * Shooter (Strzelec) 2007. Video - 8/10 (są kaszety przy obrazie 16:9) Audio - 5/10 - tylko Dolby Digital 5.1 Subtitles PL - OK Film akcji, wart oglądnięcia. Zachowam go - także przez sentyment. To pierwszy film na jakim byłem w kinie z moją dziewczyną . Edited June 2, 2009 by Lord Rayden Quote Share this post Link to post Share on other sites
Guest Posted June 11, 2009 1. BRDVD 0016 MIDNIGHT MEAT TRAIN - NOCNY POCIĄG Z MIĘSEM 2. BRDVD 0015 SENNOŚĆ 3. BRDVD 0014 BABYLON A.D. 13-12 ? 4. BRDVD 0011 YING XIONG - HERO 10 ? 5. BRDVD 0009 SHI MIAN MAI FU - DOM LATAJĄCYCH SZTYLETÓW 6. BRDVD 0008 JI JIE HAO - OSTATNIA BITWA 7. BRDVD 0007 PORA MROKU 8. BRDVD 0006 OVER HER DEAD BODY - NAWIEDZONA NARZECZONA 9. BRDVD 0005 I COULD NEVER BE YOUR WOMAN - NIGDY NIE BĘDĘ TWOJA 10. BRDVD 0004 CAPTIVITY - SADYSTA 11. BRDVD 0003 VEXILLE 12. BRDVD 0002 WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI 13. BRDVD 0001 U PANA BOGA W OGRÓDKU Posiadam większość filmów z Vision, ale nie mogę doszukać się brakujących numerów, może ktoś mnie oświeci... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Lord Rayden 1 Posted June 17, 2009 Może wiecie czym różni się wersja BD Pathfinder (Tropiciel) Unrated od Extended Edition ? Czy to po prostu to samo ? Quote Share this post Link to post Share on other sites
pwt 0 Posted June 17, 2009 Posiadam większość filmów z Vision, ale nie mogę doszukać się brakujących numerów, może ktoś mnie oświeci... wiatam to są wszyskie filmy które wydał Vision brakujące nr. to prawdopodobnie filmy które wypadły z zapowiedzi Quote Share this post Link to post Share on other sites
AdasJ 0 Posted July 17, 2009 Eagle Eye: Obraz: 9/10 Dźwięk: 9/10 Quote Share this post Link to post Share on other sites
AreckiW 6 Posted July 18, 2009 Batman Początek: Obraz: 9/10 Dźwięk Dolby True HD: 8/10 Sin City: Obraz: 10/10 Dźwięk DTS HD MA 5.1: 9/10 oba filmy świetne, ale to tutaj się nie liczy pozdr. Quote Share this post Link to post Share on other sites
djrobus 54 Posted July 19, 2009 Oprócz jakości warto ocenić treść Quote Share this post Link to post Share on other sites
DIABLO73 0 Posted October 29, 2009 Witam.........Odświeżam ten temacik Panowie ..........i bardzo bym prosil o oceny ,opinie Filmów Blu Ray , które posiadacie w swoich kolekcjach Quote Share this post Link to post Share on other sites
autorus 11 Posted October 29, 2009 (edited) No wiec Across the Universe, napisy pl, kupiona w UK. Dla mnie jeden z najlepszych filmów muzycznych, jeśli ktoś lubi te klimaty Beatles . Zreszta potem ściągnąłem z us soundtrack Autorus Edited October 29, 2009 by autorus Quote Share this post Link to post Share on other sites
djrobus 54 Posted October 29, 2009 A w mojej kolekcji: Admirał Made in Russia 2008 124 minuty DTS HD MA 7.1 ścieżka rosyjska Napisy: rosyjskie, angielskie Video: 1080p/AVC MPEG-4 1.78:1 Rating IMDb : 6,8/10 Za Filmweb: "Film Andreia Kravchuka ukazuje, zakazaną w czasach radzieckich, historię ostatnich czterech lat życia admirała Kołczaka. Są to czasy niespokojne. Trwa I wojna światowa a w samej Rosji rozpoczyna się rewolucja bolszewicka. Po przewrocie tytułowy admirał nie składa przysięgi rewolucjonistom i rozpoczyna wojnę o utrzymanie dawnego status quo. Jeszcze przed rewolucją poznaje piękną Annę, w której się zako[beeep]e ze wzajemnością". Więcej INFO Trailer I krótko moje wrażenia: Ścieżka audio na 9, video na 8, sam film na mocną 7 z plusem. Ciekawa historia dramatu jednostki na tle bolszewickich pomysłów urządzenia świata na nowo. Dla kobiet niewątpliwie ważnym będzie wątek miłosny (a nawet wzruszający) Dla panów ku uwadze, oprócz interesujących scen batalistycznych, niewątpliwa uroda rosyjskich aktorek. Ten film nie miał premiery w Polsce. Jak kiedyś ukaże się na polskim rynku BD, to naprawdę gorąco polecam! Ale nie za 119 złotych heh Quote Share this post Link to post Share on other sites
BoDeX 121 Posted October 29, 2009 MNIAM - także mam ... Quote Share this post Link to post Share on other sites
djrobus 54 Posted October 30, 2009 Zapomniałem dodać, że rosyjskie wydania BD - w tym filmów made in hollywood - są o niebo lepsze niż u nas w stosunku do końcowej ceny. Choć cena Admirała to ok 110 zł. W przeliczeniu z RUR robi przysiad Quote Share this post Link to post Share on other sites
Hiperboll 2 Posted October 31, 2009 (edited) Film oglądałem dobry, ale scen batalistycznych mało.Jedna na początku. Moja ocena to 8/8 Pozdro Edited November 2, 2009 by BoDeX Quote Share this post Link to post Share on other sites
DIABLO73 0 Posted November 5, 2009 Witam.........Odświeżam ten temacik Panowie ..........i bardzo bym prosil o oceny ,opinie Filmów Blu Ray , które posiadacie w swoich kolekcjach tongue.gif Quote Share this post Link to post Share on other sites
misfit 595 Posted November 5, 2009 Trick 'R Treat - cztery lóźno ze sobą powiązane historie rozgrywające się podczas Halloween. Fajnie oddany klimacik Halloween, do tego sporo twistów z kategorii tych nieprzewidywalnych. IMO zdecydowanie warty obejrzenia - jeden z lepszych filmów w swoim gatunku. Akcja filmu przez 95% czasu rozgrywa się w nocy - czerń i widoczność detali w mroku na bardzo dobrym poziomie. Czasami pojawia się ziarno, ale jest ono na tyle niewielkie, że nie rzuca się w oczy w trakcie oglądania filmu. Ostrość niezła, ale nie rewelacyjna, faktura twarzy dość średniawa, ale broń boże nie ma oznak DNR'a. Nie mogę się zdecydować między 7 a 8, więc końcowa ocena obrazu - 7.5 na 10. Co do dźwięku to z początku byłem trochę zawiedziony niewielką aktywnością surroundów, ale druga część filmu, a szczególnie końcówka, z nawiązką to rekompensują. 8 na 10. Quote Share this post Link to post Share on other sites
telemaniak 1 Posted November 13, 2009 Righteous Kill (2008) (Zawodowcy) W rolach głównych Robert De Niro oraz Al Pacino. Obraz 1080i Dźwięk DTS HD MA Film gdzie wracają już dziadkowie, tak pamiętni ze wspaniałych ról w "Heat", tym razem staja w jednym szeregu, a szkoda bo lepiej wychodziło im to w Gorączce. film wart obejrzenia, szybki, i zaskakujący. Obraz. trochę więcej się spodziewałem po tym dziele, ale cóż fabuła zrekompensowała ubytki, choć w ostatnich minutach podejrzewałem że coś obraz idzie ze swoim bitrate w dół... może wrażenie. jednak niektóre sceny były już lepsze. przyznam że w połowie filmu zwiększyłem ostrość. Dzwięk. hmmmm , w sumie film nie akcji, gdzie wszystko wybucha nam w domu is sąsiedzi myślą że kuchenka gazowa nam wybuchła lub bojler , a tu potężne zaskoczenie. Tylne głośniki pracują cały czas wiernie oddając otoczenie scen i wprowadzając nastrój. co prawda mój ampli nie ma wsparcia HD MA ale samo DTS odebrał z PS3 i byłem bardzo zadowolony z dźwięku. minuta 37 filmu.... fajny motyw dźwiękowy. Kolejna akcja 58minuta i znów raj dla słuchu. Na samym końcu w 1h26min myślałem że ktoś z budynku zgłosi że u mnie są zabawy z bronią i ktoś strzela na oślep.w tej scenie bardzo naturalnie oddano dźwięk wystrzału.... polecam zwiększyć też bas do filmu.... sami zobaczycie dlaczego. Podsumowując : doskonały filmik na friday evening + beer... Obraz 7/10 Dźwięk 9,75/10 miłego oglądania Quote Share this post Link to post Share on other sites