Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 32PW9551/12 CRT!!! Żadne tam płaskie;p

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestjia współpracy n-box po hdmi przedstawia sie u mnie dokładnie tak jak opisałeś.

Co do jakości obrazu to zostało to już obiektywnie stwierdzone - lepszy sygnał podawany jest na komponencie.

Dzieje się tak ponieważ na złączu komponentowym działaja w n-boxie poprawiacze ekranu które są wyłączone dla HDMI.

Potwierdziły to obserwacje porwadzone na dwóch takich samych TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto wypowiedź Pana Wojciecha Białka z dzialu technicznego ITI lub z jakiegoś takiego działu.



[i]

HDMI - testowaliśmy na całej masie telewizorów, jak łatwo zgadnąć nie na wszystkich istniejących. Robiliśmy tak, bo wiadomo nam, że standard HDMI jest młody i niektóre ekrany mają z nim problemy. Hot line zbiera informacje o problemach, byśmy mogli je zweryfikować. W momencie wypuszczania boxa wszystkie znane problemy były usunięte, ale kilkadziesiąt telewizorów u nas, to nie tysiące u klientów. Najciekawsze dla nas są przypadki, gdy inne urządzenie (np DVD) działa z danym telewizorem przez HDMI a nbox nie - ale taki przypadek do mnie jeszcze nie dotarł. DVI dotyczy zwykle starszego sprzętu. Warto sprawdzić, czy ekran przymuje przez DVI rozdzielczości HDTV a nie tylko “komputerowe”.

Ustawianie kolejności programów, astra itd. - nbox jest dla wszystkich i był projektowany tak, by zawierał tylko ważne funkcje nie gąszcz ustawień. Dostaję pytania “a czy można obierać feedy z wozów transmisyjnych o niskim symbolrate” - nie problem to zrobić, ale większość kientów tego nie potrzebuje. Najfajniejsze jest to, że hardware nboxa ma spore rezerwy, a nowe oprogramowanie możemy wysyłać przez satelitę - jeśli bylismy w błędzie i zrezygnowaliśmy z funkcji, które są niezbędne dodamy je, dodamy też wiele nowych usług…

DISEq - tu niespodzianka - diseq jest w nbox, wiem, że dla wielu klientów jest niezbędny i został zaimplementowany tak, by w rozbudowanej instalacji można było wybrać konwerter skierowany na Hot Birda. Jest on uktyty w menu instalatorskim. Już widzę, że w kolejnym wydaniu oprogramowania będzie trzeba go przenieść do widocznego menu i oddzielić od ustawień głównego transpondera, których absolutnie nie ma co zmieniać. Do menu instalatorskiego można wejść wciskając “żółty”, 7,2,8 (SAT) z poziomu menu “ustawienia” lub dla nowego boxa, który nie pobrał presetów, z poziomu komunikatu o braku sygnału. Wierzcie mi - wiele osób może zrobić sobie kłopot, zmieniając ustawienia bez zrozumienia, ale instalatorom i tym, którzy wiedzą co to DISEq pomoże.

Wojtek Białek
Kierownik Działu Audytu Wewnętrznego i Kontroli Jakości N
[/i] Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='markx' post='15712' date='19.10.2006, 08:48 ']Ja mam 9520 i juz chcialem sprzedawac, zeby zakupic 9551 ale chyba sie wstrzymam. Na pewno ladniejsze jest menu w 9520 ;) Tak, ze rowinez interesuje mnie ta kwestia. Czy warto pozbywac sie 6 miesiecznego telewizora i zamieniac go na 9551? Ma ktos mozliwosc przestesowania tych 2 odbiornikow razem pod katem n?[/quote]

Różnica jest chyba zasadnicza... W końcu 9520 nie odtwarza HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maly_fcb' post='15757' date='19.10.2006, 11:02 ']Różnica jest chyba zasadnicza... W końcu 9520 nie odtwarza HD...[/quote]

Ale zes powiedzial nowosc. 9551 tez nie jest do konca HD Ready. Znaczek to jedno, a praktyka (jak widac po postach) drugie. Mi chodzi o test praktyczny. Czy faktycznie n nadaje w takiej jakosci, ze warto wywalic 9520 (calkiem nowy) na zlom? Jak sie ma obraz z n na 9520?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maly_fcb' post='15764' date='19.10.2006, 11:32 ']To sobie przeczytaj jak wygląda materiał w HD na tym telewizorze. W końcu były przeprowadzone testy. Albo Ci zależy na HD albo wystarczy Ci sygnał SD chociaż ten na n-ce chyba też będzie wyglądał gorzej niż przez Component jeśli obraz jest skalowany do wyższej rozdzielczości.[/quote]

Wiem jak wyglada material HD na 9551, czytalem. Duzo zalezy od samej n'ki. Ale nie wiem jak wyglada ten material na 9520 z pixelplus2, a chetnie bym sie dowiedzial. Jezeli roznica jest kosmos na korzysc 9551, ten sam material wyglada niebo lepiej, to jutro wywalam swoj 9520. Ktos testowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='markx' post='15771' date='19.10.2006, 11:46 ']Wiem jak wyglada material HD na 9551, czytalem. Duzo zalezy od samej n'ki. Ale nie wiem jak wyglada ten material na 9520 z pixelplus2, a chetnie bym sie dowiedzial. Jezeli roznica jest kosmos na korzysc 9551, ten sam material wyglada niebo lepiej, to jutro wywalam swoj 9520. Ktos testowal?[/quote]

Twojego modelu tu nikt jak widać nie testował . Skoro stać Cie na wywalenie swojego prawie NEW TV to kup sobie LCD-ka i będziesz miał pewność z HD READY


Jak sama nazwa formu mówi HDTVPolska, tu się głównie rozmawia o TV obsługujących HD, dlatego 551 i samsung 409 były dokładnie omawiane bo one to obsługują ( w mniejszym lub większym stopniu - to nie istotne) ale obsługują bo mówią o tym ich instrukcje i oficjalne specyfikacje, tu natomiast były tylko testy.

Odpowiedź na Twoje pytanie znajdziesz też w instrukcji obsługi swojego TV ,a jak zakupisz już N-kę to sam się pochwal się fotosami jak to gra na Twoim Philipsie. Bo chyba taniej kupić N-kę niż TV :)

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='15797' date='19.10.2006, 13:13 ']Twojego modelu tu nikt jak widać nie testował . Skoro stać Cie na wywalenie swojego prawie NEW TV to kup sobie LCD-ka i będziesz miał pewność z HD READY
Jak sama nazwa formu mówi HDTVPolska, tu się głównie rozmawia o TV obsługujących HD, dlatego 551 i samsung 409 były dokładnie omawiane bo one to obsługują ( w mniejszym lub większym stopniu - to nie istotne) ale obsługują bo mówią o tym ich instrukcje i oficjalne specyfikacje, tu natomiast były tylko testy.

Odpowiedź na Twoje pytanie znajdziesz też w instrukcji obsługi swojego TV ,a jak zakupisz już N-kę to sam się pochwal się fotosami jak to gra na Twoim Philipsie. Bo chyba taniej kupić N-kę niż TV :)[/quote]

Wiadomo, ze mowiac "wywale" chodzilo mi o sprzedaz odbiornika, dolozenie pare stow i kupienie 9551. Na glowe nie upadlem :) Wiem, ze to forum o HD, ale zapytac przeciez mozna. A nuz ktos posiada taki odbiornik, albo ma mozliwosc porownania. Z n sie wacham, bo widze ze jak na start maja duze klopoty. Jak beda juz glosy, ze obraz jest OK (a nie w SD mono), to sie skusze. Wtedy na pewno zdam relacje co i jak.

A tak na marginesie to za TV zaplacilem pol roku temu 3000, juz po rabacie (byl za 3600!). Szok jak to leci w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='markx' post='15818' date='19.10.2006, 14:11 ']Wiadomo, ze mowiac "wywale" chodzilo mi o sprzedaz odbiornika, dolozenie pare stow i kupienie 9551. Na glowe nie upadlem :) Wiem, ze to forum o HD, ale zapytac przeciez mozna. A nuz ktos posiada taki odbiornik, albo ma mozliwosc porownania. Z n sie wacham, bo widze ze jak na start maja duze klopoty. Jak beda juz glosy, ze obraz jest OK (a nie w SD mono), to sie skusze. Wtedy na pewno zdam relacje co i jak.

A tak na marginesie to za TV zaplacilem pol roku temu 3000, juz po rabacie (byl za 3600!). Szok jak to leci w dol.[/quote]



Noo to za tyle dziś byś miał już podstawowego LCD-ka HD Ready, ja kupiłem 551 za 2200 2 tygodnie temu , pewnie za jakis miesiąc będzie za 1600, ale już nie patrze na ceny.

Nie chciałem brać słabego LCDka do Kablówki i DVD bo obraz na CRT jest lepszy , jak już coś to z wyższej klasy za okolo od 4500 w góre , ale puki co szkoda mi kasy było na takie telewizory. Poczekam aż będzie więcej tego HD w Polsce bo dla samego N nie ma sensu wydawać kilkudziesięciu tyś na TV , na razie poogladam na tym co mam. To tylko moja opinia

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PANOWIE !

Bardzo istotne jest czy pixel plus 2 góruje na pixel plusem 1 ? Pozatym TV 9520 ma Digital Natural Motion a 9551 go nie ma - ktoś wczesniej pisał ze DNM powoduje całkowity brak migotania obrazu !!!! Czy jest jakiś
spec - tester co zna dogłebnie to zagadnienie - Moze serwis philipsa odpowie ?!?


pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Pixel Plus 2 dwa jest lepszy jak ktoś lubi teatralny obraz to na pewno jest lepszy pewnie kwestia przyzwyczajenia co do Digital Natural Motion to rzeczywiście jest to spora zaleta choć ja nadal widzę rozmycie w ruchu pewnie jest mniejsze ale jest tylko przy sygnale HD pixel + nie działe i nie jest potrzebny, obraz jest 50-60hz i rozmycia takiego nie ma jak przy 100hz z pewnością sygnał HD jest znacznie lepszy niż pixel plus 2. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko do posiadaczy Philipsa 9551 - Da się w nim wyłączyć pixel plus 1 w zwykłym menu? Czy trzeba w menu serwisowym? Czy może w ogóle sie nie da? Dziś się na sklepie bawiłem i nie mogłem takiej funkcji na pilocie znaleźć.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedna poważną wątpliwość co do tego TV.
Trochę szukałem opinii o TV Philipsa - tym 32 calowym i jego 29 odpowiedniku 29PT9521.
Bo oprocz tego jaki model kupic to do konca nie jestem pewien czy warto sie juz pakowac w TV panoramiczny - skoro 99% kanalow nadaje w 4:3, a u mnie (jak juz bede mial n-ke bo teraz mam pakiet minimalny - 8 kanalow na UPC ) glownie beda ogladane TVN, TVN24, TVP2 i kanaly dzieciece

no i znalazlem
na skapcu
[url="http://skapiec.pl/site/cat/23/comp/85992_komentarze/"]http://skapiec.pl/site/cat/23/comp/85992_komentarze/[/url]
[url="http://skapiec.pl/site/cat/23/comp/85991_komentarze/"]http://skapiec.pl/site/cat/23/comp/85991_komentarze/[/url]

i na innym forum hdtv:
[url="http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5602&page=8"]http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5602&page=8[/url]

powtarzajace sie opinie o kiepskim kineskopie w tych philipsach - konkretnie chodzi o to ze ludzie skarza sie na przebarwienia ekranu - biel wchodzi z jednej czesci ekranu w cyan, a z drugiej w magente
mowia tez o jakis plamach
a najgorsze ze to ponoc norma i serwis Philipsa nie uznaje takiego TV za wadliwy
ogladalem te telewizory i nic takiego nie zauwazylem

pytalem w sklepach - jeden sprzedawca wiedzial o co chodzi i mowil ze owszem - przebarwienia moga wystapic po miejscowym nagrzaniu kineskopu i ze plama powinna zniknac jak sie tylko przelaczy kanal na inny - tzn zmieni obraz na ekranie
jest to problem glownie przy wyswietlaniu obrazu z komputera

czy Ci ludzie - wszyscy - przesadzaja i narzekaja na chwilowe przebarwienia, czy tez faktycznie ogladajac mecz pilki czy hokeja mozna miec pol boiska w niezupelnie takim kolorze jak byc powinno

Czy zauwazyliscie tego typu przebarwienia na swoich TV?

Druga rzecz - ogladalem tv philipsa - ten 29 calowy - w dwoch slepach - w obydwu ostrosc obrazu bila inne TV na glowe, ale gorzej z kolorami - nizszy kotrast i bardzo brzydki kolor skory - jak na moj gust za duzo zielonego
a moze to wlasnie to przebawienie kineskopu?

generalnie od przeszło tygodnia łażę po sklepach, siedzę nocami na internecie i nie moge zdecydowac sie na TV :)
a chce już kupic jakikolwiek TV bo mnie szlag trafia jak probuje zmienic kanal albo podglosnic uzywajac rozwalonego pilota do mojego 14 calowego monstum marki Sanyo :D

mam okolo 2 tys. zl i w tym momencie rozważam 4 (sic!) opcje:
1. jak najtanszy tv 29 cali - moze nawet 50hz? - i za 2-3 lata zmiana tv na HD
ze 100Hz mysle o Thompsonie DM400 - za ok 1100zl

2. TV 29 cali Philipsa hd prepared
rezygnuje z panoramy - ale jakby co to jest hdmi - wiec z takim bym juz zostal az sie zepsuje, czyli mam nadzieje ze dluugie lata - ale te przebarwienia kineskopu - nie wiem co o tym myslec

3. tv 29 cali philips model pt8609 - nie ma pixelplusa jest tanszy, cos pomiedzy opcja 1 i 2
no i moze ma inny kineskop? - ogladalem go dzisiaj w jeszcze innym sklepie - kolory bez zarzutu - kolor skory wyglada ladnie i naturalnie, obraz ostry, nie ma tylko HD

4. panorama Philipsa hd prepared i spokoj z zakupami tv na dluzszy czas - az sie zepsuje B)
z tym ze na panoramie wszystko jest znieksztalcone -mowie o normalnej telewizji - bo taka jednak w 90% bede ogladac
w sumie nikt chyba nie wie jak sie to wszystko rozwinie
moze stanieja tv full HD a moze nie
moze bedzie mnostwo polskich kanalow HD a moze nie
generalnie nie tyle mnie interesuje rozdzielczosc co wlasnie format obrazu
jezeli bys sie okazalo ze telewizje polskie w koncu zaczna nadawac w panoramie to faktycznie 32 cali ma sens, ale jezeli nie to kupie panorame i ciagle bede ogladal z paskami po bokach

moze ktos z Was mi pomoze - przekona do ktorejs opcji
pomozcie bo mnie zona z domu wyrzuci jak przez kolejny tydzien bede jezdzil po sklepach rtv i nic nie wybiore :)

dzieki, pozdrawiam
Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ale nam się wątek rozwija :D

Zacznę od tego że [b]zoptymalizowałem ustawienia w Philipsie[/b] i teraz moim zdaniem jest dużo lepiej jeśli chodzi o kolory i geometrie zatem podaje:

Menu Serwisowe:

RGB align:

AKB: ON

White tone->Normal->

Red – 0
Green – 0
Blue – 0

CL – 15

Geometry->Horizontal->

HP- 6
HB-7
HSH – 33
EWW – 18
EWP- 22
EWT- 26
UCP- 24
LCP – 30

Geometry->Veritical->

SBL – off
VS – 32
VSH – 28
VAM – 23
VSC – 18

Menu zwykłe:

Brightness: 45
Colour: 40
Contrast: 45
Sharpnes: 4
Colour Temp: Normal

Zachęcam do posiedzenia nad ustawieniami kolorów dłużej. Pod tym względem Philips daje bardzo dużo możliwości regulacji i na koniec bardzo dobre efekty.
--------------------------------------------------------------------

[b]Jeden z userów zwrócił mi uwagę że napisałem iż Luxe HD prezentuje się lepiej niż Disc HD a potem że Disc HD to cud miód.[/b]

Otóż pisałem to na gorąco B) teraz na spokojnie mogę powiedzieć że:

Nadal Luxe tv HD prezentuje się najlepiej (stabilny wysoki poziom) co wyraźnie widać na 46" LCD full HD.

Natomiast na 32" Philipsie nawet relatywnie słabe matriały HD z Discovery HD wyglądają zarombiście dlatego że ten TV jest za mały na to by ukazać pełną chwałę full HD. Innymisłowy Philips nie pokazuje całej różnicy jakościowej między luxe TV a DiscHD dlatego że nie ma takich możliwości technicznych.

Na Discovery HD puszczają bardzo różne pod względem jakości materiały zarówno relatywnie słabe (cykl sun rise earth) i bardzo dobre (np. Extream Engineering o wiadukcie we Francji.)

Stąd różnorodność moich wypowiedzi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

[b]@sbronko[/b] kupuj Philipa 9551/12. Pzesiadasz się z 14" na 32" !!! Na tym Philipie nawet obraz 4:3 - czerne pasy po bokach będzie większy od tego jaki oglądasz na 14".

Kupisz N-kę i Phila zobaczysz na nim Disc HD i wszystkie twoje wątpiwości się rozwieją.
-------------------------------------

TV które nie przyjmują sygnałów HD lub nie mają proporcji 16:9 mnie nie interesują sorry.
-----------------------------------------------------------------------
[b]Owszem przy HD nie jest potrzebny żadne pixel plus ba nawet nie działa[/b] :)

Aby wyłączyć Pixel Plusa należy wybrać opcje Dibital Scan w opcjach cyfrowych.

Digital scan to po prostu czysty tryb 100Hz.

Dodam że up scaler w n-boxie działa super. W związku z tym [b]SDTV na Philu wygląda najlepiej gdy podajemy je z n-box po komponencie gdy Phil pracuje na złączu YPbPr w trybie 1080i. Porównywałem ze SCARTem. Oczywiście przy takiej opcji pojawia się lekkie migotanie.[/b]

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Co do zdjęć to nie należy się nimi sugerować w kwestji oceny reprodukcji kolorów czy jakości obrazu !!!

Na Philu można uzyskać znacznie bardziej soczyste kolory i wyższy kontrast niż na Samie pytnie tylko po co ???

Jak się przesadzi z intensywnością kolorów i kontrastem to niektóre kolory zwłaszcza zielony, żółty i czerwony źle wyglądają.[b]

Generalnie jeśli chodzi o kolory to moim zdaniem odydwa TV reprezentowały pdobny poziom.[/b] Jednak Philips pewnie ze względu na inne przewagi nad samem bardziej przypadł mi do gustu.

---------------------------------------------------------------------------------------
[b]
Co do przebarwień i "niebieskiej" plamy na boisku.[/b]

Egzemplarz który dostałem do testów był po prostu idealny żadnych przebarwień nawet jak specjalnie przetrzymałem TV na stopklatce na specjalnej tablicy testowej.

Po prostu nic.

[b]Wygląda na to że egzemplarze się bardzo różnią i warto było by przed zakupem sprawdzić sprzęt który się kupuje.[/b]

Co do niebieskiej plamy na boisku to oglądałem na nim cały mecz ligi mistrzów chelsy Londyn vs Barsa i niczego takiego nie zauważyłem

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodam że wczoraj do 4 nad ranem oglądałem Disc HD na tym Philu i jakość była po prostu genialna aż nie mogłem się napatrzeć. no i content był też przyjemny - łapanie węży w afryce i meksyku :)

Jak pokazywali amputowane kończyny gościa którego ugryzł jakiś mega jadowity wąż to omal nie zwymiotowałem :)

Ech ci amerykanie :) every thing for show :)
[b]
Dodam że nie rozbolała mnie głowa od migotania a zatem nie jest ono wcale takie straszne.[/b]

Mi by się mażył film o New Yorku w HD taki spacer po central praku i 5th avenu to było by coś ehhh

---------------------------------------------------

Reasumując polecam wszytkim ten TV. Po prostu cudo... i to za takie pieniądze...

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem jedną z osób, które skarżyły się na ten TV. Faktycznie, pierwszy egzemplarz, który kupiłem miał odklejoną siatkę (pewnie w transporcie) i wyglądało to dramatycznie. Serwis twierdził, że jest OK. Po wymianie u sprzedawcy na nowy egzemplarz można to zaakceptować. Plama pojawia się przy statycznych planszach i dużym kontraście, ale po zjechaniu do 55 (dość sensownie to wtedy wygląda, wyjściowe 85 to zdecydowanie za dużo) problem znika. Widziałem już 3 egzemplarze i wszystkie mają plamę w tym samym miejscu lekko na lewo (w poziomie) od środka w połowie ekranu, więc myślę, że to wada wrodzona tych TV.
Ja kupiłem wersję 4:3 i jestem zadowolony. Przy kablówce wszystko jest cacy, nie rozciągnięte/obcięte itp., a przy DVD mam po prostu czarny pasek na górze i dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W egzemplarzu modelu 32PW9551/12 którym dysponowałem nie bylo żadnych miejscowych odbarwień. Nawet jak dłużej wyświetlałem planszę testową to też wszystko było oki.

Owszem CL 15 to max ale zwróć uwagę że kontrast i jasność są niskie w związku z czym overall jasność ekranu jest na poziomie normalnym nawet trochę mniejsza od optymalnej.

Jasność i tak należy zmniejszać lub zwiększać w zależnosci od wyświetlanych materiałów i warunków zew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wreszcie "N" podłączoną przez kabel component (niezły, za 300PLN) do Philipa.
Muszę czyścić wykładzinę, bo mi cola wypadła z ręki jak doszedłem do Discovery.
Potwierdzam, chowają się wszystkie plazmy i lcd w SD (jak ktoś uważa, że SD z dobrego satźródła może wyglądać dobrze na chuderlakach to mogę tylko go snobem nazwać), tylko duży rozmiar w HD przemawia (lekko) na korzyść anorektyków.
Spędziłem dzisiaj pół dnia w MM Czeladź czekając w kolejce do stoiska "N" i jeszcze raz obziorałem, tym razem dynamiczne sceny LCD/Plazma vs. Philips, panowie, jak ktoś mi jeszcze powie, że CRT to cofanie się w tył to mu nabluzgam, w porywie zmęczonego wzroku można porównać grubasa do plazm za 15k+.
Reszta się chowa.
Nie żałuję zakupu, następnym będzie projektor Optoma 1080p, bo obawiam się, że nawet fullHD TVsety nie zrobią już na mnie wrażenia po tym CRT, ale 120" z dobrego rzutnika wgniotło mnie w fotel (miałem przedsprzedażową prezentację Optomy).

Swoją drogą również mam problem na styku Nbox-Philips via HDMI (tech+link seria wresCR za 200PLN), zgaduje się, w każdym trybie, poświeci pięknie przez chwilę i bluescreen (sic!) i tak w kółko. Poczytałem trochę wcześniejsze posty i będę szturmował Philipsa:)
Kończę tuningować mojego MPC i opiszę wrażenia (wygląda na to, że będę musiał wykorzystać HDMI w filipie, bo nką z ww. powodów sobie komponenta zająłem... Edytowane przez art_boss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radosuaf' post='16860' date='23.10.2006, 08:35 ']Ten Sony jest robiony pod NTSC, więc w Europie możesz mieć z nim problem.[/quote]
Nie zrozumieliśmy się. Ten wątek jest o telewizorach CRT pracujących w trybach HDTV. Sygnał HDTV (na przykład ten wychodzący z N-boxa po HDMI i YPbPr) nie jest kodowany ani w PALu, ani w NTSC. Zgodnie ze specyfikacją producenta natywna rozdzielczość tego CRT to 1080i. Podłączam go więc do N-boxa poprzez HDMI lub YPbPr . Przyciskiem RES przełączam wyjścia N-boxa na 1080i i mam możliwość oglądania wszystkich programów od TVP1 do N-sportu.

No chyba, że ten monitor ma zablokowaną możliwość wyświetlania obrazu z częstotliwością 50Hz. Bardzo w to wątpię.

Może ktoś już ściągnął sobie do Polski to cudo (Sony KD 34XBR970) i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumieliśmy się, bo nie napisałeś, że TYLKO do N-ki chcesz go używać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie
tv bedzie 70% czasu zasilany z UPC reszta DVD
wiec wiekszosc bedzie 4:3 - poki co
stad moje pytanie:
samsung czy philips ma lepsze formatowanie obrazu? (kies rozciaganie srodka itp nie wiem co i jak bo mialem tylko 4:3)
i sakramentalne pytanie :)
do takich zastosowan przewaga philipsa jest baaaaardzo widoczna? odleglosc 2,5-3,5 m
bo qrcze samusng idealnie pasuje jako mebel :)
no ale jesli jest naaaaprwde duza roznica w jakosci to trudno <_< bedzie szara qpa
wiec co bedzie mniejszym zlem lub wiekszym dobrem?

pozdrawiam

ps
a moze w takim razie to:
29PT9521/12
lub
samsung CW-29Z408PQ?

Edytowane przez danzig74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='danzig74' post='17039' date='23.10.2006, 21:10 ']a wlasnie
tv bedzie 70% czasu zasilany z UPC reszta DVD
wiec wiekszosc bedzie 4:3 - poki co

...

ps
a moze w takim razie to:
29PT9521/12[/quote]

no wlasnie ja sie dzisiaj zdecydowalem i zamowilem tego philipsa 29''
na tv glownie ogladam jednak 4:3, do tego chce podlaczyc do niego PCta i grac - a pecet to tez 4:3
tzn pulpit mozna ustawic na 16:9 ale co z tego jak niewiele gier pojdzie w takiej rozdzielczosci
kojarze ze tylko pare razy widzialem gdzies w opcjach gry "wide"
myslalem wogole o jakims tanszym TV ale wykopalem pudelko od karty graficznej (Winfast 6600GT) i znalazlem na pudełku inofrmację, ze mam na karcie grafiki wyjscie TV-out HDTV komponentowe, a w pudełku znalazłem piekny nie odpakowany jeszcze kabelek z wyjsciami TV z karty - s-video i wlasnie 3 chiche componentowe:)
wiec to generalnie przewazylo ze zamowilem tego Philipsa - mam nadzieje ze obraz z PCta po komponencie bedzie super i nie bedzie problemu z jedna sluszna rozdzielczoscia - podaniem odpowiedniego sygnalu powinna zajac sie karta i wyjscie TV-out

a filmy DVD i ew. kiedys - jak mi sie uda zamowic nke TV w 19:9 bede ogladal z paskami - i juz
wole sporadycznie paski z gory i z dolu niz codziennie po bokach :D
obraz 19:9 na 29'' nie jest taki znowu maly. a jak sobie puszcze divX'a to pod obrazem sie akurat napisy zmieszczą
takie widze zalety TV 29cali na dzien dzisiejszy

boje sie troche slawnych plam, ale od tego jest opcja odstapienia od umowy zakupu - mam 10 dni na wykrycie wad i jakby co to zwracam TV - trzymajcie kciuki - jutro po pracy odbieram TV :)
no i kabel komponentowy z 7m potrzebuje - to moze byc problem... jak narazie na sieci znalazlem kable 10m po kosmicznych cenach - zobacze jutro co maja w MM

pozdr. Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sbronko' post='17088' date='24.10.2006, 00:11 ']no wlasnie ja sie dzisiaj zdecydowalem i zamowilem tego philipsa 29''
na tv glownie ogladam jednak 4:3, do tego chce podlaczyc do niego PCta i grac - a pecet to tez 4:3
tzn pulpit mozna ustawic na 16:9 ale co z tego jak niewiele gier pojdzie w takiej rozdzielczosci
kojarze ze tylko pare razy widzialem gdzies w opcjach gry "wide"
myslalem wogole o jakims tanszym TV ale wykopalem pudelko od karty graficznej (Winfast 6600GT) i znalazlem na pudełku inofrmację, ze mam na karcie grafiki wyjscie TV-out HDTV komponentowe, a w pudełku znalazłem piekny nie odpakowany jeszcze kabelek z wyjsciami TV z karty - s-video i wlasnie 3 chiche componentowe:)
wiec to generalnie przewazylo ze zamowilem tego Philipsa - mam nadzieje ze obraz z PCta po komponencie bedzie super i nie bedzie problemu z jedna sluszna rozdzielczoscia - podaniem odpowiedniego sygnalu powinna zajac sie karta i wyjscie TV-out

a filmy DVD i ew. kiedys - jak mi sie uda zamowic nke TV w 19:9 bede ogladal z paskami - i juz
wole sporadycznie paski z gory i z dolu niz codziennie po bokach :)
obraz 19:9 na 29'' nie jest taki znowu maly. a jak sobie puszcze divX'a to pod obrazem sie akurat napisy zmieszczą
takie widze zalety TV 29cali na dzien dzisiejszy

boje sie troche slawnych plam, ale od tego jest opcja odstapienia od umowy zakupu - mam 10 dni na wykrycie wad i jakby co to zwracam TV - trzymajcie kciuki - jutro po pracy odbieram TV :)
no i kabel komponentowy z 7m potrzebuje - to moze byc problem... jak narazie na sieci znalazlem kable 10m po kosmicznych cenach - zobacze jutro co maja w MM

pozdr. Szymon[/quote]

taki kabel możesz sam sobie zrobić ze zwykłego antenowego koncentryka racze 3xconcentryk + wtyczki jeżeli nie znajdziesz gdzieś taniego kabelka albo kup 3xcoaxial taki do audio też powinno działać tylko musi być kabel 75omów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to właściwie jest z tą "n"-ką i ustawianiem fofmatów w naszym tv.
Wiadomo że hd musi iść 16:9 ale inne kanały nadawane w 4:3 ?
nie będzie się dało przestawić na inny tryb? Ani w nboxie ani w tv?
(ja 4:3 oglądam w 14:9 i obniżam obraz i to mi odpowiada)
I to niezależnie czy będzie podpięty przez złącze hd (mam nadzieję że coś zrobią
że będzie się dało) czy przez komponent? (tam mam wpiętą konsolę xboxa)
Chcę wziąć "n" więc proszę osoby które to sprawdziły lub mogą sprawdzić o odpowiedź
i jeszcze gdy już będzie coś wiadomo o możliwości i jakości połączania "n"-ki przez złącze hd to również
prosiłbym o jakiś post.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Primo: Popieram poprzedni post !!!

Secundo: Muszę to podkreślić

[b]Na telewiorach CRT o proporcjach 4:3 i przekątnych nawet do 29 cali włącznie nie zobaczymy jakośći HDTV nawet jeżeli podłączymy pod takie TV źródło HD.[/b]

Nawt jeśli taki TV jest wyposażony w złącza komponentowe lub HDMI lub DVI to nie zmienia to faktu że obraz jaki ujżymy na takim TV nie ma nic wspólnego z HD !!!

Za mała przekątna i za mała rozdzielczość ekranu !!! Przy podłączeniu do takiego TV sygnału HD jakośc wyświetlanego na ekranie obrazu będzie podobna do dobrego DVD ale do poziomu reprezentowanego chociażby przez 32" CRT HD prepared będzie mu daleko.

Reasumując: [b][color="#CC0000"]NIE MA HDTV PRZY CRT 29" NAWET JEŚLI TAKI TV MA ZŁĄCZE YPbPr PRZYJMUJĄCE SYGNAŁY HD[/color].[/b] Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak jest w koncu z ogladaniem materialu 4:3 na 32PW9551/12 ?
jakos sensownie to robi?
czy material posredni - np. bbc czesto ma waskie paski, takie 15:10 :) tv wyskaluje na caly ekran?

a moze samsung lepiej to robi?

diablo bede wdzieczny za info

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gelo29' post='17191' date='24.10.2006, 14:02 ']Panowie, błagam: piszcie na temat.
Co rusz jak nie jakaś "n"-ka, to LG albo Philips 29" :(
Przecie to wpis o Philipsie 32PW9551 - jak byk stoi :)
Pozdrawiam[/quote]
Moje pytania dotyczą tv pw9551/12 i jego współpracy z nboxem. Są one tu nie na mijscu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...