Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 32PW9551/12 CRT!!! Żadne tam płaskie;p

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='radosuaf' post='20712' date='07.11.2006, 13:55 ']
Możesz napisać dlaczego? Sam chciałem u nich kupić...

Kupowałem mojej mamie ostatnio 29PT z ElectroHome.pl i przyszedł super egzemplarz (bez wad, u mnie pierwszy miał poważną, drugi niewielką) z softem 1.5. Dostarczyli chyba w 2 dni po złożeniu zamówienia, więc chyba mogę polecić. Cena też była dobra.
[/quote]


Zamówiłem 2 listopada Kino domowe Panasonic z HDMI, opłaciłem od razu przelewem, dostałem maila ze zamówienie przjęte. 3 listopada w piątek dzwonię zapytać cz przelew wpłynał.... nikt nie odbiera, cisza, na maile nikt nie odpowiada.... sobota 4 listopada dzwonię znowu... trace impulsy bo centralka odbiera i daje swój sygnał pod wybrany numer wewnętrzny... czekam czekam i nic..... maili nikt nie odpisuje.... za godzine dzwonie ... czekam trace impulsy....czekam...trace impulsy.. odbiera ktos wreszcie i pytam o zamówienie, podaje numer itp..facet mówi... to chodzi o ten telewizor ???? no myslalem że mnie krew nagła zaleje.. mówie nie , o kino , aha, prosze czekać przelew jeszcze nie zaksiegowany widocznie, nie ma księgowości dziś...... Zaduszki sobie przedłużyli myslę....

Dzwonie w 6 listopada poniedziałek.....trace impulsy..nikt nie odbiera tylko centralka .czekam...trace impulsy...nikt nie odbiera...napisalem pod wszystkie podane na stronie adresy maila z zapytaniemi czekam......i nic.... zero odzewu..... wreszcie patrze.. ktos odpisał infantylnie że w przeciągu 2 godzine ktoś zadzwoni..., ok czekam, dzwoni facet i mówi ze tak przelew wpłynał, zostanie to wysłane 7 listopada czyli dziś więc otrzymam 8-9 listopada . OK myslę sobie niech będzie , czekałem to poczekam.. ale dlazego taki fatalny kontakt z tym sklepem ??!! strsu się człwiek najadł tylko bo kasa poszła.

Po chwili przychodzi mail ze informacjami że zamówniene zmieniło statut na oczekuje na realizacje, czy przygotowane do wysłania , jakoś tak... i dopisek: [b]Sprzęt jest zapakowany fabrycznie prosimy otworzyć , i odesłać gwarancje w celu podsteplowania. Faktura zostanie dosłana w przeciągu 2 tygodni...[/b]

No ku...wa sobie mysle co za wiocha??? ja chce mieć fakturę od razu i od razu podbita gwarancję, napisałem im żeby otworzyli podbili i razem fakture wysłali. [u]( Znalazłem w internecie opinie na www.ceneo.pl że niektórzy ludzie to na gwarancję i na fakturę topo 2 miesiące czekają od Hoopli !!! )[/u]

To tak w skrócie :( Już tam więcej nic nie kupię

TV Philips 551 kupiłem tez przez internet ,ale nie pamietam sklepu już :) czekałem 2 dni bez żadnego stresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='20706' date='07.11.2006, 11:38 ']
Powiem jedno poszukaj w innym sklepiej ,odradzam Hoopla
[/quote]

Troche za pozno :(
Przez to ze zobaczylem ze mikswi kupil (btw dzieki za szybka odpowiedz :) ) to pomyslalem ze nie dosc ze tanio to i ok.
A zamowilem tv w piatek wieczorem, przelew dokonalem w sobote bo musialem w banku limit dzienny zmienic :/ i mam podobna przypadlosc co ty adamo :s
Dzwonilem wczoraj i echo napisalem maila ( wedlug info powinni odpisac do 8h) i tez cisza. Dzwonie dzisiaj i tez d**a.
Ale sadzac po tym co przeczytalem, a co napisaliscie, ze bedzie ok tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc :)
Bede informowal o przebiegu daleszej sytuacji jesli kogos to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Magiq' post='20727' date='07.11.2006, 14:32 ']
Troche za pozno :(
Przez to ze zobaczylem ze mikswi kupil (btw dzieki za szybka odpowiedz :) ) to pomyslalem ze nie dosc ze tanio to i ok.
A zamowilem tv w piatek wieczorem, przelew dokonalem w sobote bo musialem w banku limit dzienny zmienic :/ i mam podobna przypadlosc co ty adamo :s
Dzwonilem wczoraj i echo napisalem maila ( wedlug info powinni odpisac do 8h) i tez cisza. Dzwonie dzisiaj i tez d**a.
Ale sadzac po tym co przeczytalem, a co napisaliscie, ze bedzie ok tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc :)
Bede informowal o przebiegu daleszej sytuacji jesli kogos to interesuje.
[/quote]



Na temat sklepu jest duzo pozytywnych opini na www.ceneo.pl, ale są i też takie jak moja, czyli zero odzewu, nie wiadomo co z zamowieniem itp.. ogólnie duzy stres gdy się zapłaci przelewem...
Gdy kupywalem w innym miejscu Phila 551 to było zero stresu szybka przesylka super kontakt od razu po zamówieniu i bez problemow , dlatego teraz się tak wku...wiam

Przed chwila napisałem tam maila co z moją przesyłką czy juz wysłana ( miała być dziś wysłana) czy jeszcze nie ... też poinformuje co i jak

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='20728' date='07.11.2006, 12:37 ']
Na temat sklepu jest duzo pozytywnych opini na www.ceneo.pl, ale są i też takie jak moja, czyli zero odzewu, nie wiadomo co z zamowieniem itp.. ogólnie duzy stres gdy się zapłaci przelewem...
Gdy kupywalem w innym miejscu Phila 551 to było zero stresu szybka przesylka super kontakt od razu po zamówieniu i bez problemow , dlatego teraz się tak wku...wiam

Przed chwila napisałem tam maila co z moją przesyłką czy juz wysłana ( miała być dziś wysłana) czy jeszcze nie ... też poinformuje co i jak
[/quote]

No jestem troche spokojniejszy jak wiem ze powinno byc OK
Tylko ten szkopul ze widzialem 2 dni temu na nowiutkim 32 LCD Samsunga jaki zakupil sobie kolega obraz z mojego Xboxa 360 po componencie w HD i jak pomysle ze bede mial to lada moment w domciu to wolalbym zeby to jak najszybciej nastapilo :(
I tak jak napisales dochodzi sters zwiazany z tym ze czlowiek dokonal przelewu, chce sie dowiedziec czy wszystko wporzadku, a jedyny odzew jaki ma to automat w telefonie i automatyczny email z odzewem ze ci odpisza napewno szybko i wogole ze mail ma pierwszenstwo..
Jak narazie Hoopla to sklep tani ale slaby kontakt, zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktos napisać czemu mi TV nie zapisuje wszystkich ustawień, jak ustawiam geometrie pod "Digital Scan" ? Np. ustawiam wartosc VS 40, wyłączam TV, włączam, i powraca do jakieś wartosci 46 :/ a na defulatowych ust. jest 42

Pod Pixel Plus wszystko sie zapisuje, ale nic mi z ustawien PP bo na tej opcji nic nie ogladam. Gram na konsolach poprzez component i tam nie mam wyboru "Opcji Cyforwych" i zostaje chyba tylko Digital Scan, a geometria wtedy jest inna niz ta, którą ustawiłem na PP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aL1En' post='20919' date='08.11.2006, 02:10 ']
-
[/quote]


Nie krec bo spartolisz i będziesz musial serwis wzywac,


edycja:

Do tematu o sklepie Hoppla, dziś tj 8 listopada doszło Kino domowe tam zamawiane, ale stresu się najadlem z powodu braku kontaktu z tym sklepem, pozatym ich system zamówień jest marny, Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie są orginalne ustawienia geometri obrazu w philipsie bo poprzestawiałem a nie zapisalem sobie ich na kartce przed przestawieniem i nie wiem jakie byly :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma znaczenie z jakiej odleglosci bedziemy ogladac tv na tym philipsie? biora pod uwage iz ma on jakies 63 cm glebokosci to odleglosc z jaka bede od niego siedzial wynosi 1.9-2m. Czy to przypadkiem nie za malo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grooman' post='21087' date='08.11.2006, 21:13 ']
czy ma znaczenie z jakiej odleglosci bedziemy ogladac tv na tym philipsie? biora pod uwage iz ma on jakies 63 cm glebokosci to odleglosc z jaka bede od niego siedzial wynosi 1.9-2m. Czy to przypadkiem nie za malo?
[/quote]

raczej za blisko ja tak miałem i łeb bolał i widać kiepski sygnał z kablówki no chyba, że to będzie hdtv, zrobiłem przemeblowanie wstawiłem w róg jak widomo jest on stworzony do crt idealnie się tam komponuje ze swoim długim tyłkiem :lol: i mam teraz od 2 do 4 metrów od tv :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grooman' post='21087' date='08.11.2006, 22:13 ']
czy ma znaczenie z jakiej odleglosci bedziemy ogladac tv na tym philipsie? biora pod uwage iz ma on jakies 63 cm glebokosci to odleglosc z jaka bede od niego siedzial wynosi 1.9-2m. Czy to przypadkiem nie za malo?
[/quote]

Ja mam rowno 2 metry od tego Tv i jest idealnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kompa tak (S-video albo HDMI), głośniki ewentualnie przez przejściówkę, bo wyjście audio jest 2xchinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radosuaf' post='21160' date='09.11.2006, 08:51 ']
kompa tak (S-video albo HDMI), głośniki ewentualnie przez przejściówkę, bo wyjście audio jest 2xchinch
[/quote]


Wczoraj podlaczylem DVD po HDMI z Philipsem 551 i obraz jest trochę lepszy niż przez Component, nie wiem tylko czy dla HDMI mam właczyć opcje RGB czy YCbcr w ustawieniach obrazu DVD.

Widzę że po lewej stronie ekranu sa krzywizny tj delikatne probelmy z geometrią na HDMI ma ktoś taki sam efekt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mój też miał problem po lewej stronie (górny lewy róg był "zawinięty") na hdmi.
Wyregulowałem to w menu serwisowym i rozciągnąłem obraz minimalnie. Teraz tego nie widać, ale straciłem kilka pikseli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='holden21' post='21143' date='09.11.2006, 00:37 ']
do tego tv podlacze kompa ?? albo glosniki 5,1 creativea ?? ;)
[/quote]

Kompa jak najbardziej ale polecam HDMI kolosalna różnica w jakości (można spokojnie przeglądać internet w 720p). Do wczoraj używałem właśnie kabla S-VIDEO i myślałem, że mam ładny obraz. DVD (Manta Recorder 012) przez component też bije na głowę zwykłe złącze Euro.

Edytowane przez mikswi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w kompie tez musze miec odpowiednie do tego wejscie...... :D ??

a glosniki .... :) ??

takie posiadam

[url="http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=14090"]http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=14090[/url] w pelni je wykorzystam ???

czy beda graly wszystkie kanaly .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mikswi' post='21222' date='09.11.2006, 13:20 ']
Kompa jak najbardziej ale polecam HDMI kolosalna różnica w jakości (można spokojnie przeglądać internet w 720p). Do wczoraj używałem właśnie kabla S-VIDEO i myślałem, że mam ładny obraz. DVD (Manta Recorder 012) przez component też bije na głowę zwykłe złącze Euro.
[/quote]

hm.. a ta manta nie ma RGB na Euro? - to nie powienien byc porownywalny obraz w stosunku co componenta?

btw - a jak polaczyles dzwiek? (chodzi mi o mante i 9551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='redlum' post='21318' date='10.11.2006, 00:50 ']
hm.. a ta manta nie ma RGB na Euro? - to nie powienien byc porownywalny obraz w stosunku co componenta?

btw - a jak polaczyles dzwiek? (chodzi mi o mante i 9551
[/quote]


A nie wiem , juz sprzedalem Mante więc nie powiem , jeśli chodzi o dźwięk to miałem pod stare kino domowe , manta miala wyjscia PL PP TL TP i sub czyli wyjścia 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='redlum' post='21318' date='09.11.2006, 22:50 ']
hm.. a ta manta nie ma RGB na Euro? - to nie powienien byc porownywalny obraz w stosunku co componenta?

btw - a jak polaczyles dzwiek? (chodzi mi o mante i 9551
[/quote]

Ma RGB na Euro ale co z tego jak nie można włączyć "progresive" dokładnie nie wiem jak to się pisze. Po podłączeniu przez component i uruchomieniu tej funkcji obraz jest zdecydowanie bardziej ostry (doskonale widać efekty kompresji jpga na ekranie startowym Manty).

Co do dźwięku to ja mam wszystko podłączone do wzmacniacza STEREO (komp, DVD, Radio) i słucham na Altusach 200W ustawionych po bokach TV. Edytowane przez mikswi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to polaczenie hdmi do kompa ....

to kabel musi miec z jednej strony koncowke DVI a z drugiej HDMI ??!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='holden21' post='21379' date='10.11.2006, 11:37 ']
jesli chodzi o to polaczenie hdmi do kompa ....

to kabel musi miec z jednej strony koncowke DVI a z drugiej HDMI ??!! ;)
[/quote]

Tak, możesz też użyć przejściówki DVI-HDMI i kabla HDMI-HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mikswi' post='21351' date='10.11.2006, 09:59 ']
Ma RGB na Euro ale co z tego jak nie można włączyć "progresive" dokładnie nie wiem jak to się pisze. Po podłączeniu przez component i uruchomieniu tej funkcji obraz jest zdecydowanie bardziej ostry (doskonale widać efekty kompresji jpga na ekranie startowym Manty).

Co do dźwięku to ja mam wszystko podłączone do wzmacniacza STEREO (komp, DVD, Radio) i słucham na Altusach 200W ustawionych po bokach TV.
[/quote]


Potwierdzam

Ja także byłem zadolony z Manty pod Philipsem , Obraz z DVD naprawdę ekstra , czcionka w Divixach super duża
Teraz mam Panasonica sc-HT855E-S z upscalerem obrazu do 1080i , ma dużo więcej funkcji dot obrazu,.. ale czcionka dużo mniejsza niż w Mancie na Divx co mnie troche zaśmuciło że Panasonic nie ma regulacji wielkości napisów. Mimo wszystko obraz powala z płyt DVD ( podłoczone przez HDMI do Philipsa)

Z TV jestem bardzo zadolowony natomiast jak N-ka się poprawi w wielu względach to może się zdecyduje i podacze przez Component. Narazie mam Kablówkę Multimedia i też jest OK Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie kupuje na dniach 9551 - mam "n" - z tego co czytalem narazie podlaczenie przez HDMI nie dziala - wiec bedzie dzialac przez Component - a co za tym idzie Manta bedzie musiala byc podlaczona przez RGB. I tu moje pytanie. Czy oplaca mi sie kupic jakies lepsze DVD - jesli i tak nie bede mogl je podlaczyc przez HDMI? ( bo przeciez kiedys zrobia "n" i bedzie dzialac poprawienie z tym TV) Edytowane przez redlum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...