Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 32PW9551/12 CRT!!! Żadne tam płaskie;p

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='.:Evil:.' post='19723' date='03.11.2006, 17:54 ']
No te wyostrzanie to jakas pomylka.Im wiecej tym gorzej :blink:
[/quote]
ogólnie z tym wyostrzeniem to jest coś nie tak obraz robi się bardziej ostry -twarz aktora ale np. napisy z dvd czy czionka po hdmi traci czytelność :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też cos skrobne ;P

Dzisiaj go wreszcie dorwałem, pierwsze wrażenie rewelacja :P wczesniej mialem 29" Grundig'a 50Hz, wiec przeskok na taki TV - bomba.

Narazie bawie się ciagle w ustawienia obrazu, testuje to na kablu, mamy w bloku zbiorczą satelite i ja mam tylko 4 programy, jakosciowo wypada najlepiej Polsat, tvn, na koncu tvp. Niepokoi mnie przechodzenie pasów z dołu do góry przy ustawieniu "Digital Scan" i "Podwojenie Lini" też tak macie ? TV juz zrąbany ? ;P sprawdzałem to na trybie i 4:3 i 16:9 i widać to raczej tylko na scenach statycznych, jak damy troche jaśniej to wtedy to bardzo widać, sprawdzałem na Grundigu i tego nie ma :/

Jeszcze zauważyłem, że loga danej stacji np. TVN i po lewej stronie te trójkąty, jest takie jakby odbicie lekkie, jakoś tego na wcześniejszym TV nie zauważyłem, też tak macie ?

A co do "Opcje Cyfrowe" to najlepiej moim zdaniem obraz wygląda na "Podwojenie Lini" na PP widać tak jakby więcej szczegołów, obraz jest ostrzejszy ale oglądając w tym trybie tvp1,2 to porażka.

Troche mnie martwi to co pisał użytkownik sho z obrazem z konsoli GameCube, tez ją mam i juz sie boje ;X

Mam nadzieje, że na DVD i grach z konsol dopiero będzie "miazga"

Napiszcie ludzie czy też macie te przechodzące pasy bo bardzo mnie to nerwuje :D

Jak sie wchodzi do menu serwisowego ?

P.S Piszecie, ze "Ostrosc" to porazka ? mi sie wydaje, ze nie ;P lepiej jest np. na 5 niz 1, wyraznie to widac jak sobie zrobimy stop klatke i wtedy porównać, no albo ja zle widze ;

Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W digital scanie też widzę linie, w podwojeniu lini nie zauważam. Co do pp to też zauważyłem że obraz tak jakby bardziej był wyraźny szczególnie napisy. Dzięki podwojeniu lini pozbywam się pikseli na słabszych kanałach :P wiec głównie na tym oglądam kablówkę. Do menu serwisowego wchodzi się wciskajac szybko, tak żeby osd nie zaskoczyło, 062596 i klawisz info. Wychodzi się na power. Dodam że musisz ustawic pp aby były wszystkie opcje widoczne dotyczące geometrii. Co do gamecube to zostałem przy moim starym 29' Panasonicu ten Philips nie nadaje sie do gacka, przynajmniej w moim odczuciu. Co do ostrości to włączyłem sobie nokia test monitor i tam ustawiałem no i dla mnie najlepszym ustawieniem jest 0 :D. Im wyżej tym gorzej.

Kolejne pytanie:
Ustawiam na kablowce PP i potem włączam HDMI, zmieniam na tv, podwojenie lini i znowu HDMI. Widać różnicę na pulpicie. Kolory bardziej wyraźne na podwojeniu lini. Na pp mam cały pulpit prawie że szary. Na materiale hd nie zauważam różnicy. Jak to w końcu działa i czy jest to poprawne zachowanie ?

Update:
Dziś w końcu dostałem kabelek DVI - HDMI no i muszę przyznać że demka HD powalają. Ciągle sciągam nowe i ciesze oczy. Potem trudno sie przestawić na zwykłą tv:). Mam nadzieje że jutro dostane X360 (dziś nie starczyło :( ) i gacek odejdzie na zasłużoną emeryture.

Edytowane przez sho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że podwójne linie są najlepsze bo większa rozdzielczość bez przeplotu to to samo co progresive scan ale obraz jest wtedy 50hz i widocznie bardziej mruga jak ktoś jest przyzwyczajony do tv 50hz to może mu to nie przeskadza no i ostrość trzeba bardziej podnieść nawet na maxa bo na pixel+ ostrość jest znacznie lepsza tyle, że przy słabym sygnale i jakości pixel+ kiepso wygląda obraz robi sie cyfrowy bardziej do lcd podobny ale jak sygnał jest ok. np: dvd po euro RBG to pixel+ rądzi ja jade na nim na codzień tylko ostrość mam niejszą ustawioną max 3, po hdm i componecie wszystkie te opcje się wyłączają i żeby czcionki były dobrze widoczne np. w windowsie trzeba z ostrością zjechać do 0-1 i to jest dziwne :P bo ogólnie niby obraz traci ostrość ale czionki(napisy) przez jej zmiejszenie nabieraja ostrości?? :( ogólnie po hdmi też należy zjechać z kontastem do 50-65 a zwiększyć jasność do 45-50% :D

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sho to mnie uspokoiles ;P a jak z tym logiem, tez to widzicie ? czy tylko moj model tak ma, chodzi mi o te odbicia loga np. z tvn zółtego trójkąta po lewej, takie przezroczyste, niekiedy na ciemnych scenach to bardziej widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawienia Lizarazu:
Menu Serwisowe:
RGB align:
AKB: ON
White tone->Normal->
Red – 0
Green – 0
Blue – 0
CL – 15
Brightness: 45
Colour: 40
Contrast: 45
Sharpnes: 4

A masz może ustawienia sprzed zmian.
Sam nie zapisałem i nie mam jak porównać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy hdmi ustawienia nie pp itp nie działają to czemu widze różnice na pulpicie z windowsa wykonując kroki jak napisałem wyżej ? ;). Też mam takie lekkie odbicia dziś sie przypatrzyłem tvn turbo i widzę na żółtym trójkącie.

Mój tv miał ustawienia przed zmianamy następujące:

Normal-Red = 26
Normal-Green = 30
Normal-Blue = 36
CL = 8
Jasnosc = 35
Kolor = 54
Kontrast = 55
Ostrosc = 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam samsunga slim'a a wraz z nim pewien problem. Pomimo, że oddebrany z Xboxa360 obraz w 720p wygląda super to jednak telewizor krzywi linie, szczególnie widoczne jest to przy statycznym obrazie, ale nie tylko. Obraz jest lekko wykrzywiony także przy sygnale przez euro (przy filmach DVD). Poza tym pełna ostrość jest tylko jakby w centrum ekranu a już poza "4:3" litery robią się rozmazane. I jeszcze jedno- obraz jest "czysty" również tylko w centrum ekranu na obszarze 4:3, poza nim na obrazie jest "siateczka". da się to zmienić czy trzeba oddać do serwisu a może trafił mi się bublasty egzempalż????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje ustawienia:

MEnu serwisowe:

Dla "Normal"

Normal--->

Red =39
Green=31
Blue=27

CL=12


BlackL Offset R i G mam na 8
----------

MENU zwykle

Jasnosc 58
kolor 55
kontrast 65
ostrosc 4
PIxel PLus
DNR = max
DYn contrast = Minimum
Active kontrol = Wyłączony

Dla mnie takie ustawienia są najlepsze Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem ustawienia Lizarazu i niestety ale u mnie to chyba nie ma dobrego efektu, geometria raczej sie nie poprawila, tzn. mam na dole taki nawet duzy czarny pasek, a obraz jest przesunięty zbyt lekko w prawo. Wersje softu mam 1.4 Czyzby kazdy TV mial inna geometrię ?

A pisząc o geometrii to moj model na defaultowych ustawieniach, idealnej nie ma, widac to najlepiej jak ustawie 4:3 i linia po lewej na końcu jakby się załamuje lekko pod kątem. Skąd wziąść tablice testową czy jak to sie nazywa ;p bo czekac do konca programu tvp1 mi sie niechce :lol: a tam zawsze puszczają :lol:

O szczególnie obraz sie przsunął do góry jak dobrze pamiętam przy zmianie "Geometry Vertical> VS: z 42 na 32, a jak u was bylo ?

Może jest na necie jakis tutorial do ustawien z geometrii tego TVika tylko pod dane ver. softu ? no albo ja cos zle robie, ze nie mam tak jak wy.

Co do kolorow to na kablowce strasznie jest ciemno, mowa ciągle o ustaw. Lizarazu, dzisiaj sprawdze to na componencie na konsolach i dvd.

Testowałem już ten TV na PS2 przy Pro Evolution Soccer 6 (z tego co wiem PES 6 nie obsługuje 16:9) i jednak troszke niezbyt to wygląda, na PP jakby gra traciła na klatkach ;O na Digital Scan ok, a znowu najlepiej (moim zdaniem) Podwojenie Lini. Dodam, ze testowałem narazie na kabeleku RGB, dzisiaj zobacze juz na Componencie.

A jak u was jest z "Opcje Cyfrowe" przy oglądaniu DVD, graniu na konsolach, który sie najlepiej sprawdza i jakie macie ustawienia :lol:

Nie powiem, ale te ustawienia mnie przytłaczają, raz tak wygląda fajnie, raz tak, a potem inaczej, aaa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piotr_the' post='18488' date='29.10.2006, 21:24 ']
wydaje mi się, że to wina samego dvd nie radzi sobie z przetwarzaniem progresywnym też podobnie mam na Mancie i nie oglądam na ustawieniu progresive!
jaki ty masz soft ba ja mam 1.2 i przy dobrym sygnale najlepiej wygląda pixel plus znacznie lepsza ostrość!! od digital scan!

Co do smużenia na tv crt to rzeczywiście widać je właśnie na tv 100hz mocno kopnięta piłka potrafi zostawić smugę(komete) przy 21' Thomsonie tego nie widziałem na innych tv 100hz widzę wyraźnie szczególnie na tańszych na naszym jest to mało widoczne ale widzie utratę ostrości przy ruchu nawet u spikiera na zbliżeniu to widać jak rusza głową tz. chwilowa utrata ostrości co dziwniejsze na tv crt z płynnym ruchem może mniej ale też to widzę nie widziałem tego po componecie i hdmi ale tam to już jest 50/60hz tak więc dziwi mnie że w LCD niektóre firmy wprowadzają 100hz co ma niby pomagać w likwidacji utraty ostrości w ruchu?? chyba że to wynika ze zbyt słabych procesorów obrazu 100hz zastosowanych w tv crt tz. zbyt wolnych sam nie wiem??
[/quote]

Stary... Jak oglądasz np zwykłą kablówkę, której jak wiadomo daleko do ideału i masz włączone DNR (dynamiczna redukcja szumów) to nie dziwota, że ci "smuży". Nie ma to nic wspólnego z odświerzaniem. To DNR po prostu nie nadąża z wyczyszczaniem obrazu z szumu przy szybkim ruchu obiektów na ekranie (piłka, ruszająca się głowa spikera). Wyłącz sobie DNR - stabilny obraz się pogorszy ale w ruchu będzie jak na starych dobrych TV 25" 50Hz. .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam Philipsa 9551 juz od tygodnia. Czekałem na ten model dwa miesiące. Jeżeli chodzi o obraz z kablówki to jak na słaby sygnał jest ok. Jednak obraz z DVD nie powala. Połaczenie wykonałem kablem euro rgb (tani). Czy kupno lepszego (droższego) kabla coś pomoże? . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kyrtap, raczej proponuje component albo hdmi, no tylko czy Twoj odtwarzacz dvd ma te wyjscia ;p

Ludzie, gra ktos z was moze na konsolach ? PS2, XBOX czy tez x360 podajcie swoje ustawienia, ja juz białej gorączki dostaje, co puszczam inna gre to zmieniam obraz, a i tak mi nie pasuje :/ z tą gemoetrią to tez, raz dobrze jest raz nie, a jak nie ma w grze opcji zmiany pozycji obrazu to ... niechce mi sie ciagle wchodzic do menu serwisowego i ustawic, kurcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cioram na X360 i powiem tyle ze do menu serwisowego nawet nie wszedlem.W ustawieniach kolory tylko poprawilem, zmienilem kontrast i ostrosc i to wszystko.O dziwo z geometria nie mam zadnych WIDOCZNYCH w czasie normalnego uzytkowania problemow.Moze na tablicach by wyszlo ale tak to nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aL1En' post='20032' date='04.11.2006, 22:18 ']
kyrtap, raczej proponuje component albo hdmi, no tylko czy Twoj odtwarzacz dvd ma te wyjscia ;p

Ludzie, gra ktos z was moze na konsolach ? PS2, XBOX czy tez x360 podajcie swoje ustawienia, ja juz białej gorączki dostaje, co puszczam inna gre to zmieniam obraz, a i tak mi nie pasuje :/ z tą gemoetrią to tez, raz dobrze jest raz nie, a jak nie ma w grze opcji zmiany pozycji obrazu to ... niechce mi sie ciagle wchodzic do menu serwisowego i ustawic, kurcze.
[/quote]
niestety tak jest z crt z geonmertią one pompują jak jest biały przy czarnym to linie się wyginają można sobie ustawić geometrie na obrazie testowym ale samo menu które służy do ustawiania deformuje to co widzisz jak z niego wyjdziesz to już jest inna geometria :) to jest pompowanie na pewno po componecie i hdmi trzeba co do obrazu zwiększyć jasność nawet do 50 a zjechać z kontraste do 50-55%, oraz ostrość 0-2 i tak każdy ma swoje indiwidalne upodobania nie jest to monitor ctr tylko tv na razie nie ma ideau bo ldc też mają swoje wady oprócz geometrii :) dlatego gram tylko na kompie i monitorze crt :D

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj udało mi się nabyć x360. Podłączyłem pod ten tv i rzeczywiście rewelacja. Ale mam znowu kilka pytań:
1) Zauważyłem gdy mam podpietego xboxa i pcta (pcta podpinam przez dvi-hdmi) to obraz zaczyna bardzo mocno drgać. Odepne kabelek od pcta i jest wszystko ok. Gdy podpinam tylko hdmi obraz stabilny. PC mam postawionego obok tv w odległości około 1m. Co może powodować przyczynę ?
2) W dashu ustawiam 720p. Potem xbox pokazuje że mam ustawione 720p, PAL-60, Widescreen. Włączam demko Topspina 2 i dostaje infromację że gra nie obsługuje PAL-50, mam przestawić w dashu na PAL-60. To samo na 480p i 1080i. Co jest grane ?
3) Xboxa mam praktycznie obok tv a zasilacz do niego na ziemi. Czy tak bliskie ustawienie xboxa i telewizora może powodować zakłocenie z pkt 1 ? Przestawiłem xboxa na ziemie (ale i tak jest dość blisko tv) zakłócenia dalej istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko w gwoli pewności...

sho, czy połączenie telewizora z PeCetem za pomocą kabla DVI-HDMI
nie tworzy żadnych problemów ? Czy obraz jest lepszy niż po kompozycie ?
Pulpit Windows, filmy, gry... wszystko jest OK ? Nic nie męczu wzroku ?

Tylko to chciałbym wiedzieć i zmykam w tygodniu po ten telewizor ^^ Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podłączałem za pomocą DVI-HDMI więc nie mam odniesienia. Filmy wyglądaja świetnie co do pulpitu to napisy są ledwo widoczne i netu sobie komfortowo przeglądać nie będziesz :). Z tego co czytałem w tym wątku albo forum i tak jest zdecydowanie lepiej niż w konkurencyjnym Samsungu.

Edytowane przez sho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder Nki zostawiam podpiętego do phila na componencie (z wiadomych powodów i dlatego bo obraz lepszy), już też wiem, że jest poważna różnica w jakości obrazu na kablach za 30PLN i 300PLN (bez porównania zwłaszcza w wysokim HD).

Jestem już po uruchomieniu mojego MPC, istotne bebechy:
Asus M2N32-SLI Deluxe Wireless Edition
AMD Athlon 64 X2 3600+
Kabel DVI-D>HDMI vivanco SIHDDV-1103
Leadtek WinFast PX7950GT TDH PCIE 512GDDR3

Nowe drivery dla nvidii (93.71_forceware_winxp2k_international_whql) z obsługą PureVideo HD dają czadu.
Podłączenie przez HDMI, żadnych problemów z kompatybilnością, pulpit 720, wyżej się nie da bo drży i nie da się przeczytać czcionek (ale nic jeszcze nie robiłem z ustawieniami phila).
Za to odpalony Łindołs MCE w kreatorze przełączam na 1080i, robię testy i obraz... powala.
Widać istotną różnicę między 720p i 1080i, nie rozumiem dlaczego w świetle dywagacji o "rozdzielczości" bańki.
Żadnych drgań, wszystko żywe, ostre i dynamiczne, po prostu miód, oglądnąłem wszystkie dema, parę filmów i koncert Metalliki.
Dzięki nowym driverom dekodowanie H.264 w 1080 nie zajmuje więcej niż 15% procka, rewelka (przedtem 90% z zacinkami).
Zgodnie z obietnicami zawartymi w pudełku z kartą 7950 działa na nich również HDCP (na 91.xx i 92.xx była kicha).
Divixy SD też milutko, ładniej niż z pionka przez component.
Problemy do rozwiązania:
- dźwięk przez coaxa za cichy i rozwalony (tylko center i tył na przednich z pogłosem;)
- gęściejszy niż 720 w pionie pulpit (serwisowe w philu, powerstripy itp tematy z for, może kabel do kitu)
- obcinanie wysokości w 1080 (j.w. chyba)
- lewy dolny róg ekrany rozjechany czerwony i krzywy nieco (też pewnie j.w.)
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, tylko szkoda że mam za daleko siedzenia, dla sd 32" to znośnie, ale HD z 4 metrów to już niewielkie wrażenie:) Edytowane przez art_boss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie bo jak czytalem jakis czas temucaly topic ktos kupowal ten tv w Hoopla.pl
Ile czekal na przesylke od dnia przelewu na konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Magiq' post='20693' date='07.11.2006, 12:45 ']
Mam pytanie bo jak czytalem jakis czas temucaly topic ktos kupowal ten tv w Hoopla.pl
Ile czekal na przesylke od dnia przelewu na konto?
[/quote]


Powiem jedno poszukaj w innym sklepiej ,odradzam Hoopla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać dlaczego? Sam chciałem u nich kupić...

Kupowałem mojej mamie ostatnio 29PT z ElectroHome.pl i przyszedł super egzemplarz (bez wad, u mnie pierwszy miał poważną, drugi niewielką) z softem 1.5. Dostarczyli chyba w 2 dni po złożeniu zamówienia, więc chyba mogę polecić. Cena też była dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Magiq' post='20693' date='07.11.2006, 10:45 ']
Mam pytanie bo jak czytalem jakis czas temucaly topic ktos kupowal ten tv w Hoopla.pl
Ile czekal na przesylke od dnia przelewu na konto?
[/quote]

Wiatm

Niestety na GG teraz odpisać nie mogę. Telewizor zamówiłem w środę wieczorem - płatność u kuriera. Filip dojechał dopiero we wtorek wieczorem po 19 (czyli prawie tydzień). Pierwszego maila z Hoopla.pl dostałem już w czwartek następnego w piątek + telefon (sprawdzali czy ja to ja). Według listu przewozowego w Szczecinie był już w sobotę. Więc w sumie wszystko zależy od kuriera i tam trzeba dzwonić, przynajmniej ja dzwoniłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...