Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 32PW9551/12 CRT!!! Żadne tam płaskie;p

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam poslizg maly ;) >nawet bym nie wiedzial ze zeby wysalc cos za zagranice trzeba tak sie napracowac hyhy.Nic to czekam na twoja opinie mi obiecli ze w sobote juz i ja bede mial to tez sie podziele swoja.

Btw mam pytanie.Jak najlepiej bedzie podlaczyc tego Phila do SKY TV?Oczywiscie komponent bedzie zajety przez ixa wiec zostaje tylko chyba HDMI bo po scart'cie chyba hd sygnal nie pojdzie (pisze chyba bo malo na ten temat wiem).

EDIT:Mam juz go :) Pudlo ogromne az sie przestraszylem.3 pietra do gory i bylo mnie 5 kilo mniej.To co jednak mnie spotkalo po podlaczeniu ixa to byl szok.Jak to pieknie wyglada az niemozliwe jak by mi ktos powiedzial.Narazie tyle jak sie z nim zapoznam to podziele sie dalszymi wrazeniami.
Chcialem podziekowac tym ktorzy odkryli ten tv dla mnie.
[center]DZIEKUJE CI HIV I LIZARAZU[/center]

Edytowane przez .:Evil:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj kilka fotek tego tv .Tu na forum albo na maila drakodrako1@wp.pl :) Napisz ile Cie kosztowal transport z polski i w jaki sposob to zalatwiles :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki wrzuce jutro jesli chcesz :lol:
Transport z polski kosztowal mnie w sumie 59 funtow.Kolo z allegro przeslal do mnie do Polski tv.Pozniej zamowilem kuriera z firmy Kotwica (swoja droga jest wiele roznych tego typu firm dzialajcych na terenie wysp) ktory odebral go ode mnie z kraju i przywiozl do domku w UK.Ot cala historia.
W sumie wszystko kosztowalo mnie niecale 500 funtow wiec o wiele taniej niz za jakis przyzwoity LCD.

EDIT:Zapomnialem mam kilka zdjec:

[url="http://fotka.iplaneta.info/uploads/c949aebe5f.jpg"]http://fotka.iplaneta.info/uploads/c949aebe5f.jpg[/url]
[url="http://fotka.iplaneta.info/uploads/523379f522.jpg"]http://fotka.iplaneta.info/uploads/523379f522.jpg[/url]
[url="http://fotka.iplaneta.info/uploads/1e3f7441c0.jpg"]http://fotka.iplaneta.info/uploads/1e3f7441c0.jpg[/url]

Edytowane przez .:Evil:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Od kilkunastu dni przekopuje rozne fora w poszukiwaniu fajnego tv no i znalazlem ten watek. Mialem kupic Samsunga ale coraz bardziej przekonuje sie do Philipsa. Mam jednak pytanie. Waznym elementem dla mnie jest sposob podlaczenia kompa do tv. W karcie mam jedynie DVI i S-Video. Jak wiec najlepiej to zrobic DVI - HDMI czy moze jeszcze inaczej?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kwestji podłączenia Philipsa to jedynym dobrym rozwiązaniem do HD jest połączenie componentowe (HDMI wyraźnie migocze) polecam rozwiązanie następujące:

switch komponentowy [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666&view=findpost&p=9008"]link[/url]

przejsćie od DVI do componentu
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666&view=findpost&p=9007"]link[/url]

S-video to syf Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz karte? W niektórych gniazdach SVideo 7-9pin jest jeszcze Component. Napewno jest tak w ATI 9600 itp.
Też mnie interesuje połączenie tego TV do komputera, jak duży byłby skok jakościowy przy zwykłych divxach, przy połączeniu Componentem lub DVI zamiast composit/svideo?
Oczywiście kolekcja filmów HD cały czas się zwiększa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
między kompozytem lun s-video a componentem powinna być wyraźna różnica.

Interesuje mnie to co napisałeś o ATI 9600. Jakiej przejściówki używasz ??? gdzie można coś takiego znaleźć w necie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja karta to GALAXY GF 7600GT

Dostalem tez do niej przejsciowke s-video -> component (wg. specyfikacji nazywa sie to s-video -> HDTV - nie wiem dlaczego). Czy warto sobie w ogole czyms takim zawracac glowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka pytań do osób które znają się na kwestii połączeń telewizora z innymi urządzeniami. Po przeczytaniu opinii w różnych miejscach (między innymi na tym forum ( za które zresztą dziękuję) zdecydowałem się na zakup właśnie tego tv. I chociaż jak na razie nie mam możliwości używania go do innych celów oprócz oglądania zwykłej telewizji na zwykłej siatkowej antenie to i tak jestem zadowolony z zakupu (i pomyśleć że w pierwotnej wersji byłem zdecydowany na LCD.) Teraz mając ten odbiornik chciałbym rozbudować swoje centrum rozrywki (mając na uwadze również dzieci - mam dwóch chłopaków-) i w pierwszej kolejności chciałem nabyć konsolę do gier PS2 (która jak się dowiedziałem potrafi odtwarzać filmy dvd i dvix) a następnie chcę nabyć jakiś zestaw do odbioru tv cyfrowej (chyba poczekam aż wejdzie ITI). Będę bardzo wdzięczny za pomoc: do jakich wejść i jakimi kablami mam podłączyć te urządzenia aby mieć dobry odbiór gier na PS2 filmów puszczanych przez PS2 (chyba żę te filmy przez PS2 to zły pomysł i lepiej kupić odtwarzacz DVD - to też proszę o opinie), oraz w przyszłości tunera cyfrowego (oczywiście najlepiej wykożystując HD). Z góry dziękuję za wrzelką pomoc i proszę o pisanie jak dla laika gdyż jak się pewnie większość zorientowała nie jestem orłem w temaci nowości elektronicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robin-w twoim przypadku mysle ze najlepszy wybor to... XboX a nie PS2! mam obie maszynki i jesli chcez tez ogladac DivX itp to nie ma nic lepszego niz ta konsola-zaden stacjonarny odtwazacz nie potrafi tyle co XboX z zainstalowanym XBMC (Xbox Media Center). Takie Combo lyka wszystkie formaty filmow i napisow bez zajakniecia+ kupa dodatkowych mozliwosci(Wszelkie pliki audio,po podpieciu do netu wiadomosci RSS itp). A jak jeszcze zmienisz dysk twardy na wiekszy niz standardowy to ho,ho! W PS2 w tym temacie jest biednie w porownaniu do Xboxa... Kabelek moze byc nawet RGB-obraz jak zyleta, chyba ze chcez grac w 480p to wtedy component. O XBMC mozesz poczytac na forum xbox-scene.pl-tam masz wszystko pieknie przedstawione... Podsumowujac: Xbox to tanie "Media Center"!!! Edytowane przez floreks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiś offtopica, bo ja tu czekam na test sama i każdy nowy post mi podnosi ciśnienie :D (btw. PS2 dwa razy tańsze od Xa ? lol )


Jeszcze jedno pytanie dotyczące philipsa. Na innym polskim forum toczy się dyskusja na temat faktyczniych możliwości wspomnianego filka. Część ludzi twierdzi, że 32PW9551/12 nie wyświetla pełnego 720p tylko, że go potrafi przyjąć ( sygnał 720p ) i robi downscaling do 576 czy ileś tam. Tak więc pytam się fachowców o definitywne zakończenie sprawy. Czy 32PW9551/12 wyświetla pełne 720- czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]GeRaLto[/b] - chyba wiem o jakim forum piszesz i :
- tam nie toczy się (już dawno) dyskusja, lecz pojedyncze osoby nie mające podstaw: technologii/techniki...TV CRT "rzucają bzdurne slogany o rozdzielczości" (zaciemniając praktyczne testy użytkowników itp).

Zacytuje Ci siebie:
".....[i]- ten TV (i każdy inny, nie tylko CRT) wyświetli: daną rozdzielczosć i w taki sposób, na ile pozwoli mu całość konstrukcji odbiornika...............

........opieram się na praktycznych testach HD opisywanych wyzej itp....., zas sam mam całkiem inny model, który każde SD podnosi do ok 680 linii "p", lecz do głowy mi nie przychodzi, by łączyć to w jakiś sposób z HD, bo po prostu takiej rozdzielczości nie przyjmuje..... - choć "ten sam TV", lecz sprzedawany za "wielką wodą", z innym kineskopem(???), ma dodatkowe moduły do HD !!!! (= u mnie tylko puste sloty...)..........[/i]"

W tym przypadku uważam ,że :
a/ sprawa możliwości wyświetlania ilości widocznych linii kineskopu 9551 już dawno opisana
b/ na co stać elektronikę - wiadomo
c/dorzuć instrukcję obługi i co pisze na temat wyświetlania HD sam Philips (w tym modelu).....

Na Twoje pytanie , czy wyświetli pełne 720p - odpowiadam ze nie (w myśl zebranych danych)
Jednak na pytanie czy robi "downoscalig do 576p" - odpowiadam że też nie (w myśl identycznie zebranych danych).

Dla ułatwienia (o co chodzi w technologii CRT) dodam takze, ze np część starszych TV CRT 14' ma mozliwość wyświetlania (konstrukcja kineskopu) TYLKO ok 400u widocznych linii i to wcale nie oznacza ,ze robi jakiś "downscaling" PAL - bo TV jest czysto analogowy (sporo takich CRT jest po domach....).

Ten Philips ma pełno układów cyfrowych i tylko specyfikacja techniczna "kości" moze dać obraz co robi z:1080i/720p , by wyświetlić "pod siebie".
Jednak Wasze testy (praktyczne) i zwykła logika oraz manual Philipsa podpowiada, że adsurdem jest obniżanie pierw do PAL, by powrócić wyżej, bo:
- coś do jakości obrazu by nie pasowało (patrz 1wszy post - jak oceniono)
- w gruncie rzeczy, to kazdy TV CRT ze swoim poprawiaczem i bardzo dobrym kineskopem mógłby robić to samo i wtedy można wycofać calkowicie technologię HD (do tych ok 32' - gdzie sięga CRT), bo wypada, ze SD jest lepsze od HD (idąc takim tokiem rozumowania???????)
- jest podstawa reklamacji TV ( OTV niezgodny z danym np. z instrukcji Pl...)

Ps - tak prawdę mówiac to w moim modelu (TV SD , który wszystko podnosi do ok 680p) najlepiej prezentuje się właśnie obraz HD podany przez RGB - ale to wynika z jakości sygnału (jest to tylko czyste SD na wejściu)

No i na finał (jak zwykle i też cytat) -
"[i][b]... i jeszcze jedno = w TV CRT nie ma natywnej rozdzelczości -to nie matryca z adresowaniem pikseli - powtarzam to wielokrotnie...[/b][/i]". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm mam tego phila i jestem pewein ze wyswietla 720p a nie je tylko przyjmuje.Zapewniam ze obraz po komponencie z X360 to poezja i majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b].:Evil:.[/b] - a na jakiej podstawie twierdzisz, ze wyświetla (czyli ,że widzisz) te 720 linii? :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wiele twoich postów hojlo1 na wspomnianym konkurencyjnym forum, lecz ciągle nie jestem w stanie po ich lekturze odpowiedzieć na proste pytanie : jest 720p ( chodzi o podpięcie x360 ) czy go nie ma jest zeskalowanie w dół. Bez wywodów w miarę możliwości bym prosił.....TV chcę kupić w ciągu najbliższych dni ale musze mieć pewność..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...."wedle" danych zebranych od userów tego TV (opisanych i na tym forum i na innych - wystarczy doczytać....) twierdzę że ilośc widocznych linii jest mniejsza od 720.

Chyba ze dane podane fałszywe ...w co wątpię, choc (teoretycznie) moze jak by uwzględnić: i: "overscan"/"pompowanie"/amplitudę V (i tak ustawić na np planszy testowej....).....to jeszcze się okaże ze jest większa od 720 i będzie nowy problem.......).:)

[b]GeRaLto[/b] - jeżeli to jest Twój priorytet przy zakupie (a nie jakosć obrazu opisywana przez "praktyków") - moim zdaniem nie kupuj (na dzisiaj = poczytaj posty ile może wyświetlić widocznych linii.... - nikt innych danych nie chce przytoczyć....). :)

Raczej nie kupuj żadnego CRT - bo "....[i][b]w TV CRT nie ma natywnej rozdzelczości -to nie matryca z adresowaniem pikseli - powtarzam to wielokrotnie...[/i] ).[/b]
(a są TV HD CRT co spokonie i ~800 wyświetlają , co znowu jest więcej niż 720......)


Ps - prościej się nie da, bo CRT rządzi się "swoimi prawami".

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim priorytetem nie jest posiadanie 720p jak samej świadomości posiadania 720p :) Priorytetem jest uzyskanie jak najlepszej jakości obrazu z X360 nie tracąc przy tym jakość przy SD i oglądaniu divxów via xbox1. I właśnie ten tv wydaje się złotym środkiem. Wolę teraz wydać te 2.300, a za rok zmienić na porządne full hd lcd.


......ciągle też mnie kusi samsung 32" r71, ale to niesie ze sobą spadek jakości przy wyświelaniu SD i innych.....nie jest lekko ##$#@$ cos wybrać :)


EDIT:

W takim razie jakby wgląda sytuacja : podłączenie x360 do załóżmy wspomnianego r71 i obok to philipsa. Czy będzie widoczna znaczna różnica z uwagi na "normalne" 720p panelu lcd ?

Edytowane przez GeRaLto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przyznam uczciwie (pisalem to kiedyś) - że jak by moje pudelko (CRT) sie popsuło , też raczej bym kupił tego Philipsa ( ...na przeczekanie....a i 32' jak narazie mi wystarcza).

Do tego dodaj ciekawostkę - TV CRT przyjmie ci też dobrze (umownie) Divixy , gdzie częsć jest kodowana do czystego RGB, i włączając np.układy poprawy i podając np bez progresywnego na EuroRGB, będziesz miał obraz lepszy , niż na przecietnym LCD podając np. YUV "p", gdzie zamieniajac RGB na różnicowy ( potem odwrotnie) - wprowadzasz kolejne błędy (coś za coś , bo tam rozdzielczosć natywna....).

Naprawdę sprawa jakości obrazu nie jest prosta i składa sie na nią mnóstwo czynników (gdzie w tym przypadku, chyba ilość różnicy w liniach jest najmniej istotna).

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Ad X360
z gmeru podłączyliśmy go do tego Phila. Gmeru napisał już w tym temacie że lepszego obrazu z X360 chyba nigdzie indziej nie widział.[/quote]


Jesli widzieliscie obraz z x360 na innych TV LCD i tak stwierdziliscie
To chyba wsytarczajacy argumet dla ktorego warto kupic ten TV pod x360 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='.:Evil:.' date='20.09.2006, 16:35 ']Ja mam wlasnie do ixa podpietego i naprawde nie ma bata na ten tivik :lol:
[right][post="11167"][/post][/right][/quote]

[color="blue"][b]Zapodaj jakies fotki[/b][/color] ! ;) oczywiscie jesli masz taka mozliwosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten TV 3 tygodnie temu (w Saturnie za 2599zl) .....i jestem bardzo zadowolony.

Obraz z DVD, PS2 i Divxow z kompa jest swietny, ostrosc i kolory perfect ;)

No i zona cieszy sie rewelacyjnym obrazem ze zwyklej kablowki.

Kupowac, nie zastanawiac sie. ;)

Edytowane przez weider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]AreckiW[/b] - znowu muszę się powtarzać :(

"[b]....Ps - progresywne/interlaced liczy się tylko z góry na dół i widać gołym okiem kiedy załączone , kiedy nie...(choć w niektórych modelach tzw."poprawiacze" skutecznie maskują tryb interlaced....) . "[/b]

O czym Ty piszesz?

Może to pomoże???

1.widoczne linie przeplotu (z przerwą na pustą - z mojego TV "bez polepszacza"):

[img]http://free.of.pl/x/xboxik/progresywne/przeplot1.jpg[/img]

....(znowu powtórzę)....Twój opis (o 11 liniach na cm powoduje ,ze przy 38cm wysokości kineskopu (tak ma ok 32' CRT) widzisz max linii (nawet bez przeplotu) ok [b]~~418[/b](bo zprzeplotem to 209!!! = co to za kineskop??????).

O czym Ty piszesz?
Co to za dane?
Jaki TV?
Jaki pomiar?

(naprawdę zaciemniłeś wątek "dokumentnie") :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ciagle piszecie o domyslach czy wyswietla te 720p czy nie, sadze ze zostalo to napisane na poczatku watku<pierwsze 2 strony> przez Gmeru i Lizarazu. Najpraktyczniej jest podlaczyc x360 i dac go na 720p wtedy sie zobaczy.. skoro oni tak robili i wszystko gralo tak jak ma grac na 720p to nie ma co sie wiecej sprzeczac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hojlo1' date='21.09.2006, 07:56 '][b]AreckiW[/b] - znowu muszę się powtarzać  :(

"[b]....Ps - progresywne/interlaced liczy się tylko z góry na dół i widać gołym okiem kiedy załączone , kiedy nie...(choć w niektórych modelach tzw."poprawiacze" skutecznie maskują tryb interlaced....) . "[/b]

O czym Ty piszesz?

Może to pomoże???

1.widoczne linie przeplotu (z przerwą na pustą - z mojego TV "bez polepszacza"):

[img]http://free.of.pl/x/xboxik/progresywne/przeplot1.jpg[/img]

....(znowu powtórzę)....Twój opis (o 11 liniach na cm powoduje ,ze przy 38cm wysokości kineskopu (tak ma ok 32' CRT) widzisz max linii (nawet bez przeplotu) ok [b]~~418[/b](bo zprzeplotem to 209!!! = co to za kineskop??????).

O czym Ty piszesz?
Co to za dane?
Jaki TV?
Jaki pomiar?

(naprawdę zaciemniłeś wątek "dokumentnie")  :)
[right][post="11222"][/post][/right][/quote]


hojlo1, muszę ze wstydem przyznać, że masz absolutnie rację.
Mój błąd i moja pomyłka. PRZEPRASZAM wszystkich za zamieszanie.
Będę w sklepie, to jeszcze raz z ciekawości zmierzę ilość pixeli w pionie, a nie poziomie, jak to uczyniłem.
Natomiast mój panoramiczny Philips 36PW9765, którego kineskop ma 75 cm szerokości i 42,2 cm wysokości widocznego obrazu, ma w pionie 16,5 pixeli na 1 cm (zmierzyłem w 3 miejscach na odcinku 2 cm).
To oznacza, że ilości pixeli w pionie to jakieś ok. 700.
Czy teraz już dobrze?

P.S. Jako Moderator (takie mam uprawnienia) skasowałem tamte moje posty i Twoje, żeby nie robić ludziom wody z mózgu.
Mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Jeszcze raz przepraszam.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...