Skocz do zawartości
autorus

Wysyp harmony one na allegro za 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. U mnie ustawiłem tak, epg to guaid, setup to menu , back to exit.

3. Na wyświetlaczu mam ustawione audio i napisy i za pomocą tych dwóch przycisków sobie zmieniam ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gust jest jak tyłek...każdy ma swój (dla mnie np. 885 wygląda odpustowo)

Ale uwierz mi, klapka z poxyliny zepsuje ci cały efekt wizualny.

Poza tym zawsze możesz poszukać taniej tych 885. Ja mojego 555 kupowałem poprzez internetowy oddział Elektro World'a.

Ogłaszali się na allegro, sprzęt odebrałem osobiście w sklepie. Na hali wisiał dokładnie ten sam model w cenie 320 zł a "netowo" sprzedawali go za 170. Z dużą dozą prawdopodobieństwa robią tak dokładnie ze wszystkimi modelami Logitecha, bo niby czemu 555 miałby być jakimś wyjątkiem.

Słusznie. O gustach się nie dyskutuje ;)

Co do klapki to fakt ... też się tego trochę boje.

Chociaż zdjęcia ludzi którzy zrobili takie klapki dają sporą nadzieję, że nie będzie tak źle: http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7465&page=6

Ceny:

- faktycznie, nowe 555 można kupić za 170 zł.

- nowego 885, poniżej 400 zł, nigdzie nie widziałem. Dylematu 150 czy 400 chyba nie trzeba tłumaczyć ...

Cały czas się bije z myślami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mojego 555 kupowałem poprzez internetowy oddział Elektro World'a.

Ogłaszali się na allegro, sprzęt odebrałem osobiście w sklepie. Na hali wisiał dokładnie ten sam model w cenie 320 zł a "netowo" sprzedawali go za 170. Z dużą dozą prawdopodobieństwa robią tak dokładnie ze wszystkimi modelami Logitecha, bo niby czemu 555 miałby być jakimś wyjątkiem.

wlasnie sprawdzilem, sprzedaja 555 na swojej stronie w cenie "allegrowej" - inne tez sa

Ja tez sie "czaje" na jakis pilot uniwersalny, myslalem na koryms z pary 525/555 - tak naprawde nie wiem czym sie roznia (tylko iloscia obslugiwanych urzadzen?)

Mam do obslugi piloty od: PV70, ampli Yamaha RV450, nbox (ale moze zmienie na cyfre albo polsat), dvd bellwood 308 i za pare dni chyba kupie WD HD TV. Da sie to cale ustrojstwo opanowac tym 525/555?

@Fantom - faktycznie, nowe 555 można kupić za 170 zł.

mozna wiedziec gdzie?

ps. szukalem jakiejs bazy obslugiwanych pilotow ale nie moge znalezc, ma ktos namiar?

Edytowane przez macias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


  1. A ja mam pytanie na temat modelu np 555 lub 525, jako że się na tym nie znam proszę napiszcie czy da się zaprogramował takie funkcje jak:

    1. Dekoder N--- funkcja EPG, SETUP, BACK

    2. w TV panasonic funkcja ASPECT, która można mienić format wyświetlanego obrazu np auto, 16:9, rozszerzony,zoom

    3. przydatne funkcje w dvd jak szybka zmiana ścieżki dźwiękowej czy napisów

    ------------------------------------------------------------------------------------

    Każdy model Harmony można zaprogramować na wszystkie funkcje jakie ma pilot oryginalny a także na wiele więcej. Plus do tego oczywiście makra (włączanie jednym przyciskiem kilku urządzeń).

    Przykład: Film blu-ray (oczywiście nazwa może być dowolna)

    - włącza się TV, ustawia na odpowiednie wejście HDMI, wycisza dźwięk do zera,

    - włącza się player blu-ray,

    - włącza się amplituner i ustawia na odpowiednie wejście audio oraz rodzaj odtwarzanego dźwięku.

    Dalsze sterowanie typu regulacja głośności, przewijanie, itp. przebiega bezproblemowo.

    Dodam jeszcze to, że baza urządzeń na serwerze Logitecha jest naprawdę potężna. Bez problemu znalazł mi 15-letnią wieżę Technicsa, nBox recoder n-ki a nawet sterowanie wyświetlaczem i softem media center (media LAB) wbudowanym w obudowę HTCP Thermaltake.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

525 od 555 różni właściwie tylko kolor wyświetlacza bursztyn/niebieski (niestety ten w 525 jest znacznie wyraźniejszy - przynajmniej egzemplarzach które miałem) + 555 posiada 2 dodatkowe przyciski "picture" i "sound" (bardzo praktyczne zresztą)

Obsługa jest identyczna w obu modelach (zresztą praktycznie we wszystkich modelach jest identyczna).

Opanuje ci całe to ustrojstwo ( i WD i Yamahe i tuner sat). Jeszcze nie spotkałem się ze sprzętem z którym były by problemy (za wyjątkiem PS3 ale to tylko dlatego że tam konstruktorzy postawili na sterowanie poprzez BT a nie IR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś udało się ustawić tvix? W harmony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Fantom - faktycznie, nowe 555 można kupić za 170 zł.

mozna wiedziec gdzie?

ps. szukalem jakiejs bazy obslugiwanych pilotow ale nie moge znalezc, ma ktos namiar?

No przecież sam sprawdzałeś Elektro World'a. Cena 179 zł za 525 i 189 zł za 555. To 170 zł to tak strzeliłem (10 zł w tą czy w tą to już żadna różnica).

Na allegro już się skończyła aukcja. Ktoś wystawiał nowego 555 za 145 zł.

Aktualnie jest parę aukcji 555 za 180 zł.

Te piloty są faktycznie bardzo uniwersalne i wszystko da się ustawić.

Obsłużą każdy sprzęt (w ostateczności można zczytać kody ze starego pilota).

Kwestia cierpliwości.

A ja ciągle się biję z myślami. Nowy 555 (za 180zł) czy 885 bez klapki (za 150zł) ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przecież sam sprawdzałeś Elektro World'a. Cena 179 zł za 525 i 189 zł za 555. To 170 zł to tak strzeliłem (10 zł w tą czy w tą to już żadna różnica).

A ja ciągle się biję z myślami. Nowy 555 (za 180zł) czy 885 bez klapki (za 150zł) ......

no z przesylka (bo nie ma opcji odbioru w EW - zreszta i tak nie mam w poblizu zadnego) to juz ponad 200 wiec roznica jest, ja chyba jednak wolalbym wziac nowy za niecale 200 np. z allegro, primo wole na zwykle AAA niz aku, secundo po co te bajery jak 555/525 zrobi wszystko co potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Funkcjonalnością to one się nie różnią za bardzo. Wszystkie działają podobnie.

Akumulator czy baterie ... dla mnie żadna różnica.

Chociaż do 885 przekonałem się już chyba. Na zdjęciach fajnie się prezentuje. Klapkę jakoś sobie postaram dorobić.

---------

Z ostatniej chwili .....

Marudziłem, marudziłem i kupiłem 885 (bez klapki). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukalem jakiejs bazy obslugiwanych pilotow ale nie moge znalezc, ma ktos namiar?

Nie wiem co Ci da baza 75 tys różnych pilotów. Generalnie możesz przyjąć dla uproszczenia, że jeśli jakiś pilot jest na podczerwień, to Harmony go na pewno obsłuży ;).

Kiedyś tam chciałem być cwany i złapać Harmony na pilocie którego nie obsłuży. W tym celu posłużyłem się pilotem do klimatyzatora który mamy w firmie, a którego nazwy nawet nie umiem wymówić. Niestety sztuka mi się nie udała. Harmony go obsłużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyjszła już moja "harmonja 525" :)

Wyświetlacz jest padnięty na amen, ale bardzo szybko doszedłem o co biega i teraz nie przeszkadza mi jego brak.

Jestem pod wrażeniem tego ustrojstwa. Podoba mi się to :)

Najważniejsze, że np. po zaprogramowaniu funkcji "Oglądanie TV", wciskam jeden klawisz - a on pięknie załącza TV, nBoxa, a co najważniejsze, w czasie obsługi nie muszę przełączać pilota w odpowiedni tryb.

Tego 525 traktuję jako wersję testową, ale chyba zanabędę tego ONE... ładniejszy jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że One nie ma kolorowych przycisków, a skoro użytkujesz Nboxa, to to może być istotną kwestią.

EDIT

Zdaje się że 525 też takowych nie posiada, więc może nie będzie Ci to doskwierać, aczkolwiek ja jak bym miał kupować to jednak wybrałbym wersję z takimi klawiszami na pokładzie. Po co sobie życie utrudniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech 885 jest najlepszym optimum.

Ma klawisze kolorowe(przydatne dla posiadaczy n-box i canal+) i co dla mnie najwazniejsze przyciski manualne nie dotykowe przy wyswietlaczu.

Wczesniej mialem zrobionego pilota z palma z dotykowym wyswietlaczem i jakos nie moglem sie przyzwyczaic. Musze czuc pod palcami ze naciskam.

Ale oczywiscie to kwestia gustu.

Jesli chodzi o klapke, to ja rowniez mam wykonana z poksyliny ,kupiona na allegro. Jest juz wytarta i luzna ale jakos sie trzyma. Bez klapki ladowanie pilota wymaga podkladania tekturki albo jakiegos drobnego cienkiego przedmiotu (np: grzebien, linijka itp :-). Mozna tez ladowac poprzez kabel USB.

Jesli masz male dziecko, ktore lubi bawic sie pilotami to mozesz sie liczyc z uszkodzeniem czuknika polozenia, ktory jest wrazliwy na powazniejsze upadki, ale to tez nie jest problemem bo zawsze mozna nacisnac jeden z przyciskow i podswietlanie juz dziala.

Najwiekszy chyba atut tych pilotow to bardzo fajne i subtelne podswietlanie calego pilota (oprocz klawiszy kolorowych)

Jesli chodzi o modele 525 to po jakims czasie uzytkowania strasznie zaczynaja skrzypiec, model 555 juz nie ma tego. Chyba zle spasowana obudowa ma taki wplyw na negatywny efekt, ale moze to tez zalezy od danej partii. Ja mialem u siebie 2 sztuki nowki i po tygodniu uzytkowania strasznie skrzypialy jak sie naciskalo klawisze :-(

Jesli macie jeszcze jakies pytania to smialo :-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie odnośnie modelu 555 :rolleyes:

Czy można spasować z PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można :rolleyes: ale ..... ps3 jest na bluetooth , wiec do ps3 musisz podłączyć specjalny przekaźnik który będzie zamieniał sygnał radiowy na bluetooth . Ale niestety to nie koniec problemów, bo z pilota nie włączysz ps3, bo ma nieaktywne usb w stanie uśpienia. Jak przebrniesz przez te kłopoty, i nie zrażą cię niedogodności to jest do zrobienia :lol:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jedno pytanie odnośnie modelu 555 :rolleyes:

Czy można spasować z PS3?

Sprawdziłem. Można.

Logitech Harmony Remote Software bez problemu znalazl Sony Playstation3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

W sumie do gierek i tak pad potrzebny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad 885 lub One. Czym one się różnią? Kształtem to widać :) Za 885 przemawiają kolorowe przyciski które prawie przy każdym sprzęcie się przydają. Przy jednym i drugim napisane jest że ma dotykowy ekran, czy faktycznie tak jest? Bardziej skłaniam się do 885 ale może nie znam właściwości One która by za jego kupnem przemawiała. W czym One jest lepszy bądź gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem choć na stronie Logitechu jak wół stoi " Harmony 885 Advanced Universal Remote

Ładowalny pilot z kolorowym, dotykowym ekranem LCD, który obsługuje nawet 15 urządzeń, w tym nagrywarki wideo (TiVO). " W sumie to w każdym pilocie z ekranem można sobie ten ekran podotykać :)

Czy ten ekran to jedyna różnica przemawiająca na korzyść (poprostu bajer)One?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10118391.th.jpg Edytowane przez J-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porównanie. A jak to wygląda w praktyce. Czy te przyciski aktywujące zaprogramowane zadania w liczbie 8 wystarczają w porównaniu z One gdzie jest 30? Na panelu dotykowym mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na panelu dotykowym Ci nie zalezy to bierz 885. Ja mam sporo sprzetu i zero problemów. 30 to chyba byś ganiał po całym domu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ostatnio czytałem , ze do pilota logitech harmony pasuje akumulatorek z nokii - to się zgadza: pasuje ale podobno nie chce się lądować - podobno lądują się tylko oryginalne akumulatorki logitecha , czy ktoś może to potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...