Skocz do zawartości
autorus

Wysyp harmony one na allegro za 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Na twoim miejscu wybrałbym faktycznie 525/555. Sa absolutnie wystarczające. Do n'ki nadaja się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią moi znajomi: dopóki nie mieli w reku harmony nie wiedzieli co to jest pilot uniwersalny. Jeden znajomy jak zmienil sobie ostatnio sprzet to mnie gnebil kilka razy dziennie coby mu skonfigurowac harmony bo szlak go trafia jak ma wiecej niz 2 piloty do obslugi.

Dla mnie tez jest bardzo wygodny. Zawsze moge sobie dorzucic dowolnego pilota do bazy i przelaczac sie w harmony pomiedzy nimi.

Ten pilot bez problemu daje sobie rade z pilotami od n-ki oraz od Dreamboxa i Dboxa co jest nieczesto spotykane. Akumulator wytrzymuje ok 1 tygodnia i ma czujnik pochylenia co dodatkowo wplywa na oszczednosc akumulatora. Mozna nawet sobie wrzucic ikonki kanalow(dla żonki i dzieciaków) i zdjecia w modelach od 885 :-)

Ktos powie duzo kosztuje. Tak ale popatrzcie na piloty Philipsa, tam dopiero sa ceny.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna cena nie powiem, szkoda że dopiero teraz wyszły takie taniuszki , za swego dałem jakieś 500 pln ale do tej pory go nie opanowałem, za to powiem co nie będzie działać . Pilota od nki za cholerę nie zastąpi , ma za duże lagi choć jakoś tam działa. NMT A100 wszystko chodzi i nawet układ klawiszy można lepiej przydzielić niż w oryginalnym pilocie ( PLAY, STOP, PAUSE - ciekawe ile razy wciskaliście stop zamiast pauzy ? ;) ) , Pilot pecetowy PC Mak - tu też niestety lipa, niby przejmuje funkcje ale lagi za duże i nie do skorygowania.

Jestem ciekaw opinii jak chodzi ten taniuszek, choć to może zależeć już od konkretnego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apatch,

Mógłbyś napisać jak to jest ze sterowaniem Popcornem, czy Logitech działa lepiej niż oryginalny pilot, tzn. czy ma "lepszy zasięg". Nie wiem czego to jest wina - oryginalnego pilota od Popcorna czy odbiornika podczerwieni w Popcornie - konieczne jest przy używaniu pilota kierowanie go dokładnie w stronę Popcorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilota od nki za cholerę nie zastąpi , ma za duże lagi choć jakoś tam działa.

Co to znaczy? Jakie lagi? Z tego co widzę wszyscy twierdzą że działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apatch

Pobaw sie dokladnie konfiguracja pilota a dopiero pisz o lagach. Jak dobrze skonfigurujesz opoznienia to wszystko smiga jak nalezy. :-)

Faktycznie jak wgrywasz ustawienia fabryczne dla N-ki to dziala beznadziejnie ale wystarczy zmienic:

opoznienie wlaczania : 1500ms

opoznienie czasu reakcji: 500ms

opoznienie ignorowania sygnalu:500ms

Jesli jeszcze to ci nie odpowiada to zmieniaj az ci podpasuje.

Pilot jest o tyle fajny, ze jak masz z czyms problem to wystarczy skorzystac z pomocy w sofcie konfiguracyjnym. Polecam

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zachęcacie ...... no no.

A jak się sprawa ma z modelem 785 bez klapki? Są aukcje że można go kupić naprawdę tanio ale tylko sam pilot. Bez niczego.

O ile baterie można łatwo dokupić o tyle resztę ciężko. Powiedzmy że bez klapki da się żyć ale jak wygląda sprawa ładowania?

Czy może te piloty ładują się przez USB? Czy mają wtyk do podłączenia ładowarki?

Czy lepiej dać sobie spokój i kupić np. 525 w komplecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator wytrzymuje ok 1 tygodnia i ma czujnik pochylenia co dodatkowo wplywa na oszczednosc akumulatora.

Zaraz, zaraz... Czy wlasnie zasugerowales ze pilot, ktorego zamierzalem kupic, musi byc CO TYDZIEN LADOWANY?! To ja zostane przy trzech pilotach i zmienianiu baterii raz na trzy lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz, zaraz... Czy wlasnie zasugerowales ze pilot, ktorego zamierzalem kupic, musi byc CO TYDZIEN LADOWANY?! To ja zostane przy trzech pilotach i zmienianiu baterii raz na trzy lata...

Pilot ma specjalna stację dokująca. Wygląda bardzo fajnie. Za każdym razem jak oczywiście nie zapomnę to go w nią wkładam. Wiec nie widzę żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

150 z to już sensowne ceny.

Czy jest sens kupować 785 albo 885 bez klapki (zasilacz się dorobi - to nie problem). Który z nich jest lepszy, wygodniejszy?

Czy da się skądś dostać te klapki na baterie? Czy bez nich da się użytkować pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cały czas się również zastanawiam nad kupnem pilota uniwersalnego i mam mętlik w głowie. Generalnie nie potrzebuje fajerwerków tylko funkcje użyteczne na co dzień i wydawanie 500 czy więcej na pilota raczej u mnie nie wchodzi w grę. Czy taki 555 załatwi mi sprawe nastepujących kocków:

PH A100

Ampli Denon 1909

Sony BD S-350

Dekoder Kaon do cyfrówki

TV Panasonic 42PV60

Przyznam się, ze trochę się obawiam. Pilot od Denona rzekomo tez ma możliwość pracy z niektórymi z wymienionych urządzeń, a za cholerę nie udało mi się go zmusić do współpracy z czymkolwiek mimo, iż postępowałem zgodnie z instrukcją. Także nie chciałbym kupić czegoś za 200 lub więcej i potem miesiąc się męczyć z konfiguracją. Jeśli ktoś ma np namiar na bazę w internecie gdzie można sprawdzić kody do konkretnych modeli urządzeń i upewnić się, że one są obsługiwane przez konkretny model pilota to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki braavoo za porady w wolnej chwili ponownie spróbuję prawidłowo skonfigurować pilota, problem w tym że o ile dobrze pamiętam testowałem już wszystkie możliwe ustawienia z identycznym skutkiem , być może mam inny problem kupę innych odbiorników radiowych, kabli i sprzętów a cały pokój działa jak klatka elektro-magnetyczna w której dzieją się już nie jedne cuda... :(

@Fantom

Pilot działa z nką ale opóźnienia sprawiają że nie nadaje się do użytku, sprawdzę ustawienia kolegi braavoo i zobaczę w czym problem.

@Marl

Sterowanie A100 działa lepiej niż w oryginalnym pilocie, nie musisz celować w odbiornik, za dużo z niego nie korzystam bo przyzwyczaiłem się do układu przycisków w NMT, panel dotykowy tylko mnie drażni a nie da się idealnie przyporządkować rozkładu klawiszy w Harmony tak samo jak w oryginalnym pilocie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PH A100

Ampli Denon 1909

Sony BD S-350

Dekoder Kaon do cyfrówki

TV Panasonic 42PV60

Większość z tego sprzętu miałem/mam i ze wszystkimi Logitech (i 525 i 555 i One) współpracował bezproblemowo (wręcz lepiej niż oryginalne piloty)

W plaźmie Panasa pojawia się możliwość przejścia bezpośrednio do wybranego źródła sygnału (np. HDMI2 czy Component) bez konieczności naciskania najpierw AV a potem kolorowego klawisza odpowiedniego wejścia)

W PH działał szybciej niż oryginalny.

W Denonie jest zgrabniej i ergonomicznej niż z oryginałem (ten kto projektował pilota do 1909 chyba bardzo nie lubił swojej pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa @Braavoo co do działania z tunerami n-ki. Miałem nBox recordera i po właściwym skonfigurowaniu opóźnień w Harmony 885 nie było żadnych problemów. Konfiguracja dodatkowych przycisków też zrobiła swoje.

Mało tego - uważam, że 885 działał lepiej niż oryginalny n-kowy. Trzeba było tylko poświęcić trochę czasu i to wszystko. Na tym właśnie wykładają się niektórzy - wgrają wszystko "na pałę" a potem piszą, że źle działa. Ja praktycznie nie wiem jak działa oryginalny pilot nBoxa bo nie było mi to do niczego potrzebne.

Większym problemem było ustawienie Harmony pod Dreamboxa DM800, w którym oryginalny pilot działa tak sobie. Kosztowało mnie to trzy wieczory i po kłopocie. Teraz mój 885 działa lepiej niż ten z Dreama.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 555, sprzęt jak w stopce.

Po ostatnich aktualizacjach wszystko działa mi tak jak sobie tego życzę.

Nie żałuję ani złotówki wydanej na tego pilota i ani sekundy poświęconej na jego konfigurację.

Poza tym to największy przyjaciel żony.

Oraz teściowej, jak pilnuje nam psa w czasie naszych wyjazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcus64 widzę że masz model 885.

Powiedz mi czy jest sens kupowania tego pilota bez klapki? Bateria (chyba raczej akumulator) nie wypada?

Może wiesz gdzie takową ewentualnie nabyć lub też może jakiś inny patent?

Ze zdjęć wynika że ta klapka nie jest dużym elementem i wizualnie nie powinna jakoś specjalnie szpecić pilota. Od góry chyba jej praktycznie nie widać?

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcus64 widzę że masz model 885.

Powiedz mi czy jest sens kupowania tego pilota bez klapki? Bateria (chyba raczej akumulator) nie wypada?

Może wiesz gdzie takową ewentualnie nabyć lub też może jakiś inny patent?

Ze zdjęć wynika że ta klapka nie jest dużym elementem i wizualnie nie powinna jakoś specjalnie szpecić pilota. Od góry chyba jej praktycznie nie widać?

Z klapką jest ten problem, że jest odpowiednio wyprofilowana i bez niej pilot źle leży w ręce. Poza tym stacja dokująca też jest tak wyprofilowana, że bez klapki będziesz miał problemy z ładowaniem - styki na pilocie nie spotkają się z tymi na stacji - musiałbyś podkładać jakąś tekturkę.

Konkludując - osobiście odradzam taki zakup.

845.1.0.jpg846.1.0.jpg

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z klapką jest ten problem, że jest odpowiednio wyprofilowana i bez niej pilot źle leży w ręce.

A ja właśnie znalazłem na "konkurencyjnym" forum ciekawy temat:

http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7465

Chłopaki opisują między innymi jak sobie dorobić klapkę np. z poxyliny (strona 6).

Chyba jednak się skuszę :)

150 zł za 885 z podstawką i baterią (bez klapki i zasilacza).

Zasilacz można też kupić (32zł na allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom zasilacz możesz olać. Pilot ładuje się po podłączeniu do kompa (mini USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Fantom zasilacz możesz olać. Pilot ładuje się po podłączeniu do kompa (mini USB).

Czyli jak mój telefon :) Dzięki. Bardzo pożyteczna informacja.

Z drugiej strony zasilacz i tak dopasuję. Wygodniej będzie ładować.

A klapkę ... zobaczymy. Może coś jednak dorobię. Ten przepis z poxyliną jest całkiem ciekawy.

To jeszcze jedno pytanko odnośnie 885.

Wygodny jest? Chodzi o rozstaw przycisków, ich wykonanie i miękkość.

He he he ... próbuję się przekonać do wydania tych 150 zł :(

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
150 zł za 885 z podstawką i baterią (bez klapki i zasilacza).

Zasilacz można też kupić (32zł na allegro).

Hmmmm..nie tak dawno kupiłem 555 sztukę nówkę, oryginalnie zapakowaną, z pełną polską gwarancją w normalnym sklepie rtv za niecałe 170 zł.

Mi osobiście "wyglądowo" bardziej pasuje 555 (funkcjonalnie również). Poza tym miałem kiedyś wersje z klapką zastępczą (pewnie z tego samego źródła) i niestety klapka bardzo szybko się rozleciała, a klejenie na plastrach tudzież poxylinowe protezy to niestety wygląda jak tzw. "idźstąd" :)

Oczywiście ostateczna decyzja należy do ciebie, ale uwierz mi - nie pożałujesz ani złotówki wydanej na nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak mój telefon :( Dzięki. Bardzo pożyteczna informacja.

Z drugiej strony zasilacz i tak dopasuję. Wygodniej będzie ładować.

A klapkę ... zobaczymy. Może coś jednak dorobię. Ten przepis z poxyliną jest całkiem ciekawy.

To jeszcze jedno pytanko odnośnie 885.

Wygodny jest? Chodzi o rozstaw przycisków, ich wykonanie i miękkość.

He he he ... próbuję się przekonać do wydania tych 150 zł ;)

Ale rzeźbisz. :)

Wygoda to rzecz gustu i przyzwyczajenia. Dla mnie jest, zwłaszcza po prawie roku użytkowania gdy nie dotykam żadnych innych.

Ma krótki skok klawiszy (co lubię).

Chociaż, jak pisze wyżej @chrisjan, model 555 można kupić za porównywalne pieniądze to ja bym się nawet nie zastanawiał i kupił nowy na gwarancji. To nic że nie ma akumulatora. Gdy miałem model 525 to baterie (4 xAAA) wystarczały na 4-5 m-cy. Funkcjonalność oczywiście taka sama jak wyższych modeli.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale rzeźbisz. ;)

Wygoda to rzecz gustu i przyzwyczajenia. Dla mnie jest, zwłaszcza po prawie roku użytkowania gdy nie dotykam żadnych innych.

Ma krótki skok klawiszy (co lubię).

Chociaż, jak pisze wyżej @chrisjan, model 555 można kupić za porównywalne pieniądze to ja bym się nawet nie zastanawiał i kupił nowy na gwarancji. To nic że nie ma akumulatora. Gdy miałem model 525 to baterie (4 xAAA) wystarczały na 4-5 m-cy. Funkcjonalność oczywiście taka sama jak wyższych modeli.

A rzeźbię ... bo mogę :(

Model 885 jest (przynajmniej na oko):

- ładniejszy, bardziej bajerancki (kolorowy wyświetlacz)

- wygodniejszy do trzymania (chodzi o kształt)

Gwarancja i to czy ma baterię czy akumulator nie ma dla mnie większego znaczenia. Jeśli mój syneczek rzuci go o ścianę to gwarancja nie pomoże :)

Jedyne co mnie trochę zatrzymuje to ta nieszczęsna klapka. Wrrr :)

Cały dylemat to: 555 (z klapką, nówka) czy 885 (bez klapki, sprzedawca twierdzi że z wyglądu nówka) - cena ta sama.

Tak naprawdę to chciałem kupić coś prostszego i tańszego ale wszędzie są opisywane problemy z obsługą tunera N'ki więc ... raczej będzie to Harmony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie na temat modelu np 555 lub 525, jako że się na tym nie znam proszę napiszcie czy da się zaprogramował takie funkcje jak:

1. Dekoder N--- funkcja EPG, SETUP, BACK

2. w TV panasonic funkcja ASPECT, która można mienić format wyświetlanego obrazu np auto, 16:9, rozszerzony,zoom

3. przydatne funkcje w dvd jak szybka zmiana ścieżki dźwiękowej czy napisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model 885 jest (przynajmniej na oko):

- ładniejszy, bardziej bajerancki (kolorowy wyświetlacz)

- wygodniejszy do trzymania (chodzi o kształt)

Gust jest jak tyłek...każdy ma swój (dla mnie np. 885 wygląda odpustowo)

Ale uwierz mi, klapka z poxyliny zepsuje ci cały efekt wizualny.

Poza tym zawsze możesz poszukać taniej tych 885. Ja mojego 555 kupowałem poprzez internetowy oddział Elektro World'a.

Ogłaszali się na allegro, sprzęt odebrałem osobiście w sklepie. Na hali wisiał dokładnie ten sam model w cenie 320 zł a "netowo" sprzedawali go za 170. Z dużą dozą prawdopodobieństwa robią tak dokładnie ze wszystkimi modelami Logitecha, bo niby czemu 555 miałby być jakimś wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...