Skocz do zawartości
autorus

Wysyp harmony one na allegro za 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec zauważyłem wysyp tych pilocików, ale bez klapki. Swego czasu kupiłem tak swój 885 i jest ze mna do teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , to oryginały, tylko albo bez klapki albo bez baterii, dl ludzi którzy lubią sobie składać :(

Ale skąd one są to nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba są bez klapki, baterii i zasilacza. Koszt baterii i zasilacza to ok. 70-80 zł., klapek raczej się nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem model 885 bez oryginalnej klapki. Akurat wiem skąd to biorą, bo mój egzemplarz był wadliwy i pofatygowałem się do gościa osobiście. Na miejscu mi naprawił. Ma układy gdzieś za granicą i sprowadza sprzęt poserwisowy, nie tylko piloty ale też klawiatury i myszy Logitech. Po prostu składa z trzech jeden. Tylko nie ma oryginalnych klapek i wstawia jakieś samoróbki - po kilku miesiącach użytkowania klapka się wyciera i odpada przy najmniejszym ruchu - moja od dawna jest przyklejona na taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wytarła, ale nadal się trzyma. Ale pilocik chodzi jak trzeba :(

Odnośnie kupowania z duzą przeceną to kupowałem u gostka lampy ogrodowe. Okazało się ze sa z niemieckich marketów, tj pokreślone na pudełku po niemiecku, no i nie do końca kompletne. Niby to nie przeszkadzało ale Niemcy zwracali. Facet oczywiście wystawił fv.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 885 tez sie juz klapka wytarla i wyrobila ale pilot dziala i to najwazniejsze.

Kazdemu polecam tego pilota ale musi miec pojecie o komputerach coby sam potrafil sobie takiego pilota skonfigurowac.

Juz kilku znajomym musialem taka konfiguracje robic a to troche trwa.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To generalnie warto je brać od tego sprzedawcy czy nie?? Bo jak się okaże, że trzeba ekstra dokupić jeszcze parę rzeczy i modlić się, żeby szybko nie padł to lepiej chyba dołożyć te 200 i mieć nowy z gwarancją. Tutaj gwarancji nie ma jak wynika z opisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, po naprawie początkowej usterki (nie działał jeden przycisk - i to ważny - kursor) wszystko działa dobrze. Pilota mam od prawie roku. Tylko ta klapka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez potwierdzam, działa bez zarzutu do tej pory. A ma już spokojnie rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując (fajne słowo :)) od samej oferty, to potencjalnym nabywcom warto zwrócić uwagę na małą przypadłość Harmony One, a dokładniej na brak czterech kolorowych przycisków, które to na dziś są podstawą sensownej obsługi wielu urządzeń. Jest to niewątpliwy krok wstecz, w stosunku do wcześniejszych modeli.

Można co prawda kombinować z ich emulacją za pomocą LCD, ale po co, skoro wcześniej były te klawisze dostępne bezpośrednio i bez żadnych dodatkowych zabiegów. A bez nic to trudno wyobrazić sobie choćby obsługę dowolnego odbiornika SAT.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego wybrałem 555. Np. w nboxie czerwonym kasuję nagrane pozycje, zielonym +24godz w EPG itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Abstrahując (fajne słowo :) ) od samej oferty, to potencjalnym nabywcom warto zwrócić uwagę na małą przypadłość Harmony One, a dokładniej na brak czterech kolorowych przycisków, które to na dziś są podstawą sensownej obsługi wielu urządzeń. Jest to niewątpliwy krok wstecz, w stosunku do wcześniejszych modeli.

Można co prawda kombinować z ich emulacją za pomocą LCD, ale po co, skoro wcześniej były te klawisze dostępne bezpośrednio i bez żadnych dodatkowych zabiegów. A bez nic to trudno wyobrazić sobie choćby obsługę dowolnego odbiornika SAT.

I tu masz rację. Modele 885 i 895 (radiowy) są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jest jakaś różnica w funkcjonalności 885 i 525 ?

Oczywiście oprócz kolorowego dotykowego ekranika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich nie ma dotykowego ekranu :)

No i tylko 885 ma kolorowy ekran, chyba ze mówisz o jednym kolorze.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ilość obsługiwanych urządzeń. Model 525 - 10 lub 15 urządzeń (dokładnie nie pamiętam). Natomiast wyższe modele coś powyżej 25-30. 525 w zupełności wystarczy.

No i jeszcze to, że 525 jest zasilany na baterie a 885 (i wyższe) na akumulatory ze stacją dokującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Muszę coś takiego zanabyć, bo powoli zaczyna mnie wkurzać ilość tego szmelcu na ławie :)

W takim razie biorę tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie.

Muszę coś takiego zanabyć, bo powoli zaczyna mnie wkurzać ilość tego szmelcu na ławie :)

W takim razie biorę tego .

Z walniętym wyświetlaczem?

Ja chyba nabędę coś takiego: http://www.allegro.pl/item597080750_pilot_...wany_wypas.html

Mały, zgrabny, wygląda na solidnie zrobionego. Właśnie policzyłem przyciski (czy mi wystarczą) i spokojnie wystarczy. Mam 3 piloty do zastąpienia, więc jeden będzie w zapasie.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego te Harmony są takie drogie. Poza tym w większości ich wygląd jakoś mi nie podchodzi.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu.Baterię i zasialcz już znalazłem do tego a może ktoś wie gdzie dostanę klapkę do harmony one?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie nie rozumiem dlaczego te Harmony są takie drogie. Poza tym w większości ich wygląd jakoś mi nie podchodzi.

Ponieważ Logitech to: szwajcarska technologia(popatrz na cenę najnowszej klawy G19). Ja przymierzam się do kupna jakiegoś pilocika z serii Harmony(z tych tańszych), ponieważ ściera się farba na pilocie do TV Philips, oraz do decodera Technisat(jakiś zwykły od inei).

Edytowane przez Cypers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie nie rozumiem dlaczego te Harmony są takie drogie. Poza tym w większości ich wygląd jakoś mi nie podchodzi.

Kup, poużywaj i zrozumiesz. :)

Miałem kilka różnych uniwersalnych pilotów, od takich za 30 zł do poprzez 100, na Logitechu One za 600 kończąc.

Wszystkie poza Logitechami są kiepskimi protezami, zawsze coś jest nie tak, zawsze coś nie działa jak powinno, zawsze jakiś przycisk jest nie tam gdzie powinien, zawsze brakuje jakiejś komendy. W Logitechu tego nie ma. Wszystko jest jak chce, gdzie chce, kiedy chce i najważniejsze - DZIAŁA TAK JAK POWINNO.

A jak ktoś ma problemy to support działa jeszcze lepiej niż można się spodziewać.

P.S. Dla jasności - Harmony One ostatecznie się pozbyłem bo jego zalety nie uzasadniały dla mnie prawie 4 krotnie wyższej ceny niż Harmony 555, które mam, używam i chwale (podobnież jak wcześniej 525)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z walniętym wyświetlaczem?

Rozbiorę, popatrzę co onemu wyświetlaczu dolega :)

A poza tym, to w zasadzie nie zależy mi na samym wyświetlaczu, a w/g zapewnień sprzedającego sam pilot działa bez zastrzeżeń.

Ten z Twojego linka Fantom, jest trochę za mały... ciągle bym go szukał.

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię, jak jest dużo pilotów - to robi wrażenie na ludziach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o funkcjonalność różnych modeli to zasadniczo różnią się kilkoma rzeczami. Mają różną ilość przycisków sprzętowych, wiadomo im więcej tym lepiej. Łatwiej w logiczny sposób przyporządkować funkcje pilota, którego chcemy zastąpić. Dobrym przykładem są tu właśnie wspomniane kolorowe klawisze.

Druga rzecz to sposób zasilania, najtańsze modele mają zasilanie bateryjne, te droższe mają dedykowany akumulator.

Kolejna różnica to wyświetlacz LCD i ilość dostępnych na nim informacji (rozdzielczość, wyświetlacz kolorowy/czarno-biały)

Następna rzecz to ekran dotykowy. Wbrew temu co sprzedawcy podają w opisach aukcji, modele poniżej Harmony One nie mają ekranu dotykowego. 885 ani żaden podobny nie ma ekranu dotykowego.

Ostatnią istotną rzeczą jest ergonomia samego pilota. A konkretnie chodzi o kształt pilota i materiał z którego wykonane są przyciski i sama obudowa pilota. Część modeli ma kształ orzeszka ziemnego. Kształt ten sprzyja ergonomii trzymania sprzętu w łapie. Niższe modele z serii 5xx mają z kolei przyciski o małym skoku, co nie każdemu przypadnie do gustu.

Jeśli chodzi o samą bazę pilotów wzorcowych i sposób programowania, to zasadniczo wszystkie modele są pod tym względem zbliżone funkcjonalnością. Wyjątkiem jest model 895, który dodatkowo wyposażony jest w nadajnik radiowy, do sterowania tą drogą dedykowanymi urządzeniami.

Podstawową zaleta pilotów Harmony jest niesamowicie bogata baza pilotów wzorcowych i to ciągle powiększana, a to z racji programowania pilotów bezpośrednio z bazy danych przez internet. Drugą istotną zaletą jest możliwość bardzo dokładnego dostrojenia działania poszczególnych klawiszy i funkcji. Tam gdzie inne piloty uniwersalne polegną, Harmony ma jeszcze szanse, dzięki możliwości dokładnego ustawienia czasów impulsów sterujących i opóźnień.

Jeśli chodzi o wady to w sumie są 3 zasadnicze, pierwsza to cena, druga to cena, a trzecia i ostatnia, to cena. Cena detaliczna choćby takiego Harmony 1000, to wskazywałaby na to, że jest on modułem sterującym podtrzymaniem życia na stacji kosmicznej, a nie zwykłym pilotem uniwersalnym :).

To chyba tyle tak pokrótce.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja lubię, jak jest dużo pilotów - to robi wrażenie na ludziach :)

No właśnie ... ja nie chcę robić na nikim wrażenia.

Mam do obsłużenia: tuner N'ki, TV i głośniki z aktywnym wzmacniaczem.

Jak policzyłem potrzebuję raptem kilkanaście przycisków.

Nie zależy mi na obsłudze makrodefinicji i innych takich.

Ma działać wszystko na jednym małym i wygodnym pilocie.

Właściwie przydał by mi się Harmony 1000 z racji obsługi RF. Jednak musiał bym na głowę upaść mając wydać 1000 zł na niego.

Rozważam ewentualnie zakup 525/555 ... jednak nowy to i tak prawie 200 zł (nie chce mi się bawić w dobór tych klapek, zasilaczy i baterii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...