Skocz do zawartości
autorus

Wysyp harmony one na allegro za 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Rece opadaja, moze ktos wie jak sobie poradzic (Harmony 885).

Mam telewizor Panasonic TX-32LE8PS i za nic nie moge telewizora wlaczyc, mozna wylaczyc i obslugiwac po wlaczeniu ale nie wlaczyc. W tym telewizorze aby go wlaczyc nalezy wcisnac i przytrzymac przycisk on/off, aby wylaczyc nie trzeba przytrzymywac i dlatego na Harmony 885 nie da sie wlaczyc bo impuls jest krotki.

Zauwazylem ze jak wciskam klawisze numeryczne i przytrzymam to telewizor sie zalaczy ale juz przytrzymujac ON/OFF to nie da sie.

Czy ktos wie jak sobie z tym poradzic (zalezy mi na tym bo wlanczajac tuner satelitarny ma sie tez odpalic tv) albo ma taki tv i juz sobie poradzil ?

Przy okazji, oryginalne baterie i ladowrki pojawily sie na allegro w przystepnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rece opadaja, moze ktos wie jak sobie poradzic (Harmony 885).

Mam telewizor Panasonic TX-32LE8PS i za nic nie moge telewizora wlaczyc, mozna wylaczyc i obslugiwac po wlaczeniu ale nie wlaczyc. W tym telewizorze aby go wlaczyc nalezy wcisnac i przytrzymac przycisk on/off, aby wylaczyc nie trzeba przytrzymywac i dlatego na Harmony 885 nie da sie wlaczyc bo impuls jest krotki.

Zauwazylem ze jak wciskam klawisze numeryczne i przytrzymam to telewizor sie zalaczy ale juz przytrzymujac ON/OFF to nie da sie.

Czy ktos wie jak sobie z tym poradzic (zalezy mi na tym bo wlanczajac tuner satelitarny ma sie tez odpalic tv) albo ma taki tv i juz sobie poradzil ?

Przy okazji, oryginalne baterie i ladowrki pojawily sie na allegro w przystepnej cenie.

Ja mam plazmę Panasonica w której też, aby włączyć tv trzeba na oryginalnym pilocie przytrzymać trochę dłużej przycisk power. Mimo to, po ściągnięciu ustawień dla tego modelu z bazy Logitecha wszystko od początku działało poprawnie także skontaktuj się może z działem pomocy to z pewnością ustawią tak, aby było ok. Ktoś w tym temacie zresztą pisał, że w identycznej sprawie się kontaktował z nimi, zmienili mu ustawienia w profilu na serwerze, zaktualizował pilota i po tej operacji już działa prawidłowo.

Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Logitech Harmony One musi być akumulator oryginalny, bo na zamiennikach pracuje, ale brak jest możliwości ładowania ( sprawdziłem dla akumulatora oryginalnego i zamiennika ). Nie ma możliwości ładowania przez USB. Zasilacz jaki stosuję ma 6 V i sprawdził się. Na spodzie stacji do ładowania podane jest napięcie wejściowe 5 V.

No i ztym się nie zgodzę ja używam ładowarki z noki o parametrach 5,8 V i 0,8 A i ładuje mi bez problemu ale tylko oryginalne akumulatory ale to jest podyktowane złą budową zamienników a nie zasilaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ztym się nie zgodzę ja używam ładowarki z noki o parametrach 5,8 V i 0,8 A i ładuje mi bez problemu ale tylko oryginalne akumulatory ale to jest podyktowane złą budową zamienników a nie zasilaczem

A w którym miejscu mojego tekstu jest napisane że przyczyną problemów jest zasilacz. Wyraźnie napisałem że to akumulatory, a przy okazji podałem jakim napięciem muszą być ładowane ( 5 V bo tak podaje producent na stacji do ładowania – może być trochę wyższe byle bez przesady ) i odpowiedziałem na pytanie kogoś wcześniej czy można ładować przez USB. A już pomijając wszystko to między zasilaczem Twoim 5,8 V a moim 6 V nie ma różnicy bo napięcie w tych zasilaczach jest uzależnione od obciążenia i podawane jest teoretycznie dla maksymalnego dopuszczalnego obciążenia więc przy ładowaniu naszych pilotów może być nawet trochę wyższe. Najważniejsze że ładują się bez problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w którym miejscu mojego tekstu jest napisane że przyczyną problemów jest zasilacz. Wyraźnie napisałem że to akumulatory, a przy okazji podałem jakim napięciem muszą być ładowane ( 5 V bo tak podaje producent na stacji do ładowania – może być trochę wyższe byle bez przesady ) i odpowiedziałem na pytanie kogoś wcześniej czy można ładować przez USB. A już pomijając wszystko to między zasilaczem Twoim 5,8 V a moim 6 V nie ma różnicy bo napięcie w tych zasilaczach jest uzależnione od obciążenia i podawane jest teoretycznie dla maksymalnego dopuszczalnego obciążenia więc przy ładowaniu naszych pilotów może być nawet trochę wyższe. Najważniejsze że ładują się bez problemów.

Pozdrawiam

Fakt moje niedopatrzenie , to przez tzw chorobę filipińską święta i te sprawy . Czyli na pewno akumulator oryginalny a zasilacz o napięciu 5 V albo troszkę więcej chyba ze jeśli ma ktoś inny akumulator może zastosować taką ładowarkę

laduniwtr181a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zwalczył może problem harmony i toshiby? Nie wchodzi na odpowiednie wejście HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ktoś zwalczył może problem harmony i toshiby? Nie wchodzi na odpowiednie wejście HDMI.

Chyba mam podobny problem z Harmony (515) i Samsungiem (A551), a dokładnie nie działa przełączenie na HDMI3 (HDMI 1 i HDMI 2 działają bez zarzutu).

Problem jest o tyle dziwny bo:

- telewizor o dziwo zostaje przełączony w tryb HDMI3 jednak jest to "inne" wejście niż HDMI 3 (wiem że dziwnie to brzmi). Inność wejścia objawia się tym że nie widać nazwy dla tego wejścia oraz (co najważniejsze) nie widać obrazu

- jak na oryginalnym pilocie przejdę na wejście HDMI 3 to wchodzi poprawnie.

Jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

ps. do HDMI 3 mam podłączonego popcorna (chociaż nie przypuszczam aby to było przyczyną :blink:

UPDATE: problem "ominąłem" poprzez wstawienie sekwencji "input.hdmi2 + input.next" - jednak to nie to samo...

Edytowane przez lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozwalam sobie trochę odświeżyć temat pilotów Logitecha.

Znalazłem na allegro kilka ofert pilota harmony 1000 w cenach 250-500 PLN-ów, są to wersje bez baterii, klapek czy stacji dokujących.

Biorąc pod uwagę cenę nowych pilotów robi się ciekawie.

I teraz moje pytanie, ktoś ma taki egzemplarz nowy a najlepiej taki wybrakowany z allegro? Jak sobie poradził z brakującymi elementami, jak wygląda obsługa, czy funkcjonalność jest lepsza niż w przypadku innych modeli czyt. niższych?

I jeszcze jedno, w wątku cały czas przejawia się informacja o obsłudze PS3 pilotami Harmony.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Wiem, że odpalić konsolę trzeba ręcznie ale jak wygląda dalsza obsługa? Np odpalanie mp3 udostępnionego poprzez media-serwer, poruszanie się po katalogach itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilotem Logitech nie odpalisz ani nie obsluzysz PS3. Musisz miec specjalna przystawke, ktora dopiero wprowadzili do obrotu, ale nie ma jej jeszcze w Polsce.

Na chwile obecna mozesz sobie dokupic jakiegos innego pilota z bluetooth, ktory bedzie posrednio zastepowal tego od PS3 i bedzie mogl byc zaimplementowany do pilota Logitecha. Niestety bedziesz musial tak jak pisza na poczatku zalaczyc z palucha PS3 i dopiero pozniej obslugiwac.

Jesli chodzi o klapke, to to raczej nie jest problem mozna poszukac na allegro ktos chyba sprzedaje takie. Stacja dokujaca jest ci potrzebna coby jakos naladowac akumulator w pilocie, no chyba ze zalatwisz to jakos inaczej, ale to za wiele kombinowania.

Osobiscie nie polecam modelu 1000 ze wzgledu na szybko siadajacy wyswietlacz i duze gabaryty. Lepiej sobie sprawic nizszy model 885 i poczekac na dostepnosc przystawiki do PS3

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie nie polecam modelu 1000 ze wzgledu na szybko siadajacy wyswietlacz i duze gabaryty. Lepiej sobie sprawic nizszy model 885 i poczekac na dostepnosc przystawiki do PS3

Pozdrawiam

braavoo

Dzięki za szybka odpowiedź.

Który lepszy i dlaczego:

Harmony ONE

Harmony 895

Harmony 885

I jeszcze jedno pytanko przymierzam się do nabycia usługi HDTV u mojego operatora Asta-net, chodzi dokładnie o canal+HD i HBO HD. Na infolinii abonenta dostałem informację, że aktualnie dają dekoder KAON KCF-F660HD. Na stronie logitech-a chciałem sprawdzić kompatybilność pilota z tym dekoderem, marka KAON jest dostępna ale model już nie.

Ktoś z was ma może taki dekoder od innego operatora, jak się sprawuje i czy "gada" z logitechem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pilota 555 i ten oto pilot ma takie dwa przyciski Sound i Picture. Są one w bardzo dostępnych miejscach więc chciałem je wykorzystać na np zmianę proporcji obrazu, ale okazało się że one działają jak swoisty ctrl, albo shift dzięki którym można zmienić działanie każdego przycisku, ale dla mnie to jest niepraktyczne :|

Czy można jakoś zrobić żeby te przyciski zachowywały się jak każdy inny??

To raz. A dwa. W kompie mam własnoręcznie :lol: zrobiony czytnik podczerwieni (IgorPlug) - pewno znany.

W zasadzie czyta każdy kod pilota. Problem w tym że chciałbym przyciski w Harmonii zaprogramować jak mi się podoba - żebym pisał kody przycisków - jest to możliwe?

Ps. Polecam 555 a nie 525 - miałem obydwa. 525 jest zrobiony z jakiegoś tandetnego plastiku i cały trzeszczy - 555 jest ok - no i ma dwa dodatkowe przyciski :)

Edytowane przez lpiernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie panowie

zanabylem nowe 885 i cos grzechocze w gornej czescie

czy to normalne czy powinienem reklamowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze mi podac czy sa w bazie (hamon one, 885)?

Wzmacniacze Harman/Kardon

HK 680,

HK 690

odtw CD -

HK HD 720

C.E.C.--630CD

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dla Harmony ONE :

HK-680 - jest

HK-690 - jest HK-690i

HK HD720 - jest

CEC 630CD - jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybkie pytanie panowie

zanabylem nowe 885 i cos grzechocze w gornej czescie

czy to normalne czy powinienem reklamowac?

Ja w modelu ONE mam to samo.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_2K

dzieki :)

patrzylem na allegro jest duzo pilotow w roznych cenach, na razie mi sie nie pali, ale kto wie w niedalekiej przyszlosci

ale chetnie poczytam zachwalanie tego pilota badz jego wady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w modelu ONE mam to samo.

AndrzejS.

I ja też tak mam w ONE. Podejrzewam iż ma to coś wspólnego z tym, że kiedy bierze się pilota do ręki (bez naciskania czegokolwiek) to sam się zaświeca! (taki motion sensor w wersji superlight IMO) :)

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zamrażarkach jest taki mały latający szczegół który się przesuwa przy otwieraniu klapy i wtedy zapala się światło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO Brać! A problem klapki opisałem TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wad tego pilota po ponad półrocznym użytkowaniu znalazłem tylko to ze ma problemy ze stykami w bazie. Strasznie to wkurzające. Poza tym to same plusy. Oczywiście kupiłem bez klapki :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z tego co piszecie one jest lepszy od 885?

tak wyczytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...