Skocz do zawartości
autorus

Wysyp harmony one na allegro za 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba sprawdzić parametry aku, ale po mojemu to te do telefonów sa mocniejsze. W ostateczności mozna zrobić tak że podłączyć ładowarkę nokii, oczywiście po odpowiednim przystosowaniu.

Parametry aku logoitech:

830mAh , 3,7V

Parametry ładowarki nokia ( sterej z grubym bolcem)

800mA i 5,7V

Stara ładowarka Nokii pasuje do podstawki do ładowania logitech.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie po położeniu pilota do bazy wyświetlił mi się komunikat ,, Błąd ładowania skontaktuj się z działem ...itd " czy ktoś miał już taki problem nie wiem czy to jest spowodowane przez bazę zasilacz czy akumulator nie jest oryginalny .http://allegro.pl/item582103455_akumulator_do_pilotow_logitech_harmony_one_ak09.html#gallery

Przypomniało mi się jeszcze czytałem gdzieś że są właśnie problemy z zamiennikami akumulatorów nie ładują się na bazie czy to prawda, może ktoś to potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie zasad działania pilota 555 lub 885 czy sprawdziłby się w moim przypadku (tv połączony z amplitunerem po hdmi, do amplitunera podłączony dekoder i DVD)

Jeśli pilot zaprogramujemy

1. oglądaj TV - to rozumiem że włączy się tv, potem amplituner i dekoder,

2. oglądaj DVD - to włączy się tv, amplituner i DVD

3. np słuchaj radia - włączy się amplituner na FM

1a) co będzie jeśli wcisnę oglądaj tv i powyższe urządzenia mi się włączą a potem będę chciał włączyć oglądaj DVD,

to czy pilot mi wszystko powyłącza i włączy od nowa czy wyłączy tylko dekoder i włączy DVD?

3a) jeśli będę na 1 lub 2) i będę chciał włączyć radio z amplitunera to czy pilot wyłączy TV i dekoder lub DVD, a przełączy amplituner w tuner>FM

sorry za głupie pytania ale zastanawiam się jak to jest rozwiązane z włączaniem i wyłączaniem tych urządzeń skoro np do TV włącz i wyłącz służy ten sam przycisk. Czy wciskając oglądaj TV (pilot sam włączy tv przyciskiem włącz wyłącz bo tak ma zaprogramowane) i wciskając na oglądaj DVD pilot wyłączy czy nie telewizor (skoro ma zaprogramowane najpierw włącz TV potem inne urządzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-B pomyśl chwilę i sam sobie odpowiedz.

Przecież nie ma komunikacji zwrotnej między pilotem a np. TV

Wszystko opiera się na wysyłaniu w odpowiedniej kolejności kodów z pilota.

Jeśli "zaprogramujesz" sekwencję i w trakcie wysyłania zasłonisz np. pilota ręką na sekundę wtedy cała sekwencja może nie mieć sensu bo coś się nie włączy.

Już chyba znasz odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ja nie rozumiem a może ty,

w pilocie jeden i ten sam impuls/sygnał włącza i wyłącza telewizor (ten sam przycisk ten sam impuls)

jeśli programujesz pilota a potem uruchamiasz dane polecenie tak jak pisałeś pilot wykonuje kolejne polecenia, włącza telewizor i kolejne urządzenia

a co będzie jeśli telewizor będzie już włączony? czy impuls który ma włączyć telewizor nie wyłączy go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot nie jest głupi :blink:

Jesli będziesz miał włączony tv, to jeśli następnie włączysz dvd to oczywiście tv zostanie nadal włączony :) Tzn nie bedzie tak ze ci go wyłączy i włączy, bo on wie ze tv jest włączony. Natomiast reszta urządzeń nie związanych z opcja DVD zostanie wyłączona :P

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodziło, dziękuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a używa ktoś ładowarki z noki albo baterii do telefonów noki zamiast oryginalnego zasilacza i baterii . Ja mam jedno i drugie i występują problemy z ładowaniem , nie wiem czy to wina zasilacza baterii czy pilota podstawka daje napięcie na styki , byłbym wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednyny na logike problem to pomylony + i - . Baterie masz z nokii, podłączasz i jeśli nie ładuje to albo właśnie znaki pomylone, albo cos z bateria albo cos z zasilaczem.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednyny na logike problem to pomylony + i - . Baterie masz z nokii, podłączasz i jeśli nie ładuje to albo właśnie znaki pomylone, albo cos z bateria albo cos z zasilaczem.

Autorus

Tak tyle to i ja wiem baterie można wsadzi w jednym położeniu wycięcia nie pozwalają jej włożyć odwrotnie , i właśnie czy jest problem zasilacza czy baterii , gdzieś czytałem że podstawka ładuje tylko oryginalne akumulatory , ale nie pamiętam gdzie i nie mogę tego znaleźć szukam właśnie informacji czy ktoś zna ten problem z doświadczenia a nie z domysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli będziesz miał włączony tv, to jeśli następnie włączysz dvd to oczywiście tv zostanie nadal włączony :) Tzn nie bedzie tak

dodam tylko, że w sytuacji kiedy jest aktywna jakaś konfiguracja (np "oglądanie TV") i chcemy ją zmienić na inną to trzeba użyć klawisza <Activities> (w wersji 555) a potem wybrać z listy zdefiniowanych. Wtedy pilot odpowiednio przełącza urządzenia. Piszę bo sam to odkryłem dopiero po jakimś czasie (nie doczytałem helpa jak widać) i wcześniej wyłączałem wszystko a potem włączałem na nowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego postu wyżej no i sprawa się wyjaśniła pilot ładuje tylko akumulatorki oryginalne logitecha , akumulator z noki owszem pasuje ale nie ma możliwości naładowania go poprzez podstawkę . Nie wiem czym to jest spowodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam swojego 885. Kilka spostrzeżeń, może się komuś przydadzą.

Kupiłem na allegro za 130 zł. Piszą że nowy ale tak nie jest. Pojechałem osobiście odebrać i mogłem sobie wybrać "ładniejszą" sztukę. Sprzedawca rysy na pilocie wyjaśnia poprzez brak opakowania oryginalnego i że przywiózł w zbiorczym kartonie. Ewidentnie czasem wytarte klawisze mówią coś innego a i menu mają w języku zza Odry :unsure:. Ale fakt faktem piloty w wizualnie dobrej formie. Wpadłem do pierwszego z brzegu sklepu typu "wszystko do komórek" i kupiłem (po sprawdzeniu że działa) baterię do telefonu (jakiś starszy model nokii) w tym wypadku do pilota jakąś "blue star" czy jakoś tak. Konfiguracja z laptopa (próbna) przeszła bez bólu i nawet język na wyświetlaczu stał się jakiś znajomy, ojczysty :unsure:

Perypetii z konfiguracją miałem wiele ponieważ mam TV toshibe 42Z3030 i skonfigurowanie aby skoczył na odpowiednie HDMI skończyło się po 3 godz. przeszukiwaniem googli na ten temat. Co sie okazało z tym tv nie tylko ja miałem problemy poczytałem na różnych forach i znalazło się rozwiązanie.

Dziś rano zatriumfowałem zwycięsko i wszystko działa jak należy ;)

Jest jeszcze jedna nierozwiązana zagadka czyli ładowanie. Kolega który też sobie go zakupił podłączył ładowarkę od nokii do ładowarki od pilota. Pokazuje że ładuje (skaczą te kreseczki) ale jak się okazuje to jednak nie ładuje bo bateria po wyjęciu z ładowarki dalej nie naładowana. Doszedł do wniosku że ładowarka do nokii ma napięcie 3,5 V a ładowarki logitecha mają 7 V i chyba tu jest problem. Trzeba znaleźć taką 7V nie koniecznie logitecha i sprawdzić. No i mam nadzieję że pozostanie tylko problem klapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poogladałem parametry oryginalnej baterii i oryginalnego zasilacza logitech i tak:

-bateria 3,7V 800mAh

-zasilacz 8V 0,5A

zasilacze nokii jakie miałem w domu miały 3,7 i 5 V więc może to być za mało do podania baterii odpowiedniego napięcia ładowania. Trzeba spróbować z jakimś universalem i ustawić go na 8V. Może pomoże :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Poogladałem parametry oryginalnej baterii i oryginalnego zasilacza logitech i tak:

-bateria 3,7V 800mAh

-zasilacz 8V 0,5A

zasilacze nokii jakie miałem w domu miały 3,7 i 5 V więc może to być za mało do podania baterii odpowiedniego napięcia ładowania. Trzeba spróbować z jakimś universalem i ustawić go na 8V. Może pomoże :unsure:

Witam jakie są parametry zasilacza bo ja mam 5 V 0.8A dokupiłem go osobno na pewno jest z logitecha

Wcześniej miałem baterię do noki 3,7 V 0,8 A i ładowarkę do noki 5,7 V i 0,8 A i wyskakiwał mi taki komunikat

07042009352medium.jpg

Zgłupiałem już z tym ładowaniem u mnie wygląda to tak włącza się ekran z baterią i strzałką zdjęcie 1 następnie zaświeci się ekran widoczny nz zdjęciu 2 mignie trzy razy i gaśnie , czy tak ma być

07042009350medium.jpg

07042009351medium.jpg

Edytowane przez szadoky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie a czy ktoś zrobiłby "odlew" zewnętrznej części klapki na baterię od ONE? Np. z Poxyliny? W tych pilotach ciężej jest dorobić klapkę bez jej pierwowzoru ze względu na jej kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak się zastanawiam czy za 200 taniej warto tyle zachodu?? Raz, że nie wiadomo czy to co kupujesz dobrze działa, dwa potem kombinować z ładowarkami, bateriami itp itd co powoduje, że koszt się zwiększa a nie masz pewności czy będzie to współpracować jak w powyższym przypadku. Jeszcze z poxyliny pokrywke robić. Dobrze, że nie trzeba swojego wyświetlacza montować z jakiegoś telefonu :lol::)

Generalnie przemyślałem sprawę, stwierdziłem, że wolę dać więcej, ale mieć pewność i komfort no i kupiłem nowy 555, który dzisiaj przyszedł i wszystko super świetnie hula. Konfiguracja podstawowa zajęła mi 30 minut i większość rzeczy działa zgodnie z oczekiwaniami. Teraz tylko kwestia dogrania szczegółów czyli opcji zaawansowanych. Pilocik współpracuje z: TV Panas 42PV60 (i nie było tu żadnego z opisywanych problemów związanych z tzw długim sygnałem przy włączaniu tv - w standardzie działa miodzio, pewnie na bazie doświadczeń ustawili idealnie), ampli Denon 1909, BD Sony 350, Popcorn A100 i dekoder HD Kaon. A jeszcze posiadam jakąś starą wieże Philipsa w kuchni i też wszystko śmiga ładnie na niej. Powiem tak, pilot cudo, bomba itp itd. Powiedziałbym nawet że taki pilot to jest produkt typu "must have" dla kogoś kto ma kilka klocków AV w domku. Jaka różnica: wczoraj żeby włączyć popcorna używałem 3 pilotów i 6 kliknięć, dzisiaj 1 pilot, 1 kliknięcie i sprzęt gotowy do użycia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh, tak się zastanawiam czy za 200 taniej warto tyle zachodu??

Hmmm ... 200 powiadasz?

Nowy Harmony 885 kosztuje 400 zł ja dałem 150 zł.

Ładowarka .... czy tak trudno zrozumieć że potrzebny jest zasilacz 8V 500mA??? Można kupić za około 30 zł oryginalny.

Dowolny uniwersalny też będzie działał.

Od Noki nie będzie działał bo daje tylko 5V !

Poza tym pilota można ładować przez kabel mini USB z komputera. Dla mnie to najprostsza metoda. Zero inwestycji.

Klapka ... to pewnego rodzaju wyzwanie. Jestem majsterklepka spróbuję dorobić. A jaka satysfakcja ... :)

Za te 250 zł wolę dokupić sobie z 5 filmów Blu-Ray :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm ... 200 powiadasz?

Nowy Harmony 885 kosztuje 400 zł ja dałem 150 zł.

Ładowarka .... czy tak trudno zrozumieć że potrzebny jest zasilacz 8V 500mA??? Można kupić za około 30 zł oryginalny.

Dowolny uniwersalny też będzie działał.

Od Noki nie będzie działał bo daje tylko 5V !

Poza tym pilota można ładować przez kabel mini USB z komputera. Dla mnie to najprostsza metoda. Zero inwestycji.

Klapka ... to pewnego rodzaju wyzwanie. Jestem majsterklepka spróbuję dorobić. A jaka satysfakcja ... :)

Za te 250 zł wolę dokupić sobie z 5 filmów Blu-Ray :lol:

No więc ja nie krytykuje tego, że tak zrobiłeś natomiast osobiście uważam, że nie warto bo z jednej strony oszczędność, z drugiej niepewność czy wszystko będzie działać no i jednak co by nie mówić jest to niepełnowartościowy sprzęt wg mnie. Widziałem kupę aukcji tzw "nowych" pilotów bez klapki i ładowarki i na tych aukcjach co oglądałem np nie ma gwarancji logitecha co już jest bardzo dużym minusem jak dla mnie. Bo z tym jest jak z ubezpieczeniem samochodu od kradzieży, niby nie powinni ukraść, ale jak ukradną to bez niego [beeep] w lesie (oczywiście wartość niewspółmierna ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm ... 200 powiadasz?

Nowy Harmony 885 kosztuje 400 zł ja dałem 150 zł.

Ładowarka .... czy tak trudno zrozumieć że potrzebny jest zasilacz 8V 500mA??? Można kupić za około 30 zł oryginalny.

Dowolny uniwersalny też będzie działał.

Od Noki nie będzie działał bo daje tylko 5V !

Poza tym pilota można ładować przez kabel mini USB z komputera. Dla mnie to najprostsza metoda. Zero inwestycji.

Klapka ... to pewnego rodzaju wyzwanie. Jestem majsterklepka spróbuję dorobić. A jaka satysfakcja ... :)

Za te 250 zł wolę dokupić sobie z 5 filmów Blu-Ray ;)

Hmmm 885 nie za bardzo ma ochotę ładować się przez USB. Owszem pilot działa , jednak bateria się nie ładuje. Póki nie sprawdzę uniwersalnego będę zmuszony ładować baterię za pomocą nokii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

885 leżały cały czas jak pamiętam po 319zł w sklepie i nikt sie tym nie interesował :) Nawet swego czasu o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc ja nie krytykuje tego, że tak zrobiłeś natomiast osobiście uważam, że nie warto

Ja myślę że jednak nie jest tak źle. Kupujesz sprzęt za 30% jego wartości ... pewne ryzyko na pewno istnieje.

Ale popatrz na to w ten sposób: 400 zł nigdy bym za pilota nie dał. A tak, mam nadzieję, będę się nim cieszył.

Od lata kupuję w ten sposób różne rzeczy na allegro (głównie elektronikę ale nie tylko).

Na razie mam 100% szczęście. Wszystko co kupiłem działało i działa do dziś. A to już z 200 sztuk będzie (z tego z 30% używanych).

Jeśli nawet będę miał pecha to wszystko co do tej pory kupiłem zrekompensuję mi nietrafiony wydatek. I tak jestem finansowo duuużo do przodu :lol:

Tak już lekko humorystycznie ;)

Myślę że to kwestia podejścia. Są ludzi którzy są bardzo ostrożni, zawsze dużo narzekają jaki ten świat niebezpieczny, jak to wszyscy ich chcą oszukać itd.

Najczęściej właśnie oni mają pecha i trafiają się im uszkodzone i wybrakowane egzemplarze :)

PS. markus64 w poście numer #44 napisał że można ładować te piloty przez miniUSB .... mylił się?

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. markus64 w poście numer #44 napisał że można ładować te piloty przez miniUSB .... mylił się?

Tego nie wiem , może harmony ONE da się ładować w ten sposób. Twierdzę , żę 885 się nie da. Siedział 8h pod ładowarką USB po powrocie z pracy po odłączeniu od USB momentalnie zdechł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kwotach można się bawić, sam przecież kupiłem bez klapki, potem klapkę dokupowałem :) Ale przy kwotach o rząd większych jest to nie wskazane :lol:

Autours

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takich kwotach można się bawić, sam przecież kupiłem bez klapki, potem klapkę dokupowałem :lol: Ale przy kwotach o rząd większych jest to nie wskazane :)

To fakt. Używanego TV za parę tysięcy zł bym w ten sposób nie kupił :)

PS. Tak straszycie, że nie można 885 ładować przez USB, że zakupiłem oryginalną ładowarkę (8V 0.5A). Niech stracę :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...