Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączysz każdy dysk na USB.

A możesz powiedzieć, po kiego czorta cytowałeś tego posta ?
Wejdź w edycję i to wywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='windmill' post='139573' date='01.01.2009, 21:57 ']Vader, nie obraź się o to pytanie, ale masz odpowiednio skonfigurowane ampli? Wydaje mi się, że w tym Denonie trzeba w konfiguracji przypisać fizyczne gniazdo (np. coax 1 lub optical 2) do wejścia, np DVD.[/quote]

nie obrażam sie :) oczywiscie odpowiednie wejscie mam przypisane w ampli, dlatego sprawdzalem na 2 wejsciach optycznych odpowiednio je przypisujac, i nic :) dalej glucha cisza. Sprobuje na innym kablu a jak to nic nie da to w sobote sprawdze na dvd z kablem pozyczonym od kumpla (tam wiem ze to dziala) i zobaczymy jak to bedzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='139593' date='02.01.2009, 00:47 ']a audio masz w wd ustawione oczywiscie na digital?[/quote]

oczywiscie, w audio ustawione digital. Wiesz Rezmus ja jeszcze probowalem tym optykiem podlaczyc moje dvd panasonica (normalnie mam je na coaxialu) i tez glucha cisza. Dltage musze wyczaic gdzie lezy problem czy w kablu czy w ampli. Ostatnio widzialem jakies kabelki optyczne z oznaczeniem 192 khz moj czegos takiego nie ma, moze w tym problem ? Nie znam sie na optykach wogole .. szkoda ze moj denon nie ma wejsc hdmi ... no ale co zrobic, za jakis czas moze wymienie a teraz musze zawalczyc z tym polaczeniem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Darth_Vader[/b], ja mam jakieś zwykłe tanie pathcordy i zero problemów z audio po optyku.
Myślę, że problem tkwi w kablu, albo we wzmacniaczu. Zerknij na końcówkę kabla, która idzie do ampli... świeci na czerwono ?
Może ten kabelek jest załamany i po prostu niedrożny ? Ich nie wolno zaginać. Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adam_2K' post='139604' date='02.01.2009, 01:49 '][b]Darth_Vader[/b], ja mam jakieś zwykłe tanie pathcordy i zero problemów z audio po optyku.
Myślę, że problem tkwi w kablu, albo we wzmacniaczu. Zerknij na końcówkę kabla, która idzie do ampli... świeci na czerwono ?
Może ten kabelek jest załamany i po prostu niedrożny ? Ich nie wolno zaginać.[/quote]

Kabelek swieci, juz mi rece z nim opadaja. Mam nadzieje ze to jednak nie jest kwestia ampli, bo juz sprawdzilem kolejne wejscie i tez cisza, nie wiem czy w tym denonie jest jakis specjalny modul odpowiedzialny za wszystkie wejscia optyczne, a generalnie dziala mi bez zarzutu, wszystkie dekodery, wejscia anlogowe, coaxial itd, tylko problem jest z ta optyka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='139593' date='02.01.2009, 00:47 ']a audio masz w wd ustawione oczywiscie na digital?[/quote]
... tak z innej beczki - czy jest ustawione digital czy stereo to po optyku zawsze jest sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='edmund007' post='139634' date='02.01.2009, 12:08 ']... tak z innej beczki - czy jest ustawione digital czy stereo to po optyku zawsze jest sygnał[/quote]

o wlasnie masz racje sygnal powinien byc zawsze, czy to stereo czy digital.

Ale teraz do meritum, kupiłem nowy kabel i BINGO, działa jak marzenie.

tutaj koncowka naprwde swieci, w tym poprzednim owszem swiatelko bylo ale w porownaniu z nowym kablem takie mdle.

Pozdrawiam wszystkich :) i ide cos sobie w koncu posluchac hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adam_2K' post='139585' date='01.01.2009, 22:45 ']Podłączysz każdy dysk na USB.

A możesz powiedzieć, po kiego czorta cytowałeś tego posta ?
Wejdź w edycję i to wywal.[/quote]
Już poprawiłem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie, kto wie jak odświeżać widok dysku USB ? zauważyłem, że mimo dokonanych przeze mnie zmian na dysku USB (usuniecie niektórych plików, przeniesienie plików do innego folderu) po ponownym podłączeniu dysku do WD TV, pliki te są widoczne po staremu czyli tak jak przed dokonaniem zmian. Oczywiście nowo dodane pliki są widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem :(
Chyba pomaga wyłączanie dysku klawiszem EJECT.
A na 100% pomaga skasowanie z dysku katalogu wd_tv.

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adam_2K' post='139732' date='02.01.2009, 19:25 ']Też to zauważyłem :(
Chyba pomaga wyłączanie dysku klawiszem EJECT.
A na 100% pomaga skasowanie z dysku katalogu wd_tv.[/quote]

:D a to za parę minut sprawdzę

i już sprawdzone, wystarczy EJECT, po ponownym podłączeniu dysku wszystko ładnie odświeżone :)

Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, mam do testow plik Mamma.Mia.2008.PL.720p.x264.mkv i pojawia sie problem. Co kilka minut doskonały obraz zmienia sie w jedna nieczytelna matryce pixeli na calej powierzchni ekranu, zatrzymanie filmu i ponowny start likwiduja ten niechciany efekt, ale po krotkim czasie pojawia sie ponownie, dzwiek i wmuxowane napisy ida caly czas prawidlowo. Na komputerze nie ma tego problemu.

Ktoś wie o co chodzi ?

[url="http://picasaweb.google.pl/vader851/MKV#"]http://picasaweb.google.pl/vader851/MKV#[/url] Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Tymczasem zupełnie po cichu WD zamieściło na stronie firmware w wersji 1.01.02.
Zmiany w zasadzie żadne, bo dotyczą tylko procesu update'u na dyskach HDD o pojemności powyżej 500MB.


--------------------
Pozdrawiam,
Chrisjan[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darth_Vader' post='139774' date='02.01.2009, 22:43 ']wmuxowane napisy ida caly czas prawidlowo. Na komputerze nie ma tego problemu.

Ktoś wie o co chodzi ?

[url="http://picasaweb.google.pl/vader851/MKV#"]http://picasaweb.google.pl/vader851/MKV#[/url][/quote]

to wd odpala napisy wbudowane w film? od kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od nowego fw odtwarza napisy wmuxowane w mkv, maja dobre synchro (nie trzeba poprawiac jak w zewnetrzych -0,5s), ale sa znacznie gorszej jakosci.

vader: wez sciagnij media info i wklej tu to co podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='139820' date='03.01.2009, 11:34 ']od nowego fw odtwarza napisy wmuxowane w mkv, maja dobre synchro (nie trzeba poprawiac jak w zewnetrzych -0,5s), ale sa znacznie gorszej jakosci.

vader: wez sciagnij media info i wklej tu to co podaje.[/quote]

rezmus, takie dane podaje media info z pliku przerobionego (z napisami i bez 2 sciezek dzwiekowych)

Ogólne
Pełna ścieżka : M:\Filmy\MKV\Mamma.Mia.2008.PL.720p.x264.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 3,79 GB
Czas trwania : 1h 44 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.202 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-01-02 18:05:00
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.1 ('Use Me') built on Dec 5 2008 18:30:05
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 44 min.
Przepływność bitów : 4.217 Kb/s
Nominalna przepływaność : 4.251 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 536 pikseli
Proporcje obrazu : 2.35
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 f/s
Oryginalna szybkość wyświetlania: 23,976 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.246
Biblioteka zapisująca : x264 core 65 r1028 83baa7f
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=4251 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Polski

Audio #1
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 44 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Audio #2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 44 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Język : Angielski

Tekst
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='139820' date='03.01.2009, 11:34 ']od nowego fw odtwarza napisy wmuxowane w mkv, maja dobre synchro (nie trzeba poprawiac jak w zewnetrzych -0,5s), ale sa znacznie gorszej jakosci.

vader: wez sciagnij media info i wklej tu to co podaje.[/quote]

a tak wyglądał plik przed dodaniem napisow i przed wywaleniem 2 sciezek audio

tyle tylko ze to czy plik przerobiony czy tez nie, nie ma znaczenia efekt jest ten sam (ogladac sie nie daje, kawalek leci ok i zonk, przewijasz i znowu jest ok, a po chwili znowu ogladasz kolorowe kwadraciki.)


Ogólne
Pełna ścieżka : M:\Mamma\Mamma.Mia.2008.PL.720p.x264.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,21 GB
Czas trwania : 1h 44 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.779 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-11-22 00:37:47
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.1.0 ('Another Place To Fall') built on Aug 19 2007 13:40:07
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 44 min.
Przepływność bitów : 4.191 Kb/s
Nominalna przepływaność : 4.251 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 536 pikseli
Proporcje obrazu : 2.35
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 f/s
Oryginalna szybkość wyświetlania: 23,976 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.244
Biblioteka zapisująca : x264 core 65 r1028 83baa7f
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=4251 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Polski

Audio #1
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 44 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Audio #2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 44 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Język : Angielski

Audio #3
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 44 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Język : Czeski

Audio #4
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Profil formatu : Dolby Digital
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 44 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 192 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Język : Angielski Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena tego palyerka ciagle w górę.........479 zł



A od dzisiaj w dół.....463zł

[url="http://www.allegro.pl/item521602300_odtwarzacz_wd_tv_hd_media_player_full_hd_fv_gwar24.html"]http://www.allegro.pl/item521602300_odtwar..._fv_gwar24.html[/url]

Pozdro Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszystaja z tego, ze jest malo teraz tego na rynku (realne stany), pewnie jak beda wieksze dostawy do polskich hurtowni to cena spadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='139820' date='03.01.2009, 10:34 ']od nowego fw odtwarza napisy wmuxowane w mkv, maja dobre synchro (nie trzeba poprawiac jak w zewnetrzych -0,5s), ale sa znacznie gorszej jakosci.

vader: wez sciagnij media info i wklej tu to co podaje.[/quote]



z czy wmuxowane w mkv napisy pokazuje z polską czcionką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>> rezmus

Na spadek ceny bym nie liczył, w Europie WD chodzi po 100...120 €, w USA po 120...130 $.

Te początkowe 99 $ to tylko na zachętę było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mauryc: nie.

bino.pl sprzedalo pierwsze 100 sztuk na allegro po 399 PLN, ciekawe jaka mieli na tym marze, skoro teraz chodzi to juz po 450-480. na szczescie zastanawialem sie tylko 5 minut przed zakupem jak tylko zobaczylem wd w sprzedazy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem 24.12 za 320 netto w hurtowni (czyli ok 390 brutto), teraz jest po 350 netto czyli ok 430 brutto, jak chłop kupuje w hurcie pokroju mojego to normalny zarobek ok 20% ma na tym, a czy binio coś zarobil pewnie tak, bo może miał jak jeszcze euro tańsze było teraz jest troszkę kosmicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden z kolegów pisał,że jest w kontakcie z WD i pisali,ze Upgrade bedzie na koniec stycznia (ten który bedzie polskie czcionki czytał)
Czy coś wiadomo w tym temacie kiedy bedzie właśnie ten-czy termin końca stycznia jest utrzymany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...