Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny test (popraw tylko parę ortów które się zakradły).

Z mojej strony jeszcze pytania:

Czy nie czyta okładek mp3 z oddzielnych plików graficznych (takich jak tworzy naprzykład WMP11) czy z id3 tagów (grafiki zaszyte w pliku mp3).

Napisałeś że nie czyta napisów z tvix'a. Tradycyjnych srt? to jakie srt on obsługuje?

Czytałem, że podłączony dysk nie przechodzi w stan uśpienia. Też to zauważyłeś u siebie?

Ponoć strasznie się grzeje. Prawda to?

Gdzie i za ile kupiłeś?

Czekam niecierpliwie na zdjęcia....:lol:

Pozdrawiam,
chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem drake79, że dysk masz sformatowany na NTFS-ie ?
I jeszcze jedno, masz może jakiś zewnętrzny napęd DVD po USB, próbowałeś go podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='chrisjan' post='131874' date='18.11.2008, 19:58 ']Bardzo fajny test (popraw tylko parę ortów które się zakradły).

Z mojej strony jeszcze pytania:

Czy nie czyta okładek mp3 z oddzielnych plików graficznych (takich jak tworzy naprzykład WMP11) czy z id3 tagów (grafiki zaszyte w pliku mp3).

Napisałeś że nie czyta napisów z tvix'a. Tradycyjnych srt? to jakie srt on obsługuje?

Czytałem, że podłączony dysk nie przechodzi w stan uśpienia. Też to zauważyłeś u siebie?

Ponoć strasznie się grzeje. Prawda to?

Gdzie i za ile kupiłeś?

Czekam niecierpliwie na zdjęcia....:lol:

Pozdrawiam,
chrisjan[/quote]

Dzięki.
- Wygląda na to, że przy obecnym firmware nie czyta oddzielnych plików graficznych tylko trzeba zaszyć go w pliku mp3 np. za pomocą Itunsa. Zgłosiłem to już na avsforum, mam nadzieję, że ten cały ScotWD weźmie to pod uwagę, gdyż było więcej takich głosów

- Sprawdziłem tylko kilka filmów z katalagów Tvixa, gdzie miałem .srt i player pokazuje unsuported format czy coś w tym guście. Ale nawet jakby wyświetlił to
bez polskich liter byłoby raczej denerwujące tekie oglądanie/czytanie

- Podłączony dysk nie przechodzi w stan uśpienia, to prawda, ale oto co napisał ScotWD na avsforum:

Originally Posted by dangerdoc1
Any chance you can add powering down the USB port when the unit is shut down with a firmware upgrade?
Odp.
Hi dangerdoc1, Improved power management is high on the list.

więc pewnie to tylko kwestia czasu...

- Grzanie w normie, tzn. nie więcej niż Tvix (mam go dopierio jeden dzień...)

- Pisałem już o tym na sąsiednim topicu. Kupiłem na scan.co.uk. Sklepik godny polecenia, bardzo szybka i profesjonalna obsługa i kontakt majlowy.
Cena okoł0 80funtów+6funtów za kabel HDMI+przesyłka, tak ze 120euro razem

- Jeszcze jedno odnośnie nieszczęsnego programu do konwersji. Trochę pokombinowałem z kodekami, odinstalowałem KazaLite i program się trochę poprawił, tzn. obraz wynikowy już nie jest zielony, wyświetlają się miniaturki video w katalogu windows!!!!! Zobaczymy jak podłącze wieczorem do Playera. Będę informował na bierząco

- Na końcu chciałbym przeprosić wszystkich za ewentualne błędy ort. Jestem już w sumie pięć lat na emigracji i chyba mie atakuje skleroza... sorki... jak kogoś kole w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adam_2K' post='131879' date='18.11.2008, 20:31 ']Rozumiem drake79, że dysk masz sformatowany na NTFS-ie ?
I jeszcze jedno, masz może jakiś zewnętrzny napęd DVD po USB, próbowałeś go podłączyć ?[/quote]

Tak, bardzo ważne dla nowych posiadaczy MyPasport-ów. Po wyjęciu z opakowania dysk jest w fat32 i nie można przegrywać plików większych niż 4GB, dlatego pierwsze co należy zrobić to szybki format na NTFS.
Nie mam zewnętrznych napędów. Kupiłem kilka dni temu recenzowany na tej stronce Samsung BD-P2500 i mam taki mix: Samsung blu-ray/dvd i WD TV - full wypas... Edytowane przez drake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to mnie interesuję tylko oglądanie mkv. nie rozumiem tylko co za problem z tymi napisami w formacie srt. właściciel w usa nie pisał nić o problemie z napisami. polskie krzaczki to nie problem ale będzie miło jak będzie wyświetlał w kolejnych wersjach. jak na razie wychodzi, że warto. jakiś dysk 2,5 cala i może grzecznie leżeć na półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='drake79' post='131880' date='18.11.2008, 17:08 ']Dzięki.
- Wygląda na to, że przy obecnym firmware nie czyta oddzielnych plików graficznych tylko trzeba zaszyć go w pliku mp3 np. za pomocą Itunsa. Zgłosiłem to już na avsforum, mam nadzieję, że ten cały ScotWD weźmie to pod uwagę, gdyż było więcej takich głosów[/quote]

Ufff...Już się bałem że poświęcone pare miesięcy temu kilkadziesiąt godzin na mozolne dodawanie okładek do wszyskich moich mp3'ek pójdzie na marne....

[quote name='drake79' post='131880' date='18.11.2008, 17:08 ']- Sprawdziłem tylko kilka filmów z katalagów Tvixa, gdzie miałem .srt i player pokazuje unsuported format czy coś w tym guście. Ale nawet jakby wyświetlił to
bez polskich liter byłoby raczej denerwujące tekie oglądanie/czytanie[/quote]

Oby się za to szybko wzięli...

[quote name='drake79' post='131880' date='18.11.2008, 17:08 ']Hi dangerdoc1, Improved power management is high on the list.
więc pewnie to tylko kwestia czasu...[/quote]

Extra

[quote name='drake79' post='131880' date='18.11.2008, 17:08 ']- Jeszcze jedno odnośnie nieszczęsnego programu do konwersji. Trochę pokombinowałem z kodekami, odinstalowałem KazaLite i program się trochę poprawił, tzn. obraz wynikowy już nie jest zielony, wyświetlają się miniaturki video w katalogu windows!!!!! Zobaczymy jak podłącze wieczorem do Playera. Będę informował na bierząco[/quote]

W zasadzie do czego jest ten program? Konwertuje on pliki wideo tylko po to żeby dodać do nich miniaturę? Czy ma jeszcze jakąś funkcje? (miałbym 1TB filmów konwertować żeby dodać miniaturę??)

[quote name='drake79' post='131880' date='18.11.2008, 17:08 ']- Na końcu chciałbym przeprosić wszystkich za ewentualne błędy ort. Jestem już w sumie pięć lat na emigracji i chyba mie atakuje skleroza... sorki... jak kogoś kole w oczy[/quote]

Spoko luz.....każdemu się zdarza....Firefox i jego spellcheck pomaga (przynajmniej mi) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Główny nurt HD AV to *.mkv

I ze znakomitej recenzji Drejka wynika, że ten kontener jest czytany,
To jest przbój.
W tej cenie.

Cieszę sie bo wielu moich znajomych kupiło PS3 i pyta : Co dalej ?
To jest odpowiedź.

Koledzy:

mpe3 i inne chłamy p.t. dvix to macie z Manty a 159 zł.To nie to forum.
Piszcie protesty na MPC i AVForum.

Gra po HDMI 1080p i MKV i wystarczy.

Bardziej interesująca jest dynamika cen zewnętrznych HDD.
Ja tam kupiłem 2 x 1TB by TOSHIBA po 349 zeta/szt. na urodziny MM.
Na dwa lata mam spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ps3 też możesz oglądać filmy hd jak je sobie odpowiednio przygotujesz :lol:. tyle, że mnie już czasem męczy to przygotowywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drake a jak jest z odczytem napisów zaszytych w kontenerze mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam natomiast takie pytanie czy jest możliwość podczas ogladania przełączania ścieżek dźwiekowych w plikach mkv. Mam kilka filmów gdzie wmuksowałem oprócz orginalnej ścieżki audio drugą z polskim lektorem ( dla żony:) ) i dobrze by było mieć możliwość przeskakiwania pomiedzy strumieniami audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TomekC' post='131982' date='19.11.2008, 10:21 ']Ja mam natomiast takie pytanie czy jest możliwość podczas ogladania przełączania ścieżek dźwiekowych w plikach mkv. Mam kilka filmów gdzie wmuksowałem oprócz orginalnej ścieżki audio drugą z polskim lektorem ( dla żony:) ) i dobrze by było mieć możliwość przeskakiwania pomiedzy strumieniami audio.[/quote]

Podczas oglądania filmu, nacisnąć trzeba OPTION na pilocie i wybrać audio na wyskakującym menu u góry. Nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drake79 dzięki za test, poproszę o więcej zdjęć z napisami podczas filmu, wiem, że nie obsługuje polskich fontów. Jeżeli to mozliwe poprosiłbym o fotke z polskimi napisami z dziurami oraz o fotkę napisów polskich bez polskich znaków diakrytycznych :lol: Chyba zakupie ten player w berlinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lagranda' post='132167' date='20.11.2008, 13:47 ']drake79 dzięki za test, poproszę o więcej zdjęć z napisami podczas filmu, wiem, że nie obsługuje polskich fontów. Jeżeli to mozliwe poprosiłbym o fotke z polskimi napisami z dziurami oraz o fotkę napisów polskich bez polskich znaków diakrytycznych :) Chyba zakupie ten player w berlinie.[/quote]

Podaję link do fototestu nycboya30:

[url="http://www.jablecznik.com/Przez_szklo_widziane/Galerie/Pages/WD_TV_Media_Player.html"]http://www.jablecznik.com/Przez_szklo_widz...dia_Player.html[/url]

Również no moim zdjęciu pokazującym odtwarzanie mp3 można zobaczyć brak polskich liter

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dla dlaczego są takie wielkie odstępy między liniami napisów da się to jakoś ustawić? są jakieś ustawienia dla napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na obecną chwilę się nie da, ale lada moment powinno być wypuszczone nowe firmware...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ja i jak sądzę wielu zainteresowanych najbardziej interesuje się możliwością odtwarzania ściągniętych plików .mkv z internetu ( w moim wypadku w wersji 720p) - oczywiście z napisami.
Jeżeli tutaj jest wszystko OK to w moim odczuciu reszta jest nieistotna.
Jeżeli tutaj jest wszystko OK (prócz polskich znaków - miejmy nadzieje, że to szybko poprawią) to jest to rewelacja w najlepszej cenie.
Mocno jestem zainteresowany dalszym rozwojem tego urządzenia.
Pozdrawiam
W1lly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pisał niejaki ScottWD (kolo odpowiedzialny min. za firmware) western digital jest bardzo "podekscytowane" nową dziedziną w jaką się firma rozwija i mają zamiar rozwijać ten projekt (WD TV), wspierać etc. Więc można powiedzieć, że jest to urządzenie z przyszłościa i wielkim potencjałem.
Acha jeszcze jedna bardzo ważna informacja, o której zapomniałem wspomnieć w teście. Omawiany tu WD TV jest zbudowany z tego samego procesora SIGMA, co np. Popcornhour. Oznacza to, że sprzętowo nie jest gorszy, natomiast softwarowo to zobaczymy jak się będą rozwijać updaty.
Wydaje mi się, że Western Digital ma większy potencjał niż producent popkorna, czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drake, wielkie dzięki ;)
Widzę, że masz jakiś ampli, podłączałeś to cacko do ampli przez HDMI?
Były jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dokkymc' post='132349' date='21.11.2008, 15:50 ']Drake, wielkie dzięki ;)
Widzę, że masz jakiś ampli, podłączałeś to cacko do ampli przez HDMI?
Były jakieś problemy?[/quote]

Mam podłączony Denon AVR-1909 (mój test również na hdtvpolska) nie było żadnych problemów. Ładnie wykrywa albo DD albo DTS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze mi ktos powiedziec dlaczego film Imax Fighter nie ma dzwieku wyskuje ze dzwiek jest nie obslugiwany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andidvb' post='132362' date='21.11.2008, 17:20 ']czy moze mi ktos powiedziec dlaczego film Imax Fighter nie ma dzwieku wyskuje ze dzwiek jest nie obslugiwany[/quote]

Może dlatego, że player JESZCZE go nie czyta, a może dlatego, że dźwięk jest zakodowany jakimś nieznanym nauce kodekiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]drake79[/b] miales moze taka sytuacje ze WDTV nie daje sygnalu audio na TV po HDMI jesli jest on "digital" a jesli jest sygnal dzwiekowy puszczony do TV po cinch to wszystko jest ok. Zdarzylo mi sie to pare razy przy roznych plikach. Zastanawiam sie czy to jest wada moje skrzyneczki czy moze wiecej tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Plebann' post='132415' date='21.11.2008, 19:46 ']@nycboy30- a Twoj TV potrafi DD albo DTS dekodowac? :)[/quote]

Watpie :(. Czyli co musze sobie dokupic zestaw kina domowego pewnie zeby to dzialalo? Jesli tak to moze doradzicie ktory z ponizszych wybrac:

[url="http://www.circuitcity.com/ccd/productDetail.do?oid=207885&om_keycode=388565"]Sony STR-DG720 7.1 Dolby and DTS Home Theater Receiver[/url] bedzie w przyszly piatek za $199

czy moze [url="http://www.circuitcity.com/ccd/productDetail.do?oid=208494&om_keycode=388565"]Onkyo HT-S5100 7.1 Dolby EX and DTS-ES Home Theater System[/url] bedzie za $399 ale w zestawie ma glosniki

Edytowane przez nycboy30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='drake79' post='132360' date='21.11.2008, 14:32 ']Mam podłączony Denon AVR-1909 (mój test również na hdtvpolska) nie było żadnych problemów. Ładnie wykrywa albo DD albo DTS...[/quote]


Super. Szukam, szukam i nigdzie go nie ma, trzeba poczekać, ale chyba za tak cenę to warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...