Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt fajny, tylko ze specyfikacji wynika, że nie ma 1080p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to pliki video: RM , RMVB i polskie znaki

Niezle.

Pozdro

Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale za to pliki video: RM , RMVB i polskie znaki

Niezle.

Pozdro

Wybaczcie koledzy , ale jak macie zamiar na swoich LCD-kach FULL HD albo HD READY ogladac filmy RMVB to troche przesada. To sa odtwarzacze do ogladania filmow wysokich rozdzielczoscie a nie tandetnych formatow jak RMVB(oczywiscie bez obrazy), Jedyny plus z tego odtwaezacza to LAN i polskie znaki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polskie znaki pewnie niedlluga sie pojawia w nowym firmware (w WD HD)

a LAN - no szkoda, ze nie ma. chociaz teoretycznie pod USB jakby podpial WiFI i uwzglednil to w nowym sofcie kiedys... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie koledzy , ale jak macie zamiar na swoich LCD-kach FULL HD albo HD READY ogladac filmy RMVB to troche przesada.

Szanowny kolega ma chyba szybszy net niz ja.

Niektórzy maja niski uplod i stąd ich troska.

Zakumał?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny kolega ma chyba szybszy net niz ja.

Niektórzy maja niski uplod i stąd ich troska.

Zakumał?

Pozdro

Sorry, ale chodzi Ci o szybkość ściągania, czy jakość oglądania ?

Te dwie sprawy nie idą niestety w parze. Nie lepiej poczekać dłużej, ale cieszyć się dobrą jakością filmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny kolega ma chyba szybszy net niz ja.

Niektórzy maja niski uplod i stąd ich troska.

Zakumał?

Pozdro

Sorry, ale chodzi Ci o szybkość ściągania, czy jakość oglądania ?

Te dwie sprawy nie idą niestety w parze. Nie lepiej poczekać dłużej, ale cieszyć się dobrą jakością filmu ?

Dokladnie, lepiej poczekac i radowac sie potem super jakoscia, i nie chodzi tu o upload ani download tylko o funkcje i przeznaczenie tego urzadzenia, jak chciablym ogladac RMVB to na pewno nie ogladalbym tego na duzym ekranie a juz na pewno nie kupowalbym takiego playera jak WD, kupil bym podrzedne DVD ktore odtwarza ten format, albo po prostu ogladal na kompie. Wiadomo przeciez jakie sa straty jakosci obrazu na zwyklych DVDripach jak sie oglada na duzym ekranie a co dopiero na RMVB-kach...

Bez urazy, ale na pewno nie kupilbym takiego playera do tego typu plikow

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej poczekać dłużej, ale cieszyć się dobrą jakością filmu ?

Pewnie ze lepiej.

Ale bez RMVB nie obejrzałbym połowe filmów.

Także RMVB niektórym ratuje zycie.

Dla mnie i mojego netu RMVB to zbawienie. :(

Zawsze wybiorę lepszą jakosc w filmie to jest bezdyskusyjne.

Chodzi tylko o czas.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zgodnie ze specyfikacja to urzadzenie obsluguje do 1080i zamiast 1080p w sumie nie wiem dlaczego, ale jest to na pewno jakas tam ciekawa alternatywa (choc moze jest to tez tylko kwestia softu, bo jesli sprzetowa to lekka kicha), ale pamietajcie ze im wiecej takich urzadzen na rynku tym wieksza konkurencja i zwiekszone szanse na nisze ceny. Na razie w zupelnosci wystarcza mi WD player, jedno co jest upierdliwe to ze dysk musze ciagle odlaczac .. czy to dla dodania nowych danych, czy po prostu zeby mi sie nie grzal bez sensu kiedy player jest wylaczony.

wpis dotyczy oczywiście tego urzadzenia http://www.allegro.pl/item534462645_1tb_hd...nagrywanie.html a nie WD.

Pozdrawiam

Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, zgodnie ze specyfikacja to urzadzenie obsluguje do 1080i zamiast 1080p w sumie nie wiem dlaczego, ale jest to na pewno jakas tam ciekawa alternatywa (choc moze jest to tez tylko kwestia softu, bo jesli sprzetowa to lekka kicha), ale pamietajcie ze im wiecej takich urzadzen na rynku tym wieksza konkurencja i zwiekszone szanse na nisze ceny. Na razie w zupelnosci wystarcza mi WD player, jedno co jest upierdliwe to ze dysk musze ciagle odlaczac .. czy to dla dodania nowych danych, czy po prostu zeby mi sie nie grzal bez sensu kiedy player jest wylaczony.

Pozdrawiam

Witam!

Nie wiem gdzie kolega wyczytal , ale WD obsluguje 1080p 24fps, i tak wlasnie jest w specyfikacji, mnie tez wkurza to ze dysk pracuje przy wylaczonym urzadzeniu , mam nadzieje ze to kwestia FW i uwzdlednia to jako jeden z elementow do przyszlego uaktualnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Nie wiem gdzie kolega wyczytal , ale WD obsluguje 1080p 24fps, i tak wlasnie jest w specyfikacji, mnie tez wkurza to ze dysk pracuje przy wylaczonym urzadzeniu , mam nadzieje ze to kwestia FW i uwzdlednia to jako jeden z elementow do przyszlego uaktualnienia.

sorry nexus23, zrobiłem skrót myślowy do wcześniejszych wpisów, sprawa 1080i dotyczy tego urządzenia http://www.allegro.pl/item534462645_1tb_hd...nagrywanie.html

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry nexus23, zrobiłem skrót myślowy do wcześniejszych wpisów, sprawa 1080i dotyczy tego urządzenia http://www.allegro.pl/item534462645_1tb_hd...nagrywanie.html

Co niewiele zmienia. Jaka jest różnica w skalowaniu między 1080i i 1080p w pudełku które odtwarza materiał SD? Wsio ryba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co niewiele zmienia. Jaka jest różnica w skalowaniu między 1080i i 1080p w pudełku które odtwarza materiał SD? Wsio ryba :lol:

tak właściwie to byśmy chyba musieli nowy watek założyć jeśli chodzi o tego playera, ale pytanie skąd Kolega wnosi że to pudełko odtwarza tylko SD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak właściwie to byśmy chyba musieli nowy watek założyć jeśli chodzi o tego playera, ale pytanie skąd Kolega wnosi że to pudełko odtwarza tylko SD ?

Spojrzałem dokładnie na specyfikację.

W cytowanej aukcji allegro: http://www.allegro.pl/item534462645_1tb_hd...nagrywanie.html

Jest opisane jako:

- Pliki video: RM , RMVB , FLV , AVI , ASF , DIVX , MPG , DAT , MPV , MP4 , VOB , WMV , MPEG , MOV , TS , M2TS , MKV (1024x576)

- Video kodeki: Real Media 8/9/10, MPEG-1/2/4, H264 BP/MP/HP, WMV7/8 720p, WMV9/VC-1 SP/MP 720p, DivX 3.11/4/5, XviD, AVI, VOB, VAT, and MP4

Więc albo sprzedawca nie wiem co sprzedaje albo wie ... a wtedy to mocne ograniczenie :lol:

Może faktycznie nie jest to SD ale na pewnie nie pełne HD. Dlatego moja dywagacja na temat 1080i/p jest jednak chyba trafiona :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spojrzałem dokładnie na specyfikację.

W cytowanej aukcji allegro: http://www.allegro.pl/item534462645_1tb_hd...nagrywanie.html

Jest opisane jako:

- Pliki video: RM , RMVB , FLV , AVI , ASF , DIVX , MPG , DAT , MPV , MP4 , VOB , WMV , MPEG , MOV , TS , M2TS , MKV (1024x576)

- Video kodeki: Real Media 8/9/10, MPEG-1/2/4, H264 BP/MP/HP, WMV7/8 720p, WMV9/VC-1 SP/MP 720p, DivX 3.11/4/5, XviD, AVI, VOB, VAT, and MP4

Więc albo sprzedawca nie wiem co sprzedaje albo wie ... a wtedy to mocne ograniczenie :lol:

Może faktycznie nie jest to SD ale na pewnie nie pełne HD. Dlatego moja dywagacja na temat 1080i/p jest jednak chyba trafiona :)

tu bym sie zgodzil, tyle ze dalej masz

- HDMI : up to 720p/1080i

- TV type: NTSC, PAL, HDTV

- NTSC standard: 480i/480p

- PAL standard: 576i/576p

- HDTV standard: 720p/1080i

dlatego chyba do pelnego HD brak już tylko 1080p, natomiast wiekszosc ripow bluray jest 720p, fakt ze mkv (1024x576), dla mnie w tym opisie sa sprzecznosci, i przydalby sie tak naprawde test bojowy w uzyciu, a nie tylko na podstawie specyfikacji.

Moze ktos sie zdecyduje przetestowac ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chcę wprowadzać w błąd nikogo, ale oficjalna specyfikacja podaje 1920x1080p/24fps, 1920x1080i/30fps itd. więc skąd się bierze brak 1080p? większość Matrosek (tylko dla nich potrzebuję tego urządzenia) i tak ma prędkość 23.97 fpsów...

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Nie chcę wprowadzać w błąd nikogo, ale oficjalna specyfikacja podaje 1920x1080p/24fps, 1920x1080i/30fps itd. więc skąd się bierze brak 1080p? większość Matrosek (tylko dla nich potrzebuję tego urządzenia) i tak ma prędkość 23.97 fpsów...

parafrazując pewnego satyryka Grzegorza H. ja wiedzialem ze tak bedzie, Ty piszesz zgodnie zreszta z tematem posta o WD :lol:, a te poprzednie wipsy dotyczyly innego playerka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Nie chcę wprowadzać w błąd nikogo, ale oficjalna specyfikacja podaje 1920x1080p/24fps, 1920x1080i/30fps itd. więc skąd się bierze brak 1080p? większość Matrosek (tylko dla nich potrzebuję tego urządzenia) i tak ma prędkość 23.97 fpsów...

Panowie,

Mysle ze troche zbaczamy z glownego tematu, wszelkie uwagi powiny byc kierowane w strone WD a nie innych playerow, jesli chcemy pogadac o innych konkurencjach otworzmy nowy temat, a forumowicze ktorzy dolacza do tego tematu mysla ze to uwagi dot. WD playera.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

Mysle ze troche zbaczamy z glownego tematu, wszelkie uwagi powiny byc kierowane w strone WD a nie innych playerow, jesli chcemy pogadac o innych konkurencjach otworzmy nowy temat, a forumowicze ktorzy dolacza do tego tematu mysla ze to uwagi dot. WD playera.

Pozdrawiam

zgadzam się, może jak ktoś kupi ten inny player to pojawi się i nowy temat na forum.

a co do samego WD playera to mysle ze dopoki nie pojawi sie nowy soft to temat wlasciwie mamy wyczerpany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj chyba się nie zrozumieliśmy. Ja pisałem akurat o playerku WD. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a teraz mam pytanie do Szanownych Kolegów dotyczace WD playera i pilotów logitech harmony, czy ktoś już skonfigurował takiego pilota pod naszego playerka ? i czy komuś udało sie skonfigurować uruchamianie sekwencyjne czyli od 1 klikniecia w harmony uruchamiamy: TV i ustawia odpowiednie wejscie, nastepnie uruchamia playera WD, jeszcze mam po drodze do uruchomienia switch hdmi pod odpowiednie gniazdo, dalej uruchamia ampli pod odpowiednio przypisanym wejsciem i przechodzi w tryb obslugi menu na WD, a jednoczesnie w ampli mozemy sterowac glosnoscia ..

wlasnie policzylem ze mi na stole zalega juz 7 pilotow ... i chce w koncu przejsc na jakis jeden uniwersalny, który by to wszystko ogarnął.

Pozdrawiam

Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! wprawdzie nie mam tak wypasionego sprzetu...ale udalo mi sie dobrze vustawic pilot harmony ONE playerka WD, i tv Panas 50". Polecam kazdemu szczerze pilot harmony one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy Logitech'a obsługa WD jest znacznie lepsza niż oryginalnym pilotem. Urządzonko znacznie żwawiej reaguje na komendy z Harmony niż z tej małej pierdziaweczki z zestawu (że o funkcjonalności takiego rozwiązania nie wspomnę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko,

mozlwe ze wczesniej padlo wiec sory!

Czy WD TV obsluguje VC1?,

jak tak, to czy ktos wie, jak sobie radzi?

A jak nie to czy jest szansa, ze pojawi sie,

obsluga tego w nowym sofcie?

SMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarza VC-1 i nie ma z tym żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...