Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

Popcorn, zrobiony na tej samej kostce dekoduje DTS (programowo), więc podejrzewam że i WDTV w końcu będzie to potrafił.

Na razie możesz tylko transkodować dźwięk do AC3, albo używać zewnętrznego dekodera w amplitunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popcorn, zrobiony na tej samej kostce dekoduje DTS (programowo), więc podejrzewam że i WDTV w końcu będzie to potrafił.

Na razie możesz tylko transkodować dźwięk do AC3, albo używać zewnętrznego dekodera w amplitunerze.

mam ampa i do niego chciał bym podłączyć wd to czyli można wysłać z wd sygnał dts zakodowany do rozkodowania w ampie ? o to w zasadzie by mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ampa i do niego chciał bym podłączyć wd to czyli można wysłać z wd sygnał dts zakodowany do rozkodowania w ampie ? o to w zasadzie by mi chodziło

Oczywiście.

Ja też mam tak podłączony WDTV (po optyku) do ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ampa i do niego chciał bym podłączyć wd to czyli można wysłać z wd sygnał dts zakodowany do rozkodowania w ampie ? o to w zasadzie by mi chodziło

ja mam podłączony po optyku do ampli i dekoduje mi zarówno DD jak i DTS przynajmniej w filmach.

Natomiast mam płytke audio metallica 5.1 DTS to mi slychac tylko trzaski. Jeszcze ja sprawdzę potem na stacjonarnym DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam jeszcze jedno pytanie czy podłączając do tv za pomocą wejść composit i jednocześnie za pomocą hdmi proja obraz będzie wyświetlany na jednym i drugim jednocześnie ? czy tylko na jednym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejne pytanie o jakość video a mianowicie chodzi o pliki m2ts (Blu-ray).

czy ktos porównywał jakość obrazu wypuszczanego przez WD z jakimś odtwarzaczem Blu-ray np samsunga albo sony?

jak wypada WD na tym tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mauryc

jeśli materiał BluRay dobrej jakości jak np:

Podróż Do Wnętrza ziemi - to i WD TV HD podaje rewelacyjnie na mojego Sony 40" :)

niestety zawiodłem się na płycie BluRay z Harry Potter' em cz.1

i nie widać różnicy między DVD a BluRay' em.

W związku z tym mam pytanie - aby zmniejszyć czarne pasy na górze i dole ekranu

do rozdziałki Display 80x33 jakie zastosować postępowanie aby obraz wykadrować

na cały ekran ze stradą tego co po bokach ekranu. :)

Najgorsza udręka to oglądanie 4:3 na ekranie 16:9 lub 16:10

ciekawy jestem jakie stosuje się tu rozwiązania bo mam dużo koncertów, gdzie słaby

obraz ale dźwięk DTS THX lub DD 5.1 ;)

Edytowane przez msco2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla wszystkich szukających dysku do naszego playerka. Polecam dyski TREKSTORA 2,5" - w 90% w obudowach siedzą dyski WD i co ważne wizualnie bardzo pasują do naszego "pudełka". Sam kupiłem 320 GB i jestem bardzo zadowolony ..... z playerka oczywiście tez:) Warto dodać, że są to tanie dyski.

pozdrawiam

Mejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki, czy ktoś ma napisy pasujące do tej wersji Saving.Private.Ryan.720p.HDTV.x264-TQF.mkv ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darth_Vader bierzesz jakieś dobre napisy z wersji divix i dopasowujesz. W 99% to nic nie trzeba robić i pasują jak ta lala do wersji HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście.

Ja też mam tak podłączony WDTV (po optyku) do ampli.

Czyli jak mam Yamahe RX-V663 to nie muszę się martwić, że WD nie dekoduje DTS, bo zrobi to ampli i mogę spokojnie kupować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ,,rozjeżdzajace sie napisy w filmie.

Znalazłem w necie i przetestowałem.

Wporzo

1. włącz film i napisy w subedicie

2. pokaż edytor napisów

3. w trakcie filmu zrób pauze w momencie w którym powinien pojawić się napis (najlepiej na pierwszym dialogu), następnie

zaznacz w edytorzenapisów fragment tekstu który ma się pojawić

4.z menu wybierz film->opóźnienie napisów->zmierz początkowe opóźnienie napisów

5. przewijamy film do końca i pauzujemy kiedy ma się pojawić ostatni napis, następnie w edytorze zaznaczamy ten tekst

6. z menu wybieramy film->opóźnienie napisów->zmierz końcowe opóźnienie napisów, pojawi się okienko "geometryczne przesunięcie napisów",

wstawiamy haczyki w oby kwadracikach: zmieniaj od tej linii i zmieniaj do tej linii i dajemy ok

7. zamykamy subedita, pojawi sie okno z zapytaniem czy chcemy zachować zmiany, dajemy tak

8. włączamy ponownie film i zmoderowane napisy i cieszymy sie dopasowanymi napisami, u mnie w 99,99999 % działa idealnie ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,mam prośbę .Właśnie kupiłem tę skrzynkę i prosiłbym o informacje czym szybko i prosto przekonwerować napisy do SRT i jak ustawić aby przerobić również polskie ogonki itd. do liter bez ogonków(coby player to ladnie czytał).Pozdrawiam wszystkich użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,mam prośbę .Właśnie kupiłem tę skrzynkę i prosiłbym o informacje czym szybko i prosto przekonwerować napisy do SRT i jak ustawić aby przerobić również polskie ogonki itd. do liter bez ogonków(coby player to ladnie czytał).Pozdrawiam wszystkich użytkowników ;)

widzę że, kolega leniwy wyjątkowo .... ;) ten temat nawet w tym poście był już omówiony (dla ogonków i zmiany txt na srt: SRT v1.1, a potem dla przesunięcia czasu Subtitle Workshop).

Poczytaj tego posta dokładniej, polecam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l

Edytowane przez arq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,mam prośbę .Właśnie kupiłem tę skrzynkę i prosiłbym o informacje czym szybko i prosto przekonwerować napisy do SRT i jak ustawić aby przerobić również polskie ogonki itd. do liter bez ogonków(coby player to ladnie czytał).Pozdrawiam wszystkich użytkowników ;)

napisy w SRT bez ogonków,można sobie scągnąć ze stronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ,,rozjeżdzajace sie napisy w filmie.

Znalazłem w necie i przetestowałem.

Wporzo

Pozdro

Dzirkuje za tę instrukcje-nareszcie ruszyło mi kilka pozycji-dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy nowy soft

Skoro padają tu takie pytania, pewnie ktoś ma czarodziejską kulę, też mam kilka dyżurnych:

- kiedy nowy iPhone

- kiedy nowy Windows

- kiedy koniec świata

A tak na serio, odpowiedź jest banalna:

nowy soft będzie wtedy kiedy na stronie http://www.wdc.com/en/products/wdtv/ pojawi się o nim informacja i link do sciągnięcia

Edytowane przez dany28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro padają tu takie pytania, pewnie ktoś ma czarodziejską kulę, też mam kilka dyżurnych:

- kiedy nowy iPhone

- kiedy nowy Windows

- kiedy koniec świata

A tak na serio, odpowiedź jest banalna:

nowy soft będzie wtedy kiedy na stronie http://www.wdc.com/en/products/wdtv/ pojawi się o nim informacja i link do sciągnięcia

iphone pod koniec czerwca, pewnie bedzie mial mms, bo warto wypuscic nowa wersje 3 z obsluga mms

windows, niebawem

koniec swiata, juz patrzec jak nadchodzi, sami to zrobilismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphone pod koniec czerwca, pewnie bedzie mial mms, bo warto wypuscic nowa wersje 3 z obsluga mms

windows, niebawem

koniec swiata, juz patrzec jak nadchodzi, sami to zrobilismy

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD juz chyba zapomnialo o nowym firmware, a mialo byc pod koniec stycznia, czy to tylko plota byla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

W piatek stalem sie rowniez posiadaczem WD TV Player. Podlaczylem go narazie do mojego LCD (Panasonic TX -37LX85P) przez S-VIDEO (nie mam kabla HDMI). Niestety nie udalo mi sie jeszcze nic normalnie obejrzec, bo spotkalem sie z problemami.

Podlaczylem moj dysk do urzadzenia. Jak wlaczam filmy zassane z torrentow (pliki avi, nie sa to nawet zadne full HD) to:

- zacina sie film (krotkie pauzy co kilkanscie sekund)

- pokazuja sie piksele

Czy moze to byc wina dysku? Moj dysk ma kabel z dwoma wyjsciami USB (jeden jest power only, a drugi power and data). Jak podlaczylem dysk tylko do jednego wyjscia USB (power and data), to chodzilo jeszcze gorzej (wiecej pikseli). Jak juz podlaczylem oba kable, do obu wejsc WD TV Playera, to juz bylo duzo lepiej z pikselami, ale nadal sie zacina podczas odtwarzania. Dysk, ktory mam to:

HDD USB2 250GB 5400RPM 8MB EXT. 2.5" FREE AGENT GO SEAGATE

Zrobilem update Firmware i nadal to samo. Czego to moze byc wina? Macie moze jakis pomysl? Bo tak jak teraz to sie nie da nic ogladac

Pozdrawiam,

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...