Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

wyślij komuś listem ten film niech sprawdzi na swoim wd i wtedy będziesz wiedział, może film walniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darth_Vader' post='140345' date='05.01.2009, 23:06 ']wracajac do tematu, sprawdzilem Mamma Mia na penie 8GB Flash Voyager (corsair) do tego na 2 kablach HDMI i na 2 ekranach (moja plazma hitachi i monitor LCD LG z wejsciem HDMI) wszystkie te zabiegi zdały sie na nic. Czyli problem zielonych kwadracikow zamiast obrazu pojawia sie w kazdym wypadku. Odsylam swoj egzemplarz, mam nadzieje ze mi wymienia na inny i ten bedzie OK. Pozdrawiam[/quote]


Czesc !

Ja tez mialem taki problem, podczas ogladania filmu pojawil sie zielony obraz, mysle ze to jakis blad przesylu danych lub kodek, po chwili wrocilo do normy i bylo ok, a ujak przewinalem spowrotem w to samo miejsce to bylo , ok

a wy jakie macie zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nexus23' post='140403' date='06.01.2009, 11:26 ']Czesc !

Ja tez mialem taki problem, podczas ogladania filmu pojawil sie zielony obraz, mysle ze to jakis blad przesylu danych lub kodek, po chwili wrocilo do normy i bylo ok, a ujak przewinalem spowrotem w to samo miejsce to bylo , ok

a wy jakie macie zdanie?[/quote]


a jak sobie poradziłeś z tym problemem ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darth_Vader' post='140415' date='06.01.2009, 11:41 ']a jak sobie poradziłeś z tym problemem ? Pozdrawiam[/quote]

W sumie tylko raz mi sie to zdarzylo, po prostu przewinalem film o kilka klatek i wrocilo do normy. Na niektorych filmach kolor co jakis czas bardzo sie nasyca a i po chwili kolory wracaja do normy, i zaraz znowu zaczyna, ale to zdazylo mi sie tylko na jednym filmie, reszta byla ok,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z plikiem napisów sub.W czasie odtwarzania txt napisów na kompie jest ok.
Jak zapisze plik sub z txt w Subtitle Workshop jest opóznienie podczas odtwarzania filmu.
[img]http://images26.fotosik.pl/311/1ae45da35ac4b333.jpg[/img]

Jaką ilosc klatek na sek mam zaznaczyc?

Czym to sprawdzic?

Pozdro Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna sprawdzic w vlc (informacja o mediach) lub media info, poszukaj w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.mam.Dzieki.

Pozdro



Ps.Wie ktos jak sie rozebrać ten odtwarzac.
Nie mam gwarancji -luknał bym sobie zobaczyc bebechy........
A szkoda uszkodzic plastiku.

Pozdro Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie!

Wczoraj sciagnalem I am legend blu ray 1080p folder zajmuje ponad 40 GB, (dzwiek 5.1 DD) film nie zacina sie obraz super! Tylko pytanie, w opisie filmu podane sa 9 sciezek audio w roznych jezykach jednak kiedy przelaczam sciazki audio przy przelaczeniu na druga sciezke wyskakuje mi unsupported audio a jak przelaczam na kolejne sciezki to przelacza je ale jezyk pozostaje caly czas angielski, wiecie co na to poradzic? Aha, dodam jeszcze ze film odpalam z obojetnie jakiego pliku i zawsze rusza bez problemu, czy to ma jakies znaczenie?

Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Swiezy' post='140512' date='06.01.2009, 18:55 ']Ps.Wie ktos jak sie rozebrać ten odtwarzac.[/quote]
Trzeba rozsunąć obie części obudowy, są na zatrzaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Trzeba rozsunąć obie części obudowy, są na zatrzaskach.[/quote]

Nie trzeba podważać srubokrętem albo nozem?

Wystarczy tylko rozsunąc za pomoca rąk w przeciwnym kierunku?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, no.. lekko musisz podważyć, żeby zatrzaski puściły. Od strony przyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przykrością stwierdziłem,że WD wypuszcza max rozdzielczość 1080p 60 mHz a właśnie chciałem kupić LCD 100 Hz:(
no może kiedyś :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mauryc' post='140713' date='07.01.2009, 20:17 ']Z wielką przykrością stwierdziłem,że WD wypuszcza max rozdzielczość 1080p 60 mHz a właśnie chciałem kupić LCD 100 Hz:(
no może kiedyś ;)[/quote]

Powiedz a jaki to LCD ma 100hz bo z tego co wiem to wszystkie są 60hz! bo to tylko bełkot marketingowy i sztucznie generowana dodatkowa klatyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mauryc' post='140713' date='07.01.2009, 18:17 ']Z wielką przykrością stwierdziłem,że WD wypuszcza max rozdzielczość 1080p 60 mHz...[/quote]
A jest coś więcej jeżeli chodzi o sygnał ? ;)
Mylisz właściwości wyświetlacza, jakim jest LCD, i sygnału wysyłanego ze źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piotr_the' post='140735' date='07.01.2009, 19:19 ']Powiedz a jaki to LCD ma 100hz bo z tego co wiem to wszystkie są 60hz! bo to tylko bełkot marketingowy i sztucznie generowana dodatkowa klatyka![/quote]

ano Samsung LE40A856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy przyjmuje po HDMI 100Hz czy tylko wyświetla dodając dodatkowe klatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mauryc' post='140776' date='07.01.2009, 23:40 ']ano Samsung LE40A856[/quote]
To wejdź do menu tego tv i zobacz jakie masz ustawienia "100hz" (minimum, średnie, max) i co to niby znaczy? to nie CRT czy Plazma tu zawsze jest 50/60hz a to 100hz czy nawet 200hz to nazwa marketingowa dodawanych klatek dla uzyskania bardziej płynnego obrazu, jak WD wyśle 50hz to TV to złapie i doda sztuczne klatki i będzie "100hz" ! Niby jaki odtwarzacz wysyła 100hz ?? i jaki odbiornik to przyjmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filmy najlepiej wygladaja tak jak zostaly nagrane, czyli w 24hz (albo 24fps). polecam poczytac dlaczego (eng):

[url="http://www.highdefdigest.com/news/show/1015"]http://www.highdefdigest.com/news/show/1015[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piotr_the' post='140779' date='07.01.2009, 21:48 ']To wejdź do menu tego tv i zobacz jakie masz ustawienia "100hz" (minimum, średnie, max) i co to niby znaczy? to nie CRT czy Plazma tu zawsze jest 50/60hz a to 100hz czy nawet 200hz to nazwa marketingowa dodawanych klatek dla uzyskania bardziej płynnego obrazu, jak WD wyśle 50hz to TV to złapie i doda sztuczne klatki i będzie "100hz" ! Niby jaki odtwarzacz wysyła 100hz ?? i jaki odbiornik to przyjmuje?[/quote]

No jeśli to jest sztuczne dodawanie klatek to zwracam honor bo szczerze powiedziawszy nie wiedziałem o tym ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie podać parametry zasilacza do WD TV? Ile V ile A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nexus23' post='140613' date='07.01.2009, 11:12 ']Witam ponownie!

Wczoraj sciagnalem I am legend blu ray 1080p folder zajmuje ponad 40 GB, (dzwiek 5.1 DD) film nie zacina sie obraz super! Tylko pytanie, w opisie filmu podane sa 9 sciezek audio w roznych jezykach jednak kiedy przelaczam sciazki audio przy przelaczeniu na druga sciezke wyskakuje mi unsupported audio a jak przelaczam na kolejne sciezki to przelacza je ale jezyk pozostaje caly czas angielski, wiecie co na to poradzic? Aha, dodam jeszcze ze film odpalam z obojetnie jakiego pliku i zawsze rusza bez problemu, czy to ma jakies znaczenie?

Pozdrawiam Piotr[/quote]


Czy jest ktos kto moglby mi pomoc w tej sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ściągam i odpalam tylko ten największy plik m2ts. To jest cały film, reszta to jakieś dodatki.
Nie mam problemów z przełączeniem ścieżki dźwiękowej.
A ten "unsuported" to pewnie DD 5.1 HD, którego nasz plejerek niestety nie trawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adam_2K' post='141116' date='09.01.2009, 14:24 ']Ja ściągam i odpalam tylko ten największy plik m2ts. To jest cały film, reszta to jakieś dodatki.
Nie mam problemów z przełączeniem ścieżki dźwiękowej.
A ten "unsuported" to pewnie DD 5.1 HD, którego nasz plejerek niestety nie trawi.[/quote]


W sumie to chyba nie probowalem tych najwiekszych plikow, jednak z ktorego nie odpale , zawsze film sie wlacza. Mam nadzieje ze bedzie ok, dzieki za porade, mam nadzieje ze w przyszlym FW bedzie juz obsluga polskich znakow...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że WD nie potrafi czytać dźwięku, komunikat unsaported (chyba WMA3 przynajmniej tak pokazuje Media info) z pliku WMV HD zna ktoś sposób na zamianę tego formatu do ac3 lub mp3. Ciekawe czy będzie poprawka w nowej wersji softu odnośnie obsługi formatu WMA3? Edytowane przez garabasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ustawieniach jest :digital i stereo.Popróbuj ten ustawienia.
Jak nie idzie to wytnij dzwiek i zamien na np,mp3.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...