Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie, ponownie problem jak w Mamma Mia tym razem w Appaloosa

[url="http://picasaweb.google.pl/vader851/MKV#"]http://picasaweb.google.pl/vader851/MKV#[/url]

a napisy oczywiscie bez polskich znakow

Ogólne
Pełna ścieżka :HD Filmy\s-appaloosa\s-appaloosa.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,37 GB
Czas trwania : 1h 55 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.424 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-12-31 15:45:15
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.1 ('Use Me') built on Dec 5 2008 18:30:05
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 55 min.
Przepływność bitów : 4.559 Kb/s
Nominalna przepływaność : 4.781 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 528 pikseli
Proporcje obrazu : 2.424
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.281
Biblioteka zapisująca : x264 core 65 r1065 0e1a92c
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=4781 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 55 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 640 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Tekst
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text


wie juz moze ktos gdzie lezy problem ? mam tylko te 2 tytuly i kazdy sie wywala :rolleyes:

Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vader, a z appaloosa masz ten sam problem co z mamma mia? bo ja dzis obejrzalem dokladnie ten sam rls appaloosa i smigal bez problemu... moze cos w twoim boxem nie tak, tudziez z pamiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
mam pytanko do użytkowników tego playera - a mianowicie czy rozpoznaje on dysk twardy podzielony na dwie partycje (fat32 i ntfs) ?
z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='140094' date='04.01.2009, 22:32 ']vader, a z appaloosa masz ten sam problem co z mamma mia? bo ja dzis obejrzalem dokladnie ten sam rls appaloosa i smigal bez problemu... moze cos w twoim boxem nie tak, tudziez z pamiecia?[/quote]

rezmus powiedz mi cos wiecej na ten temat tu akurat jestem zielony, box jak box mam w nim najnowszy soft tzn 1.01 dysk usb 320 GB ardata duo disk, na temat pamieci nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='GSJP' post='140118' date='04.01.2009, 22:46 ']Witam
mam pytanko do użytkowników tego playera - a mianowicie czy rozpoznaje on dysk twardy podzielony na dwie partycje (fat32 i ntfs) ?
z góry dzięki za info[/quote]
Niestety, widzi tylko pierwsza partycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]mam pytanko do użytkowników tego playera - a mianowicie czy rozpoznaje on dysk twardy podzielony na dwie partycje (fat32 i ntfs) ?[/quote]

U mnie widzi dwiepartycje na dysku.

Jedna fat 32 a druga NTFS -mam mały dysk 2,5 cala -30GB.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vader: pamiec w sensie nosnika, masz moze jakis pen 8gb pod reka, zeby sprawdzic? i tez masz te zielone przycinki na appaloosa? sproboj tez puscic wersje nieprzerobiona (nawet bez dts, glucha) i zobacz, czy problem ciagle wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Swiezy' post='140143' date='05.01.2009, 06:07 ']U mnie widzi dwiepartycje na dysku.

Jedna fat 32 a druga NTFS -mam mały dysk 2,5 cala -30GB.

Pozdro[/quote]
A to ciekawe. FAT jest na pierwszej ?
W moim 160GB, podzielonym 120NTFS/40FAT32, jak już wspomniałem widzi tylko NTFS ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to sprawdzic czy na pierszej jest FAT 32.Na PC wyswietla mi dwie partycje -jednego dysku 30GB.
Ale chyba jest pierwsza FAT 32 bo na WD wyswietla mi jako pierwszy dysk NOWY a to jest partycja Fat 32.

Ps.Czym robicie konwersje filmów do HD?

Znalazłem taki konwerter Xilisoft HD Video Converter v5.1.2 14]

Czy ktos juz testował?

[img]http://images47.fotosik.pl/46/ab21ffcafc1e6dbb.jpg[/img]

Pozdro Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='140144' date='05.01.2009, 07:11 ']vader: pamiec w sensie nosnika, masz moze jakis pen 8gb pod reka, zeby sprawdzic? i tez masz te zielone przycinki na appaloosa? sproboj tez puscic wersje nieprzerobiona (nawet bez dts, glucha) i zobacz, czy problem ciagle wystepuje.[/quote]

rezmus, na appaloosa dokladnie ten sam problem co na mamma mia, identyko. A puszczam zupelnie nieprzerobiony film. Dzwiek i napisy ida ok, obraz przez chwile jest super, a po chwili mozaika. Przewiniesz kawalek obojatnie w przod czy w tyl i juz jest ok. Wylaczysz i ponownie wlaczysz od tego miejsca jest ok, ale tez tylko na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sprawdz na innym dysku / penie, a jak ciagle bedzie to samo to reklamuj, bo u mnie te filmy obydwa chodza bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='140172' date='05.01.2009, 11:39 ']to sprawdz na innym dysku / penie, a jak ciagle bedzie to samo to reklamuj, bo u mnie te filmy obydwa chodza bez problemu.[/quote]
Potwierdzam wczoraj oglądałem Appaloosa w 720p z dźwiękiem ac3 i 0 problemów/przycięć. Powiem może inaczej, nie maiłem jeszcze filmu który by mi nie działał, a mam kolekcję około 400gb w hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Swiezy' post='140159' date='05.01.2009, 09:56 ']Ps.Czym robicie konwersje filmów do HD?[/quote]

ale o co tobie chodzi, konwertowanie materiału hd do hd? ściągasz film w hd i nic nie musisz z nim robić bo po co. jak nie masz amplitunera z dts to konwertujesz tylko dts do ac3 i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]ale o co tobie chodzi, konwertowanie materiału hd do hd?[/quote]

Z avi,divix,rmvb do HD .


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Swiezy' post='140180' date='05.01.2009, 13:37 ']Z avi,divix,rmvb do HD .[/quote]
Ale po co??? Przecież odtwarzacze HD (z reguły) doskonale sobie radzą z tymi formatami.
A rozdzielczość i tak nie przybędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]A rozdzielczość i tak nie przybędzie.[/quote]

Tak sobie kombinowałem ze przybedzie.

Mam kiepski net i sciagnac film HD to tygodnie trwa......

Pozdro Edytowane przez Swiezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='140184' date='05.01.2009, 12:51 ']Ale po co??? Przecież odtwarzacze HD (z reguły) doskonale sobie radzą z tymi formatami.
A rozdzielczość i tak nie przybędzie.[/quote]


No wlasnie , sluchajcie, sciagam teraz film blu ray zajmuje on 40 GB , czy jak go sciagne, zgram na przenosny dysk i podlacze do WD-ka to posklada on pliki i wyswietli film? Czy musze cos zrobic?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nexus23' post='140194' date='05.01.2009, 13:26 ']No wlasnie , sluchajcie, sciagam teraz film blu ray zajmuje on 40 GB , czy jak go sciagne, zgram na przenosny dysk i podlacze do WD-ka to posklada on pliki i wyswietli film? Czy musze cos zrobic?

Pozdrawiam[/quote]
Nic nie musisz kombinować. Plejerek bez problemów odtwarza pliki [b]m2ts [/b] (w katalogu STREAMS) i wystarczy, że tylko te pliki skopiujesz na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównanie WD HD Media Player z Netgear EVA8000 Digital Entertainer:
Miałem przez tydzień obydwa playerki, obydwa podłączone do LCD Samsunga i wzmacniacza Yamaha RX-V863 (dekoduje praktycznie każdy popularny rodzaj ścieżek audio). Obydwa urządzenia podłączone do wzmacniacza przez HDMI a stąd do TV. Obydwa na najnowszych firmware dostępnych w sieci.
Obsługa pilotem Harmony One.

[u]Konkluzje - video:[/u]
Jakość obrazu (skalowanie, barwa, kontrast, etc.) bardzo dobra w obydwu odtwarzaczach.
Płynność odtwarzania materiału: ISO DVD, mkv 720p, mkv 1080p zdecydowanie na korzyść WD. 1080p w Evie8000 często się zacina, "kaszle" i przeskakuje kilka klatek do przodu.
Napisy - obydwa odtwarzacze nie obsługują polskich znaków diaktrycznych. Ale - Eva nie generuje czarnej obwódki wokół białych lub żółtych fontów co powoduje, że przy jasnym tle napisy są często nieczytelne. WD - napisy są super.
Rozpoznawanie materiału - tutaj również remis, WD nie odczytuje mi jednego filmu, który czytała Eva i mam też dokładnie odwrotny przykład. Generalnie na ok. 100 filmów w rozdzielczości => 720p Eva i WD nie odtworzyły dwóch pozycji co jest wartością poniżej błędu statystycznego.
Przewijanie - remis. WD ma jedynie x16, Eva oferuje kilka prędkości ale również szybki (czasem niestety to długo trwa) skok do np. 20% lub 80% filmu poprzez wciśnięcie odpowiedniej cyfry na klawiaturze pilota. To bardzo fajna idea ale w praktyce co drugi przeskok powodował zgubienie napisów.

[u]Konkluzje audio:[/u]
Jakość w filmach - remis, obydwa urządzenia prawidłowo odtwarzają ścieżki DD, Stereo, AC3, etc. Obydwa nie dekodują DTS - za to odpowiadać musi wzmacniacz. Obydwa urządzenia do wzmacniacza podają jednak dobry sygnał z prawidłową separacją ścieżek.
Rozpoznawanie materiału - na korzyść WD, odtwarza flac, którego nie czyta EVA. Zmiana utworów np. mp3 jest dużo szybsza, bez zbędnego buforowania.
WD czyta również DVD audio z obrazów ISO, Eva się na tym zawieszała w 50% przypadków, zwłaszcza tam gdzie był dźwięk 5.1.
Jakość "muzyczna" - nie porównuję to są odtwarzacza do "empetrójek", do słuchania muzyki są płyty SACD.

[u]Obsługa nośników:[/u]
WD obsługuje jak na razie wszystko, co podłączyłem - dyski od 120GB do 500GB z partycjami NTFS i FAT32. Nie rozpoznaje partycji HFS zrobionej macintoshem. Pendrivy od 4 do 16 GB sformatowane na NTFS - ok.
EVA również prawidłowo rozpoznawała partycje FAT32 i NTFS, nie widziała HFS, ale - nie widziała również pendrive`a o pojemności powyżej 4 GB (podobieństo do SDHC???). WD wygrywa zdecydowanie.
Ale!
Ideą urządzenia EVA8000 jest współpraca z LAN i zwłaszcza z WiFi. Mam to urządzenie podłączone do lokalnej sieci WiFi i do odtwarzania divxów oraz mp3 jest to wystarczająca transmisja. ISO DVD już jest zbyt wymagającym obciążeniem dla sieci. Można więc wykorzystać EVĘ do divx, mp3, zdjęć, radia internetowego, oglądania filmików z Youtube oraz aktualnej pogody przedstawionej za pomocą jednego obrazka i wartości temp. powietrza. Takich funkcjonalności WD oczywiście nie oferuje.
Ja jednak, po półrocznym użytkowaniu EVY stwierdzam, że funkcjonalności te są zbędne. Poza tym, raz na dwa tygodnie, Eva gubi ustawienia WLAN i trzeba je parować na nowo. Od czasu do czasu nie widzi również moich zasobów na kompie...

[u]Niezawodność:[/u]
W tej kategorii WD wygrywa o trzy długości ... czegokolwiek. W Evie, bez żadnej prawidłowości w zachowaniu, średnio przy co piątym uruchomieniu otrzymujemy jakiś komunikat, którego następstwem jest konieczność zrestartowania urządzenia lub odłączenia i przyłączenia napędu zewn. Człowiek wygodnie i namaszczeniem rozkłada się na kanapie, trzyma gorącą herbatę w dłoni, rozprostowuje nogi i ... musi zwlec się i odłączyć na chwilę dysk bo widzi wkurzający komunikat o błędzie. Wierzcie mi, to irytuje zdecydowanie bardziej od braku WiFi w WD...

[u]Pilot i interfejs:[/u]
Pilot WD to taka zabaweczka... Evy działa lepiej i pewniej. Obydwa piloty zastąpiłem jednak Harmony One i obydwa urządzenia bez problemu odnalazłem w bibliotece Logitecha.

Interfejs - osobiście wolę WD, Eva miała mniej przejrzysty i wolniej działający. Miała jednak funkcję tworzenia biblioteki mediów - tylko nigdy z tego nie korzystałem - nie widziałem potrzeb.

[u]Resume:[/u]
Jeśli chodzi o podstawowe zastosowania: oglądanie filmów w rozdzielczości => 720p zdecydowanie wygrywa WD.
Jeśli chodzi o bajeranckie funkcjonalności typu ładowanie filmików bezpośrednio z yutube - wygrywa Eva.
Tylko za te bajery, z których tak naprawdę nie korzysta się na kanapie w salonie trzeba zapłacić ponad dwa razy więcej niż za WD.
Przez jakiś czas zastanawiałem się nad kupne Tvixa - teraz już się nie zastanawiam. Zostaję z WD.

Niech Moc będzie z Wami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla uzupelnienia powyzszej informacji. W Stanach, a konkretnie w sklepach sieci Best Buy juz drugi tydzien mozna kupic WD TV HD Media Player za 99$ (orginala cena 129$). Wyglada to dla mnie na wyprzedaz nietrafionego w rynek produktu (np. PS3 trzyma swoja cene 399$ caly rok) , ale moze sie myle.
Pozdrawiam wszystkich urzytkownikow tego playera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę bronił WD - uważam, że sprzęt jest dobry - ale prosty.
PS3 trzyma cenę, ale zauważcie, że to dalej jeden z najtańszych odtwarzaczy BD na rynku. A oprócz tego ma przecież jeszcze parę "ficzersów".
Ostatnio czytałem, że sony stale dopłaca do każdego egz. PS3 [url="http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Sony_nadal_traci_na_sprzedazy_Playstation_3-15605.html"]http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Sony_n...on_3-15605.html[/url] - nic dziwnego, że nie tanieje. Chociaż ... [url="http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Szykuje_sie_spora_obnizka_ceny_PlayStation_3-15671.html"]http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Szykuj...on_3-15671.html[/url]
Niech Moc będzie z Wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sergio213' post='140268' date='05.01.2009, 18:36 ']Wyglada to dla mnie na wyprzedaz nietrafionego w rynek produktu (np. PS3 trzyma swoja cene 399$ caly rok) , ale moze sie myle.[/quote]

Może po prostu najnormalniejsza w świecie (no poza PL) poświąteczna obniżka cen ?

Ale z drugiej strony, faktycznie, sprzęt chyba jednak nie na rynek USA, gdzie ludziska są rozpieszczeni iTunes i innymi online serwisami, nie chcą sie przejmować kodowaniem, napisami i innymi pierdołami, nie chcą tracić czasu na szukanie i sciąganie filmów, seriale w HD lecą w TV, a nowości filmowe oglądaja w porządnych kinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='73hansolo' post='140258' date='05.01.2009, 18:07 '][u]Resume:[/u]
Jeśli chodzi o podstawowe zastosowania: oglądanie filmów w rozdzielczości => 720p zdecydowanie wygrywa WD.
Jeśli chodzi o bajeranckie funkcjonalności typu ładowanie filmików bezpośrednio z yutube - wygrywa Eva.
Tylko za te bajery, z których tak naprawdę nie korzysta się na kanapie w salonie trzeba zapłacić ponad dwa razy więcej niż za WD.
Przez jakiś czas zastanawiałem się nad kupne Tvixa - teraz już się nie zastanawiam. Zostaję z WD.[/quote]
Bardzo fajne porównanie [b]73hansolo[/b] ! :)
Kawał dobrej roboty.
Myślę, że wielu potencjalnym użytkownikom WD bardzo to rozjaśni sytuację i pomoże w decyzji o zakupie.
Tym bardziej, ze jakoś nasza "kwatera główna forum" traktuje tego plejerka jakoś po macoszemu i nie bardzo kwapi się o zrobienie profesjonalnych testów, jak to miało miejsce z popcornem, czy innymi odtwarzaczami. Ale chłopy mają pewnie sporo innej, ważniejszej roboty, więc ich trochę rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do przewijania to wd moze przewijac co 10 minut w przod (trzeba dac next podczas FF). generalnie w wd jest jeszcze sporo do zrobienia, ale widac, ze support powaznie podchodzi do tego i sprzet bedzie rozwijany pod wzgledem oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rezmus' post='140172' date='05.01.2009, 12:39 ']to sprawdz na innym dysku / penie, a jak ciagle bedzie to samo to reklamuj, bo u mnie te filmy obydwa chodza bez problemu.[/quote]

wracajac do tematu, sprawdzilem Mamma Mia na penie 8GB Flash Voyager (corsair) do tego na 2 kablach HDMI i na 2 ekranach (moja plazma hitachi i monitor LCD LG z wejsciem HDMI) wszystkie te zabiegi zdały sie na nic. Czyli problem zielonych kwadracikow zamiast obrazu pojawia sie w kazdym wypadku. Odsylam swoj egzemplarz, mam nadzieje ze mi wymienia na inny i ten bedzie OK. Pozdrawiam Edytowane przez Darth_Vader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...