Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem żeby wyostrzał, ale na pewno materiał 720p z dużym bitrate-em (10-15Mbps) lepiej wygląda na ekranie niż 1080p z bitrate-em obciętym do poziomu 5-7 Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Polsce w dobrej cenie: [url="http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/dyski_twarde/887407_wd_media_payer.aspx"]http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/dy...edia_payer.aspx[/url]
Za 469zł to chyba najlepszy player na rynku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyostrzania - to się zgadza. W porównaniu z obrazem np z Popcorna, to co pokazuje WD jest znacznie ostrzejsze (niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu).
W niektórych filmach wygląda to dobrze w innych niestety trochę psuje obraz.


[quote name='bogie' post='135670' date='09.12.2008, 09:21 ']Za 469zł to chyba najlepszy player na rynku :angry:[/quote]

Będzie najlepszy jak już poprawią firmware, na razie jest bardzo przyzwoity jedynie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adam_2K' post='135668' date='09.12.2008, 09:16 ']Znalazłem w Polsce w dobrej cenie: [url="http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/dy...edia_payer.aspx"]http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/dy...edia_payer.aspx[/url]
Za 469zł to chyba najlepszy player na rynku .[/quote]

Co do ceny to na allegro pokazał sie za 399 zł i maja być na stanie w poniedziałek 100szt . Vobis nie wie kiedy bedzie mial. Edytowane przez szlejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troszkę wątpię w ten poniedziałek, widzę ABC Data i Techdata, w obu nie ma na stanie i nie wiadomo kiedy, więc jakoś to słabo widzę że do poniedziałku będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem więc wstrzymam sie z przelewem bo troche to dziwne , ale tu maja na stanie tylko cena 599zł [url="http://www.pixmania.com/pl/pl/1778320/art/western-digital/wd-tv-hd-media-player.html?itag=3894"]http://www.pixmania.com/pl/pl/1778320/art/....html?itag=3894[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jeśli kogoś interesuje zakup to zapraszam pod link. Sam zakupiłem dzisiaj w tym sklepie. Wydaje się wszystko ok. Cena również przyzwoita.

[url="http://www.allegro.pl/item507956356_wd_tv_hd_media_player.html"]http://www.allegro.pl/item507956356_wd_tv_...dia_player.html[/url]

Pytanie.

Jak player radzi sobie z plikami *.vob? Czy odtwarza je czy trzeba je konwertować na inny?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='136799' date='15.12.2008, 11:36 ']Witam.

Jeśli kogoś interesuje zakup to zapraszam pod link. Sam zakupiłem dzisiaj w tym sklepie. Wydaje się wszystko ok. Cena również przyzwoita.

[url="http://www.allegro.pl/item507956356_wd_tv_hd_media_player.html"]http://www.allegro.pl/item507956356_wd_tv_...dia_player.html[/url][/quote]


To jakiś fenomen. Odtwarzacz nie potrafi prawidłowo odtwarzać napisów i jest sporo w nim błędów a sprzedaje się praktycznie na pniu.
Nie lepiej poczekać aż wyjdzie zaktualizowany FW i dopiero podjąć decyzję o zakupie?
Co jeśli WD nie poprawi tak dla nas ważnej funkcjonalności wyświetlania poprawnych napisów PL?

Nie ukrywam że sam bym go sobie kupił - ale powstrzymuje mnie dość skutecznie właśnie brak (skutecznej) obsługi PL napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='moll47u' post='136808' date='15.12.2008, 12:42 ']To jakiś fenomen. Odtwarzacz nie potrafi prawidłowo odtwarzać napisów i jest sporo w nim błędów a sprzedaje się praktycznie na pniu.[/quote]

Na ten fenomen składa się cena, marka oraz bliskość świąt.
Poza tym sam się zdziwiłem, że napisy z usuniętymi ogonkami mocno nie przeszkadzają w oglądaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='moll47u' post='136808' date='15.12.2008, 12:42 ']To jakiś fenomen. Odtwarzacz nie potrafi prawidłowo odtwarzać napisów i jest sporo w nim błędów a sprzedaje się praktycznie na pniu.
Nie lepiej poczekać aż wyjdzie zaktualizowany FW i dopiero podjąć decyzję o zakupie?
Co jeśli WD nie poprawi tak dla nas ważnej funkcjonalności wyświetlania poprawnych napisów PL?[/quote]

fenomenalna to jest cena:) Za popcorna trzeba dac min 800zł za Twix'a jeszcze więcej.
Na Napisy.info mozna pobrac napisy bez ogonków a jestem przekonany ze max za pol roku (moze w styczniu) będzie można odtw. polskie napisy z ogonkami.

Sam go dziś zamówiłem (mam już popcorna a110) i jestem ciekaw jak bedzie chodzic, jak lepiej od PH to sprzedam PH:)

W PH denerwuje mnie czasami skakanie plikow .mkv 720p. W tescie WD TV autor pisze, że pliki odtwarzaja się płynnie, zobaczymy...

Pzdr Edytowane przez Maniakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otrzymałem dzisiaj player no i mam już parę uwag. Otóż o ile pliki *mkv ładnie odtwarza to np. na Apollo 13 i paru innych wyskakują jakieś kwadraciki. Co z tym zrobić? Większość plików wmv hd nie jest odtwarzana. Wyskakuje info o nieznanym formacie a nie ukrywam, większość plików mam właśnie w wmv. Czy można je jakoś przekonwertować? Nie mówiąc o tym, że plików TS nie widzi w ogóle, co też jest wielką porażką. Myślałem, że jest to na tyle znany format, że to będzie normalnie odtwarzane. A tu zonk.

Powiem tak, jeśli w nowym firmware nic nie zostanie poprawione to to urządzonko warte jest 150zł (generalnie w tej chwili służy do odtwarzania mkv i to nie każdy tak jak powinien, oraz plików avi itd.)

Brak wsparcia wmv hd, ts to ewidentna niedoróbka.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarza .ts bez problemu - trzeba tylko zmienić rozszerzenie na .mpeg, albo na .m2ts.
Mam też trochę materiału w WM9 HD i też nie ma z tym problemu poza nierozpoznawalnym dźwiękiem w kilku filmach.
Co do tych kwadracików, to w/g mnie wynika z jakichś błędów podczas transkodowania pliku. Można taki film odratować, ale trzeba go przekonwertować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Zmieniłem rozszerzenie i ts śmigają ale na 25 wmv hd jakie mam działają tylko dwa, u innych wyświetla unsupported format. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='136987' date='16.12.2008, 11:54 ']Ok. Zmieniłem rozszerzenie i ts śmigają ale na 25 wmv hd jakie mam działają tylko dwa, u innych wyświetla unsupported format. Co może być przyczyną?[/quote]

Wmv hd mało popularne w sieci, standard dla filmów hd to mkv i już tego nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świetny player mam nadzieje ze tez stanę się jego posiadaczem Edytowane przez LukeLBN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko wszystko sie zaczelo wlasnie od WMV9 HD - wszystkie pierwsze IMAXy komercyjnie wlasnie wychodzily w tym formacie. Sam mam sporo pozycji i Snazio na starszej Sigmie jakos sobie z nimi radzi i to nawet z dzwiekiem 6ch - WMA Pro. To musi byc chyba jakas niedorobka WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Maniakk' post='136837' date='15.12.2008, 15:57 ']fenomenalna to jest cena:) Za popcorna trzeba dac min 800zł za Twix'a jeszcze więcej.
Na Napisy.info mozna pobrac napisy bez ogonków a jestem przekonany ze max za pol roku (moze w styczniu) będzie można odtw. polskie napisy z ogonkami.

Sam go dziś zamówiłem (mam już popcorna a110) i jestem ciekaw jak bedzie chodzic, jak lepiej od PH to sprzedam PH:)

W PH denerwuje mnie czasami skakanie plikow .mkv 720p. W tescie WD TV autor pisze, że pliki odtwarzaja się płynnie, zobaczymy...

Pzdr[/quote]


No to ja chyba też zakupie WD mam Mante HD1000 tu śmigają polskie napisy i szczerze chce porównać jakość obrazu i dźwieku
jesli ktoś już dokonał takiego porównania to proszę o info.
A może ktoś bardziej doświadczony pokusi się o porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mauryc' post='137305' date='17.12.2008, 23:41 ']mam pytanie czy ten odtwarzacz obsłuży filmy blu-ray?[/quote]
dobrze, że idą święta :rolleyes:
co rozumiesz przez swoje pytanie? nie posiada on czytnika optycznego. a z tego co pamiętam ktoś podłączał zewnętrzne przez usb i nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

A ja powoli zaczynam tracić cierpliwość do tego urządzenia. W plikach ts zmienionych na m2ts, trwających ponad 1godzinę, wyświetlany czas to 18.18 przy każdym pliku. Po zakończeniu odtwarzania plików, odtwarzacza zapytał się czy powrócić do poprzedniego miejsca przed zatrzymaniem. Po wciśnięciu ok, wyskoczył napis unsupported files. Żaden inny plik nie został już odtworzony, pomógł tylko restart urządzenia poprzez wyjęcie wtyczki. Porażka.
Jeśli to wszystko nie zostanie naprawione w nowym sofcie to rozstanę się z tym urządzeniem równie szybko jak nabyłem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mauryc' post='137305' date='18.12.2008, 00:41 ']mam pytanie czy ten odtwarzacz obsłuży filmy blu-ray?[/quote]

Zripowane tak. Orginalnych nie.
Chipset na którym jest oparty playerek nie obsługuje zabezpieczeń płyt DVD/Blu-Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się i oddałem
cenowo jest dobrą propozycją ale jeszcze za dużo wad
wykosztowałem się na tvix więc więcej nie napiszę bo było by to mało obiektywne ;)

jedyna nadzieja że WD trochę szybciej zajmie się problemami z softem niż DViCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawel_71' post='137280' date='17.12.2008, 22:21 ']Tak tylko wszystko sie zaczelo wlasnie od WMV9 HD - wszystkie pierwsze IMAXy komercyjnie wlasnie wychodzily w tym formacie. Sam mam sporo pozycji i Snazio na starszej Sigmie jakos sobie z nimi radzi i to nawet z dzwiekiem 6ch - WMA Pro. To musi byc chyba jakas niedorobka WD.[/quote]


Dokładnie, dodatkowo znakomita większość filmów XXX jest ripowana z BD właśnie na format wmv hd. Także to jest spore niedociągnięcie w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Jeszcze jedno pytanie jakim wyjściem podłączyć Np dzwięk DTS do amlitunera?
czy ma wyście optyczne?
jak wygląda kwestia przewijania filmów?
czy można rozpocząć odtwarzanie materiału mkv np od 40 minuty filmu? Edytowane przez mauryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mauryc' post='137486' date='19.12.2008, 00:18 ']Mam Jeszcze jedno pytanie jakim wyjściem podłączyć Np dzwięk DTS do amlitunera?
czy ma wyście optyczne?
jak wygląda kwestia przewijania filmów?
czy można rozpocząć odtwarzanie materiału mkv np od 40 minuty filmu?[/quote]

1. ma wyjście optyczne.
2. x2, x4, x8, x16.
3. nie ma takiej opcji, ale zapamiętuje gdzie skończyłeś oglądać film i wznawia od tego momentu z lekkim cofnięciem w tył (parę sekund).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...