Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='lagranda' post='137504' date='19.12.2008, 08:46 ']1. ma wyjście optyczne.
2. x2, x4, x8, x16.
3. nie ma takiej opcji, ale zapamiętuje gdzie skończyłeś oglądać film i wznawia od tego momentu z lekkim cofnięciem w tył (parę sekund).[/quote]

ale czy pezewijanie idzie płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki właśnie są na dzień przed publikacją nowe firmwaru oraz co lepsze wypuści soft na licencji GPL. To oznacza że wkrótce pojawią się alternatywne wersje firmwaru. Bardziej dopieszczone.

Tutaj plik: [url="http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=1001&sid=112&lang=en"]http://support.wdc.com/product/download.as...112&lang=en[/url]

Na avsforum ScotWD napisał:

[quote]Good news! As bensons has posted -- we released the WDTV GPL code for your viewing pleasure and the new firmware update (1.01.00) is also being readied for download - I finalized and approved the release today. It should be online early next week.

Many of your requests were considered and we worked hard to get them into this release. There are close to 40 new features, enhancements and fixes that will be part of this release and a few surprises that I hope you all find.

Have a good weekend!

-ScottWD[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='LukeSky' post='137708' date='20.12.2008, 17:19 ']Chłopaki właśnie są na dzień przed publikacją nowe firmwaru oraz co lepsze wypuści soft na licencji GPL. To oznacza że wkrótce pojawią się alternatywne wersje firmwaru. Bardziej dopieszczone.

Tutaj plik: [url="http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=1001&sid=112&lang=en"]http://support.wdc.com/product/download.as...112&lang=en[/url]

Na avsforum ScotWD napisał:[/quote]

oki a co z polskimi literami działa?
proszę o instrukcje jak uaktualnić wd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mauryc' post='137757' date='21.12.2008, 00:19 ']oki a co z polskimi literami działa?
proszę o instrukcje jak uaktualnić wd?[/quote]

Cierpliwości młody Padawanie. W poniedziałek lub we wtorek się dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzet nie ma jednak LANa wiec jak dla mnie odpada, nawet jesli bedzie obslugiwal PL napisy.
Chyba zdecyduje sie na kupno HMC-39, pelne wsparcie w PL , pewnie niedlugo pojdzie tez na nim mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie będzie na nim odtwarzania mkv, za słaby sprzęt, soft nic tu nie da... Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosba o pomoc! Mam pewien problem: chce ustawic do WD TV HD Playera pilot uniwersalny Logiteh Harmony One i osiagnąlem tylko wlaczanie i wylaczanie jednostek. Nie dzialaja mi inne przycisli.
Z gory dziekuje za instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='windmill' post='137977' date='22.12.2008, 15:07 ']Pewnie nie będzie na nim odtwarzania mkv, za słaby sprzęt, soft nic tu nie da...[/quote]
... a czytałeś specyfikacje ??? Edytowane przez edmund007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego? Wd czy H Boxa? :)

Bo mój wpis odnosi się do postu wyżej, o HMC-39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój model już podłączony. Na szczęście dostałem go na dzień przed wigilią :rolleyes:
W sieci jest już najnowszy firmware: 1.01

Tutaj można pobrać: [url="http://www.wdc.com/en/products/wdtv/"]http://www.wdc.com/en/products/wdtv/[/url]

[quote]New Features:

* Added .MKV chapter selection for video playback for MKV with chapter support
* Added .MTS file extension support
* Added .TP file extension support
* Added .TS file extension support
* Added 1080p 24hz support
* Added disk volume name to folder navigation in list mode
* Added EXIF orientation flag functionality for auto picture rotate
* Added file size in filename
* Added jump feature to the remote: While fast forwarding or reversing, if the ôNextö or ôPrevö buttons are pressed, video will jump 10 minutes in the respective direction
* Added progress indicator for the duration of the FF or REV function
* Added a blinking status LED behavior while drive is mounting; previously the light just stayed on
* Added sequential .M2TS file playback function
* Added additional subtitle support (SMI, SUB, ASS, SSA)
* Added user selectable font size for subtitle support
* Added song title scroll in music playback to prevent truncation
* Added embedded subtitle display in .MKV files
* Added additional subtitle encoding support for the following: Western Europe (ISO), Traditional Chinese (Big5), Simplified Chinese (GB18030), Japanese (Shift-JIS), Korean (EUC-KR), Cyrillic (Windows-1251), Cyrillic (KOI8-R), Greek (ISO); previously only UTF-8 was supported
* Added display sizing menu for photo playback: Fit to Screen, Full Screen, Keep as Original
* Added accelerating scroll speed based on how long the arrow is held down on the remote when navigating folders with a large number of files; previously only one, constant speed was available

Resolved Issues:

* Resolved issue when 2 drives were connected, then one drive was disconnected, the files from the disconnected drive still showed up on the file list but were not playable
* Resolved "repeat one" failure during music playback; previously songs would not repeat
* Resolved artist name truncation issue during music playback
* Resolved issue where WD TV would not turn back on with remote after extended period of inactivity; previously WD TV had to be unplugged and was unrecoverable with the remote
* Resolved image size and position issues during video playback; previously the image displayed did not fill the screen until the picture was zoomed in and then out again
* Resolved info bar display issues in PAL (European display standard) mode
* Resolved issue of the slideshow playing while in the Option menu during playback, slideshow now pauses if the Option menu is accessed
* Resolved issues surrounding drives going to ôsleepö and folders showing as empty; previously drives equipped with a sleep feature would not re-initialize before the WD TV timed out and displayed the folders as empty
* Resolved issues with DVR-MS file playback, FF and REV now function properly; previously FF or REV during a DVR-MS file would cause the file to stop playing and the video signal to be lost
* Resolved issues with forced resolution changes dropping video signal; previously the signal would be lost if the user switched between forced resolution and auto
* Resolved photo self re-sizing issue; previously during photo playback the pictures would randomly re-size themselves
* Resolved Status LED behavior by blinking to reflect accurate read cycles while data is being read; previously the LED just stayed on
* Resolved subtitle default to ôonö issue (subtitles now default to ôoffö, unless there is an external subtitle file created, then subtitles default to ôonö)
* Resolved subtitle position issue, the subtitles were moved down towards bottom of screen; previously during playback of some files subtitles were positioned too high blocking the view of the video
* Resolved the 1-2 second FF during initial playback of .MPG video; previously video would play in what appeared to be FF for the first 1-2 seconds and then slow to standard play rate
* Resolved video signal failure when pan function in video files with subtitles is used; previously subtitles would stop functioning, video would stop playing, or TV would lose signal
* Resolved zoom issues while file info is displayed during video playback; previously signal would fail or video would stop playing
* Resolved zooming issues while subtitles were on; previously the screen used to go black and the video would stop playing

Known Issues:

* When image is rotated 90 degrees there is some elongation in the rotated view
* If the user unsafely removes an HFS+ formatted drive from the media player without using the Eject button, the drive will become read only media[/quote]

Za tę cenę ten towar nie ma konkurencji na rynku. A fakt że soft do niego jest na licencji GPL pokaże że to tylko kwestia czasu aby pojawiły się dodatki. Ale to i tak nic. WD zrobił krok w dobrą stronę i aż strach pomyśleć co wypuszczą po tym modelu :P

Edytowane przez LukeSky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Janunio63' post='138170' date='23.12.2008, 10:57 ']Prosba o pomoc! Mam pewien problem: chce ustawic do WD TV HD Playera pilot uniwersalny Logiteh Harmony One i osiagnąlem tylko wlaczanie i wylaczanie jednostek. Nie dzialaja mi inne przycisli.[/quote]


Mialem to samo z Harmony 550. Na domyslnych ustawieniach z Logitecha dzialalo tylko wlaczanie i przewijanie. Ja sobie wszystko poustawialem recznie. Niestety nie wiem jak to dziala z Harmony One ale przypuszczam ze podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nycboy30' post='138303' date='23.12.2008, 21:47 ']Mialem to samo z Harmony 550. Na domyslnych ustawieniach z Logitecha dzialalo tylko wlaczanie i przewijanie. Ja sobie wszystko poustawialem recznie. Niestety nie wiem jak to dziala z Harmony One ale przypuszczam ze podobnie.[/quote]

Hmmmm...u mnie zarówno 555 jak i 525 zadziaały bezpośrednio na kodach z bazy Logitecha. Może w bazie znajdują się różne pozycje dotyzące WD. Z tego co pamiętam ten wybierany przezemnie profil był w "Komputery"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak ten WD sobie radzi z muzyką w DTS, chodzi o np. obrazy płyt .nrg. Czy wysyła po optyku wszystko jak trzeba, tzn tak, że ampli dostaje DTS i sobie dekoduje ? Czy są jakieś problemy z .flac'ami ? I czy np muzyczne pliki 5.1 zapisane w .wav działają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radzique' post='138353' date='24.12.2008, 10:17 ']Panowie a jak ten WD sobie radzi z muzyką w DTS, chodzi o np. obrazy płyt .nrg. Czy wysyła po optyku wszystko jak trzeba, tzn tak, że ampli dostaje DTS i sobie dekoduje ? Czy są jakieś problemy z .flac'ami ? I czy np muzyczne pliki 5.1 zapisane w .wav działają ?[/quote]


Flaczki goli aż miło (głównie dlatego go kupiłem ;) , natomiast jeśli chodzi o dalszą część pytania to nie wiem nie sprawdzałem, nie mam takiego materiału.Wrzuć na rapida albo pochodne próbki plików które chcesz sprawdzić to przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze całego obrazu płyty nie wrzucę bo to 800 mb, a mam teraz upload 16 kb/s :D, ale wrzucę zaraz chociaż jakiegoś wav'a DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, zapodaj jakies sample to Ci sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://rapidshare.com/files/176410637/CD_Track_06.dts.html"]<<KLIK>>[/url] jeden utworek. Jakby coś nie działało, można jeszcze zmienić rozszerzenie na .wav i zobaczyć co wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szybko.
.dts nie widzi; po zmianie na .wav słyszę tylko "różowy szum" :-) ale możliwe, że to kwestia zmiany ustawień, tak aby sygnał dts był dekodowany przez ampli.
Sprawdzę jutro, bo za chwilkę karp, opłatek i te sprawy...
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak tam z polskimi napisami przy nowym sofcie poprawili coś czy nadal czekamy na poprawki z tym związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radzique' post='138353' date='24.12.2008, 10:17 ']Panowie a jak ten WD sobie radzi z muzyką w DTS, chodzi o np. obrazy płyt .nrg. Czy wysyła po optyku wszystko jak trzeba, tzn tak, że ampli dostaje DTS i sobie dekoduje ? Czy są jakieś problemy z .flac'ami ? I czy np muzyczne pliki 5.1 zapisane w .wav działają ?[/quote]


[quote name='Dante_85' post='138555' date='25.12.2008, 17:20 ']A jak tam z polskimi napisami przy nowym sofcie poprawili coś czy nadal czekamy na poprawki z tym związane.[/quote]


Witam Panowie i Panie!

Pod choinka znalazl sie ten super odtwarzacz wiec podziele sie z Wami moimi sugestiami. Sylwetka uzadzenia bardzo starannie wykonana, jesli chodzi o funkcjonalnosc - bije wszelkie rekordy ! Interfejs bardzo fachowo wykonany, filmy 720p chodza bez zadnych problemów. Jesli chodzi o DTS to niestety nawet najnowszy FIRMWARE nie poradzil sobie z tym, mam nadzieje ze przyszlym beda poprawki.

Posiadacze WD-ka mam problem z ze zmiana sciezki audio w plikach *.mkv juz padlo to pytanie ze podczas filmu nalezy nacisnac przycisk options i wybrac sciezke audio, jednak u mnie mnie nie ma takiej mozliwosci a mam film z dwoma sciezkami audio, jesli wiecie jak to zrobic napiszcie. Dodano obsluge wiekszej ilosci formatow napisow, jednak nie ma jeszcze polskich znakow. Jeszcze jestem w fazie testow tego boxa i po mimo kilku niedociagniec, zrobil na mnie duze wrazenie.

Pozdrawiam

Wesołych Świąt !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MMP' post='138431' date='24.12.2008, 18:25 ']Na szybko.
.dts nie widzi; po zmianie na .wav słyszę tylko "różowy szum" :-) ale możliwe, że to kwestia zmiany ustawień, tak aby sygnał dts był dekodowany przez ampli.
Sprawdzę jutro, bo za chwilkę karp, opłatek i te sprawy...
Pozdrawiam[/quote]

W sumie tego się spodziewałem :(. Chyba w popcornie już to działa, ale też były jakieś problemy z tego co kojarzę.
No nic, ważne, żeby nowy firmware szybko się pojawiał i trzeba kupować tą kosteczkę, szczególnie, że dysk WD Passport i tak mam juz na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MMP' post='138431' date='24.12.2008, 18:25 ']Na szybko.
.dts nie widzi; po zmianie na .wav słyszę tylko "różowy szum" :-) ale możliwe, że to kwestia zmiany ustawień, tak aby sygnał dts był dekodowany przez ampli.
Sprawdzę jutro, bo za chwilkę karp, opłatek i te sprawy...
Pozdrawiam[/quote]
No i bardzo prawidłowo :rolleyes:
DTS-u nie dekoduje, tylko wypuszcza cyfrowo po optyku lub HDMI. Zmień ustawienia AUDIO na "Digital", podłącz poz amplituner z dekoderem DTS i po herbacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adam_2K' post='138614' date='26.12.2008, 00:49 ']No i bardzo prawidłowo :rolleyes:
DTS-u nie dekoduje, tylko wypuszcza cyfrowo po optyku lub HDMI. Zmień ustawienia AUDIO na "Digital", podłącz poz amplituner z dekoderem DTS i po herbacie.[/quote]

Trochę szkoda, ja tam nie mam czym zdekodować tego na zew. Kino domowe nie ma wejścia optycznego. Pytanie czy ten sprzęt zdekoduje to i puści pi HDMI na TV, czy ma taką możliwość, bo sam soft obawiam się może nie dać rady.

Jest dobrze, ale jak zwykle my musimy obejść się smakiem jeśli chodzi o nasz język. Może w następnej poprawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='LukeSky' post='138620' date='25.12.2008, 23:07 ']Trochę szkoda, ja tam nie mam czym zdekodować tego na zew. Kino domowe nie ma wejścia optycznego. Pytanie czy ten sprzęt zdekoduje to i puści pi HDMI na TV, czy ma taką możliwość, bo sam soft obawiam się może nie dać rady.

Jest dobrze, ale jak zwykle my musimy obejść się smakiem jeśli chodzi o nasz język. Może w następnej poprawce.[/quote]

Więc tak jak masz bezpośrednio HDMI do TV to puści Ci dźwięk:) Dzisiaj oglądałęm:
"Pathology.2008.PL.DTS.720p.BluRay.x264-NoName.up.by.parker" i bez problemu elegancko szło zarówno audio jak i video:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adam_2K' post='138614' date='25.12.2008, 22:49 ']No i bardzo prawidłowo :blink:
DTS-u nie dekoduje, tylko wypuszcza cyfrowo po optyku lub HDMI. Zmień ustawienia AUDIO na "Digital", podłącz poz amplituner z dekoderem DTS i po herbacie.[/quote]

Gwoli ścisłości: podłączenie WD ----> amp mam realizowane poprzez HDMI, ustawienia Audio mam na "Digital'', ampa mam z odpowiednimi dekoderami (Onkyo 805), ale i tak nic nie słyszę :rolleyes:
Ustawienia ampa są poprawne, kiedy WD wypuszcza sygnał zakodowany w DD, na ampie świeci odpowiednia "flaga" i wszystko jest ładnie dekodowane z poziomu amplitunera. Niestety w przypadku testowanego materiału DTS nic się nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...