Skocz do zawartości
chrisjan

WD TV HD Media Player - temat ogólny, dyskusja,

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='nycboy30' post='132453' date='21.11.2008, 22:48 ']Watpie :D. Czyli co musze sobie dokupic zestaw kina domowego pewnie zeby to dzialalo? Jesli tak to moze doradzicie ktory z ponizszych wybrac:

[url="http://www.circuitcity.com/ccd/productDetail.do?oid=207885&om_keycode=388565"]Sony STR-DG720 7.1 Dolby and DTS Home Theater Receiver[/url] bedzie w przyszly piatek za $199

czy moze [url="http://www.circuitcity.com/ccd/productDetail.do?oid=208494&om_keycode=388565"]Onkyo HT-S5100 7.1 Dolby EX and DTS-ES Home Theater System[/url] bedzie za $399 ale w zestawie ma glosniki[/quote]
wiem, wiem. ja używam tego [url="http://www.pixmania.com/pl/pl/1111990/art/sony/zestaw-home-cinema-ht-sf1.html"]http://www.pixmania.com/pl/pl/1111990/art/...ema-ht-sf1.html[/url]. na mój pokoik mi wystarczy.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.circuitcity.com/ssm/Onkyo-TX-SR606-7-1-Dolby-TrueHD-and-DTS-HD-Home-Theater-Receiver-TXSR606/sem/rpsm/oid/208513/rpem/ccd/productDetail.do"]http://www.circuitcity.com/ssm/Onkyo-TX-SR...roductDetail.do[/url]
jeśli już,coś brać to coś przyszłościowego bo za chwile wejdą mkvy z dts hd ma i będzie lipton bo znowu nie będzie dekodował.A to już tak. Mój test tego sprzętu znajdziesz u nas na forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepodobne. :D

To dwie generacje wstecz, Plextor się nieco spóźnił w stosunku do swych kolegów z Państwa Środka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='drake79' post='131880' date='18.11.2008, 17:08 ']Dzięki.
- Wygląda na to, że przy obecnym firmware nie czyta oddzielnych plików graficznych tylko trzeba zaszyć go w pliku mp3 np. za pomocą Itunsa. Zgłosiłem to już na avsforum, mam nadzieję, że ten cały ScotWD weźmie to pod uwagę, gdyż było więcej takich głosów

- Sprawdziłem tylko kilka filmów z katalagów Tvixa, gdzie miałem .srt i player pokazuje unsuported format czy coś w tym guście. Ale nawet jakby wyświetlił to
bez polskich liter byłoby raczej denerwujące tekie oglądanie/czytanie

- Podłączony dysk nie przechodzi w stan uśpienia, to prawda, ale oto co napisał ScotWD na avsforum:

Originally Posted by dangerdoc1
Any chance you can add powering down the USB port when the unit is shut down with a firmware upgrade?
Odp.
Hi dangerdoc1, Improved power management is high on the list.

więc pewnie to tylko kwestia czasu...

- Grzanie w normie, tzn. nie więcej niż Tvix (mam go dopierio jeden dzień...)

- Pisałem już o tym na sąsiednim topicu. Kupiłem na scan.co.uk. Sklepik godny polecenia, bardzo szybka i profesjonalna obsługa i kontakt majlowy.
Cena okoł0 80funtów+6funtów za kabel HDMI+przesyłka, tak ze 120euro razem

- Jeszcze jedno odnośnie nieszczęsnego programu do konwersji. Trochę pokombinowałem z kodekami, odinstalowałem KazaLite i program się trochę poprawił, tzn. obraz wynikowy już nie jest zielony, wyświetlają się miniaturki video w katalogu windows!!!!! Zobaczymy jak podłącze wieczorem do Playera. Będę informował na bierząco

- Na końcu chciałbym przeprosić wszystkich za ewentualne błędy ort. Jestem już w sumie pięć lat na emigracji i chyba mie atakuje skleroza... sorki... jak kogoś kole w oczy[/quote]




Drake79

Ja tez zamowilem w tej samej firmie w niedziele. Tylko, ze mi wyszlo za samo urzadzenie okolo 95 funtow niby z przesylka, a wczoraj przyslali maila, ze musze doplacic za przesylke do Irlandii 20 funtow + VAT, czyli wszystko razem okolo 120 funtow czyli circa 146 euro - czyli drogo.
W ktorej Irlandii mieszkasz? polnocnej czy poludniowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='stank' post='133055' date='25.11.2008, 16:50 ']Drake79

Ja tez zamowilem w tej samej firmie w niedziele. Tylko, ze mi wyszlo za samo urzadzenie okolo 95 funtow niby z przesylka, a wczoraj przyslali maila, ze musze doplacic za przesylke do Irlandii 20 funtow + VAT, czyli wszystko razem okolo 120 funtow czyli circa 146 euro - czyli drogo.
W ktorej Irlandii mieszkasz? polnocnej czy poludniowej?[/quote]

20euro to mały pikuś jak zarabiasz w Irlandii. Oni mieli jedni z pierwszych i to też się liczy. Ciesz się z playerka a nie marudź.
Pozdrowienia dla HD emigranta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy mogłbym prosić autora recenzji o jedną niezwykle wazna dla mnie rzecz - mianowicie jak wygląda płynność oglądania zdjęć w wysokich rozdzielczościach np. 12mpx (rozdzielczosc 4000x3000). Ile sekund potrzebuje player na przerzucenie zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wilbeer' post='133508' date='28.11.2008, 14:31 ']Witam

Czy mogłbym prosić autora recenzji o jedną niezwykle wazna dla mnie rzecz - mianowicie jak wygląda płynność oglądania zdjęć w wysokich rozdzielczościach np. 12mpx (rozdzielczosc 4000x3000). Ile sekund potrzebuje player na przerzucenie zdjęcia ?[/quote]

W ustawieniach można wybrać czas pomiędzy zdjęciami 3s, 5s, 10s itd Im większe zdjęcia tym więcej czasu potrzeba na wyświetlenie np miniaturek zdjęć. Może dobrym pomysłem jest np. zachowanie na DVD oryginalnych zdjęć, a przegranie do WD playera zdjęć o zmniejszonej rozdzielczości do np FullHD 1920x1080 przyspieszy to znacznie wszystkie operacje na zdjęciach nie tracąc na jakości.

Pozdrawiam

Wydaje mi się, że WD TV jest obecnie najlepszym playerem do wyświetlania zdjęć na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='drake79' post='133517' date='28.11.2008, 12:24 ']W ustawieniach można wybrać czas pomiędzy zdjęciami 3s, 5s, 10s itd Im większe zdjęcia tym więcej czasu potrzeba na wyświetlenie np miniaturek zdjęć.[/quote]

Ostatecznie miniaturki bym sobie odpuscil... ale piszesz o ustawianiu czasu pomiędzy kolejnym zdjęciem... domyslam sie ze chodzi ci o automatyczne przelanczanie zdjec..... A mnie bardzo interesuje sytuacja kiedy sami przelanczamy zdjęcia i czas jaki player potrzebuje na wyswietlenie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !
Przyłączam się do pytania kolegi wyżej o szybkośc wczytywania zdjęć po ręcznym wybieraniu następnego zdj.

Jestem na kupnie tego playera WD, tylko zastanawiam się czy dysk 1tb bedzie rozpoznawalny przez tego playera
(podobno można tylko dysk do 500 gb)

oraz czy do zgrywania z kamery hd przyda mi się w dysku złącze fire wire czy wystarczy samo usb????
Pozdrawiam . Edytowane przez Krzysiek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wilbeer' post='133531' date='28.11.2008, 15:22 ']Ostatecznie miniaturki bym sobie odpuscil... ale piszesz o ustawianiu czasu pomiędzy kolejnym zdjęciem... domyslam sie ze chodzi ci o automatyczne przelanczanie zdjec..... A mnie bardzo interesuje sytuacja kiedy sami przelanczamy zdjęcia i czas jaki player potrzebuje na wyswietlenie zdjecia[/quote]

Tak jak pisałem wyżej im więcej megabajtów ma zdjęcie, tym więcej czasu potrzeba aby załadować je do pamięci podręcznej urządzenia. Średniej wielkości zdjęcie ok 2mb będzie ładowało się mniej więcej 1-2sekundy. Oczywiście trzeba pamiętać o tym mniej więcej... Na pewno zdjęcia łądują się szybciej niż na cztery razy droższym Tvixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję ponownie zapytać. Czy dysk 1 TB będzie współpracował z hd media playerem ,był artykuł o tym playerze że tylko dyski do 500 gb ????

Oraz czy do zgrywania z kamery full hd przyda mi się w dysku złącze fire wire czy wystarczy samo usb. Dziękuje z góry za odpowiedż .
Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Krzysiek123' post='133721' date='29.11.2008, 12:29 ']Spróbuję ponownie zapytać. Czy dysk 1 TB będzie współpracował z hd media playerem ,był artykuł o tym playerze że tylko dyski do 500 gb ????[/quote]

Dysk 1TB działa bezproblemowo - przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze osoby posiadajaće WD TV HD o informacje czy jest mozliwe podlączenie przez usb obudowy z dyskiem twardym wyposazonej w port RJ45 i jednoczesne korzystanie z dysku na kompuerze podłączonym do tej samej sieci oraz przez WD TV HD ? Edytowane przez Wilbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe... ale to musi obsługiwać sama obudowa, a takiej jeszcze nie znalazłem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie a skąd wy sciągacie filmy mkv i to z napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników, jak ten player radzi sobie z plikami FLAC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobię flaka i sprawdzę...


... działa. I to piknie nawet ;)

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy kupił ktoś to urządzenie w Polsce?
jak teraz kształtuje się cena?
no i czy widac juz nowy soft (polskiej litery w napisach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adam_2K' post='134099' date='01.12.2008, 15:47 ']Możliwe... ale to musi obsługiwać sama obudowa, a takiej jeszcze nie znalazłem :lol:[/quote]

A orientujesz sie na przykład czy te playery ktore posiadaja gniazdo RJ45 i do których (do srodka) montuje sie dysk zamiast podłanczania przez USB maja taką możliwośc czyli jednoczesne korzystanie z dysku przez player i komputer z danej sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do testu.Parę zdań ode mnie :
[b]Minusy [/b](pomijając już polskie znaki itp.) :
1. Brak pełnego sterowania zasilaniem portów USB. Po wyłączeniu urządzenia dyski kręcą się cały czas.
2. ISO z filmów DVD jest odtwarzane, ale zamiast pełnoekranowego obrazu mamy jakąś pocztówkę z szerokimi obwódkami. Wygląda to jakby plejer nie up skalował takiego obrazu.
3. Na kilkanaście filmów .mkv, kilku nie da się zupełnie oglądać. Albo jest jakaś totalna pixeloza, albo tnie się dźwięk na niektórych ścieżkach audio (podejrzewam źle zrobione enkodowanie tych plików). Po wymuxowaniu AC3 i ponownym przekodowaniu dźwięk jest OK. Podobnie z obrazem - przekodowanie .mkv na np. XVid HD - obraz idealny.
4. Brak dekodowania dźwięku w WMV9.

Poza tym, jestem zadowolony. Uważam, że za te pieniądze to dobry zakup.

[quote]A orientujesz sie na przykład czy te playery ktore posiadaja gniazdo RJ45 i do których (do srodka) montuje sie dysk zamiast podłanczania przez USB maja taką możliwośc czyli jednoczesne korzystanie z dysku przez player i komputer z danej sieci ?[/quote]

Pewnie Popcorny działają w ten sposób. Interfejs sieciowy, to całkiem inna bajka niż USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adam_2K' post='134566' date='03.12.2008, 10:55 ']2. ISO z filmów DVD jest odtwarzane, ale zamiast pełnoekranowego obrazu mamy jakąś pocztówkę z szerokimi obwódkami. Wygląda to jakby plejer nie up skalował takiego obrazu.[/quote]

Sprawdzałem bodaj 2 iso i oba chodziły dokładnie na pełnym ekranie. Albo coś w opcjach, albo iso masz jakieś nietypowe.

[quote name='Adam_2K' post='134566' date='03.12.2008, 10:55 ']3. Na kilkanaście filmów .mkv, kilku nie da się zupełnie oglądać.[/quote]

To jest kwestia ewidentnie do poprawienia w kolejnym sofcie. Niemniej z około 100 filmów HD jakie posiadam to z tych które sprawdzałem 720p zawsze chodziły bezbłędnie, natomiast 1080p w większości (zdecydowanej) miały problemy.

Nowy firmware support zapowiada na koniec stycznia, zgłosiłem do nich te wszyskie bug'i mam nadzieję że zostaną poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze masz rację z tym ISO. Wziąłem po prostu pierwszy dysk jaki mi się pod rękę nawinął :D
Co do .mkv tez prawda - wszystkie 720p śmigają. Problemy są z kilkoma 1080p.

Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz - niestety żaden napęd CD/DVD podłączony przez mostek IDE/USB nie działa. A szkoda ;/

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już mam jasność w sprawie tnącego się audio w niektórych kontenerach .mkv.
Sprawa wygląda tak, że do H.264 zripowanego z BD (23.976fps) dorzucana jest ścieżka audio AC3 zripowana z DVD PAL (25fps).
Po rozbiciu strumieni i ponownym zmuxowaniu z 25fps wszytko pięknie gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

A ja mam pytanko odnośnie 720p na tym playerku. Podobno obraz jest wyostrzany podobnie jak filtr Sharpen w KMPlayerze. W tym ostatnim 720p wygląda czasem lepiej niż standardowy 1080p, a jak jest tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...